köpek oteli

Köpek Eğitimi Golden

Paylaş
 

Golden ırkı köpekler aile köpekleri olarak bilinir. Her yaştan kişilerle oyun oynayabilmeleri, arkadaşlıklar kurabilmeleri sayesinde günümüzde en çok tercih edilen köpek türlerinden birisidir.  Eğitimleri sırasında diğer bir çok köpekten daha iyi öğrenirler ve ev hayatında bu öğrendiklerini en iyi pratiğe geçirebilen köpeklerdir. Sabırlı ve nazik bir köpek içgüdüsüne sahip olan goldenler, çok can yakan darbeler almadıkça veya sahibinin izni olmadan hiçbir şekilde saldırganlaşmamaktadır. Hatta çocuklarla çok iyi anlaştıklarından, bilmeden yapılan fakat can yakan bir darbeye karşı sabırlı ve oldukça cana yakın bir tutum sergilemektedir.

Elbette ki bu durum küçük bir bebekle bir golden ırkı köpeğin yalnız bırakılmasının doğru bir şey olduğunu kanıtlamaz. Her zaman ebeveynlerin gözetimi ve koruması şarttır. Çok dost canlısı olan bu köpeğin bu huyu nedeniyle sahibi dışında bir şeyin korumasını yapması beklenemez. Elbette ki aksi durumlar söz konusu olabilir ancak, verimli sonuçlar kesinlikle koruma köpeklerinkinden daha düşük olacaktır. Golden köpekler koruma görevini üstlenemeyebilir, ancak bu köpeklerin zekası ve öğrenebilme kapasiteleri tercih edilmelerindeki önemli nedenlerdendir. Eğitim okullarında en kısa sürede öğrenebilen köpekler olarak bilinen Goldenler yaşlı köpeği olabilirler.

Köpek eğitimi Golden türü hakkında bilinmesi gereken bir diğer husus ise, bu köpeklerin aşırı iştahlı olduklarıdır. Köpeklerin bu karakteri nedeniyle yiyeceğin sürekli arttırılması durumu ileriki yaşlarında damar tıkanıklıklarına ve ölümüne neden olabilir. Bu nedenle köpeğin uzmanlar tarafından önerilen besin miktarından fazlasını yememesi gerekir. Bununla birlikte golden köpekler her alanda eğitilebilmektedir. Zararsız ve zeki köpekler olduğundan yürüyüş yaparken dahi bir takım şeyler öğretebilirsiniz.

Köpek Eğitimi Golden

Köpek Eğitimi Golden

Golden köpeklerin vücudunun iri olması nedeniyle, gün içerisinde diğer bir çok köpeğe oranla daha fazla yürümesi gerekir.  Şayet bu durumu işiniz veya çeşitli nedenlerden dolayı siz gerçekleştiremiyorsanız, köpek kampları, köpek eğitim okulları gibi bir çok kurum ve kuruluş bu hizmetleri çok makul fiyatlarda vermekte. Golden köpeklerin bir diğer karakteri ise oyuncakları ağızlarında taşımaya duyduğu ilgidir.  Zaten bu nedenle bebeklerle bebek misali arkadaşlık kurabilmektedirler. köpek eğitimi Golden için çok özel bir çalışma gerektirmez bu eğitimin yapıldığı okullarda veya kamplarında, goldda veya kamplarında, goldda veya kamplarında, goldda veya kamplarında, goldda veya kamplarında, goldenlere özel olarak oyuncaklar bulunmaktadır. Aynı zamanda köpeğin disipline edilebilmesi için her gün düzenli bir besin ve düzenli bir koşu programı uygulanmaktadır.

Golden köpekleri golden isminin hemen yanında Retriever ismi ile de anılır. Bu kelimenin anladen kaynaklanır.  Bir çok yarışma programında görülen disk atma olayı genellikle Golden Retriever köpekleri ile gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda temel itaat yarışmalarında da genellikle Golden retriever köpekleri en üst seviyededirler. Bunun yanında köpek eğitim okulları köpeğin bu yeteneklerini keşfetmesi için çeşitli çalışmalar yapmaktadır.  İz sürme, temel itaat komutları, atılan bir nesneyi geri getirme, gibi bir çok alanda yardım alınabilecek olan bu köpekler, sahiplerine olan itaat  iç güdüsüyle isteklerinizi kusursuz yerine getirecektir.

Yukarıda değinildiği üzere köpek eğitimi golden türünde oldukça basit bir iştir. Köpek eğitim okulları, köpeğinizin eğitiminin yanı sıra bedensel olarak ihtiyacı olan koşu atlama gibi egzersizleri de sağlayacaktır. Köpeğiniz hem sağlıklı hem de eğitimli bir köpek olacaktır.  Bu ırk, yaklaşık olarak 10-15 sene ve ılıman ortamlarda yaşayabilmektedir. Sadece günlük egzersiz, belirli aralıklarla veteriner kontrolü ve besin ihtiyacı karşılanması, köpeğin bakımı için yeterli olacaktır.  Günlük egzersizlerin aksamaması koşuluyla apartman ortamında da yaşayabilirler. Gereksiz durumda havlayıp ortamı rahatsız edecek davranışlarda bulunmazlar. Köpek eğitimi golden türünde çok kısa sürmesine rağmen eğitim sırasında, sahibi köpeğinden uzaklaşmamalıdır. Golden köpekler aşırı ilgi isteyen köpeklerdir.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 763 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu