köpek oteli

Shih tzu Köpek Eğitim Süreci

pampitoo
Paylaş
 

Shih tzu Köpek Eğitim Süreci

Shih Tzu köpek yavrusu, büyüklüğü göz önüne alındığında dairede tutmak için uygundur ve sevimli görünümü ve samimiyeti her zaman çevresinde olumlu bir atmosfer yaratır. Shih tzu küçük ve dayanıklı bir köpektir. Çift kat kürkü vardır. Shih tzu satılık, birçok minyatür süs köpeği ırkına uygun olduğu için talebini artırmaktadır. Oldukça asil bir görünüme sahip olan bu sevimli shih tzu, burnunun üzerinde yukarıya doğru uzayan kürkü, kürk görünümünün cinsine özgü yüz ifadesini oluşturur.  Kafatası belirgin bıyık ve sakal oluşumu ile yuvarlatılmıştır. Gözleri büyük, yuvarlak ve birbirinden uzaktır. 

Shih Tzu Köpeğin Özellikleri

Dayanıklı bir köpek olmasına rağmen uygun fiyatları nedeniyle bahçesi olmayan evlerde de bakılabilen küçük ırklar arasında popülaritesi her geçen gün artmaktadır. Ayrıca Shih tzu satılık son derece asil bir görünüme sahip olan çift katlı kürk yapısı ve burun üzerinde yukarı doğru uzanan saç yapısı, ırka özgü bir yüz ifadesi ve saç modeli oluşturur. Yüzün ortasından başlayıp her yöne uzanan bu tüylerden dolayı “kasımpatı yüzlü köpek” olarak adlandırılır. Kafatası yuvarlak, belirgin bıyık ve sakal oluşumu görülür. Uzun saçlı kısa bir burnu ve küçük siyah bir burun ucu vardır. Burun ucu kırmızı renklerde kahverengi olabilir. Gözleri büyük, yuvarlak ve birbirinden uzaktır. Sırtı düzdür ve gövdesi boyuna göre uzundur. Uzun tüylü kuyruk vücudun üzerine katlanır. Tüm renk seçenekleri kabul edilse de alın ve kuyruktaki tüylerin beyaz olması tercih edilir.

Karakteri 

Uyanık ve cesur bir köpek ırkı benzetmesi olarak bilinir. Zeki ve inatçı bir Shih tzu satılık karaktere sahiptir, neşeli, esnek, bazen kibirlidir. Genellikle çocuklarla iyi anlaşır, ancak sinirlendiğinde veya korktuğunda ısırabilir. Genellikle diğer evcil hayvanlarla iyi geçinir. Evde tuvalet eğitimi biraz zaman alabilir ama her zaman kararlı ve sabırlı bir eğitime cevap verir. İyi bekçilik yapar ve havlamayı sever. Evde genellikle sessizdir. Apartman yaşamı için idealdir. Ev içinde yeterince hareketli olduğu için bahçesi olmayan evlerde bakımı sorun olmaz ancak ısıya karşı hassastır.

Bakımları 

Günlük en az yarım saat saç bakımı gerektirir. Kafadaki tüyler genellikle iyi görünürlük için bir toka ile sabitlenir. Dikkat edilmesi Shih tzu satılık gereken tek şey, kılların lastik tokalarla çok fazla sıkılmaması gerektiğidir. Çok sıkı veya çok uzun süre bırakılan saç tokaları, saç köklerinde ve ciltte sorunlara neden olabilir. Bazı sahipler, kürkün bakımı daha kolay olduğu ve daha az zaman gerektirdiği için tıraş olur. Kulak girişi ve göz çevresi temiz ve bakımlı olması gereken bölgelerdir. Genellikle göz hassasiyeti olanda ise düzen bir şekilde veteriner hekimlerin önerdikleri bazı damlaları kullanması gerekir. Bu cins pek tüy dökmez ve uygun bakım yapıldığında alerji sorunu olan kişilere tavsiye edilebilir. Çin kökenli olan Shih-tzu köpeğinin tarihi hakkında net bir bilgi bulunmamakla birlikte 7. yüzyıla kadar uzanan bir geçmişleri olduğu görülmektedir.

Çin saraylarına kadar uzanan köklerinin olması, ona çok hassas davranıldığını gösteriyor. Sarayların bakımlı köpekleri, Shih tzu satılık zamanında bakımlı bir cins olduğunu göstermektedir. Köpek bakımı evde tırnak kesmek için uygun değildir. Çünkü bu cinsin tırnakları etlerine çok yakındır. Bu cinsten arkadaşınızı gençken evlat edinmek, daha hızlı antrenman yapmasına yardımcı olmak anlamına gelir. Algısal Shihtzu cinsi hızlı bir şekilde eğitilebilir. Karakterleri neşeli, oyuncu, özgür ruhlu, arkadaş canlısı köpeklerdir. Bahçe yürüyüşleri ve egzersizler shih-tzu mutlu edecek. Sıcak havayı sevmezler ve bu onları rahatsız eder. Ayrıca diğer arkadaşlar ve kedilerle de iyi anlaşabilirler. Sitemizden köpek alımı yapabilirsiniz.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 87 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul