köpek oteli

Köpeklerde İtaat Eğitiminde Nelere Dikkat Edilmeli? 

itaat egitimi
Paylaş
 

Köpeklerde İtaat Eğitiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Köpek eğitimleri, evde köpek besleyen köpek sahipleri için büyün önem taşır. Burada alınan eğitimler sayesinde köpekler ile daha sağlıklı bir iletişim kurularak, iyi anlaşılması sağlanır. Bunun yanı sıra iç güdülerine göre davranan köpekler bu komutlar ve eğitimler sayesinde daha rahat hareket ederek, yaşadıkları alanlara uyum sağlar. Köpek sahiplerinin temel itaat köpek eğitimlerinin ardından ileri itaat köpek eğitimi almaları önerilir.

Bunun nedeni köpeklerin olası durumlarda kontrolünün daha iyi sağlanması hem kendisine hem de çevresine verebileceği zararların önüne geçilmesidir. İleri itaat köpek eğitimi uzman eğitmenler tarafından alınmalıdır.

İleri İtaat Köpek Eğitiminde Uzman Eğitiminin Önemi

Temel itaat köpek eğitimlerinde köpeklerin oturması, kalkması, beklemesi ya da tuvaleti gibi ilk aşamalar komutlar ile öğretilir. Bu sürecin ardından eğitimini tamamlayan köpeklere ileri itaat eğitimi verilir. İleri itaat eğitiminin özelliği köpeklerin dışarıda tasmasız bir şekilde köpeklerin komutları uygulamasını sağlamasıdır. Bu tür komutların kısa sürede öğrenilmesi için uzman eğitmen desteği önemli bir yer tutar.

Uzman eğitmenler köpek sahiplerinin verdiği amatör eğitimlere göre daha planlı ve programlı bir şekilde ilerleme gösterir. Bu kapsamda Hause of İstanbul güvenilir merkezlerinde de alanında uzman köpek eğitmenler sayesinde köpekleriniz kısa sürede eğitimlerini tamamlayarak sizlerin komutlarını yerine getirecektir.

Sokak Köpeği Eğitimi Nasıl Uygulanır?

Köpek eğitimlerinde genel olarak cins köpeklerin eğitimi yapılır. Ancak bu sokak köpeklerinin de eğitilemeyeceği anlamına gelmez. Cins köpekler aldıkları eğitimler ile komutları uygulamaya daha yatkın olabilirler. Bunun nedeni yavru haldeyken sahipleri tarafından bakılmaları ve içgüdüsel dürtülerden uzak durmasıdır. Sokak köpekleri ise yemek bulma ve korunma gibi güdülerle hareket ettiği için eğitimleri daha uzun olabilir. Bu kapsamda sokak köpeği eğitimi için uzman eğitmenlerden yardım alınmalı.

Eğer yavru sokak köpeği eğitimi yapılacak ise köpek sahibi bunu tek başına gerçekleştirebilir. Ancak yavru olmayan ve sahiplenen köpeklerin ev ortamına uyum sağlaması için uzman eğitimler, köpek eğitim merkezlerinde yapılır. Böylelikle köpek daha kısa sürede sahibinin komutlarını yerine getirir.

K9 Köpek Eğitimi Nedir?

K9 köpekleri koruma, güvenlik gibi alanlarda kullanılmak üzere özel bir eğitim alan köpeklerdir. Burada amaçlanan köpeğin sahip olduğu gücün ve yeteneklerinin sahibi tarafından kontrol edilmesi ve ihtiyaca göre kullanılmasıdır. K9 köpek eğitimi tüm köpeklere uygulanmaz. Burada belirli bazı ırklara uygulanan eğitimlerde köpeğin sahibinin komutu ile saldırması öğretilir.  K9 köpek eğitimi alan köpeklerin en çok kullanıldığı alanlar emniyet ve gerçekleştirilen operasyonlardır.

Burada özellikle uyuşturucu operasyonlarında K9 köpeklerin keskin koku alma duyusu sayesinde tercih edilir. Bunun yanı sıra deprem ve afet bölgelerinde de arama kurtarma çalışmaların K9 köpekleri kullanılır. Bu köpek eğitiminde ileri itaat eğitiminin yanı sıra uzun süreli bir eğitim programı uygulanır.

İleri İtaat Köpek Eğitimi Fiyatları

Köpek eğitimi fiyatları alacağınız eğitime göre değişiklik gösterecektir. Temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi, yavru köpek eğitim, sokak eğitimi, oyuncu köpek eğitimi ve K9 köpek eğitimi gibi farklı branşlarda hizmetler verilir. Her eğitimin programı ve tamamlanma süresi farklı olduğu gibi fiyatlarda da farklılıklar olur. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta eğitim veren merkezin eğitim koşullarına uygun olması ve köpeğin eğitim süresi boyunca kendini rahat hissetmesidir.

Güvenilir olmayan köpek eğitim merkezlerinde köpekler rahatsız olabilir, eğitimde uygulanan konumları algılayamayabilir. Bunun yanı sıra uzman eğitmenlerle çalışmak da eğitim süresinin kısalmasına, komutların daha net ve anlaşılır bir şekilde yerine getirilmesini sağlar.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 75 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul

Mobil Sürüme Geç