köpek oteli

Köpek Eğitimi Golden

Paylaş
 

Golden ırkı köpekler aile köpekleri olarak bilinir. Her yaştan kişilerle oyun oynayabilmeleri, arkadaşlıklar kurabilmeleri sayesinde günümüzde en çok tercih edilen köpek türlerinden birisidir.  Eğitimleri sırasında diğer bir çok köpekten daha iyi öğrenirler ve ev hayatında bu öğrendiklerini en iyi pratiğe geçirebilen köpeklerdir. Sabırlı ve nazik bir köpek içgüdüsüne sahip olan goldenler, çok can yakan darbeler almadıkça veya sahibinin izni olmadan hiçbir şekilde saldırganlaşmamaktadır. Hatta çocuklarla çok iyi anlaştıklarından, bilmeden yapılan fakat can yakan bir darbeye karşı sabırlı ve oldukça cana yakın bir tutum sergilemektedir.

Elbette ki bu durum küçük bir bebekle bir golden ırkı köpeğin yalnız bırakılmasının doğru bir şey olduğunu kanıtlamaz. Her zaman ebeveynlerin gözetimi ve koruması şarttır. Çok dost canlısı olan bu köpeğin bu huyu nedeniyle sahibi dışında bir şeyin korumasını yapması beklenemez. Elbette ki aksi durumlar söz konusu olabilir ancak, verimli sonuçlar kesinlikle koruma köpeklerinkinden daha düşük olacaktır. Golden köpekler koruma görevini üstlenemeyebilir, ancak bu köpeklerin zekası ve öğrenebilme kapasiteleri tercih edilmelerindeki önemli nedenlerdendir. Eğitim okullarında en kısa sürede öğrenebilen köpekler olarak bilinen Goldenler yaşlı köpeği olabilirler.

Köpek eğitimi Golden türü hakkında bilinmesi gereken bir diğer husus ise, bu köpeklerin aşırı iştahlı olduklarıdır. Köpeklerin bu karakteri nedeniyle yiyeceğin sürekli arttırılması durumu ileriki yaşlarında damar tıkanıklıklarına ve ölümüne neden olabilir. Bu nedenle köpeğin uzmanlar tarafından önerilen besin miktarından fazlasını yememesi gerekir. Bununla birlikte golden köpekler her alanda eğitilebilmektedir. Zararsız ve zeki köpekler olduğundan yürüyüş yaparken dahi bir takım şeyler öğretebilirsiniz.

Köpek Eğitimi Golden

Köpek Eğitimi Golden

Golden köpeklerin vücudunun iri olması nedeniyle, gün içerisinde diğer bir çok köpeğe oranla daha fazla yürümesi gerekir.  Şayet bu durumu işiniz veya çeşitli nedenlerden dolayı siz gerçekleştiremiyorsanız, köpek kampları, köpek eğitim okulları gibi bir çok kurum ve kuruluş bu hizmetleri çok makul fiyatlarda vermekte. Golden köpeklerin bir diğer karakteri ise oyuncakları ağızlarında taşımaya duyduğu ilgidir.  Zaten bu nedenle bebeklerle bebek misali arkadaşlık kurabilmektedirler. köpek eğitimi Golden için çok özel bir çalışma gerektirmez bu eğitimin yapıldığı okullarda veya kamplarında, goldda veya kamplarında, goldda veya kamplarında, goldda veya kamplarında, goldda veya kamplarında, goldenlere özel olarak oyuncaklar bulunmaktadır. Aynı zamanda köpeğin disipline edilebilmesi için her gün düzenli bir besin ve düzenli bir koşu programı uygulanmaktadır.

Golden köpekleri golden isminin hemen yanında Retriever ismi ile de anılır. Bu kelimenin anladen kaynaklanır.  Bir çok yarışma programında görülen disk atma olayı genellikle Golden Retriever köpekleri ile gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda temel itaat yarışmalarında da genellikle Golden retriever köpekleri en üst seviyededirler. Bunun yanında köpek eğitim okulları köpeğin bu yeteneklerini keşfetmesi için çeşitli çalışmalar yapmaktadır.  İz sürme, temel itaat komutları, atılan bir nesneyi geri getirme, gibi bir çok alanda yardım alınabilecek olan bu köpekler, sahiplerine olan itaat  iç güdüsüyle isteklerinizi kusursuz yerine getirecektir.

Yukarıda değinildiği üzere köpek eğitimi golden türünde oldukça basit bir iştir. Köpek eğitim okulları, köpeğinizin eğitiminin yanı sıra bedensel olarak ihtiyacı olan koşu atlama gibi egzersizleri de sağlayacaktır. Köpeğiniz hem sağlıklı hem de eğitimli bir köpek olacaktır.  Bu ırk, yaklaşık olarak 10-15 sene ve ılıman ortamlarda yaşayabilmektedir. Sadece günlük egzersiz, belirli aralıklarla veteriner kontrolü ve besin ihtiyacı karşılanması, köpeğin bakımı için yeterli olacaktır.  Günlük egzersizlerin aksamaması koşuluyla apartman ortamında da yaşayabilirler. Gereksiz durumda havlayıp ortamı rahatsız edecek davranışlarda bulunmazlar. Köpek eğitimi golden türünde çok kısa sürmesine rağmen eğitim sırasında, sahibi köpeğinden uzaklaşmamalıdır. Golden köpekler aşırı ilgi isteyen köpeklerdir.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 636 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul