köpek oteli

Çatalca Köpek Eğitim Çiftliği

Paylaş
 

Köpekler ile anlaşabilmek için onlarla gerekli eğitimleri vermek gerekir. Köpekler insanın en sadık dostlarıdır. Fakat eğer köpekler güvenilir ellerde ise bu sadıklığı gösterecektir. Bu nedenle köpek sahipleri ile köpeklerin arasındaki bağ oldukça önemlidir. Köpek sahipleri ve köpekler arasında oluşan bağın kuvvetlenmesi için yapılması gerekenlerden biri de köpeklere eğitim vermektir. Köpek eğitimi konusunda bilinçli olmak köpeklere verilen eğitimlerin de doğru olmasını sağlayacaktır. Köpek eğitimi konusunda öncelikle sahiplerin bilgilendirilmesi gerekir. Bu nedenle köpeklerin eğitilmeden önce köpek sahiplerinin köpeklere nasıl davranması gerektiği hakkında fikir sahibi olması gerekiyor. Köpek eğitimine köpeğin karakterine bakılarak karar verilmelidir.

Bu nedenle her köpeğe verilecek eğitimi aynı olarak düşünmek doğru değildir. Köpeklere verilen eğitimlerin işe doğru bir şekilde işlemesi için köpeklerin davranışı üzerine yoğunlaşmak gerekecektir. Köpek eğitiminde dikkat edilmesi gerekenlerden biri de köpeklerin bu eğitime hazır olup olmadığıdır. Köpeklerin eğitime hazır olması köpeklerin alacakları eğitiminde etkili olmasını sağlar.

Bu nedenle köpekler için profesyonel eğitim verilmeden önce köpek sahiplerinin köpeklerine bir takım eğitimleri vermesi gerecektir. Köpek eğitimi konusunda bilinçli ve hazırlıklı olmak köpekler ile daha çok vakit geçirmeyi gerektirir. Bu nedenle köpek sahiplerinin köpekleri ile yakından ilgilenmesi ve onlarla sık sık dışarıda vakit geçirmesi önemlidir. Köpek eğitimine başlamada köpeklerin yaşı da önemlidir. Bu nedenle çok küçük yaşlardan itibaren köpeklere eğitim konusunda bir takım bilgileri öğretmekte fayda olacaktır.

Çatalca Köpek Eğitim Çiftliği

 

Çatalca Köpek Eğitim Çiftliği Hakkında

Köpek eğitimi temel itaat hareketlerini kapsar. Bu davranış eğitimleri köpekleri kontrole edebilmek için önemlidir. Fakat her köpeğin itaat eğitime tümü ile cevap vermesi beklenmemelidir. Bazı köpek ırkları eğitimde daha başarılıyken bazı köpek ırkları eğitimde son derece yavaş olabilir. Bunun yanı sıra köpeğin daha önce sahibi tarafından genel eğitimlere alıştırılmış olması da temel itaat eğitimlerinin etkili olmasını sağlayacaktır. Temel itaat eğitimleri takip, hayır, otur gibi pek çok komutu içerebilir. Bu eğitimler köpeğin yapılması ve yapılmaması gereken davranışları kavrayabilmesi için önemlidir. Köpek eğitiminde takip hareketi köpeklerin yanınızda yürümesi ve size itaat etmesini sağlayacaktır. Bu da özellikle aksi ve balına buyruk köpeklerin kontrol edilmesine oldukça önemli bir etki yaratacaktır.

Köpekleriniz ile dışarı çıkmaktan hoşlanıyor fakat köpeğinizin etrafınızda dolaşmasını ya da başka nesnelere yönelmesini istemiyorsanız eğer takip komutunu vermek dışarıda olmaktan daha çok keyif almanızı sağlayacaktır. Köpeklere verilen ilk komutlardan biri otur komutu olmalıdır. Böylece köpekler bir sonraki komutu daha duyarlı olarak uygulamaya başlayacaktır. Köpeklere söz dinletmek ve bir sonraki komutu vermek için oturma pozisyonu en uygun pozisyondur. Köpeklere verilen otur komutunda köpekler sol yanınızda ayağınızı geçmeyecek şekilde oturur. Bu da köpeklerin sahiplerine itaat ettiklerini ve onlara güvendiklerinden dolayı söz dinlediklerini ifade eden bir durumdur.

İleri İtaat Eğitimleri

Köpeklere verilecek eğitimin sınırı olmamalıdır. Eğer köpeğiniz oldukça zeki ve eğitimden hoşlanan bir ırk ise ileri itaat eğitimine de başlayabilir. Çatalca köpek eğitim çiftliği köpeklerin ileri itaat eğitimleri ile de yakından ilgilenmektedir. İleri itaat eğitimine geçebilmek için öncelikle temel itaat eğitimlerinden başarılı olarak ayrılmak gerekir. Köpekler ileri itaat eğitiminde sahiplerine daha çok sadık kalmayı öğrenirler. Özellikle yabancılara karşı duyarlılığın artmasını ifade eden bu eğitim düzeyi köpeklerin yabancının yanına gitmemesi ya da yabancı kişilerin vereceği yemekleri yememesi gibi eğitimleri almaktadır. Köpekler aynı zamanda ileri itaat eğitimlerinde uzaktan komut alma gibi davranışlara da cevap verecektir. Fakat köpeklere verilen ileri itaat eğitimleri için büyük çaba sarf etmek gerekir.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 330 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu