köpek oteli

American Cocker Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Şu an yeryüzünde yaşayan bir sürü köpek cinsi var. Artık azımsanmayacak kadar bir sayıda insanlar köpek beslemeye başladı. Bunlardan bir tanesi de American cocker cinsi köpek. Ev hayatına çok uyumlu bir cins olmasından dolayı, evde beslenen köpek cinsi açısından ilk sıralarda yer almaktadır.

İlk önce bu köpek cinsini genel görünümü ile ele alırsak, tüy açısından zengin bir hayvandır. Baş kısmı çok belirgin bir köpek türüdür. Boyu 35 ila 40 cm arasında değişir. Kilo olarak 10 ila 14 kg olarak değişmektedir. Göz ve kulak bölgesi hassas bir hayvan olduğu için düzenli bir bakım isteyen bir türdür. En az ayda bir kez yıkayıp, tüylerini belli aralıklarla kısaltmanız gerekir.

American Cocker türü köpeklerin kökenini merak ederseniz, adından da anlaşılacağı üzere Amerika kökenli bir ırka mensuptur. Eskiden insanlar bu köpek cinsini kuş avında kullanırlarken, günümüze gelindiğinde bu özellik yerini showa bırakmış. Show programlarında bu köpeği sıkça görebilirsiniz. Bu özelliklerinden de anlaşılacağı üzere arkadaş canlısı bir köpek olduğunu görürsünüz. Doğal olarak neşeli bir hayvan olduğu için çocuklarla çok iyi geçinir. Kuyruğunu devamlı sallamasından da bu özelliğini hemen anlayabilirsiniz. Yabancı ayırt etmeyen bir hayvandır. American Cocker köpeğe eğitim vermek istiyorsanız, genelde bunu tek yapmanız gerekir. Çünkü dikkati hemen dağılan bir hayvandır. Ama buna rağmen eğitime yatkın bir hayvandır. Eğitim verirken, disiplinli bir eğitim vermeniz gereken bir hayvandır. Bunun nedeni de ciddiyeti seven bir türdür. Bu ne demek American Cocker Köpek Eğitimi demek ciddiyet ister. Çünkü iyi bir eğitim vermezseniz, başına buyruk bir hayvan olur.

American Cocker Köpek Eğitimi

American Cocker Köpek Eğitimi

American cocker türü köpekleri tabi ki evinizde rahatça bakarsınız ama, köpekler için bahçeli bir ev her zaman daha iyidir. Enerjisi yüksek bir hayvan olmasından dolayı, günlük egzersizini mutlaka yaptırmalısınız. Bu egzersizleri yaptırırken dışarı çıktığınızda bilmeniz gerekirki, bu cins köpekler meraklı türlerdir. Çalıların içine girmeyi çok sevdikleri için, fiziki görüntülerinden dolayı bu tarz yerlerden uzak tutmanızda fayda var.

Soğuğa da sıcağa da dayanıklılık oranı aynıdır. Koruma becerisi olan bir hayvan değildir. diğer köpeklerle dostluğu iyidir. Çabuk kaynaşma sağlar. Av konusunda da yetenekli olduğunu yukarıda söylemiştim. Ava götürürseniz şayet ne kadar cesur ve dayanıklı bir hayvan olduğunu görürsünüz. Zeki ve güvenilir bir hayvan olduğunu söylemeden geçememeğim. Tüy dökümü orta derecededir. Sıcak ve soğuğa karşı duyarlılık aşağı yukarı aynı seviyede olmasından ötürü ılıman iklimi olan yerlerde yaşarlar. Yaşam süreleri 12 ila 15 yıl arası değişmektedir. Sportif bir ırktan gelir. Siyah, siyah üzerine bej lekeli, devetüyü, kızıl gibi renkleri de vardır.

Bazı hastalılara yatkınlığı vardır. Bunlardan örnek verirsek, katarakt, göz kapaklarının içe dönmesi, kalp ve karaciğer rahatsızlığı, v.s. sayabiliriz. Bu tarzda bir köpek almayı düşünüyorsanız, bütün bu konular hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var. Eğer bilginiz yoksa sanal ortamda arama motorundan American Cocker Köpek Eğitimi diye yazıp arattırırsanız da bilgi sahibi olabilirsiniz. Köpeğinizle yaşamaya başladığınızda da zaman geçtikçe öğreniyorsanız ama belli başlı bilgileri önceden bilmenizde fayda var.

Hayvan sevgisi bambaşka bir duygudur. Müstakil bir eviniz yok. Bahçede yok. Ama yine de bir köpek bakmak istiyorsunuz. O zaman American Cocker cinsi bir köpek sizin için ideal olacaktır. Hele bir de çocuğunuz için almayı düşündüyseniz. Çocuklarla arası çok iyi olan bir köpektir. Fiziksel özelliği de çocuklar ile oynamasına müsait bir köpek türüdür.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 538 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul