köpek oteli

Alman Kurdu Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Alman Kurdu Köpeği olarak adlandırılan köpek cinsinin asıl ismi Alman Çoban Köpeğidir. Ancak daha çok Alman Kurdu adıyla anılıp, bilinmektedir. Ülkemizde de genel olarak Alman Kurdu Köpeği adı ile anılmaktadır. Adından da anlaşıldığı üzere ırkın kökü Almanya’ya dayanmaktadır. Üstün özellikli bir köpek cinsidir. Oldukça büyük vücut yapılarına sahip olabilen köpeklerdir. Vücutları atletik ve güçlü bir yapıya sahiptir. Üstün zekâlarıyla oldukça büyük ün kazanmışlardır. Zekâlarının çok gelişmiş olması birçok görevde görevlendirilebilmelerini sağlamaktadır. Görevlerine de oldukça bağlı bir köpek ırkıdır.

Bunun yanı sıra eski dönemlerde askeri alanda eğitilerek çeşitli savaşlarda kullanılmışlardır. Günümüzde de askeri alanlarda kullanılabilmektedir. Aynı zaman da polis köpekleri olarak da eğitilerek çeşitli operasyonlarda kullanılmaktadırlar. Üstün cesaretlerinden dolayı koruma görevlerinde kullanılabilirler. Genel olarak iş köpeği olarak eğitilirler. Oldukça da itaatkâr bir köpek cinsidir.

Bu yüzden Show köpeği olarak da eğitilebilirler. Bu köpeklerle insanları eğlendirmek için hazırlanan birçok gösteri bulunmaktadır. Üstün zekâ, cesaret ve enerjik hallerini gösterilerine yansıtmaktadırlar. Bunun yanı sıra sadakat duyguları da oldukça gelişmiştir. Bu yüzden Alman Kurdu Köpek Eğitimi birçok köpek cinsine göre oldukça daha kolaydır. Eğitimleri yeterli zaman ve sabır sarf edilirse oldukça kolaydır. Bu yüzden dünya çapında köpek sahibi olmak isteyen insanların oldukça tercih ettiği bir köpek ırkıdır.

Alman Kurdu Köpek Eğitimi

Sadakat duyguları oldukça fazla gelişmiş olan Alman Kurdu Köpekleri sahiplerine oldukça düşkündürler. Bu yüzden sahiplerinden uzun süre ayrı kalamazlar. Ayrı yaşamaya çok uzun süre dayanamazlar. Sert yüz hatlarına, uzun bir buruna, güçlü ve keskin dişlere sahiptirler. Alman kurdu köpekleri sahip oldukları bu güçlü ve keskin dişler sayesinde oldukça güçlü ve keskin ısırışlara sahiptirler.

Alman Kurdu Köpek Eğitimi

Genel olarak kahverengi gözlere sahiptirler. Gözleri orta büyüklüktedir. Uzun bir boyuna ve kuyruğa sahiptirler. Oldukça tüy oranları yüksek bir hayvan ırkıdır. Alman kurdu köpeklerinin kürkleri çeşitli renklerde olabilir. Sahip olabildikleri renkler; sarımsı tonlara yakın kahverengi, siyah kırmızı karışımı şeklindedir. Nadir olarak da; tümü siyah, gri kırçıllı ve tümü beyaz şeklinde olabilirler.

Alman Kurdu Köpeklerinin ideal boyları erkeklerde; altmış iki buçuk cm, dişilerde ise elli yedi buçuk cm ölçülerindedir. Ağırlıkları ise dişi alman kurtlarında yirmi iki ve otuz iki kg arasında, erkek alman kurtlarında ise otuz beş ve kırk kg arasında değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak ömürleri on iki yıl civarında olmaktadır. Evde bakım için de oldukça uygun bir köpek cinsidir. Eğer yeterli miktarda ilgilenilirse ve yeterli zaman ayırılırsa Alman Kurdu Köpek Eğitimi başarılı bir şekilde yapılabilir.

Eğer düzgün bir eğitim verilmez ise insanlara karşı genel olarak salgınlaşabilirler. Çok hareketli bir hayvan cinsidir. Sahibiyle oynamaktan da büyük zevk almaktadır. Bu yüzden özellikle geniş ve bahçeli evlere sahip insanların tercih edebileceği bir köpek ırkıdır. Tüylerinin yoğun olması sebebiyle dönem dönem az miktarda da olsa tüy dökme problemleriyle karşılaşılabilir. Tüy yapılarından dolayı çok fazla yıkanmaktan hoşlanmazlar. Bu yüzden çok fazla suyla temas ettirilmelerine gerek yoktur.

Alman kurdu köpeklerinin eğitimleri yanında beslenme sistemlerine de oldukça dikkat edilmesi gereken bir köpek ırkıdır. Alman kurdu köpekleri oldukça hassas bir mide yapısına sahiptirler. Mideleri aşırı karışık gıdalara karşı genel olarak hemen tepki vermektedir. Çok çeşitli gıdalar tüketemezler. Genel olarak sade bir beslenme programı ile beslenilmelidirler. Alerjik durumlarında oldukça gözlendiği bir köpek cinsi olan Alman Kurtları için besin seçimlerinde çok dikkatli olunmalıdır.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 492 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul