köpek oteli

Shih tzu Köpek Eğitim Süreci

pampitoo
Paylaş
 

Shih tzu Köpek Eğitim Süreci

Shih Tzu köpek yavrusu, büyüklüğü göz önüne alındığında dairede tutmak için uygundur ve sevimli görünümü ve samimiyeti her zaman çevresinde olumlu bir atmosfer yaratır. Shih tzu küçük ve dayanıklı bir köpektir. Çift kat kürkü vardır. Shih tzu satılık, birçok minyatür süs köpeği ırkına uygun olduğu için talebini artırmaktadır. Oldukça asil bir görünüme sahip olan bu sevimli shih tzu, burnunun üzerinde yukarıya doğru uzayan kürkü, kürk görünümünün cinsine özgü yüz ifadesini oluşturur.  Kafatası belirgin bıyık ve sakal oluşumu ile yuvarlatılmıştır. Gözleri büyük, yuvarlak ve birbirinden uzaktır. 

Shih Tzu Köpeğin Özellikleri

Dayanıklı bir köpek olmasına rağmen uygun fiyatları nedeniyle bahçesi olmayan evlerde de bakılabilen küçük ırklar arasında popülaritesi her geçen gün artmaktadır. Ayrıca Shih tzu satılık son derece asil bir görünüme sahip olan çift katlı kürk yapısı ve burun üzerinde yukarı doğru uzanan saç yapısı, ırka özgü bir yüz ifadesi ve saç modeli oluşturur. Yüzün ortasından başlayıp her yöne uzanan bu tüylerden dolayı “kasımpatı yüzlü köpek” olarak adlandırılır. Kafatası yuvarlak, belirgin bıyık ve sakal oluşumu görülür. Uzun saçlı kısa bir burnu ve küçük siyah bir burun ucu vardır. Burun ucu kırmızı renklerde kahverengi olabilir. Gözleri büyük, yuvarlak ve birbirinden uzaktır. Sırtı düzdür ve gövdesi boyuna göre uzundur. Uzun tüylü kuyruk vücudun üzerine katlanır. Tüm renk seçenekleri kabul edilse de alın ve kuyruktaki tüylerin beyaz olması tercih edilir.

Karakteri 

Uyanık ve cesur bir köpek ırkı benzetmesi olarak bilinir. Zeki ve inatçı bir Shih tzu satılık karaktere sahiptir, neşeli, esnek, bazen kibirlidir. Genellikle çocuklarla iyi anlaşır, ancak sinirlendiğinde veya korktuğunda ısırabilir. Genellikle diğer evcil hayvanlarla iyi geçinir. Evde tuvalet eğitimi biraz zaman alabilir ama her zaman kararlı ve sabırlı bir eğitime cevap verir. İyi bekçilik yapar ve havlamayı sever. Evde genellikle sessizdir. Apartman yaşamı için idealdir. Ev içinde yeterince hareketli olduğu için bahçesi olmayan evlerde bakımı sorun olmaz ancak ısıya karşı hassastır.

Bakımları 

Günlük en az yarım saat saç bakımı gerektirir. Kafadaki tüyler genellikle iyi görünürlük için bir toka ile sabitlenir. Dikkat edilmesi Shih tzu satılık gereken tek şey, kılların lastik tokalarla çok fazla sıkılmaması gerektiğidir. Çok sıkı veya çok uzun süre bırakılan saç tokaları, saç köklerinde ve ciltte sorunlara neden olabilir. Bazı sahipler, kürkün bakımı daha kolay olduğu ve daha az zaman gerektirdiği için tıraş olur. Kulak girişi ve göz çevresi temiz ve bakımlı olması gereken bölgelerdir. Genellikle göz hassasiyeti olanda ise düzen bir şekilde veteriner hekimlerin önerdikleri bazı damlaları kullanması gerekir. Bu cins pek tüy dökmez ve uygun bakım yapıldığında alerji sorunu olan kişilere tavsiye edilebilir. Çin kökenli olan Shih-tzu köpeğinin tarihi hakkında net bir bilgi bulunmamakla birlikte 7. yüzyıla kadar uzanan bir geçmişleri olduğu görülmektedir.

Çin saraylarına kadar uzanan köklerinin olması, ona çok hassas davranıldığını gösteriyor. Sarayların bakımlı köpekleri, Shih tzu satılık zamanında bakımlı bir cins olduğunu göstermektedir. Köpek bakımı evde tırnak kesmek için uygun değildir. Çünkü bu cinsin tırnakları etlerine çok yakındır. Bu cinsten arkadaşınızı gençken evlat edinmek, daha hızlı antrenman yapmasına yardımcı olmak anlamına gelir. Algısal Shihtzu cinsi hızlı bir şekilde eğitilebilir. Karakterleri neşeli, oyuncu, özgür ruhlu, arkadaş canlısı köpeklerdir. Bahçe yürüyüşleri ve egzersizler shih-tzu mutlu edecek. Sıcak havayı sevmezler ve bu onları rahatsız eder. Ayrıca diğer arkadaşlar ve kedilerle de iyi anlaşabilirler. Sitemizden köpek alımı yapabilirsiniz.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 166 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu