köpek oteli

Köpek Eğitimi İstanbul Maltepe

köpek eğitimi maltepe
Paylaş
 

Köpek Eğitimi Maltepe köpeklerin en iyi şekilde eğitilmesi için önemlidir. Köpek sahiplendiğiniz zaman hayatınızın tamamen değişeceğinin farkında olmanız da önemlidir. Köpeğin sorumlulukları oldukça fazladır ve tüm bu sorumluluklarının düzenli olarak yerine getirilmesi gerekir. Yavru bir köpek beslemeye başladığınız zaman bu canlının beslenmesi ve sağlıklı gelişimi konularından emin olmak gerekir. Bunun yanında köpeğin küçük yaşlardan itibaren eğitiminin başlaması da önemli bir diğer konudur.

Yavru köpekler yaklaşık 2 ya da 3 aylık civarı annelerinden ayrılarak sahiplendirilebilirler. Köpeğin bu süreçten itibaren eğitiminin başlanması gerekir. Köpeğin eve getirildiği ilk an uzun süre devam edecek bir dostluğunun temellerinin atıldığı andır. Bu dönemde eğitime başlanması köpeğin erken yaşlarda sahibinin sözünü dinlemesini sağlar. Bu sayede istenmeyen sorunlar da yaşanmayacaktır.

Köpeklerin erken yaşlarda eğitim alması psikolojilerinin daha dengeli olması açısından da önemli bir konudur. Köpekler yavruluk döneminde pek çok komutu rahat bir şekilde öğrenebilirler. Bunun yanında bu dönemde tuvalet eğitimi verilmesi de gerekir. Köpeklerin bu yaşlardan itibaren insanlarla sosyalleştirilmesi çevrelerine karşı çok daha duyarlı olmalarını sağlayacaktır.

Köpek Eğitiminde Sosyalleşmenin Önemi

Köpek Eğitimi Maltepe sosyalleşme konusu oldukça önemlidir. Köpekler küçük yaşlarda öğrenmeye açık canlılardır. Öğrenecekleri pek çok farklı konu bulunur. Yavruluk döneminden hızlı bir şekilde gençlik dönemine geçtiği için bu arada eğitimlerinin başlaması da büyük önem arz eder.

Köpekler sahiplenildikten sonra aşıları bitmeden dışarı çıkmamaları gerekir. Ancak aşıları tamamlandığında güvenle dışarı çıkabilirler. Bu dönemde köpeklerin mümkün olduğunda yabancı insanla tanışması,farklı hayvanlarla iletişim halinde olması, farklı seslere maruz kalması önemlidir. Bu şekilde köpeklerin farkındalığı daha çok artacaktır. Köpekler küçüklerinden itibaren sosyalleştirildiklerinde sosyal canlılar olurlar. Bunun yanında beyin gelişiminin sağlıklı olması açısından da sosyalleşme önemlidir.

Köpek Eğitiminde Isırma Faktörü

Köpek Eğitimi Maltepe çalışmalarında öğretilmesi gereken en önemli konulardan biri de bu canlıların ısırma şiddetlerini ayarlamayı öğrenmesidir. Bu eğitimlerin profesyonel kişiler tarafından verilmesi önemlidir. Bunun yanında sahiplerine de bu aşamada pek çok görev düşer.

Köpekler kardeşleri ile oyun oynarken ısırma gibi davranışlar sergileyebilirler. Bu nedenle sahiplendirildikleri zaman da bu alışkanlıklara devam edebilirler. Ancak bu ısırma davranışlarında sınırın ayarlanması oldukça önemli bir konudur. Köpekler sahipleri ile oyun oynarken ağrıya neden olabilecek şiddetteki ısırıklar olması durumunda bu davranışların engellenmesi önemlidir. Bu gibi bir durumda sahipleri köpekle oynamayı kesmelidir.

Köpekler ısırmaması gerektiğini öğrenmezse oyun esnasında ya da rahatsız oldukları bir durumda ısırma davranışları meydana gelir. Bu da hem köpeğin sahibi hem de köpek için sağlıklı bir durum değildir.

Köpek Eğitiminde Temel Komutlar

Köpek Eğitimi Maltepe ilk başta temel komutların öğrenmesi ile başlar. Temel eğitimler, otur, bekle, yat, kalk tarzındaki komutlardır. Bu komutlar köpeklerin yavruluktan itibaren daha kolay bir şekilde kontrol edilmesini sağlar. Bunun yanında köpeğin toplumdaki davranışlarının kısıtlanması açısından da son derece önemlidir.

Köpeklerin dikkatleri hızlı bir şekilde dağıldığı için bu eğitimlerin profesyonel tarafından verilmesi çok daha doğru olacaktır. Eğitimlerin kısa süreli ve pozitif yaklaşımlar ile sağlanması gerekir.

Köpek Eğitiminde Köpeğin Tahammül Seviyesinin Kontrolü

Köpek Eğitimi Maltepe köpeklerin dokunulmaya tahammül etmesi ile ilgili çalışmaları da kapsar. Köpekler genelde sevilmekten ya da kendilerine dokunulmasından rahatsız olmazlar. Ancak bir problem ya da travma varsa bu sorunların erken yaşlarda çözülmesi gerekir.

Köpekler sahipleri ile beraber dışarı çıktıklarında yoğun bir ilgi görebilirler. Bu nedenle gezerken ya da oyun esnasında kendilerine dokunulması halinde bu duruma tahammül etmeleri gerekir. Köpek eğitiminde kurumumuzdan ve profesyonel ekiplerimizden hizmet alabilirsiniz.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 153 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu