köpek oteli

Şişli Köpek Eğitim Çiftliği

Paylaş
 

Köpeklerin dünyanın en sadık canlıları olduğunu sık sık duyarız. Bu bakımdan köpekler ve insanlar arasında güçlü bir bağ vardır. İnsanlar köpeklerine alıştıklarında onlardan kolay kolay kopamazlar. Bu durum köpekler için de geçerlidir, hatta köpeklerin bu konuda daha güçlü bağlara sahip olduğu söylenir. Köpekler doğaları gereği erdemlidirler bu yüzden bir köpeğin nankörlüğünden kolay kolay söz edilmez. Pek çok köpek sahibi köpeklerinin sadık olduklarını dile getirmiştir. Yapılan araştırmalar da köpeklerin insanlar esası kötü düşüncelerden uzak olduğunu, dost canlısı olduklarını kanıtlar niteliktedir.

Köpekler aynı zamanda içgüdülerinin yanı sıra deneme yanılma yöntemini de kullanabilen canlılardır. Bu bakımdan yeteneklerini geliştirmeye eğilimlidirler. Köpekler uzun yıllar boyunca insanların ihtiyaçları doğrultusunda eğitilmişlerdir. Kimi zaman avlanmada bir yardımcı olarak görülürken kimi zaman da koruma ihtiyacıyla sahiplenilmişlerdir. Koşullar ne olursa olsun köpekler insanoğluna sadıklığını uzun yıllardan beri göstermişlerdir.

Kimi zaman köpeklerden korktuğu da olmuştur insanoğlunun. Köpekler hisleri kuvvetli canlılardır ve herhangi bir tehlike anında insanların sezemediklerini sezip buna göre tepki verebilirler. Bunun dışında bazen köpeklerin kendi sahiplerine karşı da tavır aldıkları görülür. Bazı köpekleri sahiplerine havlama, ısırma gibi agresif davranışlar gösterebilirler. Fakat bu gibi durumlarda altında yatan sebeplerin çok iyi araştırılması gerekir. Bir köpeğin bu gibi davranışlarda bulunması öncelikle normal bir davranış değildir, bunun kabul edilmesi gerekir. Eğer agresif bir köpeğiniz var ise onu daha ileri gidip şiddete başvurarak bu hareketlerinden uzaklaştırmaya çalışıyorsanız büyük bir yanlışın içindesiniz demektir. Köpeklerinizi bu şekilde eğitmeye çalışmamalısınız. Bu zaten agresif olan köpeğinizin ruh sağlığının daha çok bozulup çok daha fazla saldırgan davranışlarda bulunmasından başka bir işe yaramayacaktır. Tehlikenin farkında olmalısınız. Köpeğinizi iyileştirmenin de onu daha saldırgan yapmanın da sizin elinizde olduğunu unutmamalısınız.

Şişli Köpek Eğitim Çiftliği

Şişli Köpek Eğitim Çiftliği

Köpeğinizin saldırgan olduğunu düşünüyorsanız öncelikle kendi davranışlarınızı gözden geçirmelisiniz. Eğer köpeğinizi bu saldırganlıktan vazgeçmesi için yüksek sesle uyarıyor ona emirler veriyor ve bu emirlerinizi yerine getirmediğinde dayak yoluna başvuruyor iseniz köpeğiniz ve çevrenizdeki pek çok kişi tehlike altında demektir. Bu gibi durumlarda yapılması en doğru olan yöntem bir eğitim çiftliğine başvurmanızdır. Köpekleriniz buralarda eğitilirken siz de kendi davranışlarınızı eğitebilmelisiniz. Eğitim çiftliklerinde uzmanlar tarafından verilen doğru eğitim köpeğinizin saldırgan davranışlarının nedenini tespit ederek bu davranışların düzelmesine yardımcı olacaktır. Genellikle köpeklerinize bu eğitim çiftliklerinde pozitif yöntemli eğitimler verilmektedir.

Dayak yöntemi ile hiçbir köpeği eğitemeyeceğinizi unutmamalısınız. Dayak bir eğitim biçimi değildir. Köpeğinizin yapmasını istemediğiniz bir davranıştan vazgeçirmenin çeşitli yöntemleri vardır. Ceza yöntemi bunlardan biridir. Ceza dayak demek değildir.

Bugün alanında uzman kişilerin çalıştığı Şişli Köpek Eğitim Çiftliği gibi yerlerde köpeğinize en doğru eğitimi vermenize yardımcı olacak pek çok hizmet kuruluşu bulunmaktadır. Size en yakın yerleri internet üzerinden araştırarak köpeklerinize en doğru eğitimi almaları konusunda yardımcı olmalısınız. İyi eğitim alan köpek iyi bir dost demektir. İyi dostluk kurabilmek ancak eğitim ile mümkündür. Köpekleriniz eğitilirken eğlenerek yaşama daha uyumlu hale getirilir.

Köpek eğitimi köpeğin karakterine, yaşına ırkına, davranış özelliklerine göre verilmektedir. Her köpeğe aynı eğitim verilemez elbette. Bazı köpekler komutlara uyum sağlamada daha başarılıyken bazıları ise komutlardan pek de hoşlanmayabilir. Bunun dışında küçük yaşta eğitim almaya başlayan köpekler yetişkinlik dönemlerine kadar daha uyumlu bir yaşam sürdürmektedirler. Yavru köpekler çoğu zaman durumu hemen kavrayamayıp eğitime cevap vermeyebilirler. Fakat zamanla bu eğitimler onlara eğlenceli gelecektir. Eğitim sabır gerektiren bir iştir. Sabırlı bir şekilde geçirilen eğitim sürecinin sonunda sizler ve köpekleriniz arasında kuvvetli bağlar oluşacaktır.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 394 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul