köpek oteli

Köpeklerde İtaat Eğitiminde Nelere Dikkat Edilmeli? 

itaat egitimi
Paylaş
 

Köpeklerde İtaat Eğitiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Köpek eğitimleri, evde köpek besleyen köpek sahipleri için büyün önem taşır. Burada alınan eğitimler sayesinde köpekler ile daha sağlıklı bir iletişim kurularak, iyi anlaşılması sağlanır. Bunun yanı sıra iç güdülerine göre davranan köpekler bu komutlar ve eğitimler sayesinde daha rahat hareket ederek, yaşadıkları alanlara uyum sağlar. Köpek sahiplerinin temel itaat köpek eğitimlerinin ardından ileri itaat köpek eğitimi almaları önerilir.

Bunun nedeni köpeklerin olası durumlarda kontrolünün daha iyi sağlanması hem kendisine hem de çevresine verebileceği zararların önüne geçilmesidir. İleri itaat köpek eğitimi uzman eğitmenler tarafından alınmalıdır.

İleri İtaat Köpek Eğitiminde Uzman Eğitiminin Önemi

Temel itaat köpek eğitimlerinde köpeklerin oturması, kalkması, beklemesi ya da tuvaleti gibi ilk aşamalar komutlar ile öğretilir. Bu sürecin ardından eğitimini tamamlayan köpeklere ileri itaat eğitimi verilir. İleri itaat eğitiminin özelliği köpeklerin dışarıda tasmasız bir şekilde köpeklerin komutları uygulamasını sağlamasıdır. Bu tür komutların kısa sürede öğrenilmesi için uzman eğitmen desteği önemli bir yer tutar.

Uzman eğitmenler köpek sahiplerinin verdiği amatör eğitimlere göre daha planlı ve programlı bir şekilde ilerleme gösterir. Bu kapsamda Hause of İstanbul güvenilir merkezlerinde de alanında uzman köpek eğitmenler sayesinde köpekleriniz kısa sürede eğitimlerini tamamlayarak sizlerin komutlarını yerine getirecektir.

Sokak Köpeği Eğitimi Nasıl Uygulanır?

Köpek eğitimlerinde genel olarak cins köpeklerin eğitimi yapılır. Ancak bu sokak köpeklerinin de eğitilemeyeceği anlamına gelmez. Cins köpekler aldıkları eğitimler ile komutları uygulamaya daha yatkın olabilirler. Bunun nedeni yavru haldeyken sahipleri tarafından bakılmaları ve içgüdüsel dürtülerden uzak durmasıdır. Sokak köpekleri ise yemek bulma ve korunma gibi güdülerle hareket ettiği için eğitimleri daha uzun olabilir. Bu kapsamda sokak köpeği eğitimi için uzman eğitmenlerden yardım alınmalı.

Eğer yavru sokak köpeği eğitimi yapılacak ise köpek sahibi bunu tek başına gerçekleştirebilir. Ancak yavru olmayan ve sahiplenen köpeklerin ev ortamına uyum sağlaması için uzman eğitimler, köpek eğitim merkezlerinde yapılır. Böylelikle köpek daha kısa sürede sahibinin komutlarını yerine getirir.

K9 Köpek Eğitimi Nedir?

K9 köpekleri koruma, güvenlik gibi alanlarda kullanılmak üzere özel bir eğitim alan köpeklerdir. Burada amaçlanan köpeğin sahip olduğu gücün ve yeteneklerinin sahibi tarafından kontrol edilmesi ve ihtiyaca göre kullanılmasıdır. K9 köpek eğitimi tüm köpeklere uygulanmaz. Burada belirli bazı ırklara uygulanan eğitimlerde köpeğin sahibinin komutu ile saldırması öğretilir.  K9 köpek eğitimi alan köpeklerin en çok kullanıldığı alanlar emniyet ve gerçekleştirilen operasyonlardır.

Burada özellikle uyuşturucu operasyonlarında K9 köpeklerin keskin koku alma duyusu sayesinde tercih edilir. Bunun yanı sıra deprem ve afet bölgelerinde de arama kurtarma çalışmaların K9 köpekleri kullanılır. Bu köpek eğitiminde ileri itaat eğitiminin yanı sıra uzun süreli bir eğitim programı uygulanır.

İleri İtaat Köpek Eğitimi Fiyatları

Köpek eğitimi fiyatları alacağınız eğitime göre değişiklik gösterecektir. Temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi, yavru köpek eğitim, sokak eğitimi, oyuncu köpek eğitimi ve K9 köpek eğitimi gibi farklı branşlarda hizmetler verilir. Her eğitimin programı ve tamamlanma süresi farklı olduğu gibi fiyatlarda da farklılıklar olur. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta eğitim veren merkezin eğitim koşullarına uygun olması ve köpeğin eğitim süresi boyunca kendini rahat hissetmesidir.

Güvenilir olmayan köpek eğitim merkezlerinde köpekler rahatsız olabilir, eğitimde uygulanan konumları algılayamayabilir. Bunun yanı sıra uzman eğitmenlerle çalışmak da eğitim süresinin kısalmasına, komutların daha net ve anlaşılır bir şekilde yerine getirilmesini sağlar.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 189 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu