köpek oteli

Köpek Tuvaleti Eğitimi Nasıl Verilir

Paylaş
 

Köpek sahibi olmak isteyen kişiler şanslı kişiler arasında yer alır. Bir köpeğin sizi sevmesi ve size arkadaşlık etmesinin verdiği his paha biçilemezdir. Köpekler doğaları gereği insana karşı sevgi duyarlar. Fakat zaman zaman yanlış ellerde eğitilen köpekler insanlara karşı saldırgan davranışlarda bulunduğundan dolayı kişiler köpeklere karşı önyargılı davranabiliyor. Köpekler ile bir defa yan yana geldiğinizde onlardan kopmanız kolay olmayacaktır. Üstelik bu sevimli canlılar ile bir hayatı paylaşmak eşsiz bir duygu olacaktır. Her ne kadar köpekler insanı mutlu etse de bazen büyük sorumluluklar almayı gerektirir.

Çoğu zaman yaşamanızı köpeğinize göre ayarlamak durumunda kalabilirsiniz. Köpek bakmak sorumluluk gerektirdiğinden dolayı öncelikle bu sorumluluğu yerine getirmekten kaçınmayacak bireylerin köpek sahibi olması gerekiyor. Çoğu zaman köpeğine tahammül edemeyen kişiler ne yazık ki aldıkları köpeği sokağa ya da hayvan barınaklarına bırakabiliyor. Bu da köpekler ile insanlar arasındaki iletişimin ne derece önemli olduğunu ortaya çıkarıyor.

Köpekler sahiplerine alıştıkları andan itibaren onların yanından bir dakika olsun ayrılmak istemezler. Karşılıksız sevgiye sahip olan köpekler ile yakından ilgilenmek için onların ihtiyaçlarını karşılamak ve onlara uygun bir yaşam sunmak gerekir. Köpeklerin sahipleri ile birlikte yaşayabilmesi için tuvalet eğitimlerini de alması gerekiyor. Köpek tuvaleti eğitimi alarak köpeğinize tuvalet alışkanlığı kazandırabileceğiniz gibi aynı zamanda dışarı çıkarak da tuvalet eğitimi verebilirsiniz.

Köpek Tuvaleti Eğitimi Nasıl Verilir

Köpek Tuvaleti Eğitimi Nasıl Verilir?

Köpekler konusunda en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri olan tuvalet eğitimi çok küçük yaşlardan itibaren verilmesi gereken bir uygulamadır. Köpekler henüz yavru iken bu eğitimleri aşmaya başlamalıdır. Mama ile beslenmeye başlayan yavru köpeklerde tuvalet sorunlu geçebildiğinden dolayı bu süreçte kişilerin tuvalet eğitimine ağırlık göstermesi gerekiyor. Yavru köpeklerin tuvalet eğitimi alabilmesi için öncelikle kişilerin sabır göstermesi gerekir. Bu süreçte köpek sahiplerine önemli sorumluluklar düşer. Köpekleri yemek sonrası dışarı çıkararak tuvalet eğitimi verebilirsiniz. Fakat köpeğinizin tuvalete çıkmak istediğinde size haber verebilmesi için öncelikle eğitilmesi gerekir.

Yavru köpeklerin eğitiminde işe yarayacak yöntemlerden biri olan zil ve ödüllendirme ile kısa sürede tuvalet alışkanlığı kazandırmanız mümkündür. Köpekler beslendikten sonra yarım saat içerisinde tuvalete çıkma ihtiyacı hissederler. Bu nedenle öncelikle tuvalet eğitimi vermek için köpekleri dengeli bir şekilde beslemeye özen göstermek gerekir. Köpekler beslendikten sonra bir zil yardımı ile tuvalet komutu vermelisiniz. Böylece köpekler zil ve komut ile birlikte tuvaletin bağlantısını kurabilecektir. Bu uygulamayı öncelikli olarak ara vermeden 2-3 hafta devam ettirmeniz gerekir.

Daha sonrasında zile gerek kalmadan komut verme işlemine geçmelisiniz. Eğer köpeğiniz yalnızca komuta uymuyor ise tekrar zil çalıp komutu verdiğiniz anda ödüllendirme yapmalısınız. Böylece komut ve ödül birlikte alındığında köpekler komuta daha kolay uyacaktır. Köpek tuvalet eğitimi öğretilmeden diğer eğitimlere de geçilmesi doğru olmayacaktır.

Köpek Eğitimi Neden Önemlidir?

Köpekleri beslediğiniz yer bir apartman dairesi ise köpeklerin kuralları öğrenmesi önemlidir. Kimi zaman küçük bebeklerin ağlaması dahi komşularınızı rahatsız edebilirken evde sürekli havlayan bir köpek olması hoşnutsuzluk yaratacaktır. Köpeklerde sürekli havlama isteği davranış bozukluğu gibi sebeplerden kaynaklanır. Bu nedenle köpeklere verilen eğitimler köpeklerin sosyalleşmesini sağladığından dolayı davranış sorunlarının da üstesinden gelinmesinde etkili olacaktır.

Köpeklerde davranış bozukluğunun giderilmesi için sahibine itaat etmeyi öğrenmesi gerekir. Fakat bu itaat gereksiz yere olmamalıdır. Bu nedenle temel itaat eğitimleri gerekli olan durumlarda kullanılmalıdır. Köpeğinizin verebileceği bir zarar yokken ona dur ya da gel gibi gereksiz komutlar vermek köpeklerin özgürlüğünü kısıtlayacaktır. Bu nedenle dengenin iyi kurulması gerekir.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 250 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu