köpek oteli

Alman Kurdu Köpek Eğitimi Nasıl Verilir

Paylaş
 

Alman Kurdu köpekleri güçlü yapısı ile dikkatleri çekmektedir. Daha çok kahverengi ve siyah tüyleri ile dikkatleri çeken bu köpeklerin kemik yapıları oldukça güçlüdür. Alman Kurdu köpekleri çoban köpeği olarak bilinen bir ırktan gelmektedir. Bu nedenle daha çok iş köpeği olarak da kullanılabiliyor. Diğer köpeklere kıyasla büyük yapıda olduğundan dolayı apartman yaşamı için uygun olan köpekler değildir. Alman Kurdu köpek ırkı eğitim açısından değerlendirilebilecek köpekler arasında yer alır. Keskin ve zeki bakışları eğitime ne kadar hazır oldukları hakkında ipucu verir.

Ailelerin karşı düşkün köpekler olarak bilinen Alman Kurdu yalnız kalmaktan hoşlanan bir ırk değildir. Bu nedenle köpek sahiplerinin köpekleri ile yakından ilgilenmesi Alman Kurdu besleyenler için önemli bir konudur. Korumacı duyguları ile dünyaya gelen Alman Kurdu büyüdükçe bu duyarlılık alanında da artış gösterecektir. Alman Kurdu köpekleri küçük yaşlardan itibaren eğitim almaya başlanması gereken köpekler arasında yer alır. Korumacı yapısı ile koruma amaçlı kullanılan bu köpeklere özel olarak eğitim vermek önemlidir. Fakat köpeklerin eğitilmesinde önemli konulardan biri bu köpeklerin saldırgan olarak yetiştirilmesidir.

Alman Kurdu besleyen kişilerin bu noktada dikkat etmesi gerekir. Alman Kurdu köpekleri dikkatsiz eğitimler nedeni ile saldırgan eğilimler gösterebiliyor. Bu nedenle Alman Kurdu köpeklere çok küçük yaşlardan itibaren eğitim verebilmek önemlidir. Sağlık açısından incelendiğinde bu köpeklerde daha çok kalça çıkıkları oluşuyor. Bu nedenle köpeklere gerekli egzersizleri yaptırmak gerekmektedir.

Alman Kurdu Köpek Eğitimi

Alman Kurdu Köpek Eğitimi Nasıl Verilir?

Alma kurdu eğitime açık olan bir köpek ırkına sahip olduğundan dolayı en kısa süre içerisinde eğitime başlamak doğru olacaktır. İtaat etme duyuları yüksek olan bu köpeklere temel itaat eğitimleri vermek gerekir. Fakat köpeklere eğitim verilirken profesyonel eğitimcileri tercih etmek gerekir. Alman Kurdu köpekler bazen çekimser yapıya sahip olduklarından dolayı huysuz yapıda olabiliyorlar. Bu da köpeklerde ısırma ya da havlama gibi sorunların oluşmasına neden oluyor. Köpeklere bu tür sorunlar görülmesi davranış bozukluğu anlamına gelecektir.

Alman kurdu köpek eğitimi verirken köpeklerin oluşabilecek davranış bozukluklarına karşı da önlemlerinin alınıyor olması gerekir. Alman kurdu köpeklere verilen eğitimler temel komutları içermelidir. Alman kurdu komut dinlemeyi ve itaat etmeyi seven bir ırktır. Köpeklere komutları sevdirmek de önemlidir. Bu nedenle köpeklere verilen komutlarda kararlı olmak gerekir. Köpek eğitiminde köpek sahipleri ile köpeklerin iletişiminin iyi olması gerekir. Köpekler eğitimden memnun olarak ayrıldıklarında kendilerini çok daha iyi hissedeceklerdir. Bu nedenle de köpek eğitiminde dikkat edilmesi gerekenlerden biri de köpekler için anlaşılır ve keyif verici eğitimleri tercih etmek önemlidir.

 

Otur Komutu

Alman kurdu köpeklere eğitim verilirken öncelikle otur komutunu öğretmek gerekir. Otur komutu köpeklerin diğer eğitimlerde de başarılı olmasını sağlayacaktır. Köpek eğitiminde otur komutu köpeklerin sakinleşmesini de sağlayacaktır. Köpeklerinizi tasma ile gezdiriyorsanız eğer köpekler tasmayı gördüklerinde sevinçlerinden sağa sola koşma eğilimi gösterebilmektedir. Bu gibi durumların üstesinden gelmek için otur eğitimi vermek önemlidir. Köpeklere tasma ile eğitim vermek köpeklerin tasmayı algıladıklarında oturma pozisyonuna gelmesini de sağlayacaktır.

Bu nedenle köpeklere verilen eğitimlere doğru araçları kullanarak başlamak gerekir. Köpeklere otur komutundan sonra “gel” komutunu da öğretmeniz önemlidir. Böylece köpekleriniz ile gezerken istenmeyen yerlere gidilmesinin önüne de geçilmiş olacaktır. Köpek eğitiminde “bırak” gibi oyun komutlarını da öğretmek önemlidir. Alman kurdu köpekler doğaları gereği koruma özelliğine sahip olduğundan dolayı temel itaat eğitimlerinin ardından özel eğitimlere geçilebilir. Bu eğitimler köpeklerin karakterine uygun olarak verildiğinden dolayı Alman kurdu köpekler için koruma eğitimleri verilebilir.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 867 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu