köpek oteli

Köpek Eğitimi Göz Teması

Paylaş
 

 Köpeklere eğitim verirken en önemli olan konulardan bir tanesi göz teması olmaktadır. Köpeklerle göz teması kurarak hareket etmeniz lazım. Köpek eğitimi göz teması olmazsa olmaz bir durumdur. Gözlerinizi köpeklerin gözlerinden ayırmamanız gerekiyor ve onlara binevi gözlerinizle komut veriyor olacaksınız. Köpekler gözlerden çok iyi anlamaktadır ve bu yüzden köpek eğitmenleri çoğu zaman gözlerini kullanmaya çalışırlar. Gözlerden köpekler, karşısında duran kişinin ne kadar ona kızdığını veya mutlu olduğunu anlayabiliyor. Bu sadece hayvanlarda değil, biliyorsunuz ki insanlarda bile çok önemlidir.

Göz teması olmayınca güvenemeyen insanlar oluyor veya güvenmediği için göz temasında bulunmayan insanlar oluyor. Göz teması iletişim açısından gerçekten çok önemli bir noktadır ve hiçbir zaman es geçilmemesi gerekiyor. Göz temasınız ne kadar sağlam olursa, o kadar sağlıklı iletişim kurabilirsiniz ve bu da aynen köpeklerle yaptığınız şeylerdir.

Köpeklere eğitim verirken, farklı komutlar ve hareketlerle eğitim veriyorsunuz, fakat bunu yaparkende köpeklerin gözlerinden kendi gözünüzü bir süre ayırmadan yapıyorsunuz ve bu şekile köpeğe bütün kontrolün sizde olduğunu anlatıyorsunuz. Bu gerçekten çok önemli br mesajdır. Köpek eğitimi göz teması ile bir süre verilir ve daha sonra birbirinize alıştığınız zaman, göz temasından çıkarak sadece komutlar verilmeye başlar. Bu durumda artık köpek bütün kontrolün sizde olduğunu öğrenmiş oluyor ve sizde rahatlıkla komutlar vererek oyun oynayabiliyorsunuz. Bunu yapabilmek bazen günler, bazende haftalar alabilir.

Köpekler biliyorsunuz ki akıllı hayvanlardır, bu yüzden siz eğitimi ne kadar doğru verirseniz, onlarda doğru şekilde algılayıp öğrenmeleri gerektiği şeyleri öğreneceklerdir. Herkes maalesef köpeklere eğitim veremiyor, çünkü özel bir yetenektir ve bunun içinde eğitim almanız gerekiyor. Köpek eğitimi özel sertifika veya diploma ile verilmektedir ve bunu alabilmek için özel eğitimlerden geçmek gerekiyor.

Köpek Eğitimi Göz Teması

Köpek Eğitimi Göz Teması

Köpek eğitimi vermek bir yana, köpek eğitmeni olmak kolay değil ve bunu yapabilmeniz için gerçekten köpekleri seviyor olmanız lazım. Köpek eğitmeni zor bir meslektir ve kolay iş bulunabilen bir meslekte değildir, fakat eğer gerçekten kendinizi uzmanlaştırırsanız, siz iş aramaya gerek kalmadan bütün işler size gelecektir, ama bu elbette sizin ne kadar bu mesleğe bağlı olduğunuza bağlıdır. Köpek eğitimi göz teması ile başlarken, gözlerinizin birçok şeyi anlattığını unutmamanız gerekiyor. İnsanlarla konuşurken bile gözleriniz çok şeyi anlatmaktadır. Gözler iletişimin en önemli maddesidir ve siz ne kadar bana güvenebilirsiniz derseniz bile, eğer gözünüzü kaçırırsanız, karşınızdaki insanlar güvenmeyebilir, çünkü göz temasını o şekilde öğrenmiş. Hayatımızda ve iletişimde gözler gerçekten çok önemlidir ve bunu anlamak bazen zaman gerektiriyor, fakat zamanla bunu anlayabiliyorsunuz.

Gözlerle birçok şeyi anlatabiliyorsunuz. Örneğin bir kalabalıktayken, konuşamayacak bir durumdaysanız, gözlerinizi hareket ettirerek anlatmaya çalışırsınız. Buna göz teması deniliyor, çünkü gözleriniz ile konuşuyorsunuz. Köpek eğitimi göz teması ile iletişim kurmayı çok önemser ve köpek sahiplerine bunu öğretmeye çalışır. Köpeklere eğitim verirken, sadece köpeklere eğitim verilmez, aynı zamanda köpek sahiplerinede bazı konularda eğitim verilir. Kolay bir eğitim süreci değildir, fakat imkansızda olmadığı için bunu rahatlıkla yapabiliyorsunuz, fakat en önemlisi köpekleri sevmeniz ve onlara sevginizi göstererek bir şeyler öğretmeye çalışmanız. Bunu yaparkende sabırlı olmanız ve hiçbir zaman köpeği incitmemeniz gerekiyor.

Köpeğinize eğitim vermeyi başarırsanız, bilin ki köpekler artık hep sizi dinleyecektir. Önce her şeyi göz teması ile başlayarak, daha sonra köpekler artık bütün kontrolün sizde olduğunu anlayacaklardır. Sizinde köpeğiniz varsa ve eğitmek isterseniz, göz teması ile başlayabilirsiniz ve kontrolü ele aldıktan sonra ise kalan eğitimlerinize devam edebilirsiniz.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 850 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu