köpek oteli

Anadolu Hisarı Köpek Eğitimi Eğitmenleri

Paylaş
 

Köpekler veya hayvanlar hayatlarımızda bir oluşa bir düzene sahip olmamızı sağlamışlardır. Bu ise bizlere hayvanlarla iç içe yaşarken onlardan sahip olmayı bir avantaj olarak, bir mutluluk olarak geri dönmüştür. Anadolu hisarı köpek eğitimi eğitmenleri ise bu konuda sizlere önemli bilgiler de verecektir.

Köpek Nasıl Eğitilir?

Köpek eğitmek için ilk başta aranızın köpeğiniz ile gayet güzel olmalı eğitime başlayacaksanız köpeğiniz sizin sözünüzden çıkmamalıdır. İlk önce köpeğinize evinizde sizin patron olduğunu göstermek için onun gözlerinin içine bakın eğer belli bir süre baktıktan sonra gözünü kaçırıyorsa artık dediğinizden çıkmayacaktır. Bu şekilde sizi kendisinden üstün görmekte ve sizi patron olarak gözünde büyütmektedir. Bu sizi bir adım köpeğinizle ilişki olarak daha iyi yapacaktır köpeğiniz sizi dinlemeye başlayacaktır tıpkı bir kişinin patronunu nasıl dinlediği gibidir.

Köpeğime Komutları Nasıl Öğretirim?

Köpeğinize komutlarınızı öğretmek için ilk önce birinci adımı başarmanız gerekmektedir. Bu adımı başardığınıza göre köpeğiniz ile bir iki gün geçirin bu şekilde size bağlanacaktır fakat ona ilgi gösterin. Daha sonra yavaş yavaş ona otur kalk komutlarını tekrarlayın aklına iyice girsin o kelimeleri bilsin. Dediğinizi anlayacak fakat size tepki vermeyecek bu gayet normal Daha sonra eliniz ile ona birkaç hareketler gösterin bu şekilde ona bu hareketleri hatırlatacaksınız sizin de bunları unutmamanız gerekmektedir. Bu işlemler tamamlandı ve köpeğiniz size bakıyorsa artık öğretmeye başlayabilirsiniz. Elinize köpeğinizin yediği en sevdiği yemeği alın ona gösterin ve otur deyin elinizle o hareketi de yapın, daha sonra hafif el yardımı ile köpeğinizi oturtun ve elinizdekini verin. Bunu tekrar edin bir süre sonra otur kalk komutlarını öğrenecektir. Siz elinizdekini ona verdiğiniz anda o bunu yaparsam yemek verecek diye aklından geçirecektir, sizde ona bu komutları öğrettiğiniz de daha fazlasına geçebilirsiniz. Yat yuvarlan gibi komutları da bu sayede öğretebilirsiniz.

Anadolu Hisarı Köpek Eğitimi Eğitmenleri

Köpeğime Kaç Yaşında Komutları Öğretebilirim?

Komutlar için bir yaş kriteri yoktur fakat bütün eğitmenlerin bir önerisi vardır ne kadar erken o kadar fazla. Erken yaşlarda başlamak daha iyi ve daha verimli olacaktır köpeğiniz verdiklerinizi daha rahat anlayacak ve daha çabuk kavrayacaktır. Bunu genç birinin algı kapasitesi ve yaşlı birisinin algı kapasitesi ile karşılaştırabilirsiniz, genç yaşta olan kişi olayları daha rahat kavrayacaktır. Köpeğiniz yarım aylıkken koşmaya başladığında sizinle, oynamaya başladığında bu tekniklere geçebilirsiniz. Bu size daha erken öğretme avantajı verecektir. Köpeğiniz birinci komutu öğrendiyse gerisi daha kolaydır, artık sizin yaptıklarınızı ve ne yapmasını istediğinizi ona öğretmeli ve daha fazla hareket ile olayı tamamlamalısınız.

Anadolu Hisarı Köpek Eğitimi Eğitmenleri

Tür olarak her türden köpek eğitim alabilir ve pitbull ve kangal gibi yöremizden olan köpeklerde bunlara dahildir veya bir küçük cins olan pug, Shih-Tzu ve türleri gibi. Bu türden köpekleri de eğitmek mümkündür. Halk genelde pibull gibi türlerden büyük olan cinslerden korkmaktadır. Bilinmedik bir şey ise insan ne kadar vahşi olursa köpekte o kadar olur, tamamen eğitim ile alakalı bir durumdur. Sadece bir pibull değil diğer köpekleri de kötü eğitirsen o köpekte her kese saldıracaktır. Önemli olan tür değildir insandır bir köpeği evcil ya da vahşi yapan insandır. Bu yüzden sevdiğim köpek eğitilemez diye düşünmeyin her köpek eğitilir ona küçüklüğünden beri iyi bakıyor sokaklarda gezdirip ona başkalarını da gösteriyorsan o köpek sevecen bir köpek olur kimseye saldırmaz gönül rahatlığı ile isteğiniz köpeği eğitebilirsiniz.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 177 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul