köpek oteli

Köpeklerde Agresyon Eğitimi Nasıl Verilir?

aggression training
Paylaş
 

Köpeklerde agresyon eğitimi en sık rastlanan sorunlardan birisidir. Saldırganlık ve sinirlilik olarak da tabir edilebilecek olan agresyon problemi çok boyutludur. Çünkü her köpeğe, cinsine, yaşam tarzı ve özelliklerine göre değişebilir. Bu yüzden agresyonu önlemek ve köpeğin sizinle ve diğer insanlarla sağlıklı bir biçimde yaşamasını sağlamak isterseniz köpeğiniz için profesyonel bir yerden yarım isteyebilirsiniz. Köpek eğitimi köpek sahibi olan herkesin tam anlamıyla bildiği bir konu olmayabilir. Ayrıntılı ve kaliteli bir köpek eğitimi için mutlaka bu alanda deneyimli olmak ve pek çok cinsten ve ırktan köpekle deneyim kazanmak gerekir.

Köpeklerde Eğitimi Başlama

Köpek eğitimi başlama  yaşı iki ya da üç aydır. Köpek ne kadar küçük olursa eğitilmesi de o kadar rahat olur. Küçük yaştan itibaren doğru bir şekilde eğitilen köpeklerde agresyona çok daha az rastlanır. Ancak yine de bazı istisnai durumlar olabilir. Böyle durumların önüne geçmek için hem köpeğin eğitimi hem de daha ileriki dönemlerinde sürekli profesyonel bir köpek eğitim merkezi ile ilişki içerisinde olmak gerekebilir. 

Köpek eğitimi başlama dönemini geçmişse ve yaşça biraz daha büyük bir köpek edinmişseniz, agresyon dahil pek çok konuda sorun yaşayabilirsiniz. Böyle bir durumda da size ancak profesyonel bir eğitimci yardım edebilir.

Köpeklerde Neden Agresyon Görünür?

Köpeklerde en önemli agresyon nedeni köpeğin cinsi ve ırkına göre bir eğitim almamış olmasıdır. Mesela koruma köpek eğitimi farklı bir konudur, ama evde bakılan ve sosyalleşme için yetiştirilen bir köpek eğitimi daha farklıdır. Köpekler sadece sosyalleşme ve birlikte aileyle yaşama konusunda satın alınmaz. Bazen koruma ya da bodyguardlık gibi bir alanda yardımcı olması için köpek sahibi olanlar da vardır.

Bazen de sadece evde çocukları ile yaşamasını isteyen aileler tarafından köpek edinilir. Her iki durumda da köpeğe farklı bir eğitim verilmelidir. Koruma köpek eğitimi ve bodyguardlık ile Terrier cinsi bir köpeğin eğitimi tamamen farklı konulardır.  

Köpeklere Nasıl Eğitim Verilir?

Köpeklere eğitim vermek için öncelikle onları tanımak gereklidir. Kendi doğalarında sürü halinde yaşayan köpekler daha sonraları insanlar tarafından evcilleştirilmişlerdir. Ama her alanda olduğu gibi doğal ve içgüdüsel özellikler köpeklerde de belirleyicidir. Yani bir köpeği tamamıyla insan doğasına yakın bir hale getiremezsiniz. Köpekler birisini özellikle de lider vasıflı birisine itaat etmek ister. Belirli komutlarla yetiştirilir ve kesinlikle sahiplerinin kendi liderleri olduğunu hissetmek ister. Bu durumda size köpeklerde itaat eğitimi verebilecek bir uzman yardımcı olabilir. 

Köpek Eğitimi ve Agresyon

Doğasına uygun, ihtiyaçları ve özellikleri göz önünde bulundurularak eğitilen bir köpek daha az sorun yaşar. Fazla agresyon göstermez ve etrafında daha çabuk adapte olabilir. Köpeklerde itaat eğitimi köpeğin cinsi ve ihtiyaçlarına göre verilir. Aslında köpek eğitiminin genelinde köpeğin özellikleri belirleyici bir rol oynar. Mesela bazı cins köpekler herhangi bir insana ya da şeye agresyon gösterebilir. Bunun sebebi hemen çözülemez. Ama sorun yaşadığı şey ya da insan tespit edildikten sonra ne tür önlemler alınması konusunda ancak bir uzmandan yardım alınabilir.

Köpeklerin Fiziksel İhtiyaçları

Köpek satın alırken ya da edinirken evinizin ve köpeğin özelliklerini birlikte düşünmeniz gerekir. Bazı köpekler için ufak bir ev yeterli olsa da bazıları için olmaz. Bu durumda yine agresyon başta olmak üzere çeşitli sorunlar yaşanabilir. Köpeklerin ne kadar harekete ve hangi aralıkta beslenmeye ihtiyaç duyduğu da cinslerine göre değişen bir konudur. Köpek eğitimi alanında uzuan yıllardır profesyonel bir hizmet veren Hause of İstanbul size bu konuda en kaliteli eğitimi verebilecek olan merkezlerden birisidir. Hem köpek edinmek isteyenlere yardımcı olan hem de pet taksi ve köpek pansiyonu hizmeti veren bu merkezde köpek eğitimine dair aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.  

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 77 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul

Mobil Sürüme Geç