köpek oteli

Köpek Eğitimi Kangal İstanbul

Paylaş
 

Kangal köpekleri öbür köpek ırkları gibi eğitime gerek duyan bir köpek ırkı değil. O nerde ne yapacağını anlayan zeki bir köpek ırkıdır fakat bazı özel durumlarda eğitimden ziyade alışkanlıklar daha ziyade ön plana çıkmaktadır.

Kangal ve diğer köpek ırkları için temel eğitim şartlarından bazıları aşağıda sıralanmıştır.

1) Onlara yaptırmak istediklerimizi bir heceli kısa kelimelerle birlikte hareketlerle sürdürülmeli.

2) Tekrar öğrenme açısından olumlu etkiler yaratmaktadır. Usanmadan yaptırmak istediğimizi tekrarlamalı veya sürekli aynı şeyleri yapması için ona sabırla tekrarlatmalıdır) Başarılı davranışları sonucu onu okşayarak ödüllendirmeli ve sevdiği şeyler yapılmalı

3) Yapmasını istemediğiniz davranışlar için ona kızarak ağır konuşmalı ve hayır kelimesinin ne olduğunu ona öğretmeli kesinlikle ona vurmamalı ya da dövmemeli.

4) Köpekler için en önemli olan şey ona göstermiş olduğunuz ilgi ve sevgidir.

5) Zamanla köpeğiniz sizin davranışlarınızı anlayarak sizin ne zaman kızdığınız ne zaman sevindiğinizi sezebilir onlar çok akıllıdır. Özellikle kangal köpekleri ırkındaki en yüce ve zeki türüdür.

Kangal Köpeklerinde Gelişim Süresi Sonrası Eğitimi

Kangallar yavru döneminde yani ortalama 6 ya da 7 aylıkken temel kolay eğitimleri almaya başlar bu dönemlerde tasmaya alışmaya kulübeye veya yemek yeme gibi temel konulara alışmaya başlatılmalıdır. Köpek eğitimi kangal İstanbul buradaki eğitimlerde Aynı süreçte devam etmelidir.

​​​​​​Kangal çoban köpekleri:

Kangal çoban köpeği için eğitime gerek duyulmadan onun genlerinde çoban köpeği özellikleri barınmaktadır bunun için özel bir eğitime gerek kalmaz. Sürü ile birlikte büyüyen kangal köpekleri sürüyü çok güzel şekilde tek başlarına idare ederek onları en iyi durumda tehlikelerden koruma içi güdülerine sahiptir.

Köpek eğitimi kangal istanbul

Alan Koruma,Kollama Bekçi Köpeği Eğitimi:

Alan koruması için eğitilen kangal köpekleri için korunacak alanlarda bulunması veya sadece tek kişi ilgilenerek onu öbür kişilerle arkadaşlık yapması önlenmeli ve bulunduğu yerde gelebilecek herkes için tehdit gözüyle bakması öğretilecek ve şartlanacaktır. Bekçi köpekleri kesinlikle cezalandırılmamalıdır. Bulunduğu alanı koruması bakımından şartlanmalıdır. Kangal köpekleri öğrenme bakımından diğer köpek ırklara göre daha akıllı ve hızlı öğrenme kabiliyetine sahiptir. Herhangi eğitimden geçmeseler bile kendi görevlerini bilir ve yapılması gerekeni en iyi şekilde yerine getirir. Uzun eğitim süreçlerinden hoşlanmaz özgürlüğü severler.

Saldırganlığın Denetimler Altına Alınması Gerekli

Köpek, yapmış olduğu saldırganlık eğitimiyle, artık kendi denetim alanında yabancıların olduğuna tahammül dahi edemez hale gelmiştir. Fakat serbest bırakıldığında, kuşkulu insanlar karşısında ne yapacağı, herhangi bir bireyi hırpalama anında eğiticinin komutunu dinleyip dinlemeyeceği kararsızdır. İstanbul’da yapılan bu eğitimler kangala değişik gelebilir. Bununsa çok önemli zararları olduğu kuşkusuzdur. Köpeğin saldırganlığının, kesin bir şekilde eğiticisinin denetimi altında bulunması gerekmelidir.. Amatör eğiticiler için, yapılan çalışma sırasında canlı yardımcı kullanmak çok tehlike teşvik eder. Gerçi köpek eğitim kuruluşları, köpeğin diş geçiremeyeceği dolgulu elbiseler giymiş deneyimli insanlar bu amaçla kullanılmaktadır

Köpek Eğitimi Kangal İstanbul

Emrin dinlenmemesi durumlarda köpek sert ve kesin şekilde söylenen: HAYIR! YAPMA HAYIR! uyarısıyla ikaz edilir. Bazı sinirli veya saldırgan köpeklerin, DUR! – YAPMA BIRAK! komutuna uymalarını sağlamak adına Şok Tasması kullanmak gereklidir. Emri dinlemeyen köpeğin tasması, biraz serbest bırakıldıktan sonra hızlıca çekilerek köpeğin boğazı üzerinde kısa zamanlı bir şok uygulanır ve tam bu sırada komut tekrarlanarak köpek ikaz edilir.

Askeri görevler gibi çok özel maksatlı bazı eğitimlerde, mankenin boynuna et parçası koyularak, insanın can alıcı ve ince yeri olan gırtlak bölgesi, köpeğin saldırı hedefi olarak şartlandırılır. Mankenin yere düşmesiyle birlikte boğaz kısmına sertçe bağlanmış bulunan et, köpek tarafından parçalanmak istenir. Ancak sivillerin köpeklerine bu şekilde eğitim vermeleri ağır suçlar kapsamına girer. Kangal köpekleri uzun süre eğitime de bulunan diğer köpek ırkları ile kıyaslama yapıldığı vakit öğrenme kabiliyetleri bakımından onlardan daha çok üstün oldukları açık şekilde gözlenir. Kangallar çok uysal hayvanlardır.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 347 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu