köpek oteli

Köpek Eğitimi Kangal İstanbul

Paylaş
 

Kangal köpekleri öbür köpek ırkları gibi eğitime gerek duyan bir köpek ırkı değil. O nerde ne yapacağını anlayan zeki bir köpek ırkıdır fakat bazı özel durumlarda eğitimden ziyade alışkanlıklar daha ziyade ön plana çıkmaktadır.

Kangal ve diğer köpek ırkları için temel eğitim şartlarından bazıları aşağıda sıralanmıştır.

1) Onlara yaptırmak istediklerimizi bir heceli kısa kelimelerle birlikte hareketlerle sürdürülmeli.

2) Tekrar öğrenme açısından olumlu etkiler yaratmaktadır. Usanmadan yaptırmak istediğimizi tekrarlamalı veya sürekli aynı şeyleri yapması için ona sabırla tekrarlatmalıdır) Başarılı davranışları sonucu onu okşayarak ödüllendirmeli ve sevdiği şeyler yapılmalı

3) Yapmasını istemediğiniz davranışlar için ona kızarak ağır konuşmalı ve hayır kelimesinin ne olduğunu ona öğretmeli kesinlikle ona vurmamalı ya da dövmemeli.

4) Köpekler için en önemli olan şey ona göstermiş olduğunuz ilgi ve sevgidir.

5) Zamanla köpeğiniz sizin davranışlarınızı anlayarak sizin ne zaman kızdığınız ne zaman sevindiğinizi sezebilir onlar çok akıllıdır. Özellikle kangal köpekleri ırkındaki en yüce ve zeki türüdür.

Kangal Köpeklerinde Gelişim Süresi Sonrası Eğitimi

Kangallar yavru döneminde yani ortalama 6 ya da 7 aylıkken temel kolay eğitimleri almaya başlar bu dönemlerde tasmaya alışmaya kulübeye veya yemek yeme gibi temel konulara alışmaya başlatılmalıdır. Köpek eğitimi kangal İstanbul buradaki eğitimlerde Aynı süreçte devam etmelidir.

​​​​​​Kangal çoban köpekleri:

Kangal çoban köpeği için eğitime gerek duyulmadan onun genlerinde çoban köpeği özellikleri barınmaktadır bunun için özel bir eğitime gerek kalmaz. Sürü ile birlikte büyüyen kangal köpekleri sürüyü çok güzel şekilde tek başlarına idare ederek onları en iyi durumda tehlikelerden koruma içi güdülerine sahiptir.

Köpek eğitimi kangal istanbul

Alan Koruma,Kollama Bekçi Köpeği Eğitimi:

Alan koruması için eğitilen kangal köpekleri için korunacak alanlarda bulunması veya sadece tek kişi ilgilenerek onu öbür kişilerle arkadaşlık yapması önlenmeli ve bulunduğu yerde gelebilecek herkes için tehdit gözüyle bakması öğretilecek ve şartlanacaktır. Bekçi köpekleri kesinlikle cezalandırılmamalıdır. Bulunduğu alanı koruması bakımından şartlanmalıdır. Kangal köpekleri öğrenme bakımından diğer köpek ırklara göre daha akıllı ve hızlı öğrenme kabiliyetine sahiptir. Herhangi eğitimden geçmeseler bile kendi görevlerini bilir ve yapılması gerekeni en iyi şekilde yerine getirir. Uzun eğitim süreçlerinden hoşlanmaz özgürlüğü severler.

Saldırganlığın Denetimler Altına Alınması Gerekli

Köpek, yapmış olduğu saldırganlık eğitimiyle, artık kendi denetim alanında yabancıların olduğuna tahammül dahi edemez hale gelmiştir. Fakat serbest bırakıldığında, kuşkulu insanlar karşısında ne yapacağı, herhangi bir bireyi hırpalama anında eğiticinin komutunu dinleyip dinlemeyeceği kararsızdır. İstanbul’da yapılan bu eğitimler kangala değişik gelebilir. Bununsa çok önemli zararları olduğu kuşkusuzdur. Köpeğin saldırganlığının, kesin bir şekilde eğiticisinin denetimi altında bulunması gerekmelidir.. Amatör eğiticiler için, yapılan çalışma sırasında canlı yardımcı kullanmak çok tehlike teşvik eder. Gerçi köpek eğitim kuruluşları, köpeğin diş geçiremeyeceği dolgulu elbiseler giymiş deneyimli insanlar bu amaçla kullanılmaktadır

Köpek Eğitimi Kangal İstanbul

Emrin dinlenmemesi durumlarda köpek sert ve kesin şekilde söylenen: HAYIR! YAPMA HAYIR! uyarısıyla ikaz edilir. Bazı sinirli veya saldırgan köpeklerin, DUR! – YAPMA BIRAK! komutuna uymalarını sağlamak adına Şok Tasması kullanmak gereklidir. Emri dinlemeyen köpeğin tasması, biraz serbest bırakıldıktan sonra hızlıca çekilerek köpeğin boğazı üzerinde kısa zamanlı bir şok uygulanır ve tam bu sırada komut tekrarlanarak köpek ikaz edilir.

Askeri görevler gibi çok özel maksatlı bazı eğitimlerde, mankenin boynuna et parçası koyularak, insanın can alıcı ve ince yeri olan gırtlak bölgesi, köpeğin saldırı hedefi olarak şartlandırılır. Mankenin yere düşmesiyle birlikte boğaz kısmına sertçe bağlanmış bulunan et, köpek tarafından parçalanmak istenir. Ancak sivillerin köpeklerine bu şekilde eğitim vermeleri ağır suçlar kapsamına girer. Kangal köpekleri uzun süre eğitime de bulunan diğer köpek ırkları ile kıyaslama yapıldığı vakit öğrenme kabiliyetleri bakımından onlardan daha çok üstün oldukları açık şekilde gözlenir. Kangallar çok uysal hayvanlardır.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 232 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul