köpek oteli

Golden Retriever Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Golden retriever köpek eğitimi çok zor değildir. Golden Retrieverlar oldukça insan canlısı ve sevimli köpeklerdir. İnsanlara kendilerini sevdirmesini çok iyi bilirler. Bu köpek türü dünya genelinde naziklikleri, sevimlilikleri, doğa sevgileri, sadakatleri, yüksek zekaları ve çekici görünüşleri ile dikkat çekerler. İçinde bulundukları aile ile güçlü ve kalıcı bağ kuran az sayıdaki köpek cinslerinden biridir.

Golden retriever köpek eğitimi önemli ve eğlenceli bir iştir fakat deneyim gerektirmektedir. Köpeğiniz başta biraz asi ve heyecanlı olabilir fakat diğer köpeklerle ve insanlarla sosyalleştikçe harika ve güvenilir bir arkadaşlık kurabilirsiniz.

Golden Retriever Özellikleri

Golden retriever modern sportif bir köpek cinsidir. Bu köpek cinsi ilk baştaüstün avcılar olarak yetiştirilmiştir ve avcılığı çok severler. Golden retrieverların sıcak, yumuşak bir ifadeleri vardr. Aynı zamanda kaslı, atletik ve pürüzsüz yürüyüşleri vardır. Golden retrieverlar kafalarını dik tutarak ve kuyruklarını sallayarak sizi selamlarlar. Bu köpeklerin en belirgin özelliklerinden biri ise altın rengi tüyleridir.

Goldenlar güçlü ve iyi vücutlu köpeklerdir. Erkekleri 56-61 cm olup 29-34 kg arasında olmaktadır. Dişileri ise biraz daha kısa ve birkaç kilo daha hafiftir.

Golden retrieverların kolay yönetilebilmeleri ve eğitilebilir olmaları onları köpek işlerinde önemli kılmıştır. İnsanlara olan sadakatleri ve sabırlı olmaları dolayısıyla körler için rehber köpekler, hizmet köpekleri ve hatta narkotik köpekleri olma açısından uygun kılmıştır.

Golden Retriever Köpek Eğitimi

Golden Retrieverların Karakterleri

İyi eğitimli Golden ile yaşayan sosyal insanlar, kendilerinin bu kadar sosyal olmalarında Golden’ ın önemine dikkat çekeceklerdir. Goldenlar insan dikkatini istemektedir ve böylece daha başarılı olurlar. Aile faaliyetlerine katıldıklarında mutlu olurlar. Dış mekan köpeği değildir. Bu yüzden uzun süre evden uzak kalacak olan kişiler için tercih edilecek bir cins değildir. Ayrılma anksiyetisi yalnız kalan ve uzun saatler sonunda sıkılan Goldenlar için sorun yaratabilir. Golden retriever yavruları güvenli, iyi huylu, sabırlı, araştırmacı ve dost olarak büyürler. Temelde sorumlu, evi ve ev halkını seven köpeklerdir. İlgi isterler.

Golden Retriever  Köpek Eğitimi

Golden retriever yavruları tam potansiyellerine ulaşmak için uygun sosyalleşme ve temel itaat eğitimlerine ihtiyaç duyarlar. Goldenlar çok yetenekli öğrencilerdir ve çabuk öğrenirler.

Cesaret ve övgü, ödül tabanlı köpek eğitim yöntemleri Golden retriever köpek eğitimi yöntemleri içerisinde en etkilisidir. Sert cezalar köpekler üzerinde olumsuz etki yaratabilir.

Tuvalet ve kafes eğitimi esnasında komutları doğru verildiğinde köpekler bunu çabuk kavrayacaktır. Sizden istedikleri rehberlik, tutarlılık ve tekrardır. Köpek eğitimleri sırasında devamlılık önemlidir. Köpek eğitimine yavruyken başlamak daha iyi ve daha çabuk sonuç almanızı sağlar. Tuvalet eğitimi sırasında sık sık dışarıya çıkarılmalı ve tuvaletini yaptığında ödül maması verilmelidir. Zamanla tuvalet ve ödül arasındaki bağlantıyı kavrayarak eve tuvaletini yapmayacaktır. Fakat sık sık dışarıya çıkarmadığınız taktirde bu alışkanlığını unutur. Köpek istenen davranışı sergilediğinde olumlu pekiştireçlerle onu ödüllendirmelisiniz.

Köpeğin yapmanızı istemediği bir şey yapması halinde çok aşırıya kaçmamak şartıyla negatif bir uyaran ve hayır eşliğinde ona yaptığının yanlış bir davranış olduğunu anlatabilirsiniz. Bu hayrın anlamını anlaması açısından önemlidir.

İtaat eğitimi son derece önemlidir. Köpeğinizin sadece evde değil dışarıda da itaat etmeyi bilmesi gereklidir. Bu nedenle sosyalleşme önemlidir. Köpeğin evet ve hayırı anlayabilecek kadar eğitilmesi gereklidir.

Golden retriever köpeklere otur komutunu öğretmek önemli ve kolaydır. Köpeğe ilk olarak ödül maması koklatılır. Daha sonra sahibi birkaç adım geriye gider. Geriye doğru giderken mama olan elini köpeğe doğru uzatarak biraz yukarıya kaldırır. Köpek bu sırada başını yukarıya doğru kaldırır ve oturma eğilimine girer ve oturur. Köpeğin alışması için otur komutu tekrarlanır. Köpek oturduktan sonra ödül maması verilir. Bu işlem tekrarlandıkça köpek otur komutunu anlamış olur.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 205 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul