köpek oteli

Kukır Köpek Eğitimi Nasıl Verilir

Paylaş
 

Kukır, çocuklar ile çok iyi anlaşabilen, bir oyuncak kadar küçük olmayan ancak bir kurt köpeği kadarda büyümeyen bir köpektir. Bir apartman dairesinde bile çok rahatlıkla bakılabilir. Kurallar konduğu zaman evin küçük çocuğu gibi uyum içerisinde yaşanabilir. Kukırın eve ilk gelmesi, yavru iken sahiplenilmesi tercih edilir. Henüz başka insanlara ve başka evlerin kurallarına alışmadan sahiplenen yavru, evi kendi yuvası, çocukları arkadaşları gibi göreceği için. Eve alışması çok kolay olur. Yavru eve alışana kadar özellikleri geceleri çok ağlayacaktır, bu süreç içerisinde komşuların bilgilendirilmesi, yavruyu eve alıştırma sürecinde strese girilmemesi için iyi olur.

Kukır köpek eğitimi nasıl verilir öncelikle Çiş için, beslenme, uyuma, oyun her biri ayrı ayrı verilir.

– Gece Uykusuna Alıştırma: Kukır köpek eğitimi eve ilk geldiği anda başlanır. Eve gelen yavru köpeğe öncelikle, kendisine ait olan yer belirlenir. Annesinden ayrılan yavru, geceleri tek yatmak istemeyecek ve bir süre ağlayacak, kendisini güvende hissetmek isteyecek küçük bir kulübe veya üzeri kapatıla bilen sepet yatak, yavrunun sakinleşmesini sağlar. Yavru bu kadar ağlarken kukır köpek eğitimi nasıl verilir diye çareler aranır. İlk günlerde geceleri çok ağladığında yanına gidip sakinleştirmek gereke bilir. Sıcak su torbası, yavru ile en çok iletişime geçen kişinin atleti veya çorabı ile sarılıp yavrunun yanına konursa bu koku ve sıcaklık ile daha rahat uykuya dalar. Ağlamasını önlemek için, yuvası haricinde bir yerde yatırılması alışma sürecini uzatır ve ilk zamandan kuralları bozmayan alışan yavru için tekrar kural koymak zorlaşır. Bu süreçte sabırlı ve sakin olmak gerekir.

Kukır Köpek Eğitimi Nasıl Verilir

Tuvalet Eğitimi: En çok sıkıntı yaşanan tuvalet eğitimidir. Kukır köpek eğitimi nasıl verılır? Sorunun en çok aranan cevabıdır tuvalet eğitimi. Yavru köpeklerin kasları 4-5 aylık olana kadar zayıftır. Dolayısı ile ilk zamanlarda tuvaletini tutmakta zorlanacak ve istenmeyen yerlere çiş yapacaktır. İlk iş olarak kendisi için bir tuvalet yeri belirlenir, tuvalet yeri yavrunun yaşam alanından uzak bir yerde olmalıdır. Küçük çişini tutamayacağı için, her defasında dışarı çıkarmak zor olabilir, dolayısı ile evin içerisinde belirlenen yere çiş yapmasını öğrenmesi gerekir.

Çiş alanı dışındaki yere çiş yaptığı anda bir gazetede parçası ile acıtmadan poposuna vurarak, cezalandırılması ve çiş yapma alanına götürülmesi işleri kolaylaştırır. Dikkat edilmesi gereken çişi yaptığı an cezalandırılmalı, sonrasında cezalandırıldığında neden ceza aldığını anlamayacaktır. Çiş problemini çözmek için, çiş spreyi veya çişini yaptığı, gazete parçasını çiş alanına koyup koku alması yöntemi de işe yarar. Çiş saatlerini sahibinin takip etmesi ve uygun zamanlarda dışarı çıkarması gerekir. er beslenmeden 10-15 dakika sonra tuvalet ihtiyacı için dışarı çıkarılsa, ilk zamanlarda yaşanan ev kazalarının önüne geçirilebilir. Köpekler için, toprağa çiş yapmak çok keyiflidir. Toprağa yapmaya alışan yavru, zorda kalmadığı sürece eve yapmayacaktır.

Kukır Köpek Eğitimi Nasıl Verilir?

Kukır Köpek Eğitiminde Beslenme: Köpekler yemek konusunda seçicidir.

Mamalarını beğenmeyip yemek istemeye bilirler, öncelikle bir veterinere danışılarak doğru mama tercihi yapılmalı. Yemek istemediği zamanlarda ısrar etmeyerek bir süre sonra tekrar verilmeli, ara sıra süt ile karıştırılarak beslenmeye alıştırılmalı. Yavruluk döneminde mama haricinde gıdalar verilmemeli, beslenme saatlerine uygun davranılmalı.

Yasaklı Bölgelerin Tanımlanması: Yavru köpek, evin içerisinde rahatlık ile dolaşmak ister bu onun en tabi hakkıdır.Kukır köpek eğitiminde yasaklı bölgelerin belirlenmesi tarafların mutlu olması için önemlidir. Ancak evin her tarafının kullanılması çok doğru değildir. Onun için ailenin yeni ferdinin nereleri kullanacağı ve kullanamayacağı alanlar belirlenmelidir. Koyulan kuralların uygulanmasında kararlı olmak gerekir. Bir kere yapılan kurar ihlali, sonraki kuralların uygulanması engeller. Yavru yasaklı bölgelere girdiği zaman cezalandırma yöntemi ile ve konuşarak durum izah edilir. Bu cins köpekler kesinlikle çok zekidir ve sahibini anlar.

Evde tek kalmaya alıştırma: Eve alınan, köpeğinde zaman zaman evde diğer aile fertleri gibi tek kalması gerekebilir. Öncelikle kısa süreli olarak evde tek bırakılabilir. Tek bırakmadan önce köpeğin, suyu ve oyuncakları hazır hale getirilir, parçalayacağı, kıracağı eşyalar ortadan kaldırılır, bulunduğu ortamda Televizyon varsa, açık bırakılabilir. Köpeği tek bırakmadan önce onunla konuşulmalı, çok kısa süre sonra yalnız kalacağı belirtilir, eve dönüşte küçük ödüller verilmesi, evde tek kalma alıştırmalarında fayda sağlar. Her tek bırakıldığında aynı hazırlıklar yapılır ve dönüş kısa sürelerle artırılarak devam edilir. Öncelikle o bir canlı ve uzun süre tek kalamaz, kaldığı zamanlarda istenmeyen yaramazlıklar yapabilir.

Kukır Köpek Eğitiminde oyun: Kukır oyuncu bir köpektir. Kukır köpek eğitiminde en eğlenceli olanı oyun eğitimidir. Ona eğlenceli oyunlar öğretilirse hoşça vakit geçirilir. Genellikle yakala getir tarzı oyunlar öğretilmesi kolay eğlenceli bir oyundur. Köpeğin her doğru davranışında küçük ödüller verilir. Bir oyunu öğrenme süresi iki üç gün sürer, sabırlı olmak ve vazgeçmemek gerekir. İstenilirse ip atlama bile öğretilebilir. Tek yapılması gereken sabır ve vazgeçmemektir.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 667 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu