köpek oteli

Köpek Nasıl Eğitilir?

Paylaş
 

Köpeklerin eğimi köpekler ve sahipleri için önemlidir. Köpeğinize eğitim vermek onun için yapabileceğiniz mükemmel şeylerin başında gelir. Eğitim almış ve eğitim almamış iki köpek kıyaslandığında aradaki fark bariz ortadadır. Söz dinlemeyen, ortalığı birbirine katıp insanların üstüne zıplayan, havlayan, kemiren köpekler sevimli de olsa kesinlikle tahammül sınırlarını zorlarlar. Eğitimsiz köpeğiniz ile yaşamınız eziyete dönebilir. Bu sorunları ortadan kaldırmak için emek vermek, zaman harcamak gereklidir. Köpeğinizi eğitmeye erken başlamanız ondan alacağınız verimi arttıran bir etkendir. Belli alışkanlıklar kazanmadan istediğiniz gibi yontmanız için köpeğinizin küçük olması avantajlıdır. İlerleyen dönemlerde onu alışkanlıklarından kurtarmak zor olacaktır. İmkansız değildir ama kolayı varken zorunu seçmeye gerek yoktur. Sabırlı, bilgili, geliştirilebilen bir insan olmalısınız. Tutarlı davranmalı ve pozitif olmalısınız. Hayvan sevgisi olan biri olmanızda bu süreçte çok önemlidir

Köpek nasıl eğitilir konusundaki en önemli ve asla ödün vermemeniz geren husus kesinlikle pozitif ve sabırlı olmanızdır. Ona sert davranmayın ve kesinlikle ona şiddet içerikli yaklaşımlarda bulunmayın. İstediğiniz komutta tutarlı bir şekilde tekrar tekrar denemeler yapın ve doğru yaptığında muhakkak ödüllendirin. Yanlış yaptığında doğrusunu yapana kadar sabırla deneyin. O sizin söylediklerinizi değil sesinizin tonundan ne istediğinizi anlayacaktır. Bağırarak kesinlikle bir şey elde edemezsiniz. Unutmayın onların dişleri sizin kemiklerinizi un ufak edecek kadar güçlüdür. Onlar size güç gösterisi yapmazlar. Sakın onları karanlık odalara hapsedip aç bırakmayı aklınızdan geçirmeyin.

Kötü köpek yoktur kötü sahip vardır sözünü aklınızdan bir an çıkarmayın. Bu dostane canlıları vahşileştirmek, korkutmak, aç bırakmak ve dövmek kesinlikle vicdana sığmaz. Her daim iyi niyetli ve sevgiyle yaklaşmanız onun psikolojisi açısından çok önemlidir. Onlar da sizin dediklerini yapamadıkları için üzülürler. Emin olun sizin ona verdiğiniz komutları yapmayı sizden çok isterler.

Köpek Nasıl Eğitilir

Köpek Nasıl Eğitilir?

Köpek nasıl eğitilir konusundaki bir diğer önemli şey de hangi açıdan eğitim vereceğiniz ve nereden başlayacağınızdır. Küçük köpeğinizin ilk eğitimi evde olduğu için tuvalet eğitimi olmalıdır. Dikkat etmeniz gereken hususlar bu konuda açıktır. Öncelikle genelde nereye tuvaletini yaptığını belirleyin. Ya da bir diğer çok bilinen yöntem olan gazeteler ile alıştırmaktır. Öncelikle odanın her yerini gazete ile kaplayın. Sonra günden güne gazeteleri azaltıp en son nereye yapmasını istiyorsanız orada gazete kalmasına varan bir çizgiyi takip edin. Bununla da başarılı olamadınız ya da bu süreç size uzun gözüktüyse tuvalet eğitimi için spreyler vardır.

Köpekler kokuya giderler. Bunu göz önüne alınca içince sizin hissetmediğiniz ama onların beyninde sinyaller veren kokular bulunan spreyi onun nereye tuvaletini yapmasını istiyorsanız oraya sıkın. İdrarını nereye yapıyorsa zaten oraya dışkısını yapacaktır. Ayrıca köpeğinizi dışarı çıktığında tuvalet yapmasını öğreterek evinizi temiz tutabilirsiniz. Bunun için sizin daha dikkatli olmanız gerekir. Köpeğinize yemek verdikten sonra 30-60 dk sonra dışkılama işlemi gerçekleşecektir. Su içtiğinde de bu durum böyledir. Yani yemek yiyip su içtikten sonra onu gezmeye çıkartarak onun evin dışında tuvaletini yapmasını sağlayabilirsiniz.

Kemirmeler, atlayıp zıplamalar, evi birbirine katmalar, söz dinlememeler, şımarıklık gibi olumsuz durumların önüne geçmek için köpek nasıl eğitilir, eğitimli köpek nasıldır, köpek eğitiminde önemli olanları bilmeniz ve bunları uygulayabileceğinize inanmanız gereklidir. Ona dikkatle, ilgi ve sevgiyle yaklaşmalı onun da size verdiği sinyalleri dikkate alarak bir eğitim süreci düzenlemelisiniz. Asla dövmemeli ve bağırmamalısınız. Strese girip hastalanabilirler ayrıca saldırganlaşarak size ve çevrenizdekilere zarar vermeye başlayabilirler. Her şeyin sizde bittiğini unutmamalısınız.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 726 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul