köpek oteli

Bichon Frise Köpek Eğitimi

Bichon Frise Köpek Eğitimi
Paylaş
 

Bichon Frise köpek eğitimi; sevimli dış görünüşleri ile süs köpeği olarak sahiplenilen bu ırklar oldukça uysal ve sakin canlılardır. Çocuklar kadar yetişkinlerinden dikkatinden kaçmayan Bichon Frise akıllı itaatkâr olmaları nedeniyle eğitimde hiç zorluk çıkarmazlar. Verilen tüm konutları eksiksiz yerine getirmek için büyük bir sabırla sizi dinler ve yeteneklerini sergilemek için oldukça oyuncu bir karaktere sahiptir. Erkek olanları dişilerine göre öğrenmeye ve eğitilmeye daha meyillidirler.

Bichon Frise Köpeği Fiziksel Özellikleri

Bichon Frise köpek eğitimi ufak beden yapısına sahip bu patili dostlarla oldukça eğlencelidir. Tüyleri uzun olmamasına rağmen kabarık bir formda olması onların uzun tüylü görünmelerini sağlıyor. Ağız yapıları küçüktür, dişleri fazlasıyla keskindir. Ortalama 30 cm’e adar uzarlar ve kiloları 5 kiloya kadar ulaşabilir. Bichon Frise cinsi köpekler hassas ve duygusal karakteristik özellikleriyle bilinirler. Gün boyunca oyun oynamaktan hiç sıkılmazlar. Söz dinlemekten hoşnut olurlar ve inatçı değillerdir. Yeterli ve kaliteli vakit geçirildiği zaman son derece itaatkâr ve uysal bir köpek oluverirler.

Bichon Frise Köpeğinin Bakımı ve Beslenmesi

Bichon Frise köpek eğitimi kadar bakım ve beslenmeleri de özen gerektiriyor. Özellikle kabarık tüylerinin güzelliğini koruyabilmesi için düzenli olarak taranması önemlidir. Hızlı uzayan tüyleri düzenli olarak kesilmelidir. Rutin veteriner hekim kontrolleri aksatılmamalıdır. Hassas ve kolay hastalanabilen bu ırk köpeklerin mama seçiminde kaliteli ve içeriği doğal ürünler tercih edilmelidir. Gelişimlerinin desteklenmesi için besinleri vitamin ve mineral bakımından zengin olmalıdır. Aşırı sıcak ve soğuk havalardan hoşlanmayan Bichon Frise köpekleri için ev ortamı en uygun olanıdır. Yaşamları boyunca bakımlı bir köpek olmak için insana ihtiyaç duymaları dışarı ortamına ayak uyduramamalarına neden olur.

Bichon Frise Köpek Eğitimi Ne Zaman Başlamalı?

Bichon Frise köpek eğitimi için en ideal dönem 1-2 aylık oldukları zamandır. Algıları öğrenmeye hazır olan bu süreçte verilen tüm eğitimler hafızalarında kalıcı olarak yer edinir. Çünkü ilerleyen yaşlarında öğrenme kabiliyeti azalır ve eğitilmeye geç kalınmaması önerilir. Uysal karakterleri sayesinde verilen tüm konutları itinayla yerine getirmek için hazır beklerler. Eğitimleri oyun kapsamında gerçekleştiğinde daha uyumlu ve keyifli davranışları kaçınılmazdır. Eğitimi aldıkları kişilerinde Bichon Frise köpek eğitimi konusunda bilgili ve bu ırk hakkında deneyimli kişiler olması önemlidir.

Bichon Frise Köpekleri Hangi Eğitimleri Alabilir?

Bichon Frise köpek eğitimi başarı oranını karşılıklı kurulan kuvvetli bir iletişimin önemi büyüktür. Güçlü bir bağ kurulduğunda bu cins köpeklere verilemeyecek eğitim yoktur. Yavru köpekler için tuvalet eğitimi yaşamları boyunca kaliteli bir yaşam sürmeleri için en gerekli olanıdır. Ev ortamı için en ideal olanıdır ve bu nedenle tuvalet alışkanlığını ne kadar erken kazanırsa o kadar iyidir. İnsanlarla aynı ortamda yaşamaktan ve vakit geçirmekten keyif alan bu cinsler için sosyalleşme eğitimi en kolay olanıdır. Öğrenmesi gereken her detay kibar bir üslupla dikte edildiğinde kabullenmesi ve uygulaması onun için büyük bir keyiftir.

Bichon Frise Köpek Eğitimi

Bichon Frise köpek eğitimi özelinde bu ırk için koruma eğitimi uygun bir eğitim türü değildir. Şahıs koruma ve bodyguardlık konusunda yeterli fiziksel özelliklere sahip olmayışından dolayı adapte olamazlar. Ufak cüsseleri olası tehditlere karşı koruma içgüdülerinin devreye girmesindeki en büyük engel niteliğindedir. Temel ve ileri itaat eğitimi gerekli düzeyde verildiğinde hiperaktiflik özellikleri biraz kontrol altına alınabilir. Bu sayede toplum içerisinde söz dinlemesi ve komutlara riayet etmesi mümkün olur. Sizde bu cins köpeğiniz için profesyonel köpek eğitimi hizmetlerimizden yararlanabilir ve uzun yıllar uyum içerisinde evcil hayvanınızla yaşayabilirsiniz.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 190 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu