köpek oteli

Bayrampaşa Köpek Eğitim Merkezi

Paylaş
 

Bayrampaşa İstanbul’un en kalabalık nüfusuna sahip semtlerinden biridir. Semtin nüfusunun her geçen gün artması ve devamlı olarak yapılaşmasına bağlı olarak köpek sahipleri köpeklerinin ihtiyaçlarına tam olarak cevap veremez hale gelir. Bu durumda Bayrampaşa köpek eğitim merkezi ‘ne ihtiyaç duyarlar.

Bayrampaşa Köpek Eğitim Merkezi Neden Tercih Edilmelidir?

Köpek eğitimleri köpeklerle kurulacak olan iletişim ve onların daha sosyal varlıklar haline gelmesi adına oldukça önemlidir. Köpeğin eğitimli olması aynı ev içerisinde yaşadığı sahibinin işini rahatlatacaktır. Çünkü köpekler söylenenleri anlamaz ancak verilecek eğitim ve kuvvetleri hisleri sayesinde yapılan her hareketi rahatlıkla analiz edebilir. Köpek eğitimi sahibi ile arasında ki ilişkinin kaliteli olmasında açısından da oldukça önemli bir uygulamadır. Köpek şehirlerin yapılaşmasından dolayı devamlı olarak eve hapsedildiği için dışarı çıkarıldıkları zaman nasıl davranmaları gerektiğinde sıkıntı yaşarlar.

Bu nedenle köpeklerin mutlaka eğitilmesi gerekir. Köpeklerin eğitimlerinin verimli olması için mutlaka eğitim konusunda bilinçli kişiler tarafından verilmesi gerekir. Bu tür durumlarda köpek eğitim merkezleri köpek sahiplerinin kurtarıcısı haline geliyor. Eğitim almayan köpek hem sosyalleşme hem de temizlik konularında da oldukça ciddi sıkıntılar yaşarlar. Köpekler, bu eğitim merkezleri tarafından tam olarak şehir yaşantısına uyum sağlamayı öğrenecektir. Köpeklerin işinde uzman kişiler ve eğitim merkezlerinden alacakları eğitimler onların daha mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmelerine yardım edecektir.

Köpek eğitimleri köpeklerin sahipler arasında ki ilişkilerin düzene girmesi açısından oldukça önemlidir. Eğitim alan köpek sahibinin vermiş olduğu komutlara daha çabuk uyar ve bu komutları eksiksiz olarak yerine getirir. Köpeklere bu eğitimlerle tuvalet eğitimi verilir. Köpek bu tuvalet eğitimi sayesinde tuvaletini nereye yapıp nereye yapmaması gerektiğini öğrenir. Köpeğe tuvaletini nereye yapacağı ancak verilecek olan eğitimlerle öğretilir. Köpek verilen bu eğitimlerden bir süre sonra sahibinin istediği şekilde davranmayı öğrenir. Ancak köpeğin sahibinin vermiş olduğu komutlara uymaması durumunda, sabırlı olunmalı ve köpeklere kesinlikle sert tavırlarla yaklaşılmamalıdır. Aksine köpek eğitimi esnasında köpek, verilen her komuta uyduğu takdirde ödüllendirilmelidir.

Bayrampaşa Köpek Eğitim Merkezi

Köpek Eğitimleri Neden Önemlidir?

 

Ödüllendirilen köpek bir daha ki komutları yerine getirdiği takdirde ödülleneceğini bildiği için bu komutları eksiksiz bir şekilde yerine getirir. Köpekler yapıları gereği doğal bir yaşama sahip olduklarından dolayı tuvaletlerini doğaya yapmaya alışkındırlar. Ancak evde beslenen köpekler için e içerisinde bir doğa ortamı bulunmadığından köpeğin mutlaka tuvalet eğitimi alması gerekir. Bu nedenle köpekler kesinlikle bir köpek eğitim merkezine bırakılmalıdır. Bu köpeklerin yaşam koşullarına daha kolay adapte olmaları açısından oldukça önemlidir. Köpek eğitim merkezlerinin tümü kendilerinin belirlediği şekilde eğitim verirler. Eğitim merkezlerinde görev alan bazı eğitimciler evler gelerek eğitimlerine burada başlar kimisi ise köpeğin mutlaka merkeze gelmesi gerektiğini söylerler. Köpeklere evde eğitim verilmesi durumunda köpek bulunduğu ortama alışkın olduğundan ve sahibinin yanında kendisini güvende hissettiğinden dolayı verilecek olan eğitimlere daha kolay cevap verir.

Eğitim merkezlerine bırakılan köpekler ise yalnızca burada bulunan personeller eşliğinde eğitimlerine devam ederler. Köpeğe doğru bir şekilde eğitim verilmesi sonucunda köpekte meydana gelen bir çok davranış bozukluğu düzeltilebilir. Köpeğin hem şehir hem de ev ortamına daha kolay adapte olması sağlanır. Eğitim merkezlerinde köpeklere eğitimleri yanında bir de vücutlarında bulunan enerjilerini atmaları için günlük aktivitelere katılma fırsatı da tanınır. Köpek bu eğitim merkezlerinde kendileri için hazırlanmış olan oyun alanlarında oyunlar oynar ve oldukça keyifli zamanlar geçirir. Ancak köpeğe eğitim verilirken köpek huzursuz ve isteksiz olmaları durumunda kesinlikle devam edilmemelidir.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 195 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul