köpek oteli

K9 Alman Kurdu Eğitimi

Paylaş
 

İtaat eğitiminde önemli komutların başında gelen otur komutu köpeğin kontrol altına alınabilmesi adına eğitimin sürecinin en başında öğretilmesi gerekir. Peki, k9 alman kurdu eğitimi nasıl verilir?

Otur Komut:

Köpekler özgürce yürümeyi çok sevdiklerinden dolayı, sahibin onu dışarı çıkaracağı esnada sevinir ve hoplayıp zıplayarak sevincini belli etmeye çalışır. bu hareketler nedeniyle de sahibinin köpeğe tasma takması zor bir hal alır. Böyle bir durumda köpeği sakinleştirmek adına otur komutu verilir ve tasma rahat bir şekilde takılır. Köpek bu şekilde sakinleşir ve kendi aklında dışarı çıkarken mutlaka tasmasının takılması gerektiği fikri oluşur. Köpek bir sonraki gezintiye çıkma durumunda sahibi tasmayı eline alır almaz kapının yanında oturarak, tasmasının takılması için sahibini bekler. Köpek böyle bir davranış sergilediği zaman mutlaka ödüllendirilmesi gerekir.

Tasma takma işlemi tamamlandıktan sonra köpeğin kendini lider görmemesi adına kapıdan ilk çıkan kişinin mutlaka sahibi olması gerekir. Köpek sahibi dışarı çıktıktan sonra da gel komutu verilerek köpeğin gelmesi sağlanmalıdır. Köpeğin yemek yediği sırada, yürüyüş esnasında veya oyuna başlamadan ya da bitirdikten sonra otur komutunun verilmesi köpeğin tepkilerini kontrol altına alır ve sahibinin lider olduğunu hissetmesini sağlar. Çünkü verilecek olan eğitimden verim alınabilmesi için köpeğin kendini lider olarak görmemesi çok önemlidir. Yavru köpeklerin eğitimlerine yeni başlanılması durumunda, eğitim sırasında köpeğin tasmasının mutlaka takılı olması gerekir. Daha sonra tasmadan tutularak çok kararlı ve yumuşak bir ses tonu ile komut verilmesi gerekir. Komut verildikten sonra köpeğin kalçaları hafifçe bastırılarak köpeğin oturması sağlanmalıdır. Ancak bu eğitim esnasında komut verilirken ses tonu oldukça yumuşak ve kararlı olmalı, bir de köpek verilen komuttan sonra oturursa mutlaka ödüllendirilmelidir.

K9 Alman Kurdu Eğitimi

K9 Alman Kurdu Eğitimi

Köpekler dışarıda sürekli olarak sürü halinde oldukça için her zaman bir lidere ihtiyaçları olur. Liderler sürüde bulunan köpeklerin yiyecek, barınma ve sürüyü korumadan sorumlu tutulurlar. Bunun yanında lider tüm köpeklerden önde yürür, onlardan önce yemek yer, onlardan önce uyur ve oyun zamanına dahi lider karar verir. Evde bakılan köpekte evde yaşayan aile bireylerini bir sürü ve kendisini de o sürünün bir parçası olarak kabul eder. Bu nedenle de bu sürü içerisinde mutlaka bir lider olduğunu hissetmek ister. Bu liderliği hissedemediği takdirde ise kendisini lider olarak görür ve bu durum aile bireyleri ile köpek arasında ki ilişkinin bozulmasına neden olur. Nadirde olsa bazı köpeklerde liderlik özelliği doğuştan olan bir şeydir ve köpeğe devamlı olarak liderin kim olduğunu hatırlatmak gerekir, ancak bazı köpekler ise sahibinin liderliğini hemen kabul edebilir. Köpeğe kimin lider olduğu daha yavru iken öğretilmeye başlanmalıdır.

Yavru köpeğin sahibinin liderliğini kabullenmesi için köpeğin beslenme saatlerinin olması gerekir ve en fazla yirmi dakika yemek yemesine izin verilmelidir. Köpeğe yemek verilmeden önce sahibinin mutlaka yemek yemiş olması gerekir. Köpek ile kesinlikle güç kullanılacak oyunlar oynanmamalıdır. Köpek ile sahibi göz teması kurduğu anda gözlerini kaçıran kişi kesinlikle sahibi olmamalıdır. Köpeğin kesinlikle bir başka insan ya da bir eşyayı ısırmasına müsaade edilmemelidir. Köpek ile sahibi aynı yerde uyumamaya özen göstermelidir ve köpek sahibinin onu sevmesi için yanına gittiğinde kesinlikle taviz verilerek sevilmemelidir.

Gel Komutu:

Köpeğe gel komutu verildiği zaman sinirli bir ses tonunun olmamasına mutlak dikkat edilmelidir. Köpek yanlış bir hareket yaptığı zaman sinirli bir şekilde köpeğe gel diye seslenmek köpeğin aklında yanlış bir şeyler yaptığı için sinirlenen sahibinin onu çağırdığı düşüncesi oluşacaktır. Bu nedenle köpek bir daha ki yanlış davranışı sonrasında sahibi köpeğe gel komutu verse bile köpek sahibinden uzak durması gerektiğini düşünerek sahibinden uzak durmasına neden olacaktır.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 1017 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu