köpek oteli

Maltipoo Yavru Köpek Eğitimi

Maltipoo
Paylaş
 

Maltipoo Yavru Köpek Eğitimi

Yumuşak ve kıvırcık tüylere sahip olan maltipoo köpekler küçük köpek ırkları arasında yer alır. Sevimli tavırlara sahip olan bu neşeli yavru köpeklerin vücut ağırlığı 1,5 ila 4 kg aralığında değişebiliyor. Bu nedenle maltipoo yavru fiyatları öncesinde satın almak istediğiniz yavru maltipoonun vücut ağırlığını da bilmeniz tavsiye edilir. Yavru maltipooların güncel fiyatları pet shop firmaları arasında değişiyor. Dolaysıyla kalitesiz firmalarda bu şirin yavru köpekler biraz daha yüksek fiyattan satılıyor. Uzunlukları ortalama olarak 20 ila 21 cm aralığında olan maltipooların bilinen en belirgin özelliklerinden biri düşük oranda tüy dökmeleridir. Bu nedenle alerjik sorunu olanlara yan etkisi olması söz konusu değildir.

Maltipoo Yavrusu Hakkında Merak Edilenler

Maltipoo yavrusu siyah,gri,beyaz ve kayısı gibi birçok farklı renk seçeneklerine sahiptir. Bu özel yavru köpeklerin tüyleri ipeksi bir yumuşaklığa sahiptir. Bu nedenle yavru köpeğinizi sevdiğinizde tüylerin cildinizi rahatsız etmesi söz konusu değildir. Maltipoo yavru köpekler sıcakkanlı ve özellikle çocuklarla muhteşem oyunlar oynama kabiliyetine sahiptirler. Maltipoo yavru köpek eğitimleri oldukça kısadır. Bunun temel nedeni bu köpek türlerinin uyumlu bir karaktere sahip olmalarıdır. Eğitimlerini dilerseniz bahçenizde verebilirsiniz. Çünkü Maltipoo yavru köpeklerin zorlu eğitimlerden geçmesine genellikle gerek yoktur.

Maltipoo Yavru Köpek Bakımı

Maltipoo yavru köpek bakımında dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. İlk olarak 2022 yılında Maltipoo yavru fiyatları göz atmalısınız. Köpeği satın aldıktan sonra bakım için yapmanız gereken ilk şey tutarlı ve planlı bir şekilde hareket etmelisiniz. Yavru köpeğinizin günlük tuvaletini gerçekleştireceğiniz alanın mümkünse sürekli aynı yer almasına dikkat etmelisiniz. Günlük en düşük 3 defa yavru köpeğinizi tuvalete götürmeniz önerilir. Çünkü Maltipoo yavrusu tek başına tuvalet gereksinimini gidermesi oldukça zordur. Tuvaletini yapma esnasında köpeğinizi dikkatli bir şekilde süzmenize gerek yoktur. Aksi takdirde sizden çekinecek ve tuvalet ihtiyacını zahmetli bir şekilde gerçekleştirecektir. Tuvalet ihtiyacını kusursuz bir şekilde gerçekleştirdiğinde köpeğinizi ödüllendirmeniz tavsiye edilir. Çünkü maltipoo yavru köpekler sahibinden zaman zaman ödül almaktan memnuniyet duyarlar.

Maltipoo Yavru Köpek Irkı Terrier Köpek Irkı Mı?

Pek çok benzerlikler sebebiyle Maltipoo yavru fiyatları haricinde bu köpek türlerinin Terrier köpek ırkıyla benzerlik gösterdiğini vurgulayabiliriz. Fakat Maltipoo ırkı Terrier ırkından farklıdır. Maltipoo köpekler daha çok fiziksel görünümleri sebebiyle Terrier köpeklerle benzerlik gösterirler. Bunun haricinde her iki ırkın karakter yapısı farklıdır.

Maltipoo Yavru Köpek Neden Satın Alınır?

Herşeyden önce Maltipoo yavru fiyatları geçmiş senelere göre bugün daha düşüktür. Çünkü pet shop firmaları gittikçe sektörde çoğalıyor. Bu nedenle de birçok sektörlerde olduğu gibi pet shop sektöründe de firmalar arasında hızlı rekabetler söz konusudur. Maltipoo yavru köpek sempatik ve insanlara zarar vermediğinden tercih ediliyor. Birçok aileler doğrudan bu özelliklere sahip olan yavru köpek tercih ediyor. Tabi fiyat tarifesinin uygun olması da önemli bir kriterdir. Tüm bu nedenlerden dolayı maltipoo yavrusu yurtdışından dahi talep ediliyor.

Maltipoo yavru köpek çocuklarla çok iyi düzeyde anlaşabilir. Bu köpek türü kapalı ve açık ortamlardan ziyade daha çok açık havalı alanda yer almaktan hoşlanır. İyi düzeyde bir oyuncu köpek türüdür. Bu nedenle yavruluk dönemi sonrasında çocuklarınızla oyunlar oynayarak onları neşelendirebilir. Maltipoo yavru köpek insanlarla aynı ortamda yer almaktan hoşlanır. Fakat koruma ve bahçe amaçlı olarak uygun olmadığını vurgulayabiliriz. Bu köpek türü sadece süs köpek türleri arasında yer alır. Yüksek cesaret ve çeviklik gibi karakter özellikleri taşımazlar. Maltipoo köpek yavrusu yoğun bir şekilde egzersiz çalışmalarına gerek duymazlar. Bu nedenle Maltipoo yavru fiyatları günlük devamlı spor yaptırılması gerekmez. Fakat eğitimden geçmesi gereklidir. Çünkü sosyal ortamda uyum sağlaması için ilk olarak eğitim programlarına katılması önemlidir. Sitemizden köpek alabilirsiniz.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 82 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul