köpek oteli

Fino Köpek Eğitimi Nasıl Verilmeli?

Paylaş
 

Köpekler doğdukları andan itibaren insanlara karşı sevgi beslediklerinden dolayı insanlara kolay güvenirler. Fakat zaman zaman köpekler ne yazık ki yanlış ellere geçtiğinde insanlara karşı saldırgan olabiliyorlar. Köpekler kendilerini savunmak amacı ile saldırabilirler. Fakat köpeklerin yoldan geçen kişilere havlaması ya da onları bir tehdit olarak görmesi yanlış ellerde yetiştirilmelerinden kaynaklanıyor. Köpek eğitiminde dikkat edilmesi gerekenlerden biri de köpeklere doğru eğitimleri verebilmektir. Köpek eğitimi köpekleri saldırgan ya da vahşi yapmak için değil aksine daha sosyal canlılar olmaları için verilen eğitimlerdir.

Eğer fino ırkı bir köpeğe sahipseniz şimdiden çok şanslı olduğunuzu bilmeniz gerekir. Sahiplerine karşı oldukça sevecen olan bu canlılar tam anlamı ile oyun için yaratılmıştır. Küçük olmalarına karşın çok fazla hareketli olan bu ırk zaman zaman sizi yorabilir. Bu nedenle fino köpeklerin eğitiminde hareketi ve egzersizi ön plana almak gerekir. Fino köpekler küçük ırklar olduğundan dolayı daha çok tuvalet eğitimine yoğunlaşmak gerekir. Köpeklere tuvalet eğitimi öğretmenin pek çok farklı yolu vardır. Eğer köpeklerinize dışarıya tuvalet yapmaları gerektiğini öğretirseniz köpeğiniz dışarı çıkmaktan hoşlanacağından dolayı kısa sürede tuvalet eğitimini de öğrenmiş olacaktır. Fakat bu noktada finoların çok inatçı olabildiklerini unutmamak gerekir. Fino köpekleri dışarı tuvaletine alıştırmışsanız eğer onlar ile dışarıda daha fazla kalmanız gerekebilir. Fino köpekler uzun süre tuvaletini tutabilecek özellikte olduklarından dolayı dışarıda daha fazla kalmak için bu özelliklerini açığa çıkarabilirler. Peki, fino köpek eğitimi nasıl verilmeli?

Fino Köpek Eğitimi

Fino Köpek Eğitimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fino köpek eğitiminde öncelikli olarak dışa dönük köpek yetiştirebilmek önemli olacaktır. Bu da köpeklerin saygın olarak görülmesini ifade eden bir durumdur. Köpeklerin dışa dönük olabilmesi için aynı zamanda özgür olabilmesi de gerekir. Bu nedenle köpeklerin yaşamını tamamen sizin belirlemeniz bir eğitim değil aksine köpeğin tutsak olması anlamına gelir. Köpekler eğitilirken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de köpeklerin yaşam alanlarının nasıl olması gerektiğidir. Fino gibi küçük ırklara sahip olan köpekler daha çok kucakta taşındığından dolayı köpeklerin kendilerine ait yaşamlarının olmadığının düşünülmesine neden olur.

Bu nedenleri köpekleri gereğinden fazla kucakta taşımak doğru olmayacaktır. Köpek eğitiminde güven önemlidir. Bu nedenle köpekleriniz kucağınızda olmadığı durumlarda da size güvenebilmelidir. Sürekli kucakta taşınan köpeklerin kendilerine olan güveni zamanla kaybolur. Bu da size bağımlı hale gelmesine ve yaşamın her alanında size ihtiyaç duymasına neden olur. Dışarı çıktığınızda dahi bu şekilde yetişen köpekler kucağınıza gelmek isteyebilir ya da olası bir ses ya da gürültüde kendini korumak yerine kaçmayı ve sizin kucağınıza sığınmayı tercih edebilir. Bu da köpeklerin saygınlığına zarar veren bir durumdur. Bu nedenle köpek eğitiminde köpeklerin sahipleri ile dengeli iletişim kurabilmesi için köpek sahiplerinin de gereğinden fazla ilgiden uzak olması gerekiyor.

Köpeklerde Egzersiz Eğitimi

Özellikle hareketli köpekleri yerinde tutmak mümkün olmadığından dolayı bu süreci zararsız düzeye indirmek için köpeklerin egzersiz eğitimi alması önemlidir. Köpeklerde egzersiz eğitimi köpeklerin yalnızca eğlenmesini sağlamaz. Aynı zamanda köpeklerin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmelerine de yardımcı olur. Köpek eğitiminde egzersiz eğitimleri vermek köpeklerin günlük enerjilerini de atmasını sağlar. Çok fazla hareketli köpekler ev içerisinde uzun süre kaldığında enerji atamadıklarından dolayı huysuz davranışlarda bulunabilir. Bu nedenle eğitimlerde egzersize yer vermek önemlidir. Fino ırkı köpeklerde temel itaat eğitimlerini ayrıntılı olarak vermeye gerek yoktur. Daha çok oyuncu olan bu köpekler için oyun niteliğinde olan eğitimleri vermek önemlidir. Fino ırkı köpekler için git getir komutu daha çok oyun niteliği olacağından dolayı bu eğitimleri alabilirler.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 660 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu