köpek oteli

Alman Kurt Yavru Köpekleri

Paylaş
 

Alman kurtları diğer ırklara göre daha zeki ve daha duygusal canlılardır. Alman kurdu cinsleri yaklaşık 12-14 yıl ömürleri vardır. Sahiplerine aşırı düşkün ve sadık ırkların başında yer almaktadır. Alman kurt yavru köpekleri sahiplerine ilk geldikleri günden itibaren ağlama, uluma ve havlama gibi durumlar meydana getirebilmektedirler. Bu durumun nedeni ise, ailesinden ve kardeşlerinden ayrıldıklarından dolayı bir takım olumsuz davranışlar sergilerler. Alman kurt yavrusunu sahiplenen kişiler onlara mutlaka sevgi ve şefkat vermeleri gerekmektedir. Aksi taktirde daha olumsuz davranışlar sergilemeye başlarlar. Alman kurdu yavrusunun ilk bakımına geçilmeden önce veteriner tarafından tüm kontrollerinin yaptırılması şarttır.

Yavru alman kurtları nereden alınırsa alınsın veteriner hekimleri tarafından kontrol ettirilmesinde büyük bir yarar vardır. Alman kurtları ailesine düşkün ırklardır. Ortama alışma süresi ve sahibine bağlanma süresi biraz zaman alabilmektedir. Bu konular her zaman göz önünde bulundurulmalıdır. Eve ilk girdikleri andan itibaren onların kalacak yeri ayarlanmalı ve temizlenmelidir. Alman yavru kurt köpekleri hastalıklara daha açıktır. Birçok hastalıklara kapılmaması için ve bakteri kapmaması için ilk aşıları mutlaka yaptırılmalıdır. Aksi taktirde köpeğin ishal, kabız, mide bulantıları ve iç parazit kapmasına neden olacaktır.

Alman Kurt Yavru Köpekleri Hakkında

Alman yavru kurt köpeklerin kalacağı yere su, mama ve oyuncak koyulmasında fayda vardır. Ailesinden ayrıldıklarından dolayı bunalıma girebilirler. Bu nedenle sahiplerin onlara daha büyük bir sevgi yaklaşımında bulunmalıdır. Bunun yanı sıra, alman yavru kurt köpeklerin beslenme şekli tamamen sahiplerine bağlıdır. Doğru mama tercihi yapıldığı taktirde yavru köpeğin sağlığı için daha yararlı olacaktır. Yavru köpeğin alındığı yerden hangi mamalar ile beslendiğini öğrenmekte fayda vardır. Mama değişikliği sık sık meydana gelirse yavru köpeğin iştahsızlığına neden olur.

Alman Kurt Yavru Köpekleri

 

Alman Yavru Kurt Köpeklerin Eğitiminde Püf Noktalar

Eğitime ilk adım yapılmadan önce düzenli olarak bir program hazırlanmalıdır. Bu programa her gün uyarak köpek eğitimini daha kolaylaştıracaktır. Alman kurt yavru köpekleri ne kadar erken eğitilmeye başlanırsa o kadar yararlı olur. Ancak sahiplerinin sabırlı ve yumuşak ses tonuyla eğitim göstermelidir. Aksi taktirde yavru köpeğin korkmasına ve huysuz olmasına neden olacaktır. Alman kurt ırklarının karakterini ve kişiliğini belirlemesi tamamen sahiplerine bağlı bir durumdur. Sinirli ve şiddetli eğitim sağlanırsa yetişkinliğe ulaştığı zaman sinirli ve saldırgan olmalarına neden olur. Bu nedenlerden dolayı alman yavru kurt köpeklere yaklaşımız oldukça önemli bir konudur.

Eğitime ilk başlangıç olarak ‘OTUR’ komutu verilmelidir. İtaat eğitiminin en önemli püf noktasıdır. Otur komutu yavru köpeğe söz dinlemeyi öğretir. Bu komut ile köpeğinizin tüm kontrollerini üstlenebilirsiniz. Ancak burada öğrenilmesi gereken püf nokta ise, her yaptığı olumlu davranışında ödüllendirilmelidir. Ödül onların eğitimini kolaylaştırır ve daha fazla teşvik eder. Ses tonunuz ise mutlaka yumuşak, sevecen ve net olmalıdır. Yavru alman kurtları eğitim sırasında boynunda tasma olmasında fayda vardır. Tasmasını hafif bir şekilde tutup yumuşak bir ses tonuyla komutlar verebilirsiniz.

Alman kurtları kendini lider gören ve lider hisseden ırklardır. Sahiplerinden kendini daha üstün gördüğü taktirde hiç bir şekilde söz dinlemezler ve istedikleri her şeyi yaptırırlar. Bu nedenle bu konuya çok dikkat edilmelidir. Alman kurtları doğada sürü halinde yaşarlar. Her sürüde meydana geldiği gibi köpeklerde bir lidere ihtiyaç duymaktadırlar. Alman kurt ırkları ev ortamında ailesini bir sürü olarak kabul etmektedir. Eğer aile içerisinde herhangi birinin lider olduğunu kabul etmezse kendini lider olarak görür ve hisseder. Yavru köpeğinizin eve ilk girdiği andan itibaren lider olduğunuzu göstermeniz gerekmektedir.

 

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 372 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu