köpek oteli

Kadıköy Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Evde beslenebilen evcil hayvanlar içinde en sadık, en akıllı ve eğitiminde en kolay sonuç alınan muhakkak ki köpeklerdir. Bazen yalnız yaşayan kişilere bir arkadaş bir yoldaş bazen çocuklu aileler için bebeğin veya çocuğun gelişimine katkıda bulunan bir aile bireyi bazen de sahiplerinin evlerine neşe katan birer oyuncu olabilirler. Ama hangi rolde olurlarsa olsunlar köpeklerinde eğitim alıp aile ile birlikte yaşama adapte edilmesi gerekir. Unutulmamalıdır ki onlarında duyguları, hisleri ve düşünceleri vardır ve kendi yaşamımıza adapte edemediğimiz köpekler, hem sahiplerine hem de kendilerine zor bir hayat yaşatabilir. Bunun içindir ki sahiplenildiğinde yaşı ne olursa olsun eğitimlerinin tamamlanması sağlanıp hayatıma adapte olmaları sağlanmalıdır.

Köpek Eğitimi Nedir

Öncelikle eğitim denildiğinde anlaşılması gereken şey aslında köpek ile sahibi arasında özel bir lisan ve bağ kurmak olmalıdır. Oluşturulacak bu özel bağ ile köpeğin istisnasız tüm davranışlarını kontrol altına almak hedeflenmelidir. Dolayısıyla sadece komutlara(dur, koş, yat, yuvarlan gibi) tepki veren bir köpek yerine, kapı çaldığında havlayıp koşturmayan, sahibi sofraya oturduğu zaman yemek dilenmeyen, evdeki sınırlarını bilen, dolaşmaya çıktığında herkese havlamayan bir köpek hedeflenmelidir. Yavruyken sahiplenilecek bir köpek tabi ki doğası gereği davranacak, belki evin orta yerine tuvaletini yapacak belki en değerli eşyalarınızı kıracaktır.

Kadıköy Köpek Eğitimi

Burada devreye eğitim girer. Tüm hayvanlar gibi köpeklerde kendileri için olumlu sonuç getiren davranışları tekrarlar, amaca ulaşmamış hareketleri de terk ederler. Pek çok kaynakta eğitim materyali olarak ödül ve ceza yönteminden bahsedilir. Ancak asıl önemli olan sahiplerin kafalarında belirledikleri ödül ve ceza olgusu ile köpeklerde oluşturulan ödül ve ceza olgusunun uyuşmasıdır. Ayrıca sahiplerinin köpekleri ile yaptığı her aktivite onlar açısından bir öğrenmedir. Bir köpek edinmeyi düşünüyorsanız mutlaka evde önce size köpeğinize nasıl eğitim vereceğinizi öğretecek sonrada sizle beraber köpeğinizi eğitecek bir eğitmenle anlaşmalıdır.

Kadıköy Köpek Eğitimi

Eğitime ilk günden itibaren başlanmalıdır. İstanbul’un en gözde semtlerinden olan Kadıköy köpek eğitimi konusunda bir çok alternatife sahip. İnternet üzerinden yapılacak aramalarda bir çok uzman eğitmene ulaşmak mümkün. Yaşadığınız her olayın köpeğinizin eğitiminde önemli bir rol oynadığını unutmadan iyi bir eğitmen ile çalışmak akıllıca olacaktır. Verilen komutlarda mutlaka kararlı ve kendinden emin bir ses tonu kullanılmalıdır. Unutulmamalıdır ki köpekler sahiplerinin enerjilerini hisseder. Siz patronun kim olduğunu ilk günden belli ederseniz oda sınırlarını ilk günden belirleyecektir. Patron sizsiniz ve bunu hissettirmelisiniz.

Hangi Eğitimler Verilmelidir

Yavru köpek sahiplenenler için en elzem olan eğitim tabi ki tuvalet eğitimidir. Ancak yavru köpeklerde tuvalet öğrenimi sadece eğitime bağlı değil aynı zamanda fiziksel bazı özelliklerinin de gelişmesi ile ilgilidir. Örneğin idrarını tutması için gerekli kaslar 3 aylık olunca gelişimini tamamlamaktadır. Tuvalet eğitimi için köpekler her saat başı her yemekten sonra sabah akşam mutlaka dışarı çıkartılmalıdır. Tuvaletlerini yapmalarının ardından olumlu bir söz şefkatli bir tonda söylenecek aferin veya ödül için sevdiği bir yiyecek verilebilir. Önemli olan nokta ise ödülün zaman kaybetmeden verilmesidir. Yavru köpeklerin tuvalet eğitimlerinde öne çıkan bir diğer hususta yer ve zamandır. Her beslenmeden sonra her uykudan uyandığında aynı yerde aynı zamanda tuvaletini yapmasının sağlanması eğitim ve öğrenme açısından çok önemlidir.

Yavru köpekler için daha sonra temel eğitim ve ileri seviye eğitim gelmektedir. Temel eğitim de köpek otur-kalk dur-koş gibi temel komutları öğrenip ona göre tepki vermeyi öğrenip belli bir disipline alıştırılması gerekir. İleri seviyede eğitimde ise köpeğin temel eğitim seviyesini tamamlamış olması komutları bilip onlara tepki verebiliyor olması gerekir. İstanbul’un en gözde merkezlerinden biri olan Kadıköy’de tüm bu aşamalarda yanınızda olacak, önce size köpeğinize nasıl öğreteceğinizi gösterecek sonrada köpeğinizin eğitiminde yardımcı olacak eğitmenler fazlası ile mevcuttur. Gerek bireysel eğitmenler gerekse de önde gelen firmalar ile görüşüp doğru tercih yapılmalıdır.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 274 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu