köpek oteli

Köpek Eğitimi Göz Teması

Paylaş
 

 Köpeklere eğitim verirken en önemli olan konulardan bir tanesi göz teması olmaktadır. Köpeklerle göz teması kurarak hareket etmeniz lazım. Köpek eğitimi göz teması olmazsa olmaz bir durumdur. Gözlerinizi köpeklerin gözlerinden ayırmamanız gerekiyor ve onlara binevi gözlerinizle komut veriyor olacaksınız. Köpekler gözlerden çok iyi anlamaktadır ve bu yüzden köpek eğitmenleri çoğu zaman gözlerini kullanmaya çalışırlar. Gözlerden köpekler, karşısında duran kişinin ne kadar ona kızdığını veya mutlu olduğunu anlayabiliyor. Bu sadece hayvanlarda değil, biliyorsunuz ki insanlarda bile çok önemlidir.

Göz teması olmayınca güvenemeyen insanlar oluyor veya güvenmediği için göz temasında bulunmayan insanlar oluyor. Göz teması iletişim açısından gerçekten çok önemli bir noktadır ve hiçbir zaman es geçilmemesi gerekiyor. Göz temasınız ne kadar sağlam olursa, o kadar sağlıklı iletişim kurabilirsiniz ve bu da aynen köpeklerle yaptığınız şeylerdir.

Köpeklere eğitim verirken, farklı komutlar ve hareketlerle eğitim veriyorsunuz, fakat bunu yaparkende köpeklerin gözlerinden kendi gözünüzü bir süre ayırmadan yapıyorsunuz ve bu şekile köpeğe bütün kontrolün sizde olduğunu anlatıyorsunuz. Bu gerçekten çok önemli br mesajdır. Köpek eğitimi göz teması ile bir süre verilir ve daha sonra birbirinize alıştığınız zaman, göz temasından çıkarak sadece komutlar verilmeye başlar. Bu durumda artık köpek bütün kontrolün sizde olduğunu öğrenmiş oluyor ve sizde rahatlıkla komutlar vererek oyun oynayabiliyorsunuz. Bunu yapabilmek bazen günler, bazende haftalar alabilir.

Köpekler biliyorsunuz ki akıllı hayvanlardır, bu yüzden siz eğitimi ne kadar doğru verirseniz, onlarda doğru şekilde algılayıp öğrenmeleri gerektiği şeyleri öğreneceklerdir. Herkes maalesef köpeklere eğitim veremiyor, çünkü özel bir yetenektir ve bunun içinde eğitim almanız gerekiyor. Köpek eğitimi özel sertifika veya diploma ile verilmektedir ve bunu alabilmek için özel eğitimlerden geçmek gerekiyor.

Köpek Eğitimi Göz Teması

Köpek Eğitimi Göz Teması

Köpek eğitimi vermek bir yana, köpek eğitmeni olmak kolay değil ve bunu yapabilmeniz için gerçekten köpekleri seviyor olmanız lazım. Köpek eğitmeni zor bir meslektir ve kolay iş bulunabilen bir meslekte değildir, fakat eğer gerçekten kendinizi uzmanlaştırırsanız, siz iş aramaya gerek kalmadan bütün işler size gelecektir, ama bu elbette sizin ne kadar bu mesleğe bağlı olduğunuza bağlıdır. Köpek eğitimi göz teması ile başlarken, gözlerinizin birçok şeyi anlattığını unutmamanız gerekiyor. İnsanlarla konuşurken bile gözleriniz çok şeyi anlatmaktadır. Gözler iletişimin en önemli maddesidir ve siz ne kadar bana güvenebilirsiniz derseniz bile, eğer gözünüzü kaçırırsanız, karşınızdaki insanlar güvenmeyebilir, çünkü göz temasını o şekilde öğrenmiş. Hayatımızda ve iletişimde gözler gerçekten çok önemlidir ve bunu anlamak bazen zaman gerektiriyor, fakat zamanla bunu anlayabiliyorsunuz.

Gözlerle birçok şeyi anlatabiliyorsunuz. Örneğin bir kalabalıktayken, konuşamayacak bir durumdaysanız, gözlerinizi hareket ettirerek anlatmaya çalışırsınız. Buna göz teması deniliyor, çünkü gözleriniz ile konuşuyorsunuz. Köpek eğitimi göz teması ile iletişim kurmayı çok önemser ve köpek sahiplerine bunu öğretmeye çalışır. Köpeklere eğitim verirken, sadece köpeklere eğitim verilmez, aynı zamanda köpek sahiplerinede bazı konularda eğitim verilir. Kolay bir eğitim süreci değildir, fakat imkansızda olmadığı için bunu rahatlıkla yapabiliyorsunuz, fakat en önemlisi köpekleri sevmeniz ve onlara sevginizi göstererek bir şeyler öğretmeye çalışmanız. Bunu yaparkende sabırlı olmanız ve hiçbir zaman köpeği incitmemeniz gerekiyor.

Köpeğinize eğitim vermeyi başarırsanız, bilin ki köpekler artık hep sizi dinleyecektir. Önce her şeyi göz teması ile başlayarak, daha sonra köpekler artık bütün kontrolün sizde olduğunu anlayacaklardır. Sizinde köpeğiniz varsa ve eğitmek isterseniz, göz teması ile başlayabilirsiniz ve kontrolü ele aldıktan sonra ise kalan eğitimlerinize devam edebilirsiniz.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 704 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul