köpek oteli

Köpek Nasıl Eğitilir?

Paylaş
 

Köpeklerin eğimi köpekler ve sahipleri için önemlidir. Köpeğinize eğitim vermek onun için yapabileceğiniz mükemmel şeylerin başında gelir. Eğitim almış ve eğitim almamış iki köpek kıyaslandığında aradaki fark bariz ortadadır. Söz dinlemeyen, ortalığı birbirine katıp insanların üstüne zıplayan, havlayan, kemiren köpekler sevimli de olsa kesinlikle tahammül sınırlarını zorlarlar. Eğitimsiz köpeğiniz ile yaşamınız eziyete dönebilir. Bu sorunları ortadan kaldırmak için emek vermek, zaman harcamak gereklidir. Köpeğinizi eğitmeye erken başlamanız ondan alacağınız verimi arttıran bir etkendir. Belli alışkanlıklar kazanmadan istediğiniz gibi yontmanız için köpeğinizin küçük olması avantajlıdır. İlerleyen dönemlerde onu alışkanlıklarından kurtarmak zor olacaktır. İmkansız değildir ama kolayı varken zorunu seçmeye gerek yoktur. Sabırlı, bilgili, geliştirilebilen bir insan olmalısınız. Tutarlı davranmalı ve pozitif olmalısınız. Hayvan sevgisi olan biri olmanızda bu süreçte çok önemlidir

Köpek nasıl eğitilir konusundaki en önemli ve asla ödün vermemeniz geren husus kesinlikle pozitif ve sabırlı olmanızdır. Ona sert davranmayın ve kesinlikle ona şiddet içerikli yaklaşımlarda bulunmayın. İstediğiniz komutta tutarlı bir şekilde tekrar tekrar denemeler yapın ve doğru yaptığında muhakkak ödüllendirin. Yanlış yaptığında doğrusunu yapana kadar sabırla deneyin. O sizin söylediklerinizi değil sesinizin tonundan ne istediğinizi anlayacaktır. Bağırarak kesinlikle bir şey elde edemezsiniz. Unutmayın onların dişleri sizin kemiklerinizi un ufak edecek kadar güçlüdür. Onlar size güç gösterisi yapmazlar. Sakın onları karanlık odalara hapsedip aç bırakmayı aklınızdan geçirmeyin.

Kötü köpek yoktur kötü sahip vardır sözünü aklınızdan bir an çıkarmayın. Bu dostane canlıları vahşileştirmek, korkutmak, aç bırakmak ve dövmek kesinlikle vicdana sığmaz. Her daim iyi niyetli ve sevgiyle yaklaşmanız onun psikolojisi açısından çok önemlidir. Onlar da sizin dediklerini yapamadıkları için üzülürler. Emin olun sizin ona verdiğiniz komutları yapmayı sizden çok isterler.

Köpek Nasıl Eğitilir

Köpek Nasıl Eğitilir?

Köpek nasıl eğitilir konusundaki bir diğer önemli şey de hangi açıdan eğitim vereceğiniz ve nereden başlayacağınızdır. Küçük köpeğinizin ilk eğitimi evde olduğu için tuvalet eğitimi olmalıdır. Dikkat etmeniz gereken hususlar bu konuda açıktır. Öncelikle genelde nereye tuvaletini yaptığını belirleyin. Ya da bir diğer çok bilinen yöntem olan gazeteler ile alıştırmaktır. Öncelikle odanın her yerini gazete ile kaplayın. Sonra günden güne gazeteleri azaltıp en son nereye yapmasını istiyorsanız orada gazete kalmasına varan bir çizgiyi takip edin. Bununla da başarılı olamadınız ya da bu süreç size uzun gözüktüyse tuvalet eğitimi için spreyler vardır.

Köpekler kokuya giderler. Bunu göz önüne alınca içince sizin hissetmediğiniz ama onların beyninde sinyaller veren kokular bulunan spreyi onun nereye tuvaletini yapmasını istiyorsanız oraya sıkın. İdrarını nereye yapıyorsa zaten oraya dışkısını yapacaktır. Ayrıca köpeğinizi dışarı çıktığında tuvalet yapmasını öğreterek evinizi temiz tutabilirsiniz. Bunun için sizin daha dikkatli olmanız gerekir. Köpeğinize yemek verdikten sonra 30-60 dk sonra dışkılama işlemi gerçekleşecektir. Su içtiğinde de bu durum böyledir. Yani yemek yiyip su içtikten sonra onu gezmeye çıkartarak onun evin dışında tuvaletini yapmasını sağlayabilirsiniz.

Kemirmeler, atlayıp zıplamalar, evi birbirine katmalar, söz dinlememeler, şımarıklık gibi olumsuz durumların önüne geçmek için köpek nasıl eğitilir, eğitimli köpek nasıldır, köpek eğitiminde önemli olanları bilmeniz ve bunları uygulayabileceğinize inanmanız gereklidir. Ona dikkatle, ilgi ve sevgiyle yaklaşmalı onun da size verdiği sinyalleri dikkate alarak bir eğitim süreci düzenlemelisiniz. Asla dövmemeli ve bağırmamalısınız. Strese girip hastalanabilirler ayrıca saldırganlaşarak size ve çevrenizdekilere zarar vermeye başlayabilirler. Her şeyin sizde bittiğini unutmamalısınız.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 869 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu