köpek oteli

Golden Retriever Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Golden retriever köpek eğitimi çok zor değildir. Golden Retrieverlar oldukça insan canlısı ve sevimli köpeklerdir. İnsanlara kendilerini sevdirmesini çok iyi bilirler. Bu köpek türü dünya genelinde naziklikleri, sevimlilikleri, doğa sevgileri, sadakatleri, yüksek zekaları ve çekici görünüşleri ile dikkat çekerler. İçinde bulundukları aile ile güçlü ve kalıcı bağ kuran az sayıdaki köpek cinslerinden biridir.

Golden retriever köpek eğitimi önemli ve eğlenceli bir iştir fakat deneyim gerektirmektedir. Köpeğiniz başta biraz asi ve heyecanlı olabilir fakat diğer köpeklerle ve insanlarla sosyalleştikçe harika ve güvenilir bir arkadaşlık kurabilirsiniz.

Golden Retriever Özellikleri

Golden retriever modern sportif bir köpek cinsidir. Bu köpek cinsi ilk baştaüstün avcılar olarak yetiştirilmiştir ve avcılığı çok severler. Golden retrieverların sıcak, yumuşak bir ifadeleri vardr. Aynı zamanda kaslı, atletik ve pürüzsüz yürüyüşleri vardır. Golden retrieverlar kafalarını dik tutarak ve kuyruklarını sallayarak sizi selamlarlar. Bu köpeklerin en belirgin özelliklerinden biri ise altın rengi tüyleridir.

Goldenlar güçlü ve iyi vücutlu köpeklerdir. Erkekleri 56-61 cm olup 29-34 kg arasında olmaktadır. Dişileri ise biraz daha kısa ve birkaç kilo daha hafiftir.

Golden retrieverların kolay yönetilebilmeleri ve eğitilebilir olmaları onları köpek işlerinde önemli kılmıştır. İnsanlara olan sadakatleri ve sabırlı olmaları dolayısıyla körler için rehber köpekler, hizmet köpekleri ve hatta narkotik köpekleri olma açısından uygun kılmıştır.

Golden Retriever Köpek Eğitimi

Golden Retrieverların Karakterleri

İyi eğitimli Golden ile yaşayan sosyal insanlar, kendilerinin bu kadar sosyal olmalarında Golden’ ın önemine dikkat çekeceklerdir. Goldenlar insan dikkatini istemektedir ve böylece daha başarılı olurlar. Aile faaliyetlerine katıldıklarında mutlu olurlar. Dış mekan köpeği değildir. Bu yüzden uzun süre evden uzak kalacak olan kişiler için tercih edilecek bir cins değildir. Ayrılma anksiyetisi yalnız kalan ve uzun saatler sonunda sıkılan Goldenlar için sorun yaratabilir. Golden retriever yavruları güvenli, iyi huylu, sabırlı, araştırmacı ve dost olarak büyürler. Temelde sorumlu, evi ve ev halkını seven köpeklerdir. İlgi isterler.

Golden Retriever  Köpek Eğitimi

Golden retriever yavruları tam potansiyellerine ulaşmak için uygun sosyalleşme ve temel itaat eğitimlerine ihtiyaç duyarlar. Goldenlar çok yetenekli öğrencilerdir ve çabuk öğrenirler.

Cesaret ve övgü, ödül tabanlı köpek eğitim yöntemleri Golden retriever köpek eğitimi yöntemleri içerisinde en etkilisidir. Sert cezalar köpekler üzerinde olumsuz etki yaratabilir.

Tuvalet ve kafes eğitimi esnasında komutları doğru verildiğinde köpekler bunu çabuk kavrayacaktır. Sizden istedikleri rehberlik, tutarlılık ve tekrardır. Köpek eğitimleri sırasında devamlılık önemlidir. Köpek eğitimine yavruyken başlamak daha iyi ve daha çabuk sonuç almanızı sağlar. Tuvalet eğitimi sırasında sık sık dışarıya çıkarılmalı ve tuvaletini yaptığında ödül maması verilmelidir. Zamanla tuvalet ve ödül arasındaki bağlantıyı kavrayarak eve tuvaletini yapmayacaktır. Fakat sık sık dışarıya çıkarmadığınız taktirde bu alışkanlığını unutur. Köpek istenen davranışı sergilediğinde olumlu pekiştireçlerle onu ödüllendirmelisiniz.

Köpeğin yapmanızı istemediği bir şey yapması halinde çok aşırıya kaçmamak şartıyla negatif bir uyaran ve hayır eşliğinde ona yaptığının yanlış bir davranış olduğunu anlatabilirsiniz. Bu hayrın anlamını anlaması açısından önemlidir.

İtaat eğitimi son derece önemlidir. Köpeğinizin sadece evde değil dışarıda da itaat etmeyi bilmesi gereklidir. Bu nedenle sosyalleşme önemlidir. Köpeğin evet ve hayırı anlayabilecek kadar eğitilmesi gereklidir.

Golden retriever köpeklere otur komutunu öğretmek önemli ve kolaydır. Köpeğe ilk olarak ödül maması koklatılır. Daha sonra sahibi birkaç adım geriye gider. Geriye doğru giderken mama olan elini köpeğe doğru uzatarak biraz yukarıya kaldırır. Köpek bu sırada başını yukarıya doğru kaldırır ve oturma eğilimine girer ve oturur. Köpeğin alışması için otur komutu tekrarlanır. Köpek oturduktan sonra ödül maması verilir. Bu işlem tekrarlandıkça köpek otur komutunu anlamış olur.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 330 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu