köpek oteli

Beykoz Köpek Eğitim Çiftliği

Paylaş
 

Köpekler hangi ırktan olurlarsa olsunlar mutlaka eğitime tabi tutulmaları gerekiyor. Köpekler doğru ve sistemli eğitildikleri takdirde yaratılışlarında bulunan yetenekleri gün yüzüne çıkabiliyor. Köpeklerin eğitiminde köpek sahipleri de belli bir bilgi birikiminde olması gerekiyor. Ancak köpeklere verilecek bazı eğitimler köpek sahiplerinden ayrı olarak verilmesi gerekiyor. Bu nedenle köpek eğitim merkezleri köpeklerin eğitim ve bakımları açısından oldukça büyük önem arz ediyor. Beykoz köpek eğitim çiftliği de köpeklerin eğitimleri konusunda oldukça kaliteli hizmet sunan ve köpeklerin profesyonel anlamda eğitilmeleri konusunda detaylı hizmet veren bir kuruluştur.

Köpek Eğitiminin Önemi

Beykoz köpek eğitim çiftliğinde köpeklere verilen eğitim ile birlikte köpek ile ortak bir dil oluşturularak talep edilen isteklerin bu ortak dil sayesinde köpeklere yaptırılabiliyor. Verilen eğitimler ile birlikte köpekler ile uyumlu bir şekilde ortak yaşam imkanı da sağlanabiliyor. Beykoz köpek eğitim çiftliğinde köpekler ırksal özelliklerine göre ayrı ayrı gruplandırılarak köpeklerin ırksal özelliklerine göre ayrı eğitim programları düzenleniyor. Bu sistem köpeklerin kendi ırklarına uygun eğitimleri almasına ve daha verimli olmalarına neden oluyor. Bu nedenle Beykoz köpek eğitim çiftliği köpeklere tüm köpeklerin alması gereken temel itaat eğitiminden başlayarak sırası ile ileri itaat eğitimleri ve tuvalet eğitimleri ile eğitim konusunda eksik olan tüm konularda kaliteli eğitim hizmeti ile köpeklere tüm eğitim aşamalarında geçebiliyorlar.

Beykoz Köpek Eğitim Çiftliği

Beykoz Köpek Eğitim Çiftliği – Temel İtaat Eğitimi

Temel itaat eğitimi hangi ırktan olursa olsun tüm köpeklerin alması gereken eğitimlerden birisidir. Bu eğitim tüm eğitimlerin temelini oluşturduğundan temel itaat eğitiminin kalitesi diğer eğitimleri de yakından ilgilendiriyor. Bu nedenle beykoz köpek eğitim çiftliği temel itaat eğitimine büyük önem vererek köpeklerin eğitimleri konusunda önemli temeller atıyor. Temel itaat eğitimi yeni dünyaya gelmiş bir bebeğe verilecek temel eğitimler gibi tüm köpeklere verilen önemli bir eğitim aşamasıdır. Temel itaat eğitimi komutlar esasına dayalı olan bir eğitim çeşidi olduğundan temel komutlar olan yürü, koş, bekle, otur ve yat gibi temel komutların belirli aksesuarlar ile verilmesine dayanan bir eğitim sistemidir.

Bu aksesuarlar kayış ya da tasmadan oluşuyor. Kayış ya da tasma yardımı ile temel komutlar köpek eğitim uzmanı tarafından belirlenen komutlara riayet etmesi sağlanıyor. Temel itaat eğitimleri Beykoz köpek çiftliğinde ortalama olarak 4 hafta sürüyor. Ancak bu süre köpeklerin ırk yapısına ve davranış özelliklerine göre daha uzun da olabiliyor. Temel itaat eğitimi ödül esasına göre veriliyor. Köpekler eğitim esnasında istenilen işlemleri yaptıkça köpek eğitim uzmanı tarafından ödüllendirilerek eğitime güdülenmeleri sağlanıyor. Ödül sistemi köpeklerin öğrenme aşamalarında oldukça önemli bir konudur. Temel itaat eğitimi sonunda köpekler, verilen eğitim çerçevesinde değerlendirilir. Değerlendirilen köpekler eğer ki başarı elde etmişler ise bir üst eğitim basamağına geçerler. Eksikler söz konusu ise o eksikliklerin tamamlanması için kısa süreli temel itaat eğitimine devam edilir.

 

İleri İtaat Eğitimi ve Özellikleri

Temel itaat eğitiminde başarı elde eden köpekler bir üst eğitim basamağı olan ileri itaat eğitimine alınırlar. İleri itaat eğitimini temel itaat eğitiminden ayıran en önemli özellik temel komutların tasma ya da kayış yardımı olmadan söz ya da işaret dili ile verilmesidir. İleri itaat eğitimi de tüm köpek ırklarına verilebilecek bir eğitimdir. Eğitimin süresi 4 hafta sürüyor. İleri itaat eğitiminin verilmesi gereken alanların geniş olması ve dış çevreden köpeklerin dikkatini dağıtmasından izole edilmiş olması nedeni ile köpekler ileri itaat eğitimini daha verimli bir şekilde alıyorlar. Sunulan kaliteli hizmet nedeni ile beykoz köpek eğitim çiftliği birçok köpek sahibi tarafından tercih ediliyor.

 

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 258 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul