köpek oteli

Beykoz Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Köpek etçiller takımının köpekgiller sınıfına mensup memeli bir hayvandır. Diğer canlı türleriyle karşılaştırıldıklarında yaratılıştan gelen sevgi ve sadıklık duyguları köpeklere has bir özelliktir. Köpekler bu özellikleri sayesinde insanoğlunun tarihler boyunca en sadık dostlarından biri olmuştur. Köpeklerin insan hayatına ilk girişi ise bundan yaklaşık olarak 12 ila 14 bin yıl önce Avrasya bölgesine kadar dayanır. Köpeklerin insanlarla etkileşime girmesi sonucu geçirdiği farklı evrimler onu uysallaştırmış ve insanlar tarafından ilk olarak evcilleştirilen hayvanlardan biri yapmıştır. Köpeklerle insanlar arasındaki ilk etkileşim tarihinin anlaşılması ise İsrail’de yapılan kazılar sonucu bulunan insan fosili ile birlikte yavru bir canlı bulunmasındandır. Bu kanıtlara ek olarak Avrupa, Asya ve Amerika kıtasında da yapılan kazı çalışmaları sonucu aynı döneme ait canlı bulgulara rastlanması bu görüşü destekler niteliktedir.

Köpeklerin insanlarla etkileşime geçmesi sonucu olarak bugün bulunan birçok köpek türünün oluşmasına neden olmuştur. Örnek olarak kurt, çakal ve tikli köpeklerin akrabasıdır. Ancak köpeklerin bazı temel özellikleri birbirine benzer. Örnek olarak tüm köpeklerin diş yapısı aynıdır. Hepsinde 42 diş vardır. Ayrıca tüm köpeklerin ayaklarında 5 parmak vardır.

Köpeklerin davranışları köpeği anlamak konusunda oldukça önemlidir. Bu yüzden köpek sahipleri köpeklerin beden dillerinin ne anlama geldiğini bilmelidir. Mutlu olan köpek; kuyruğunu hızlı bir şekilde sallar, yerinde duramaz, soluk alış verişi hızlanır, kulaklarının pozisyonu dik konuma gelir. Sakinlik ve huzur içinde olan köpek ise; yalama davranışında bulunur, kulak pozisyonu aşağıya doğru sarkıktır, sırt üstü pozisyona geçebilir. Korkan köpekler; kuyrukları arka bacakları arasında sabit, baş aşağıda, kulakları aşağı pozisyonda ve gözlerini kaçırma eylemindedir.

Köpeklere Nasıl Eğitim Verilir?

 

Köpek eğitimlerinde ilk aşama olarak temel itaat eğitimi uygulanır. Bu eğitim her köpek tarafından alınması gereken bir eğitimdir. Bu eğitimler sonucu köpek topluluğa uygun davranışlar sergiler. Bu eğitimleri almayan köpekler ise bulunduğu ortama uyum sağlayamaz. Bur eğitimler sırasında köpeğin ilk kontrol mekanizması boynunda asılı duracak olan tasmadır. Özellikle kişi köpek ile birlikte dışarı çıktığında köpeğin dikkati dağıldığı için sahibini dinlemeyen davranışlara girer. Bu noktada bu eğitim gereklidir. Bu eğitimi alacak köpeklerin ideal 6 ile 9 aylık olması gerekir. Bu eğitimlerde köpeklere; otur, yat, kalk, otur bekle, yat bekle, takip ve hayır komutları öğretilir. Takip komutu köpeğin sahibinin solunda ona uygun bir şekilde senkronize yürümesini sağlar. Bu eğitim köpeğin sahibini değil sahibinin götürmesi amacıyla yapılır.

Beykoz Köpek Eğitimi

Beykoz Köpek Eğitimi

Eğitim her dalda olduğu gibi köpekler konusunda da sabır isteyen bir iştir. Bunun yanında köpeklerde pek çok farklı eğitim aşamaları mevcuttur. Bu eğitimler uzun süreli olsa da köpeklerin yaratılışları gereği üstün bir zekâya sahip olmasından dolayı kolayca yapılır. Köpeklerin öğrenme sistemi ise hareketleri tekrar yaparak olur. Ancak köpek doğru olan davranışı her yaptığında sahibi tarafından ödüllendirilmelidir. Böylece köpek yaptığı davranışı aklına kazır. Çünkü yapacağı davranışın sonunda kazanacağı bir ödül vardır.

Köpeklere uygulanan bir diğer öğrenme metodu ise şartlı refleksle öğretmedir. Bu metotta kişi köpeğe bir davranış yaptırmadan önce onu bir uyaran yardımıyla şartlaması gerekir. Örnek olarak bu bir zil olabilir. Bununla birlikte daha birçok öğrenme metodu vardır. Ancak bu eğitimler uzun süren bir sabır ister. Bu noktada doğru bir köpek eğitimi veren, köpeklere güvenilir ve kaliteli bir hizmet sunan Beykoz Köpek Eğitimi Merkezi köpek sahiplerinin uğrak noktası. Sahip olduğu uzman eğiticiler ve profesyonel olarak verilen eğitim metotlarıyla Beykoz Köpek Eğitimi Merkezi, köpek eğitimi konusunda tercih edilmesi gereken yerlerden biridir.

 

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 206 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul