köpek oteli

American Bulldog Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Amerikan buldokların soyla İngiliz buldoklarından gelmektedir. Genellikle insanlara karşı mahcup ve sıkılgan yapıdadırlar. Atalarının görevi çiftlik hayvanlarını korumak, bitkilere verilebilecek zararları önlemek ve en önemlisi yaban domuzlarına karşı savunma amaçlı evcilleştirilen eski bir türdür. Boş yere asla saldırmaz. Yeni nesil american buldokları daha iri daha güçlü ve daha dayanıklı olabilmeleri için genetiği üzerinde değişiklikler yapılarak ortaya çıkarılmıştır. İlk bulldog cinsi köpeklere göre daha iri ve dayanıklıdırlar. Her yönden kendini ispatlamış ve kanıtlamış olan bu köpek cinsi avcılıkta da kendini ispatlamıştır.

Akıllı, güçlü ve arkadaş canlısı olması nedeniyle çok sevilen bir köpek cinsidir. İnsanlara karşı sakin bir yapıda olan bu köpek cinsi tehlike hissetmedikçe uysal yapısını bozmamaktadır. Sevdiği ve bağlandığı insanlara karşı her hangi bir tehlike sezmesi durumunda onları koruyabilmek için vahşi hayvanlara karlı koyabilecek kadar da cesaretli bir köpek cinsidir. Kolay eğitilebilen çok itaatkar bir yapısı vardır, ancak sahipleri yanında diğer yabancılara karşı agresif tavırlar sergileyebilir. American bulldog köpek eğitimi çok kolay olmakla birlikte koruma iç güdüsü çok yüksek olan bir türdür. En belirgin özellikleri yüksek çene basıncı ve güçlü kaslarıdır. İri ve çok kaslı olmasına rağmen çok çevik ve estetiktir.

 Bakımı Ve Beslenmesi Nasıldır?

Tüylerinin kısa olmasından dolayı kolay bir bakımı vardır. Yıkanmaya çok ihtiyaç duyan bir tür değildir. 8 ila 12 yıl yaşayabilen bu türler yüzemezler ve sıcak suya kesinlikle dayanamazlar. Kısa ve sert tüyleri vardır bu yüzden temizlenmesi sırasında tarak ile kolay bir şekilde bakımını tamamlayabilirsiniz.

American Bulldog Köpek Eğitimi

American Bulldog Köpek Eğitimi

Protein, yağ ve enerji dengesi büyüme hızına göre tam dengeli olmadığı takdirde iskelet sistemi rahatsızlıkları ile çok kolay karşılaşılabilir. Vücut ağırlığı hızı artar ve kemik yapı hızı dengeli oluşmaz ise bacaklarda çarpıklık ya da raşitizm oluşabilir. Fazla oluşan kalsiyum ve fosfor ile tam tersi kemik yapısı fazla gelişir ve büyür plaklar erken kapanabilir. Sertleşen kemikler ile birlikte çarpık bacaklar da meydan gelebilir bu durum köpeğin hareketlerinde ve yaşam tarzında olumsuzluklara neden olabilir. Bu nedenler ile beslenme konusunda profesyonel ve uzman kişilerden destek alınıp hekiminizin tavsiye edeceği kuru mamalar ile beslenmelidir.

Yükseklik:

Erkeklerde; 55 -70 cm,

Dişilerde;50- 65 cm

Kilo erkeklerde; 32 -54

Kilo dişilerde;27-45 seviyesindedir.

Yaşam ortamı; bahçeli ve önü açık, ferah mekânlarda daha iyi yaşadığı görülmüştür, ancak iyi bir egzersiz ve yeterli antrenmanla apartmanda da yaşayabilirler.

American bulldog köpek eğitimi sırasında eğiticinin dikkat etmesi gereken en önemli unsurlardan bir tanesi de ses tonudur. Eğer ses tonu istenilen düzeydeyse eğitim çok kolay ve basit ilerler. Basit hareketleri öğrenmek bu cins köpekler için çok kolaydır. Ancak bazı durumlarda inatçılık söz konusuysa eğer bu köpekler hakkında kesin bir yargı söylemek oldukça zordur. Eğitim erken başlamalıdır ve öğrendiklerini çok uzun süre hafızalarında tutabilen en iyi köpek cinslerinden bir tanesidir. Bu ırklar ağır ve yorucu antrenmanlara dayanacak kapasitede değillerdir. Günlük belirli periyotlarda yapılan egzersiz programları bu cinslerin hem ruh hem beden sağlığına olumlu yönde etki yaptığı görülmüştür.

Bu cinslerin gelişim evresi hızlı gelişir ve çok çabuk olgunluğa ulaşırlar. Yarışmalarda boy gösteren bu güzel ırkın diskalifiye olması için şu nedenler yeterlidir; tam siyah maske, arka bacakların eklemlerden birbirine değmesi, makas çene yapı, şaşılık, kuyruğun kesik olması, kör ya da sağır olması, beyaz harici tek renk olması, testisleri görünmeyen erkekler ve uzun tüy yapısına sahip köpekler yarışmalar da diskalifiye olmasına sebep olarak gösterilmektedir.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 650 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul