Hause Of İstanbul

Anadolu Hisarı Köpek Eğitimi Eğitmenleri

Paylaş
 

Köpekler veya hayvanlar hayatlarımızda bir oluşa bir düzene sahip olmamızı sağlamışlardır. Bu ise bizlere hayvanlarla iç içe yaşarken onlardan sahip olmayı bir avantaj olarak, bir mutluluk olarak geri dönmüştür. Anadolu hisarı köpek eğitimi eğitmenleri ise bu konuda sizlere önemli bilgiler de verecektir.

Köpek Nasıl Eğitilir?

Köpek eğitmek için ilk başta aranızın köpeğiniz ile gayet güzel olmalı eğitime başlayacaksanız köpeğiniz sizin sözünüzden çıkmamalıdır. İlk önce köpeğinize evinizde sizin patron olduğunu göstermek için onun gözlerinin içine bakın eğer belli bir süre baktıktan sonra gözünü kaçırıyorsa artık dediğinizden çıkmayacaktır. Bu şekilde sizi kendisinden üstün görmekte ve sizi patron olarak gözünde büyütmektedir. Bu sizi bir adım köpeğinizle ilişki olarak daha iyi yapacaktır köpeğiniz sizi dinlemeye başlayacaktır tıpkı bir kişinin patronunu nasıl dinlediği gibidir.

Köpeğime Komutları Nasıl Öğretirim?

Köpeğinize komutlarınızı öğretmek için ilk önce birinci adımı başarmanız gerekmektedir. Bu adımı başardığınıza göre köpeğiniz ile bir iki gün geçirin bu şekilde size bağlanacaktır fakat ona ilgi gösterin. Daha sonra yavaş yavaş ona otur kalk komutlarını tekrarlayın aklına iyice girsin o kelimeleri bilsin. Dediğinizi anlayacak fakat size tepki vermeyecek bu gayet normal Daha sonra eliniz ile ona birkaç hareketler gösterin bu şekilde ona bu hareketleri hatırlatacaksınız sizin de bunları unutmamanız gerekmektedir. Bu işlemler tamamlandı ve köpeğiniz size bakıyorsa artık öğretmeye başlayabilirsiniz. Elinize köpeğinizin yediği en sevdiği yemeği alın ona gösterin ve otur deyin elinizle o hareketi de yapın, daha sonra hafif el yardımı ile köpeğinizi oturtun ve elinizdekini verin. Bunu tekrar edin bir süre sonra otur kalk komutlarını öğrenecektir. Siz elinizdekini ona verdiğiniz anda o bunu yaparsam yemek verecek diye aklından geçirecektir, sizde ona bu komutları öğrettiğiniz de daha fazlasına geçebilirsiniz. Yat yuvarlan gibi komutları da bu sayede öğretebilirsiniz.

Anadolu Hisarı Köpek Eğitimi Eğitmenleri

Köpeğime Kaç Yaşında Komutları Öğretebilirim?

Komutlar için bir yaş kriteri yoktur fakat bütün eğitmenlerin bir önerisi vardır ne kadar erken o kadar fazla. Erken yaşlarda başlamak daha iyi ve daha verimli olacaktır köpeğiniz verdiklerinizi daha rahat anlayacak ve daha çabuk kavrayacaktır. Bunu genç birinin algı kapasitesi ve yaşlı birisinin algı kapasitesi ile karşılaştırabilirsiniz, genç yaşta olan kişi olayları daha rahat kavrayacaktır. Köpeğiniz yarım aylıkken koşmaya başladığında sizinle, oynamaya başladığında bu tekniklere geçebilirsiniz. Bu size daha erken öğretme avantajı verecektir. Köpeğiniz birinci komutu öğrendiyse gerisi daha kolaydır, artık sizin yaptıklarınızı ve ne yapmasını istediğinizi ona öğretmeli ve daha fazla hareket ile olayı tamamlamalısınız.

Anadolu Hisarı Köpek Eğitimi Eğitmenleri

Tür olarak her türden köpek eğitim alabilir ve pitbull ve kangal gibi yöremizden olan köpeklerde bunlara dahildir veya bir küçük cins olan pug, Shih-Tzu ve türleri gibi. Bu türden köpekleri de eğitmek mümkündür. Halk genelde pibull gibi türlerden büyük olan cinslerden korkmaktadır. Bilinmedik bir şey ise insan ne kadar vahşi olursa köpekte o kadar olur, tamamen eğitim ile alakalı bir durumdur. Sadece bir pibull değil diğer köpekleri de kötü eğitirsen o köpekte her kese saldıracaktır. Önemli olan tür değildir insandır bir köpeği evcil ya da vahşi yapan insandır. Bu yüzden sevdiğim köpek eğitilemez diye düşünmeyin her köpek eğitilir ona küçüklüğünden beri iyi bakıyor sokaklarda gezdirip ona başkalarını da gösteriyorsan o köpek sevecen bir köpek olur kimseye saldırmaz gönül rahatlığı ile isteğiniz köpeği eğitebilirsiniz.

Bu yazı 77 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün meydana gelen gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Beklentileriniz güçlü ve isteğiniz yüksek. Ayrıca başarılı olacağınıza dair bilincinizin derinliklerinden yükselen iyimser duygular sizi pozitif etkileyecek ve gelişmeler beklediğinizden farklı olsa bile şanslı olduğunuzu düşüneceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve yeni tanıştığınız kişilerin davranışları moralinizi yükseltecek. Bugün karşılaştığınız olaylar ve alacağınız haberler sizi harekete geçirebilir ve keyifli organizasyonlar yapabilirsiniz. Neşeli tavırlarınız ile çevrenizi ve karşı cinsi etkileyeceksiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzular duyacaksınız. Bu arada projelerinizi heyecan ile anlatabilirsiniz ve yeni girişimlerde bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Aniden çıkan fırsatlar ve beklenmedik teklifler ile karşılaşmanız mümkün. Özellikle seyahatler ve çevre gezilerine çıkmak heyecan verici olabilir. Fakat duygularınızı denetleyeceksiniz ve dikkatli davranacaksınız. Hatta bazı olaylar duygusal baskı uyandırabilir veya siz bazı şeyleri çok ciddiye aldığınız için davranışlarınızı değiştirebilirsiniz ve bunun için kendinizi zorlayabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin.
İKİZLER BURCU YORUMU
Güne heyecanlı başlayacaksınız. Çevre gezilerine çıkabilir veya seyahat programları yapabilirsiniz. Girişimde bulunmak istediğiniz konu ile ilgili beklentileriniz değişiyor ve bugün kendinizi rahat hissedeceksiniz. Fakat duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. Özellikle sürprizler ve ilginç fırsatlar ile karşılaşabilirsiniz ve duygularınızı coşkulu bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Bugün sempatik ve çekici olacaksınız ve karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz. Aniden başlayan aşk maceralarına atılabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün kendinizi farklı hissedecek ve istekleriniz ile ilgileneceksiniz. Böylece iyileştirici gücünüz uyanacak... Hem kendinizi, hem de yakınlarınızı iyileştirecek gücü içinizde hissedeceksiniz. Arkadaşlarınız ile çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz. Projelerinizi ortaya koyacaksınız ve girişimlerinizde başarılı olacaksınız. İletişim trafiğinizin hareketli olacağı bir gün. Sezgilerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz. İlginç teklifler ile karşılaşabilirsiniz ve yeni atılımlarda bulunabilirsiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün girişimde bulunmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Geleceğe yönelik beklentilerinizin arttığı bir dönemdesiniz fakat beklentilerinizin gerilimini bugün hissetmeyeceksiniz. Daha yapıcı ve olumlu bir tavır içinde bulunacaksınız. Hanım arkadaş ve yakınlarınız ile ilişkileriniz giderek güçleniyor. Daha önce girişimde bulunduğunuz konular ile ilgili araştırmalar yapabilir ve konu hakkında çok çeşitli bilgilere ulaşabilirsiniz fakat bunlar kafanızı karıştırabilir. Buna karşılık değişik fikirler ve ilginç gelişmeler moralinizi yükseltecek. Yabancılar ile ilişkileriniz daha sıcak olacak.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Kendinizi güçlü ve iyi hissedeceğiniz bir gün... Yeni girişimlerde bulunabilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret içinde olabilirsiniz. Gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir fakat hem parasal konulara yönelik, hem de ilişkiler açısından daha olumlu ve anlayışlı davranacağınız bir dönemdesiniz. Gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Yoğun duygular ve kuvvetli istekler içinde bulunabilirsiniz ve sempatik davranışlarınız ile çevrenizi etkileyebilirsiniz. Sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Gelişmeler sizi heyecanlandıracak. Ani değişiklikler sizi huzursuz edebilir fakat mantığınız ile hareket edeceksiniz. Duygularınızı denetlemeniz pek kolay olmayabilir. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve yakınlarınızın zorlayıcı etkisini derinden hissediyor olabilirsiniz. Sevdiklerinize karşı anlayışlı davranın. Sevgiye olan ihtiyacınızın arttığı bir dönemdesiniz ve dostlarınızdan anlayış bekliyor olabilirsiniz. Ancak sizin de yakınlarınıza karşı daha anlayışlı ve ilgili davranmanız gerekiyor. Bugün kendinizi farklı hissedeceksiniz ve olaylara daha özgür bir açıdan bakacaksınız.
OĞLAK BURCU YORUMU
Heyecanlı gelişmeler dönemi... Büyük beklentileriniz var ve beklentilerinizin peşinden koşarken sabırlı davranmanız gerekiyor. Gelişmeler yavaş olabilir fakat isteklerinizi gerçekleştireceğinize olan inancınız giderek artıyor. Zaten yaşam enerjinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. İçinizden yükselen sese kulak verecek ve isteklerinizi gerçekleştirmek için kararlarınızı sürdürmeye devam edeceksiniz. Radikal değişiklikler yapmak için harekete geçebilirsiniz. Güçlü kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve onların desteğini alabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Bugün istekleriniz artacak ve dikkatinizi kendinize odaklayacaksınız. Gelişmeler yavaş olabilir ve gerilim hissedebilirsiniz ancak geriliminizi çevrenize yansıtmayacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Sevdiğinizle haberleşebilir ve duyacaklarınızdan etkilenebilirsiniz. Ancak gün içinde bütün dikkatinizi pratik konulara odaklayacaksınız ve projeleriniz ile ilgili çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Bu arada aklınızdan geçenleri hemen söylemeyin. İş arkadaşlarınız ile tartışmayın ve çözümleyici olun. Aslında moralinizi yükselten gelişmeler olacak.
BALIK BURCU YORUMU
Duygularınızın yoğun olacağı bir gün... Karşılaştığınız olaylar duygularınızı harekete geçirecek. Alıngan bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. İsteklerinizin değiştiği bir dönemde bulunuyorsunuz ve olayları çok fazla sorguluyorsunuz. Yabancılar ile aranızdaki ilişkiler sizi rahatsız edebilir fakat sabırlı davranmayı başaracaksınız. Dostlarınızın desteğini isteyebilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz ve hareket halinde olmak yaşam enerjinizi yükseltiyor.
köpek eğitimi köpek pansiyonu