köpek oteli

Köpek Oteli Full Pansiyon

Paylaş
 

İnsanlar için oteller ve pansiyonlar varsa, neden köpekler için olmasın. Köpek oteli ve pansiyonları yıllarca olan işletmelerdir. Türkiye’de daha yeni moda olmaya başlamış olsa bile, dünya çapında köpek otelleri ve pansiyonları her zaman kabul edilmiş işlerdir. Hatta köpek oteli işletmeciliği tamamen bir meslek haline gelmiştir. Köpek oteli full pansiyon işletmelerinde, köpekleriniz için birçok hizmetler verilir. Bu hizmetler arasında bakımları, eğitimleri, sağlık kontrolleri ve daha birçok avantjalar sağlanmaktadır. Köpek otelleri genel olarak seyahate gidecek olan köpek sahiplerinin, birkaç gün için köpeklerini emanet ettikleri yerlerdir, fakat bazen yeni bir ev arayan köpeklerede bir süre bakabiliyorlar. Malum köpeklere ev bulmak kolay olmuyor ve onlara ev bulabilene kadar, birilerin köpeğe sahip çıkması gerekiyor. Köpek otelleride köpeklere sahip çıkan yerlerden bir tanesidir, ama elbette ancak otelde yer bulunursa bunu yapabilirler.

Sizde kendinize otel aradığınız zaman, full pansiyon, yarım ve sadece oda kahvaltı olup olmadığına dikkat edersiniz. Köpekler içinde aynı durum geçerlidir. Köpek otelleri arasında, köpek oteli full pansiyon veya yarım pansiyon, sadece yemek ve sularını veren ve aynı zamanda dışarıya gezdirmeye götüren köpek otelleri ve birçok farklı oteller bulunmaktadır. Çoğu zamanda full pansiyonu tercih edenler daha çok oluyor. Köpeklerini emanet ettikleri zaman, sağlam bir yere emanet etmek isterler ve full pansiyona bıraktıkları zaman, döndüklerinde gayet sağlıklı ve mutlu bir köpeği geri alabiliyorlar.

Köpek pansiyonlarında çalışan personeller çoğu zaman köpekler konusunda uzmanlaşmış veya uzmanlar olmaktadır. Dolayısıyla köpekler konusunda eğitim almış ve diploma sahibi kişiler olmaktadır. Köpekleri kimlere emanet ettiğiniz çok önemlidir. Bazen öyle insanlar oluyor ki, köpeğin çıkartığı bir sesine bile rahatsız oluyor ve anında işkence yapmaya başlıyor.

Köpek Oteli Full Pansiyon

Köpek Oteli Full Pansiyon

Köpek bakımı kolay değil ve onlarla arkadaşlık kurmakta elbette hiç kolay değil, fakat köpeklerle arkadaş olabildiğinizde, şunu fark edeceksiniz ki, insanların en sadık dostu köpeklerdir. Birçok evcil hayvanlar bulunuyor, fakat köpekler gibi sadık olmuyorlar. Kafeste ya da herhangi bir kutuda yaşayan bir hayvan zaten ne kadar arkadaş olabilir veya sadık olabilir. Köpek oteli full pansiyon ziyaretine gittiğinizde birçok köpeklerle karşılaşacaksınız. Bazıları çok uysal ve karşısına gelen insanlara anında yapışabiliyor ve oyun oynamak istiyor, bazı köpekler korkak ve kaçabiliyorlar, bazıları ise en kötüsü kendisini korumak için anında saldırı moduna bile geçebiliyor. Köpeklerin hepsi birbirinden farklıdır. Hangisinin nasıl hareket edeceğini veya davranacağını bilemezsiniz. Bu yüzden köpeklerle iletişim kurmaya çalışırken, onları çok iyi tanımanız gerekiyor. Onların neler sevdiğini ve sevmediğini anlamanız gerekiyor.

Eğer çevrenizde bir köpek pansiyonu varsa, ziyaret etmeniz tavsiye edilir. Ziyaret ettikten sonra, bir köpek sahibi olmak isteyip istemediğiniz konusunda karar verebilirsiniz. Köpek sahibi olmak kolay değil, hem sabır istiyor, hemde sevgi gösterebilmeniz gerekiyor. Eğer sevgi gösteremeyecekseniz veya onlardan korkacaksanız ve bunu onlara hissettirecekseniz, köpek almamanız tavsiye edilir. Birçok köpek sahibi olmak isteyipte olamayanlar var, çünkü evleri müsait olmayabiliyor veya evde köpekten korkanlar olabiliyor. Yurtdışındaki birçok evlerde köpekler bulunur ve oradaki köpekler bir evin bireyi olarak kabul edilir. Yemeği beraber yerler, gezmeye beraber giderler, çocukları ile beraber oynarlar. Yurtdışındaki köpek otelleride aynı şekilde şevkatle çalışır. Köpek oteli full pansiyon, yurtdışında gerçekten çok farklıdır ve gittiğinizde, otel full pansiyon değil, sanki bir köpek cenneti. Bu yüzden birçok köpek sahibi olanlar rahatlıkla köpeklerini otele emanet edebiliyorlar. Türkiye’de de bu artık yavaş yavaş yapılabilecek bir duruma gelmiştir, fakat hala biraz daha köpeklere sevgi ile yaklaşmayı öğrenmek gerekiyor.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 549 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul