köpek oteli

Alman Kurdu Köpek Eğitimi Nasıl Verilir

Paylaş
 

Alman Kurdu köpekleri güçlü yapısı ile dikkatleri çekmektedir. Daha çok kahverengi ve siyah tüyleri ile dikkatleri çeken bu köpeklerin kemik yapıları oldukça güçlüdür. Alman Kurdu köpekleri çoban köpeği olarak bilinen bir ırktan gelmektedir. Bu nedenle daha çok iş köpeği olarak da kullanılabiliyor. Diğer köpeklere kıyasla büyük yapıda olduğundan dolayı apartman yaşamı için uygun olan köpekler değildir. Alman Kurdu köpek ırkı eğitim açısından değerlendirilebilecek köpekler arasında yer alır. Keskin ve zeki bakışları eğitime ne kadar hazır oldukları hakkında ipucu verir.

Ailelerin karşı düşkün köpekler olarak bilinen Alman Kurdu yalnız kalmaktan hoşlanan bir ırk değildir. Bu nedenle köpek sahiplerinin köpekleri ile yakından ilgilenmesi Alman Kurdu besleyenler için önemli bir konudur. Korumacı duyguları ile dünyaya gelen Alman Kurdu büyüdükçe bu duyarlılık alanında da artış gösterecektir. Alman Kurdu köpekleri küçük yaşlardan itibaren eğitim almaya başlanması gereken köpekler arasında yer alır. Korumacı yapısı ile koruma amaçlı kullanılan bu köpeklere özel olarak eğitim vermek önemlidir. Fakat köpeklerin eğitilmesinde önemli konulardan biri bu köpeklerin saldırgan olarak yetiştirilmesidir.

Alman Kurdu besleyen kişilerin bu noktada dikkat etmesi gerekir. Alman Kurdu köpekleri dikkatsiz eğitimler nedeni ile saldırgan eğilimler gösterebiliyor. Bu nedenle Alman Kurdu köpeklere çok küçük yaşlardan itibaren eğitim verebilmek önemlidir. Sağlık açısından incelendiğinde bu köpeklerde daha çok kalça çıkıkları oluşuyor. Bu nedenle köpeklere gerekli egzersizleri yaptırmak gerekmektedir.

Alman Kurdu Köpek Eğitimi

Alman Kurdu Köpek Eğitimi Nasıl Verilir?

Alma kurdu eğitime açık olan bir köpek ırkına sahip olduğundan dolayı en kısa süre içerisinde eğitime başlamak doğru olacaktır. İtaat etme duyuları yüksek olan bu köpeklere temel itaat eğitimleri vermek gerekir. Fakat köpeklere eğitim verilirken profesyonel eğitimcileri tercih etmek gerekir. Alman Kurdu köpekler bazen çekimser yapıya sahip olduklarından dolayı huysuz yapıda olabiliyorlar. Bu da köpeklerde ısırma ya da havlama gibi sorunların oluşmasına neden oluyor. Köpeklere bu tür sorunlar görülmesi davranış bozukluğu anlamına gelecektir.

Alman kurdu köpek eğitimi verirken köpeklerin oluşabilecek davranış bozukluklarına karşı da önlemlerinin alınıyor olması gerekir. Alman kurdu köpeklere verilen eğitimler temel komutları içermelidir. Alman kurdu komut dinlemeyi ve itaat etmeyi seven bir ırktır. Köpeklere komutları sevdirmek de önemlidir. Bu nedenle köpeklere verilen komutlarda kararlı olmak gerekir. Köpek eğitiminde köpek sahipleri ile köpeklerin iletişiminin iyi olması gerekir. Köpekler eğitimden memnun olarak ayrıldıklarında kendilerini çok daha iyi hissedeceklerdir. Bu nedenle de köpek eğitiminde dikkat edilmesi gerekenlerden biri de köpekler için anlaşılır ve keyif verici eğitimleri tercih etmek önemlidir.

 

Otur Komutu

Alman kurdu köpeklere eğitim verilirken öncelikle otur komutunu öğretmek gerekir. Otur komutu köpeklerin diğer eğitimlerde de başarılı olmasını sağlayacaktır. Köpek eğitiminde otur komutu köpeklerin sakinleşmesini de sağlayacaktır. Köpeklerinizi tasma ile gezdiriyorsanız eğer köpekler tasmayı gördüklerinde sevinçlerinden sağa sola koşma eğilimi gösterebilmektedir. Bu gibi durumların üstesinden gelmek için otur eğitimi vermek önemlidir. Köpeklere tasma ile eğitim vermek köpeklerin tasmayı algıladıklarında oturma pozisyonuna gelmesini de sağlayacaktır.

Bu nedenle köpeklere verilen eğitimlere doğru araçları kullanarak başlamak gerekir. Köpeklere otur komutundan sonra “gel” komutunu da öğretmeniz önemlidir. Böylece köpekleriniz ile gezerken istenmeyen yerlere gidilmesinin önüne de geçilmiş olacaktır. Köpek eğitiminde “bırak” gibi oyun komutlarını da öğretmek önemlidir. Alman kurdu köpekler doğaları gereği koruma özelliğine sahip olduğundan dolayı temel itaat eğitimlerinin ardından özel eğitimlere geçilebilir. Bu eğitimler köpeklerin karakterine uygun olarak verildiğinden dolayı Alman kurdu köpekler için koruma eğitimleri verilebilir.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 734 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul