köpek oteli

Anadolu Hisarı Köpek Eğitimi Eğitmenleri

Paylaş
 

Köpekler veya hayvanlar hayatlarımızda bir oluşa bir düzene sahip olmamızı sağlamışlardır. Bu ise bizlere hayvanlarla iç içe yaşarken onlardan sahip olmayı bir avantaj olarak, bir mutluluk olarak geri dönmüştür. Anadolu hisarı köpek eğitimi eğitmenleri ise bu konuda sizlere önemli bilgiler de verecektir.

Köpek Nasıl Eğitilir?

Köpek eğitmek için ilk başta aranızın köpeğiniz ile gayet güzel olmalı eğitime başlayacaksanız köpeğiniz sizin sözünüzden çıkmamalıdır. İlk önce köpeğinize evinizde sizin patron olduğunu göstermek için onun gözlerinin içine bakın eğer belli bir süre baktıktan sonra gözünü kaçırıyorsa artık dediğinizden çıkmayacaktır. Bu şekilde sizi kendisinden üstün görmekte ve sizi patron olarak gözünde büyütmektedir. Bu sizi bir adım köpeğinizle ilişki olarak daha iyi yapacaktır köpeğiniz sizi dinlemeye başlayacaktır tıpkı bir kişinin patronunu nasıl dinlediği gibidir.

Köpeğime Komutları Nasıl Öğretirim?

Köpeğinize komutlarınızı öğretmek için ilk önce birinci adımı başarmanız gerekmektedir. Bu adımı başardığınıza göre köpeğiniz ile bir iki gün geçirin bu şekilde size bağlanacaktır fakat ona ilgi gösterin. Daha sonra yavaş yavaş ona otur kalk komutlarını tekrarlayın aklına iyice girsin o kelimeleri bilsin. Dediğinizi anlayacak fakat size tepki vermeyecek bu gayet normal Daha sonra eliniz ile ona birkaç hareketler gösterin bu şekilde ona bu hareketleri hatırlatacaksınız sizin de bunları unutmamanız gerekmektedir. Bu işlemler tamamlandı ve köpeğiniz size bakıyorsa artık öğretmeye başlayabilirsiniz. Elinize köpeğinizin yediği en sevdiği yemeği alın ona gösterin ve otur deyin elinizle o hareketi de yapın, daha sonra hafif el yardımı ile köpeğinizi oturtun ve elinizdekini verin. Bunu tekrar edin bir süre sonra otur kalk komutlarını öğrenecektir. Siz elinizdekini ona verdiğiniz anda o bunu yaparsam yemek verecek diye aklından geçirecektir, sizde ona bu komutları öğrettiğiniz de daha fazlasına geçebilirsiniz. Yat yuvarlan gibi komutları da bu sayede öğretebilirsiniz.

Anadolu Hisarı Köpek Eğitimi Eğitmenleri

Köpeğime Kaç Yaşında Komutları Öğretebilirim?

Komutlar için bir yaş kriteri yoktur fakat bütün eğitmenlerin bir önerisi vardır ne kadar erken o kadar fazla. Erken yaşlarda başlamak daha iyi ve daha verimli olacaktır köpeğiniz verdiklerinizi daha rahat anlayacak ve daha çabuk kavrayacaktır. Bunu genç birinin algı kapasitesi ve yaşlı birisinin algı kapasitesi ile karşılaştırabilirsiniz, genç yaşta olan kişi olayları daha rahat kavrayacaktır. Köpeğiniz yarım aylıkken koşmaya başladığında sizinle, oynamaya başladığında bu tekniklere geçebilirsiniz. Bu size daha erken öğretme avantajı verecektir. Köpeğiniz birinci komutu öğrendiyse gerisi daha kolaydır, artık sizin yaptıklarınızı ve ne yapmasını istediğinizi ona öğretmeli ve daha fazla hareket ile olayı tamamlamalısınız.

Anadolu Hisarı Köpek Eğitimi Eğitmenleri

Tür olarak her türden köpek eğitim alabilir ve pitbull ve kangal gibi yöremizden olan köpeklerde bunlara dahildir veya bir küçük cins olan pug, Shih-Tzu ve türleri gibi. Bu türden köpekleri de eğitmek mümkündür. Halk genelde pibull gibi türlerden büyük olan cinslerden korkmaktadır. Bilinmedik bir şey ise insan ne kadar vahşi olursa köpekte o kadar olur, tamamen eğitim ile alakalı bir durumdur. Sadece bir pibull değil diğer köpekleri de kötü eğitirsen o köpekte her kese saldıracaktır. Önemli olan tür değildir insandır bir köpeği evcil ya da vahşi yapan insandır. Bu yüzden sevdiğim köpek eğitilemez diye düşünmeyin her köpek eğitilir ona küçüklüğünden beri iyi bakıyor sokaklarda gezdirip ona başkalarını da gösteriyorsan o köpek sevecen bir köpek olur kimseye saldırmaz gönül rahatlığı ile isteğiniz köpeği eğitebilirsiniz.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 289 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu