köpek oteli

Köpeklerde Agresyon Eğitimi Nasıl Verilir?

aggression training
Paylaş
 

Köpeklerde agresyon eğitimi en sık rastlanan sorunlardan birisidir. Saldırganlık ve sinirlilik olarak da tabir edilebilecek olan agresyon problemi çok boyutludur. Çünkü her köpeğe, cinsine, yaşam tarzı ve özelliklerine göre değişebilir. Bu yüzden agresyonu önlemek ve köpeğin sizinle ve diğer insanlarla sağlıklı bir biçimde yaşamasını sağlamak isterseniz köpeğiniz için profesyonel bir yerden yarım isteyebilirsiniz. Köpek eğitimi köpek sahibi olan herkesin tam anlamıyla bildiği bir konu olmayabilir. Ayrıntılı ve kaliteli bir köpek eğitimi için mutlaka bu alanda deneyimli olmak ve pek çok cinsten ve ırktan köpekle deneyim kazanmak gerekir.

Köpeklerde Eğitimi Başlama

Köpek eğitimi başlama  yaşı iki ya da üç aydır. Köpek ne kadar küçük olursa eğitilmesi de o kadar rahat olur. Küçük yaştan itibaren doğru bir şekilde eğitilen köpeklerde agresyona çok daha az rastlanır. Ancak yine de bazı istisnai durumlar olabilir. Böyle durumların önüne geçmek için hem köpeğin eğitimi hem de daha ileriki dönemlerinde sürekli profesyonel bir köpek eğitim merkezi ile ilişki içerisinde olmak gerekebilir. 

Köpek eğitimi başlama dönemini geçmişse ve yaşça biraz daha büyük bir köpek edinmişseniz, agresyon dahil pek çok konuda sorun yaşayabilirsiniz. Böyle bir durumda da size ancak profesyonel bir eğitimci yardım edebilir.

Köpeklerde Neden Agresyon Görünür?

Köpeklerde en önemli agresyon nedeni köpeğin cinsi ve ırkına göre bir eğitim almamış olmasıdır. Mesela koruma köpek eğitimi farklı bir konudur, ama evde bakılan ve sosyalleşme için yetiştirilen bir köpek eğitimi daha farklıdır. Köpekler sadece sosyalleşme ve birlikte aileyle yaşama konusunda satın alınmaz. Bazen koruma ya da bodyguardlık gibi bir alanda yardımcı olması için köpek sahibi olanlar da vardır.

Bazen de sadece evde çocukları ile yaşamasını isteyen aileler tarafından köpek edinilir. Her iki durumda da köpeğe farklı bir eğitim verilmelidir. Koruma köpek eğitimi ve bodyguardlık ile Terrier cinsi bir köpeğin eğitimi tamamen farklı konulardır.  

Köpeklere Nasıl Eğitim Verilir?

Köpeklere eğitim vermek için öncelikle onları tanımak gereklidir. Kendi doğalarında sürü halinde yaşayan köpekler daha sonraları insanlar tarafından evcilleştirilmişlerdir. Ama her alanda olduğu gibi doğal ve içgüdüsel özellikler köpeklerde de belirleyicidir. Yani bir köpeği tamamıyla insan doğasına yakın bir hale getiremezsiniz. Köpekler birisini özellikle de lider vasıflı birisine itaat etmek ister. Belirli komutlarla yetiştirilir ve kesinlikle sahiplerinin kendi liderleri olduğunu hissetmek ister. Bu durumda size köpeklerde itaat eğitimi verebilecek bir uzman yardımcı olabilir. 

Köpek Eğitimi ve Agresyon

Doğasına uygun, ihtiyaçları ve özellikleri göz önünde bulundurularak eğitilen bir köpek daha az sorun yaşar. Fazla agresyon göstermez ve etrafında daha çabuk adapte olabilir. Köpeklerde itaat eğitimi köpeğin cinsi ve ihtiyaçlarına göre verilir. Aslında köpek eğitiminin genelinde köpeğin özellikleri belirleyici bir rol oynar. Mesela bazı cins köpekler herhangi bir insana ya da şeye agresyon gösterebilir. Bunun sebebi hemen çözülemez. Ama sorun yaşadığı şey ya da insan tespit edildikten sonra ne tür önlemler alınması konusunda ancak bir uzmandan yardım alınabilir.

Köpeklerin Fiziksel İhtiyaçları

Köpek satın alırken ya da edinirken evinizin ve köpeğin özelliklerini birlikte düşünmeniz gerekir. Bazı köpekler için ufak bir ev yeterli olsa da bazıları için olmaz. Bu durumda yine agresyon başta olmak üzere çeşitli sorunlar yaşanabilir. Köpeklerin ne kadar harekete ve hangi aralıkta beslenmeye ihtiyaç duyduğu da cinslerine göre değişen bir konudur. Köpek eğitimi alanında uzuan yıllardır profesyonel bir hizmet veren Hause of İstanbul size bu konuda en kaliteli eğitimi verebilecek olan merkezlerden birisidir. Hem köpek edinmek isteyenlere yardımcı olan hem de pet taksi ve köpek pansiyonu hizmeti veren bu merkezde köpek eğitimine dair aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.  

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 261 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu