köpek oteli

Adalar Köpek Eğitim Çiftliği İstanbul

Paylaş
 

İstanbul’un en nadide yerlerinden biri olan Adalar ilçesi 9 adet ada ve 2 de kayalıktan oluşur. Bu adaların sadece 5 tanesinde yerleşim vardır. Bunlar Büyükada, Heybeliada, Kınalıada, Burgazada ve Sedef adasıdır. İlçenin merkezi Büyük adadır. Adalar, Kartal sahilinin tam karşısında bulunur. İstanbul’un her ilçesinde olduğu gibi adalar ilçesinde de köpek eğitim çiftliği bulmak mümkündür. Adalar ilçesinde bulunan adalar köpek eğitim çiftliği İstanbul ilinin en güvenilir köpek çiftliklerinden biridir.

Köpek Eğitim Çiftlikleri Nedir? Ne İşe Yarar?

Köpekler insanların en sadık dostlarıdır. Yalnız yaşayanlar için ise en iyi yol arkadaşı olabilir. Her köpek sahibi köpeğinin en iyi şekilde besler, korur. Köpekler aynı zamanda en zeki hayvanlardan biridir. Üzüntüyü sevinci hissedebilirler. Bebeklikten alıp büyütülen köpekler, insanların evladı gibi olur. Köpekler insanların en değerli dostları olması sebebi ile eğitim konusunda en iyisini hak etmektedir. Köpek eğitimi için de en uygun yerler köpek eğitim çiftlikleridir. Köpekler köpek eğitim çiftliğinde en iyi şekilde eğitilir. Köpek eğitimi için çeşitli sayıda eğitim türleri vardır. Köpeğini eğitmek isteyen kişiler eğitim listesinden birini seçebilir ya da bütün eğitim çeşitlerinin öğretilmesini isteyebilirler.

 

Köpek Eğitim Çiftliklerinde Neler Yapılır? Hangi Eğitimler Verilir?

Köpek eğitim çiftliklerinde her tür köpeğin eğitimi verilir. Ancak bu köpeklerin eğitimi için belirli ay aralığı varır. Örneğin 30 aylık bir köpeğe tuvalet eğitimi verilmesi mantıklı değildir. Bu nedenle köpek sahipleri hangi eğitimin hangi yaş aralığında verilmesi gerektiğini araştırmalı ve ona göre köpek eğitim çiftliğine en yakın dostların teslim etmelidir. En sık talep edilen eğitim türlerinden biri de ev içinde uyum sağlama ve sosyalleşme eğitimidir. Bu eğitim köpeğin 3 ila 6 aylık arasında olduğu dönemde verilir. Çocuklarda temel eğitimler küçüklükte verildiği gibi köpeklerde de aynı şekildedir. Bu dönemler köpekler için temel eğitimlerin verildiği dönemlerdir. Ev içinde uyum sağlama ve sosyalleşme eğitimi köpeğin sahibi ile köpek arasında kuvvetli bir bağın kurulmasına yardımcı olur. Ayrıca köpek için koyulması gereken kurallar ve dışarıda da nasıl davranması gerektiği bu eğitim sayesinde öğretilir. Diğer bir eğitim türü ise tuvalet eğitimidir.

Adalar Köpek Eğitim Çiftliği İstanbul

Adalar Köpek Eğitim Çiftliği İstanbul Hakkında

Bu eğitim köpek için belkide en önemli eğitimdir. Bu temel eğitimde ilk 6 ay içinde verilmez ise köpek, sahibinin hayatını kabusa çevirebilir. Bu eğitimde köpeğe evde ve dışarıda tuvalet konusunda nasıl davranması gerektiği öğretilir. Eğitim türlerinden en önemlilerinden biri de temel itaat eğitimidir. Bu eğitim köpeğin sahibinin komutlarını yerine getirmesi açısından çok önemlidir. Gel, git, koş gibi komutlar bu eğitim içine dahildir. Bu eğitim tamamlandıktan sonra ileri itaat eğitimine geçilebilir. İleri itaat eğitimi ise her köpek türü için geçerli değildir. Bazı köpek ırkları hırçın olduğundan bu eğitimin pek faydası olmaz. İleri itaat eğitiminde öne çıkan şey köpek sahibinin otoritesidir. Köpek sahibi bu konuda köpeğe taviz vermemelidir. Diğer bir eğitim türü de alan koruma eğitimidir. Köpeğin bodyguardlık yapması ya da evi, bahçeyi koruması için verilen eğitimdir. Bu eğitim 18 aydan sonra verilir. Alan koruma eğitimi çoğunlukla bekçi köpeklerine verilir. Ancak köpeğin bu eğitimi alabilmesi için öncelikle temel itaat eğitimini tamamlaması gerekir.

Köpek Eğitim Çiftliklerinin Önemi

Köpek eğitim çiftlikleri köpeğin daha iyi ve daha uyumlu yetişmesi için çok önemlidir. Bebeklikten alınan köpeklerin eğitim çiftliklerine verilmesi köpek ile sahibi arasında çok iyi bir uyum oluşmasını sağlar. Köpek eğitiminde temel gelişmeyi yakalayıp uyumu artıran köpek sahipleri uluslararası yarışmalara dahi katılabilir.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 215 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul