köpek oteli

American Bulldog Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Amerikan buldokların soyla İngiliz buldoklarından gelmektedir. Genellikle insanlara karşı mahcup ve sıkılgan yapıdadırlar. Atalarının görevi çiftlik hayvanlarını korumak, bitkilere verilebilecek zararları önlemek ve en önemlisi yaban domuzlarına karşı savunma amaçlı evcilleştirilen eski bir türdür. Boş yere asla saldırmaz. Yeni nesil american buldokları daha iri daha güçlü ve daha dayanıklı olabilmeleri için genetiği üzerinde değişiklikler yapılarak ortaya çıkarılmıştır. İlk bulldog cinsi köpeklere göre daha iri ve dayanıklıdırlar. Her yönden kendini ispatlamış ve kanıtlamış olan bu köpek cinsi avcılıkta da kendini ispatlamıştır.

Akıllı, güçlü ve arkadaş canlısı olması nedeniyle çok sevilen bir köpek cinsidir. İnsanlara karşı sakin bir yapıda olan bu köpek cinsi tehlike hissetmedikçe uysal yapısını bozmamaktadır. Sevdiği ve bağlandığı insanlara karşı her hangi bir tehlike sezmesi durumunda onları koruyabilmek için vahşi hayvanlara karlı koyabilecek kadar da cesaretli bir köpek cinsidir. Kolay eğitilebilen çok itaatkar bir yapısı vardır, ancak sahipleri yanında diğer yabancılara karşı agresif tavırlar sergileyebilir. American bulldog köpek eğitimi çok kolay olmakla birlikte koruma iç güdüsü çok yüksek olan bir türdür. En belirgin özellikleri yüksek çene basıncı ve güçlü kaslarıdır. İri ve çok kaslı olmasına rağmen çok çevik ve estetiktir.

 Bakımı Ve Beslenmesi Nasıldır?

Tüylerinin kısa olmasından dolayı kolay bir bakımı vardır. Yıkanmaya çok ihtiyaç duyan bir tür değildir. 8 ila 12 yıl yaşayabilen bu türler yüzemezler ve sıcak suya kesinlikle dayanamazlar. Kısa ve sert tüyleri vardır bu yüzden temizlenmesi sırasında tarak ile kolay bir şekilde bakımını tamamlayabilirsiniz.

American Bulldog Köpek Eğitimi

American Bulldog Köpek Eğitimi

Protein, yağ ve enerji dengesi büyüme hızına göre tam dengeli olmadığı takdirde iskelet sistemi rahatsızlıkları ile çok kolay karşılaşılabilir. Vücut ağırlığı hızı artar ve kemik yapı hızı dengeli oluşmaz ise bacaklarda çarpıklık ya da raşitizm oluşabilir. Fazla oluşan kalsiyum ve fosfor ile tam tersi kemik yapısı fazla gelişir ve büyür plaklar erken kapanabilir. Sertleşen kemikler ile birlikte çarpık bacaklar da meydan gelebilir bu durum köpeğin hareketlerinde ve yaşam tarzında olumsuzluklara neden olabilir. Bu nedenler ile beslenme konusunda profesyonel ve uzman kişilerden destek alınıp hekiminizin tavsiye edeceği kuru mamalar ile beslenmelidir.

Yükseklik:

Erkeklerde; 55 -70 cm,

Dişilerde;50- 65 cm

Kilo erkeklerde; 32 -54

Kilo dişilerde;27-45 seviyesindedir.

Yaşam ortamı; bahçeli ve önü açık, ferah mekânlarda daha iyi yaşadığı görülmüştür, ancak iyi bir egzersiz ve yeterli antrenmanla apartmanda da yaşayabilirler.

American bulldog köpek eğitimi sırasında eğiticinin dikkat etmesi gereken en önemli unsurlardan bir tanesi de ses tonudur. Eğer ses tonu istenilen düzeydeyse eğitim çok kolay ve basit ilerler. Basit hareketleri öğrenmek bu cins köpekler için çok kolaydır. Ancak bazı durumlarda inatçılık söz konusuysa eğer bu köpekler hakkında kesin bir yargı söylemek oldukça zordur. Eğitim erken başlamalıdır ve öğrendiklerini çok uzun süre hafızalarında tutabilen en iyi köpek cinslerinden bir tanesidir. Bu ırklar ağır ve yorucu antrenmanlara dayanacak kapasitede değillerdir. Günlük belirli periyotlarda yapılan egzersiz programları bu cinslerin hem ruh hem beden sağlığına olumlu yönde etki yaptığı görülmüştür.

Bu cinslerin gelişim evresi hızlı gelişir ve çok çabuk olgunluğa ulaşırlar. Yarışmalarda boy gösteren bu güzel ırkın diskalifiye olması için şu nedenler yeterlidir; tam siyah maske, arka bacakların eklemlerden birbirine değmesi, makas çene yapı, şaşılık, kuyruğun kesik olması, kör ya da sağır olması, beyaz harici tek renk olması, testisleri görünmeyen erkekler ve uzun tüy yapısına sahip köpekler yarışmalar da diskalifiye olmasına sebep olarak gösterilmektedir.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 790 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu