köpek oteli

Beykoz Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Köpek etçiller takımının köpekgiller sınıfına mensup memeli bir hayvandır. Diğer canlı türleriyle karşılaştırıldıklarında yaratılıştan gelen sevgi ve sadıklık duyguları köpeklere has bir özelliktir. Köpekler bu özellikleri sayesinde insanoğlunun tarihler boyunca en sadık dostlarından biri olmuştur. Köpeklerin insan hayatına ilk girişi ise bundan yaklaşık olarak 12 ila 14 bin yıl önce Avrasya bölgesine kadar dayanır. Köpeklerin insanlarla etkileşime girmesi sonucu geçirdiği farklı evrimler onu uysallaştırmış ve insanlar tarafından ilk olarak evcilleştirilen hayvanlardan biri yapmıştır. Köpeklerle insanlar arasındaki ilk etkileşim tarihinin anlaşılması ise İsrail’de yapılan kazılar sonucu bulunan insan fosili ile birlikte yavru bir canlı bulunmasındandır. Bu kanıtlara ek olarak Avrupa, Asya ve Amerika kıtasında da yapılan kazı çalışmaları sonucu aynı döneme ait canlı bulgulara rastlanması bu görüşü destekler niteliktedir.

Köpeklerin insanlarla etkileşime geçmesi sonucu olarak bugün bulunan birçok köpek türünün oluşmasına neden olmuştur. Örnek olarak kurt, çakal ve tikli köpeklerin akrabasıdır. Ancak köpeklerin bazı temel özellikleri birbirine benzer. Örnek olarak tüm köpeklerin diş yapısı aynıdır. Hepsinde 42 diş vardır. Ayrıca tüm köpeklerin ayaklarında 5 parmak vardır.

Köpeklerin davranışları köpeği anlamak konusunda oldukça önemlidir. Bu yüzden köpek sahipleri köpeklerin beden dillerinin ne anlama geldiğini bilmelidir. Mutlu olan köpek; kuyruğunu hızlı bir şekilde sallar, yerinde duramaz, soluk alış verişi hızlanır, kulaklarının pozisyonu dik konuma gelir. Sakinlik ve huzur içinde olan köpek ise; yalama davranışında bulunur, kulak pozisyonu aşağıya doğru sarkıktır, sırt üstü pozisyona geçebilir. Korkan köpekler; kuyrukları arka bacakları arasında sabit, baş aşağıda, kulakları aşağı pozisyonda ve gözlerini kaçırma eylemindedir.

Köpeklere Nasıl Eğitim Verilir?

 

Köpek eğitimlerinde ilk aşama olarak temel itaat eğitimi uygulanır. Bu eğitim her köpek tarafından alınması gereken bir eğitimdir. Bu eğitimler sonucu köpek topluluğa uygun davranışlar sergiler. Bu eğitimleri almayan köpekler ise bulunduğu ortama uyum sağlayamaz. Bur eğitimler sırasında köpeğin ilk kontrol mekanizması boynunda asılı duracak olan tasmadır. Özellikle kişi köpek ile birlikte dışarı çıktığında köpeğin dikkati dağıldığı için sahibini dinlemeyen davranışlara girer. Bu noktada bu eğitim gereklidir. Bu eğitimi alacak köpeklerin ideal 6 ile 9 aylık olması gerekir. Bu eğitimlerde köpeklere; otur, yat, kalk, otur bekle, yat bekle, takip ve hayır komutları öğretilir. Takip komutu köpeğin sahibinin solunda ona uygun bir şekilde senkronize yürümesini sağlar. Bu eğitim köpeğin sahibini değil sahibinin götürmesi amacıyla yapılır.

Beykoz Köpek Eğitimi

Beykoz Köpek Eğitimi

Eğitim her dalda olduğu gibi köpekler konusunda da sabır isteyen bir iştir. Bunun yanında köpeklerde pek çok farklı eğitim aşamaları mevcuttur. Bu eğitimler uzun süreli olsa da köpeklerin yaratılışları gereği üstün bir zekâya sahip olmasından dolayı kolayca yapılır. Köpeklerin öğrenme sistemi ise hareketleri tekrar yaparak olur. Ancak köpek doğru olan davranışı her yaptığında sahibi tarafından ödüllendirilmelidir. Böylece köpek yaptığı davranışı aklına kazır. Çünkü yapacağı davranışın sonunda kazanacağı bir ödül vardır.

Köpeklere uygulanan bir diğer öğrenme metodu ise şartlı refleksle öğretmedir. Bu metotta kişi köpeğe bir davranış yaptırmadan önce onu bir uyaran yardımıyla şartlaması gerekir. Örnek olarak bu bir zil olabilir. Bununla birlikte daha birçok öğrenme metodu vardır. Ancak bu eğitimler uzun süren bir sabır ister. Bu noktada doğru bir köpek eğitimi veren, köpeklere güvenilir ve kaliteli bir hizmet sunan Beykoz Köpek Eğitimi Merkezi köpek sahiplerinin uğrak noktası. Sahip olduğu uzman eğiticiler ve profesyonel olarak verilen eğitim metotlarıyla Beykoz Köpek Eğitimi Merkezi, köpek eğitimi konusunda tercih edilmesi gereken yerlerden biridir.

 

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 339 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu