köpek oteli

Alman Kurt Yavru Köpekleri

Paylaş
 

Alman kurtları diğer ırklara göre daha zeki ve daha duygusal canlılardır. Alman kurdu cinsleri yaklaşık 12-14 yıl ömürleri vardır. Sahiplerine aşırı düşkün ve sadık ırkların başında yer almaktadır. Alman kurt yavru köpekleri sahiplerine ilk geldikleri günden itibaren ağlama, uluma ve havlama gibi durumlar meydana getirebilmektedirler. Bu durumun nedeni ise, ailesinden ve kardeşlerinden ayrıldıklarından dolayı bir takım olumsuz davranışlar sergilerler. Alman kurt yavrusunu sahiplenen kişiler onlara mutlaka sevgi ve şefkat vermeleri gerekmektedir. Aksi taktirde daha olumsuz davranışlar sergilemeye başlarlar. Alman kurdu yavrusunun ilk bakımına geçilmeden önce veteriner tarafından tüm kontrollerinin yaptırılması şarttır.

Yavru alman kurtları nereden alınırsa alınsın veteriner hekimleri tarafından kontrol ettirilmesinde büyük bir yarar vardır. Alman kurtları ailesine düşkün ırklardır. Ortama alışma süresi ve sahibine bağlanma süresi biraz zaman alabilmektedir. Bu konular her zaman göz önünde bulundurulmalıdır. Eve ilk girdikleri andan itibaren onların kalacak yeri ayarlanmalı ve temizlenmelidir. Alman yavru kurt köpekleri hastalıklara daha açıktır. Birçok hastalıklara kapılmaması için ve bakteri kapmaması için ilk aşıları mutlaka yaptırılmalıdır. Aksi taktirde köpeğin ishal, kabız, mide bulantıları ve iç parazit kapmasına neden olacaktır.

Alman Kurt Yavru Köpekleri Hakkında

Alman yavru kurt köpeklerin kalacağı yere su, mama ve oyuncak koyulmasında fayda vardır. Ailesinden ayrıldıklarından dolayı bunalıma girebilirler. Bu nedenle sahiplerin onlara daha büyük bir sevgi yaklaşımında bulunmalıdır. Bunun yanı sıra, alman yavru kurt köpeklerin beslenme şekli tamamen sahiplerine bağlıdır. Doğru mama tercihi yapıldığı taktirde yavru köpeğin sağlığı için daha yararlı olacaktır. Yavru köpeğin alındığı yerden hangi mamalar ile beslendiğini öğrenmekte fayda vardır. Mama değişikliği sık sık meydana gelirse yavru köpeğin iştahsızlığına neden olur.

Alman Kurt Yavru Köpekleri

 

Alman Yavru Kurt Köpeklerin Eğitiminde Püf Noktalar

Eğitime ilk adım yapılmadan önce düzenli olarak bir program hazırlanmalıdır. Bu programa her gün uyarak köpek eğitimini daha kolaylaştıracaktır. Alman kurt yavru köpekleri ne kadar erken eğitilmeye başlanırsa o kadar yararlı olur. Ancak sahiplerinin sabırlı ve yumuşak ses tonuyla eğitim göstermelidir. Aksi taktirde yavru köpeğin korkmasına ve huysuz olmasına neden olacaktır. Alman kurt ırklarının karakterini ve kişiliğini belirlemesi tamamen sahiplerine bağlı bir durumdur. Sinirli ve şiddetli eğitim sağlanırsa yetişkinliğe ulaştığı zaman sinirli ve saldırgan olmalarına neden olur. Bu nedenlerden dolayı alman yavru kurt köpeklere yaklaşımız oldukça önemli bir konudur.

Eğitime ilk başlangıç olarak ‘OTUR’ komutu verilmelidir. İtaat eğitiminin en önemli püf noktasıdır. Otur komutu yavru köpeğe söz dinlemeyi öğretir. Bu komut ile köpeğinizin tüm kontrollerini üstlenebilirsiniz. Ancak burada öğrenilmesi gereken püf nokta ise, her yaptığı olumlu davranışında ödüllendirilmelidir. Ödül onların eğitimini kolaylaştırır ve daha fazla teşvik eder. Ses tonunuz ise mutlaka yumuşak, sevecen ve net olmalıdır. Yavru alman kurtları eğitim sırasında boynunda tasma olmasında fayda vardır. Tasmasını hafif bir şekilde tutup yumuşak bir ses tonuyla komutlar verebilirsiniz.

Alman kurtları kendini lider gören ve lider hisseden ırklardır. Sahiplerinden kendini daha üstün gördüğü taktirde hiç bir şekilde söz dinlemezler ve istedikleri her şeyi yaptırırlar. Bu nedenle bu konuya çok dikkat edilmelidir. Alman kurtları doğada sürü halinde yaşarlar. Her sürüde meydana geldiği gibi köpeklerde bir lidere ihtiyaç duymaktadırlar. Alman kurt ırkları ev ortamında ailesini bir sürü olarak kabul etmektedir. Eğer aile içerisinde herhangi birinin lider olduğunu kabul etmezse kendini lider olarak görür ve hisseder. Yavru köpeğinizin eve ilk girdiği andan itibaren lider olduğunuzu göstermeniz gerekmektedir.

 

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 253 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul