köpek oteli

Alman Kurdu Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Alman Kurdu Köpeği olarak adlandırılan köpek cinsinin asıl ismi Alman Çoban Köpeğidir. Ancak daha çok Alman Kurdu adıyla anılıp, bilinmektedir. Ülkemizde de genel olarak Alman Kurdu Köpeği adı ile anılmaktadır. Adından da anlaşıldığı üzere ırkın kökü Almanya’ya dayanmaktadır. Üstün özellikli bir köpek cinsidir. Oldukça büyük vücut yapılarına sahip olabilen köpeklerdir. Vücutları atletik ve güçlü bir yapıya sahiptir. Üstün zekâlarıyla oldukça büyük ün kazanmışlardır. Zekâlarının çok gelişmiş olması birçok görevde görevlendirilebilmelerini sağlamaktadır. Görevlerine de oldukça bağlı bir köpek ırkıdır.

Bunun yanı sıra eski dönemlerde askeri alanda eğitilerek çeşitli savaşlarda kullanılmışlardır. Günümüzde de askeri alanlarda kullanılabilmektedir. Aynı zaman da polis köpekleri olarak da eğitilerek çeşitli operasyonlarda kullanılmaktadırlar. Üstün cesaretlerinden dolayı koruma görevlerinde kullanılabilirler. Genel olarak iş köpeği olarak eğitilirler. Oldukça da itaatkâr bir köpek cinsidir.

Bu yüzden Show köpeği olarak da eğitilebilirler. Bu köpeklerle insanları eğlendirmek için hazırlanan birçok gösteri bulunmaktadır. Üstün zekâ, cesaret ve enerjik hallerini gösterilerine yansıtmaktadırlar. Bunun yanı sıra sadakat duyguları da oldukça gelişmiştir. Bu yüzden Alman Kurdu Köpek Eğitimi birçok köpek cinsine göre oldukça daha kolaydır. Eğitimleri yeterli zaman ve sabır sarf edilirse oldukça kolaydır. Bu yüzden dünya çapında köpek sahibi olmak isteyen insanların oldukça tercih ettiği bir köpek ırkıdır.

Alman Kurdu Köpek Eğitimi

Sadakat duyguları oldukça fazla gelişmiş olan Alman Kurdu Köpekleri sahiplerine oldukça düşkündürler. Bu yüzden sahiplerinden uzun süre ayrı kalamazlar. Ayrı yaşamaya çok uzun süre dayanamazlar. Sert yüz hatlarına, uzun bir buruna, güçlü ve keskin dişlere sahiptirler. Alman kurdu köpekleri sahip oldukları bu güçlü ve keskin dişler sayesinde oldukça güçlü ve keskin ısırışlara sahiptirler.

Alman Kurdu Köpek Eğitimi

Genel olarak kahverengi gözlere sahiptirler. Gözleri orta büyüklüktedir. Uzun bir boyuna ve kuyruğa sahiptirler. Oldukça tüy oranları yüksek bir hayvan ırkıdır. Alman kurdu köpeklerinin kürkleri çeşitli renklerde olabilir. Sahip olabildikleri renkler; sarımsı tonlara yakın kahverengi, siyah kırmızı karışımı şeklindedir. Nadir olarak da; tümü siyah, gri kırçıllı ve tümü beyaz şeklinde olabilirler.

Alman Kurdu Köpeklerinin ideal boyları erkeklerde; altmış iki buçuk cm, dişilerde ise elli yedi buçuk cm ölçülerindedir. Ağırlıkları ise dişi alman kurtlarında yirmi iki ve otuz iki kg arasında, erkek alman kurtlarında ise otuz beş ve kırk kg arasında değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak ömürleri on iki yıl civarında olmaktadır. Evde bakım için de oldukça uygun bir köpek cinsidir. Eğer yeterli miktarda ilgilenilirse ve yeterli zaman ayırılırsa Alman Kurdu Köpek Eğitimi başarılı bir şekilde yapılabilir.

Eğer düzgün bir eğitim verilmez ise insanlara karşı genel olarak salgınlaşabilirler. Çok hareketli bir hayvan cinsidir. Sahibiyle oynamaktan da büyük zevk almaktadır. Bu yüzden özellikle geniş ve bahçeli evlere sahip insanların tercih edebileceği bir köpek ırkıdır. Tüylerinin yoğun olması sebebiyle dönem dönem az miktarda da olsa tüy dökme problemleriyle karşılaşılabilir. Tüy yapılarından dolayı çok fazla yıkanmaktan hoşlanmazlar. Bu yüzden çok fazla suyla temas ettirilmelerine gerek yoktur.

Alman kurdu köpeklerinin eğitimleri yanında beslenme sistemlerine de oldukça dikkat edilmesi gereken bir köpek ırkıdır. Alman kurdu köpekleri oldukça hassas bir mide yapısına sahiptirler. Mideleri aşırı karışık gıdalara karşı genel olarak hemen tepki vermektedir. Çok çeşitli gıdalar tüketemezler. Genel olarak sade bir beslenme programı ile beslenilmelidirler. Alerjik durumlarında oldukça gözlendiği bir köpek cinsi olan Alman Kurtları için besin seçimlerinde çok dikkatli olunmalıdır.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 624 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu