köpek oteli

Akita İnu Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Akita inu köpekler Japonya’da ortaya çıkmış ve imparatorları korumak için kullanılmışlardır. Zaman Zaman dövüşlerde de kullanılan bu ırk günümüzde evcil olarak beslenen köpek cinslerindendir. 1600 yılından beri bir ada olan akita bölgesi dışına pek çıkmadıkları için saf ırk olma özelliklerini korumuşlardır. Akita inu satışı yapılan birçok yerde bu canlıların bir çok farklı rengini görürsünüz. Siyahtan beyaza kadar birçok farklı renkte olan ve koyu kahverengi gözleri ile kendine has bir yapısı olan bu hayvanların kuyrukları kıvrık, kulakları biri birine yakın ve diktir. Kaslı bir vücudu olan bu köpekler, oldukça güçlüdür ve oyun oynamayı da çok severler.

Çok fazla egzersiz ihtiyacı olan bu hayvanları satın almak isteyenler akitaları bahçeli evlerde yaşatmalı ya da sık sık gezdirip oynatmalıdır. Ortalama ömürleri 10-15 yıl olan bu canlıların oldukça hassas olan derilerinin yıpranmaması için tavuk ya da şeker içeren gıdalar verilmemesi gerekir.

Akita İnu Köpek Eğitimi

İyi bir bekçi köpeği olabilen bu ırkın eğitimi ısrarlı olmalıdır. Çünkü başına buyruk hareket etmeyi seven ve özgür ruhlu olan bu hayvanlar iyi eğitilmediği Zaman kafalarına göre davranabilirler.

Akita inu çocuklara karşı temkinlidir ama ailedeki çocuklarla arası iyidir. Diğer canlılarla da dost olan bu ırk köpeklerin kısa ama gür tüyleri vardır. Yılda iki kere yenilenen tüylerin bakımı düzenli olarak yapılmalı ve çok gerekmedikçe yıkanmamalıdır. Akitaları beslenme programlarında kuzu etli ve sebzeli bir beslenme tarzı benimsemelidir. Tavuk ve hindi ile beslenen akitaların alerji olabilmeleri söz konusu olabilir. Ayrıca çiğ et ve tatlı gıdalar konusunda ciddi bir tavır takınmalısınız çünkü yemek yemeyi çok seven bu ırk, hiç bir şeye hayır demez.

Akita inu köpek eğitimi küçük yaşlardan itibaren başlamalıdır. İyi eğitim verilmediği takdirde inatçılık huyundan dolayı evin çeşitleri yerlerine çiş yapabilir ya da eşyalarınızı parçalayabilir. Bu yüzden iyi bir eğitim verilmeli ve egzersiz ihtiyacı da düzenli olarak karşılanmalıdır.

Akita inu Köpek Eğitimi

Akita Apartmanda Beslenir Mi?

Apartman hayatı sürekli gezdirildiği takdirde sorun yaratmaz. Sessiz ve sakin hayvanlar oldukları için insanlarla uyum içinde yaşarlar. Ama çok yoğun çalışanlar ve ilgi gösteremeyecek olanlar tercih etmemelidir. Bahçesi olan evlerde keyifli bir hata geçiren akitalar ev hayatına uyumlu olmalarına rağmen dışarda konaklamayı daha fazla tercih edebilirler.

Akita inu Nereden Satın Alınır?

Veteriner hekimlere danışarak Akita inu satışı yapan çiftlikler ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Bazen evcil hayvanları yavrulayan kişiler veterinere bildirmekte ve yavruları sahiplendirmektedir. Böyle bir yöntemden de yararlanma imkânınız varsa veterineriniz sizi bilgilendirecektir.

Akita inu Köpek Eğitimi Nasıl Olur?

Köpek eğitimi gerçekten önemli bir konudur. Sizinle birlikte uzun yıllar yaşayacak olan hayvanınız otur, kalk, yat, gel, git gibi komutları öğrenebileceği temel itaat eğitimi dışında, gerekli durumlarda sizi korumak ya da evi korumak gereken durumlarda Nasıl davranması gerektiğini öğrenerek hareket etmektedir. Bu yüzden eğitilmesi gereklidir.

Akita inu köpek eğitimi isterseniz evinize gelen köpek eğitmeni tarafından özel olarak verilmektedir. Sizin belirlediğiniz saatlerde verilen bu eğitimi adım adım takip edebilirsiniz. Dilerseniz birçok farklı konuda özel olarak eğitim verilecek olan evcil hayvanınız özel eğitim çiftliğinde misafir edilerek adresinizden alınıp adresinize teslim edilebilmektedir. Bütün ihtiyaçları karşılanacak olan hayvanınızı eğitim süresince her istediğiniz Zaman görme imkânına da sahip olursunuz.

Birçok kişi köpeklerine temel itaat eğitimi aldırarak birlikte yaşamaya kolaylaştırmaktadır. Siz de bu imkândan evinizin rahatlığında yararlanmak isterseniz, mutlaka bizimle iletişime geçerek en iyi programı birlikte belirlememizi sağlayabilirsiniz.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 1601 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu