köpek oteli

Çatalca Köpek Eğitim Çiftliği

Paylaş
 

Köpekler ile anlaşabilmek için onlarla gerekli eğitimleri vermek gerekir. Köpekler insanın en sadık dostlarıdır. Fakat eğer köpekler güvenilir ellerde ise bu sadıklığı gösterecektir. Bu nedenle köpek sahipleri ile köpeklerin arasındaki bağ oldukça önemlidir. Köpek sahipleri ve köpekler arasında oluşan bağın kuvvetlenmesi için yapılması gerekenlerden biri de köpeklere eğitim vermektir. Köpek eğitimi konusunda bilinçli olmak köpeklere verilen eğitimlerin de doğru olmasını sağlayacaktır. Köpek eğitimi konusunda öncelikle sahiplerin bilgilendirilmesi gerekir. Bu nedenle köpeklerin eğitilmeden önce köpek sahiplerinin köpeklere nasıl davranması gerektiği hakkında fikir sahibi olması gerekiyor. Köpek eğitimine köpeğin karakterine bakılarak karar verilmelidir.

Bu nedenle her köpeğe verilecek eğitimi aynı olarak düşünmek doğru değildir. Köpeklere verilen eğitimlerin işe doğru bir şekilde işlemesi için köpeklerin davranışı üzerine yoğunlaşmak gerekecektir. Köpek eğitiminde dikkat edilmesi gerekenlerden biri de köpeklerin bu eğitime hazır olup olmadığıdır. Köpeklerin eğitime hazır olması köpeklerin alacakları eğitiminde etkili olmasını sağlar.

Bu nedenle köpekler için profesyonel eğitim verilmeden önce köpek sahiplerinin köpeklerine bir takım eğitimleri vermesi gerecektir. Köpek eğitimi konusunda bilinçli ve hazırlıklı olmak köpekler ile daha çok vakit geçirmeyi gerektirir. Bu nedenle köpek sahiplerinin köpekleri ile yakından ilgilenmesi ve onlarla sık sık dışarıda vakit geçirmesi önemlidir. Köpek eğitimine başlamada köpeklerin yaşı da önemlidir. Bu nedenle çok küçük yaşlardan itibaren köpeklere eğitim konusunda bir takım bilgileri öğretmekte fayda olacaktır.

Çatalca Köpek Eğitim Çiftliği

 

Çatalca Köpek Eğitim Çiftliği Hakkında

Köpek eğitimi temel itaat hareketlerini kapsar. Bu davranış eğitimleri köpekleri kontrole edebilmek için önemlidir. Fakat her köpeğin itaat eğitime tümü ile cevap vermesi beklenmemelidir. Bazı köpek ırkları eğitimde daha başarılıyken bazı köpek ırkları eğitimde son derece yavaş olabilir. Bunun yanı sıra köpeğin daha önce sahibi tarafından genel eğitimlere alıştırılmış olması da temel itaat eğitimlerinin etkili olmasını sağlayacaktır. Temel itaat eğitimleri takip, hayır, otur gibi pek çok komutu içerebilir. Bu eğitimler köpeğin yapılması ve yapılmaması gereken davranışları kavrayabilmesi için önemlidir. Köpek eğitiminde takip hareketi köpeklerin yanınızda yürümesi ve size itaat etmesini sağlayacaktır. Bu da özellikle aksi ve balına buyruk köpeklerin kontrol edilmesine oldukça önemli bir etki yaratacaktır.

Köpekleriniz ile dışarı çıkmaktan hoşlanıyor fakat köpeğinizin etrafınızda dolaşmasını ya da başka nesnelere yönelmesini istemiyorsanız eğer takip komutunu vermek dışarıda olmaktan daha çok keyif almanızı sağlayacaktır. Köpeklere verilen ilk komutlardan biri otur komutu olmalıdır. Böylece köpekler bir sonraki komutu daha duyarlı olarak uygulamaya başlayacaktır. Köpeklere söz dinletmek ve bir sonraki komutu vermek için oturma pozisyonu en uygun pozisyondur. Köpeklere verilen otur komutunda köpekler sol yanınızda ayağınızı geçmeyecek şekilde oturur. Bu da köpeklerin sahiplerine itaat ettiklerini ve onlara güvendiklerinden dolayı söz dinlediklerini ifade eden bir durumdur.

İleri İtaat Eğitimleri

Köpeklere verilecek eğitimin sınırı olmamalıdır. Eğer köpeğiniz oldukça zeki ve eğitimden hoşlanan bir ırk ise ileri itaat eğitimine de başlayabilir. Çatalca köpek eğitim çiftliği köpeklerin ileri itaat eğitimleri ile de yakından ilgilenmektedir. İleri itaat eğitimine geçebilmek için öncelikle temel itaat eğitimlerinden başarılı olarak ayrılmak gerekir. Köpekler ileri itaat eğitiminde sahiplerine daha çok sadık kalmayı öğrenirler. Özellikle yabancılara karşı duyarlılığın artmasını ifade eden bu eğitim düzeyi köpeklerin yabancının yanına gitmemesi ya da yabancı kişilerin vereceği yemekleri yememesi gibi eğitimleri almaktadır. Köpekler aynı zamanda ileri itaat eğitimlerinde uzaktan komut alma gibi davranışlara da cevap verecektir. Fakat köpeklere verilen ileri itaat eğitimleri için büyük çaba sarf etmek gerekir.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 197 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul