köpek oteli

Evde Yavru Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Evde köpek beslemek, ancak bilinçli şekilde yapıldığı taktirde mümkündür. Evdeki bütün fertlerin dikkat etmesi gereken kurallar vardır. Özellikle hijyen konusunda oldukça hassas davranmak gerekmektedir.

Tuvalet Eğitimi

Köpeğinizin tuvalet alışkanlığını kazanması çok önemlidir. Yavru bir köpeğin ya da tuvalet alışkanlığı olmayan bir köpeğin, insanlar gibi tuvaletini yapacağı belli bir yer yoktur. Tuvaleti geldiği anda, olduğu yere yapar. Elbette bu durum ev ortamında büyük bir sorun teşkil eder. Bundan dolayı köpek besleyen kişilerin, köpeklerine vereceği ilk eğitim, ona tuvalet alışkanlığı kazandırmaktır.

Tuvalet alışkanlığı kazandırılırken, bu süreçte köpeğiniz zaman zaman ortalığı kirletebilir. Etrafa kötü kokular yayılabilir. Bunlardan dolayı köpeğinizi cezalandırma ya da kızma eğilimi içerisine girmeyin. Mümkün olduğunca kısa sürede bu alışkanlığı kazanması için çaba sarf edin. Mama verme işlemini yatma işleminden önce yapmamak ve su kabını yatmadan önce yanından almak, gece olabilecek istenmeyen dışkılama olaylarına karşı bir önlem olabilir.

Öncelikle yavru köpeğiniz ile ilgilenmediğiniz zamanlarda, onu koyabileceğiniz bir kafesi mutlaka olmalı. Tuvalet eğitimi sürecinde, her saat başı onu kafesten alıp, tuvaletini yapacağı yere götürmelisiniz. Bunu aksatmamak önemlidir. Ayrıca tuvaletini yapacağı yerde onu biraz gezindirmek ve tuvalet yeri ile çağrışım kurabileceği bazı sözcükleri söylemek faydalı olabilir. (Mesela “Hazır Ol” gibi) Eğer köpeğiniz 5 dk içinde tuvaletini yapmaz ise, onu kafesine geri götürün ve 30 dk içinde tekrar getirin.

Bu sıralamayı her saat başı yapın. Bu programa uyduğunuz taktirde, kısa sürede köpeğinizin tuvalet alışkanlığını kazanacağını göreceksiniz.

Evde Yavru Köpek Eğitimi

Evde yavru köpek eğitimi konusunda önemli bir konu da, tuvalet ihtiyacı için geceleri ne yapılması gerektiğidir. Yavru köpekler gece boyunca en fazla 7-8 saat tuvalet ihtiyacı olmadan uyuyabilirler. Buna karşı ilk alınması gereken tedbir, yatmadan önce köpeğinize yiyecek ve su verilmemesidir. Bu köpeğinizin gece tuvalet ihtiyacı gelmesini en aza indirecektir. Köpeğiniz tuvalet alışkanlığı kazanıncaya kadar, geceleri bir ya da iki kez kalkıp, yavru köpeğinizi tuvalete götürebilirsiniz. Sabah olduğunda ise su kabını hemen köpeğinizin kafesine koymayı unutmayın.

Ayrıca köpeğinizin vücut diline dikkat edin. Köpeğiniz yerleri kokladığında, size tuvalet yapacak mesajı verdiğinde köpeğinizi hemen tuvalete götürün.

Evde Yavru Köpek Eğitimi Hakkında

Köpeğinizi bu alışkanlığı kazanma aşamasında, tuvaletini istediğiniz yere yaptığında ödüllendirebilir, onunla ilgilenebilirsiniz. Kurallara uymadığı taktirde ise, bazı azar sözcükleri ile uyarabilirsiniz. Ancak köpeğinizin henüz yavru olduğu ve bu alışkanlığı kazanmasının belli bir zaman alacağı düşünüldüğünde, ona karşı asla şiddet uygulamamalı, daimi sevecen tavırlar ile yaklaşmalısınız. Köpeğinizin de bir psikoloji olabileceğini, ve bu psikolojinin oluşmasından birinci etkenin sahibi olarak sizin üzerinizde olduğunu unutmayın. Köpeğinizi profesyonel olarak eğittiğinizde, köpeğiniz ile aranızda bir sevgi bağı oluşacağını unutmayın.

Evde yavru köpek eğitimi konusunda bir diğer hususta, köpeğinizin ev içi uyum ve sosyalleşmesini sağlamadır. 3 ile 6 aylık olduğu dönemde verilen bu eğitim, yavru köpeğinizin sizin koyduğunuz kurallara nasıl uyacağını, dışarıda nasıl davranacağını öğrenmesini sağlar. Bu eğitim sayesinde köpeğiniz ile beraber daha kolay ve uyumlu bir şekilde yaşayabilirsiniz.

Yavru köpek eğitimi büyük bir sorumluluktur. Özellikle yavru iken pek çok alışkanlığı kazandırmak, sonraki yaşları için size kolaylıklar sağlayacaktır. Örneğin, tasma anlayışını küçüklükten kazandırırsanız, sonraki zamanlarda yolda tasma ile yürütmek sizin için çileye dönüşmeyecektir. Köpeğiniz için en uygun olabilecek bir tasmayı aldıktan sonra, köpeğinize yaklaşık 5-8 metre kadar bir hareket alanı tanıyarak, yaklaşık 2 metrelik bir tasma ile gezdirmeye başlayabilirsiniz. Geri çekilebilir tasmalar köpeğinizi gezdirmenizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca yolda görebileceğiz herkesin köpeklerden haz etmeyeceği gerçeği, tasmanın boyunu uzatıp, kısaltmanın sizin bir avantaj olduğunu gösterir.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 309 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu