köpek oteli

Akita İnu Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Akita inu köpekler Japonya’da ortaya çıkmış ve imparatorları korumak için kullanılmışlardır. Zaman Zaman dövüşlerde de kullanılan bu ırk günümüzde evcil olarak beslenen köpek cinslerindendir. 1600 yılından beri bir ada olan akita bölgesi dışına pek çıkmadıkları için saf ırk olma özelliklerini korumuşlardır. Akita inu satışı yapılan birçok yerde bu canlıların bir çok farklı rengini görürsünüz. Siyahtan beyaza kadar birçok farklı renkte olan ve koyu kahverengi gözleri ile kendine has bir yapısı olan bu hayvanların kuyrukları kıvrık, kulakları biri birine yakın ve diktir. Kaslı bir vücudu olan bu köpekler, oldukça güçlüdür ve oyun oynamayı da çok severler.

Çok fazla egzersiz ihtiyacı olan bu hayvanları satın almak isteyenler akitaları bahçeli evlerde yaşatmalı ya da sık sık gezdirip oynatmalıdır. Ortalama ömürleri 10-15 yıl olan bu canlıların oldukça hassas olan derilerinin yıpranmaması için tavuk ya da şeker içeren gıdalar verilmemesi gerekir.

Akita İnu Köpek Eğitimi

İyi bir bekçi köpeği olabilen bu ırkın eğitimi ısrarlı olmalıdır. Çünkü başına buyruk hareket etmeyi seven ve özgür ruhlu olan bu hayvanlar iyi eğitilmediği Zaman kafalarına göre davranabilirler.

Akita inu çocuklara karşı temkinlidir ama ailedeki çocuklarla arası iyidir. Diğer canlılarla da dost olan bu ırk köpeklerin kısa ama gür tüyleri vardır. Yılda iki kere yenilenen tüylerin bakımı düzenli olarak yapılmalı ve çok gerekmedikçe yıkanmamalıdır. Akitaları beslenme programlarında kuzu etli ve sebzeli bir beslenme tarzı benimsemelidir. Tavuk ve hindi ile beslenen akitaların alerji olabilmeleri söz konusu olabilir. Ayrıca çiğ et ve tatlı gıdalar konusunda ciddi bir tavır takınmalısınız çünkü yemek yemeyi çok seven bu ırk, hiç bir şeye hayır demez.

Akita inu köpek eğitimi küçük yaşlardan itibaren başlamalıdır. İyi eğitim verilmediği takdirde inatçılık huyundan dolayı evin çeşitleri yerlerine çiş yapabilir ya da eşyalarınızı parçalayabilir. Bu yüzden iyi bir eğitim verilmeli ve egzersiz ihtiyacı da düzenli olarak karşılanmalıdır.

Akita inu Köpek Eğitimi

Akita Apartmanda Beslenir Mi?

Apartman hayatı sürekli gezdirildiği takdirde sorun yaratmaz. Sessiz ve sakin hayvanlar oldukları için insanlarla uyum içinde yaşarlar. Ama çok yoğun çalışanlar ve ilgi gösteremeyecek olanlar tercih etmemelidir. Bahçesi olan evlerde keyifli bir hata geçiren akitalar ev hayatına uyumlu olmalarına rağmen dışarda konaklamayı daha fazla tercih edebilirler.

Akita inu Nereden Satın Alınır?

Veteriner hekimlere danışarak Akita inu satışı yapan çiftlikler ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Bazen evcil hayvanları yavrulayan kişiler veterinere bildirmekte ve yavruları sahiplendirmektedir. Böyle bir yöntemden de yararlanma imkânınız varsa veterineriniz sizi bilgilendirecektir.

Akita inu Köpek Eğitimi Nasıl Olur?

Köpek eğitimi gerçekten önemli bir konudur. Sizinle birlikte uzun yıllar yaşayacak olan hayvanınız otur, kalk, yat, gel, git gibi komutları öğrenebileceği temel itaat eğitimi dışında, gerekli durumlarda sizi korumak ya da evi korumak gereken durumlarda Nasıl davranması gerektiğini öğrenerek hareket etmektedir. Bu yüzden eğitilmesi gereklidir.

Akita inu köpek eğitimi isterseniz evinize gelen köpek eğitmeni tarafından özel olarak verilmektedir. Sizin belirlediğiniz saatlerde verilen bu eğitimi adım adım takip edebilirsiniz. Dilerseniz birçok farklı konuda özel olarak eğitim verilecek olan evcil hayvanınız özel eğitim çiftliğinde misafir edilerek adresinizden alınıp adresinize teslim edilebilmektedir. Bütün ihtiyaçları karşılanacak olan hayvanınızı eğitim süresince her istediğiniz Zaman görme imkânına da sahip olursunuz.

Birçok kişi köpeklerine temel itaat eğitimi aldırarak birlikte yaşamaya kolaylaştırmaktadır. Siz de bu imkândan evinizin rahatlığında yararlanmak isterseniz, mutlaka bizimle iletişime geçerek en iyi programı birlikte belirlememizi sağlayabilirsiniz.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 1450 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul