köpek oteli

American Cocker Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Şu an yeryüzünde yaşayan bir sürü köpek cinsi var. Artık azımsanmayacak kadar bir sayıda insanlar köpek beslemeye başladı. Bunlardan bir tanesi de American cocker cinsi köpek. Ev hayatına çok uyumlu bir cins olmasından dolayı, evde beslenen köpek cinsi açısından ilk sıralarda yer almaktadır.

İlk önce bu köpek cinsini genel görünümü ile ele alırsak, tüy açısından zengin bir hayvandır. Baş kısmı çok belirgin bir köpek türüdür. Boyu 35 ila 40 cm arasında değişir. Kilo olarak 10 ila 14 kg olarak değişmektedir. Göz ve kulak bölgesi hassas bir hayvan olduğu için düzenli bir bakım isteyen bir türdür. En az ayda bir kez yıkayıp, tüylerini belli aralıklarla kısaltmanız gerekir.

American Cocker türü köpeklerin kökenini merak ederseniz, adından da anlaşılacağı üzere Amerika kökenli bir ırka mensuptur. Eskiden insanlar bu köpek cinsini kuş avında kullanırlarken, günümüze gelindiğinde bu özellik yerini showa bırakmış. Show programlarında bu köpeği sıkça görebilirsiniz. Bu özelliklerinden de anlaşılacağı üzere arkadaş canlısı bir köpek olduğunu görürsünüz. Doğal olarak neşeli bir hayvan olduğu için çocuklarla çok iyi geçinir. Kuyruğunu devamlı sallamasından da bu özelliğini hemen anlayabilirsiniz. Yabancı ayırt etmeyen bir hayvandır. American Cocker köpeğe eğitim vermek istiyorsanız, genelde bunu tek yapmanız gerekir. Çünkü dikkati hemen dağılan bir hayvandır. Ama buna rağmen eğitime yatkın bir hayvandır. Eğitim verirken, disiplinli bir eğitim vermeniz gereken bir hayvandır. Bunun nedeni de ciddiyeti seven bir türdür. Bu ne demek American Cocker Köpek Eğitimi demek ciddiyet ister. Çünkü iyi bir eğitim vermezseniz, başına buyruk bir hayvan olur.

American Cocker Köpek Eğitimi

American Cocker Köpek Eğitimi

American cocker türü köpekleri tabi ki evinizde rahatça bakarsınız ama, köpekler için bahçeli bir ev her zaman daha iyidir. Enerjisi yüksek bir hayvan olmasından dolayı, günlük egzersizini mutlaka yaptırmalısınız. Bu egzersizleri yaptırırken dışarı çıktığınızda bilmeniz gerekirki, bu cins köpekler meraklı türlerdir. Çalıların içine girmeyi çok sevdikleri için, fiziki görüntülerinden dolayı bu tarz yerlerden uzak tutmanızda fayda var.

Soğuğa da sıcağa da dayanıklılık oranı aynıdır. Koruma becerisi olan bir hayvan değildir. diğer köpeklerle dostluğu iyidir. Çabuk kaynaşma sağlar. Av konusunda da yetenekli olduğunu yukarıda söylemiştim. Ava götürürseniz şayet ne kadar cesur ve dayanıklı bir hayvan olduğunu görürsünüz. Zeki ve güvenilir bir hayvan olduğunu söylemeden geçememeğim. Tüy dökümü orta derecededir. Sıcak ve soğuğa karşı duyarlılık aşağı yukarı aynı seviyede olmasından ötürü ılıman iklimi olan yerlerde yaşarlar. Yaşam süreleri 12 ila 15 yıl arası değişmektedir. Sportif bir ırktan gelir. Siyah, siyah üzerine bej lekeli, devetüyü, kızıl gibi renkleri de vardır.

Bazı hastalılara yatkınlığı vardır. Bunlardan örnek verirsek, katarakt, göz kapaklarının içe dönmesi, kalp ve karaciğer rahatsızlığı, v.s. sayabiliriz. Bu tarzda bir köpek almayı düşünüyorsanız, bütün bu konular hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var. Eğer bilginiz yoksa sanal ortamda arama motorundan American Cocker Köpek Eğitimi diye yazıp arattırırsanız da bilgi sahibi olabilirsiniz. Köpeğinizle yaşamaya başladığınızda da zaman geçtikçe öğreniyorsanız ama belli başlı bilgileri önceden bilmenizde fayda var.

Hayvan sevgisi bambaşka bir duygudur. Müstakil bir eviniz yok. Bahçede yok. Ama yine de bir köpek bakmak istiyorsunuz. O zaman American Cocker cinsi bir köpek sizin için ideal olacaktır. Hele bir de çocuğunuz için almayı düşündüyseniz. Çocuklarla arası çok iyi olan bir köpektir. Fiziksel özelliği de çocuklar ile oynamasına müsait bir köpek türüdür.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 662 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu