köpek oteli

Şişli Köpek Eğitim Çiftliği

Paylaş
 

Köpeklerin dünyanın en sadık canlıları olduğunu sık sık duyarız. Bu bakımdan köpekler ve insanlar arasında güçlü bir bağ vardır. İnsanlar köpeklerine alıştıklarında onlardan kolay kolay kopamazlar. Bu durum köpekler için de geçerlidir, hatta köpeklerin bu konuda daha güçlü bağlara sahip olduğu söylenir. Köpekler doğaları gereği erdemlidirler bu yüzden bir köpeğin nankörlüğünden kolay kolay söz edilmez. Pek çok köpek sahibi köpeklerinin sadık olduklarını dile getirmiştir. Yapılan araştırmalar da köpeklerin insanlar esası kötü düşüncelerden uzak olduğunu, dost canlısı olduklarını kanıtlar niteliktedir.

Köpekler aynı zamanda içgüdülerinin yanı sıra deneme yanılma yöntemini de kullanabilen canlılardır. Bu bakımdan yeteneklerini geliştirmeye eğilimlidirler. Köpekler uzun yıllar boyunca insanların ihtiyaçları doğrultusunda eğitilmişlerdir. Kimi zaman avlanmada bir yardımcı olarak görülürken kimi zaman da koruma ihtiyacıyla sahiplenilmişlerdir. Koşullar ne olursa olsun köpekler insanoğluna sadıklığını uzun yıllardan beri göstermişlerdir.

Kimi zaman köpeklerden korktuğu da olmuştur insanoğlunun. Köpekler hisleri kuvvetli canlılardır ve herhangi bir tehlike anında insanların sezemediklerini sezip buna göre tepki verebilirler. Bunun dışında bazen köpeklerin kendi sahiplerine karşı da tavır aldıkları görülür. Bazı köpekleri sahiplerine havlama, ısırma gibi agresif davranışlar gösterebilirler. Fakat bu gibi durumlarda altında yatan sebeplerin çok iyi araştırılması gerekir. Bir köpeğin bu gibi davranışlarda bulunması öncelikle normal bir davranış değildir, bunun kabul edilmesi gerekir. Eğer agresif bir köpeğiniz var ise onu daha ileri gidip şiddete başvurarak bu hareketlerinden uzaklaştırmaya çalışıyorsanız büyük bir yanlışın içindesiniz demektir. Köpeklerinizi bu şekilde eğitmeye çalışmamalısınız. Bu zaten agresif olan köpeğinizin ruh sağlığının daha çok bozulup çok daha fazla saldırgan davranışlarda bulunmasından başka bir işe yaramayacaktır. Tehlikenin farkında olmalısınız. Köpeğinizi iyileştirmenin de onu daha saldırgan yapmanın da sizin elinizde olduğunu unutmamalısınız.

Şişli Köpek Eğitim Çiftliği

Şişli Köpek Eğitim Çiftliği

Köpeğinizin saldırgan olduğunu düşünüyorsanız öncelikle kendi davranışlarınızı gözden geçirmelisiniz. Eğer köpeğinizi bu saldırganlıktan vazgeçmesi için yüksek sesle uyarıyor ona emirler veriyor ve bu emirlerinizi yerine getirmediğinde dayak yoluna başvuruyor iseniz köpeğiniz ve çevrenizdeki pek çok kişi tehlike altında demektir. Bu gibi durumlarda yapılması en doğru olan yöntem bir eğitim çiftliğine başvurmanızdır. Köpekleriniz buralarda eğitilirken siz de kendi davranışlarınızı eğitebilmelisiniz. Eğitim çiftliklerinde uzmanlar tarafından verilen doğru eğitim köpeğinizin saldırgan davranışlarının nedenini tespit ederek bu davranışların düzelmesine yardımcı olacaktır. Genellikle köpeklerinize bu eğitim çiftliklerinde pozitif yöntemli eğitimler verilmektedir.

Dayak yöntemi ile hiçbir köpeği eğitemeyeceğinizi unutmamalısınız. Dayak bir eğitim biçimi değildir. Köpeğinizin yapmasını istemediğiniz bir davranıştan vazgeçirmenin çeşitli yöntemleri vardır. Ceza yöntemi bunlardan biridir. Ceza dayak demek değildir.

Bugün alanında uzman kişilerin çalıştığı Şişli Köpek Eğitim Çiftliği gibi yerlerde köpeğinize en doğru eğitimi vermenize yardımcı olacak pek çok hizmet kuruluşu bulunmaktadır. Size en yakın yerleri internet üzerinden araştırarak köpeklerinize en doğru eğitimi almaları konusunda yardımcı olmalısınız. İyi eğitim alan köpek iyi bir dost demektir. İyi dostluk kurabilmek ancak eğitim ile mümkündür. Köpekleriniz eğitilirken eğlenerek yaşama daha uyumlu hale getirilir.

Köpek eğitimi köpeğin karakterine, yaşına ırkına, davranış özelliklerine göre verilmektedir. Her köpeğe aynı eğitim verilemez elbette. Bazı köpekler komutlara uyum sağlamada daha başarılıyken bazıları ise komutlardan pek de hoşlanmayabilir. Bunun dışında küçük yaşta eğitim almaya başlayan köpekler yetişkinlik dönemlerine kadar daha uyumlu bir yaşam sürdürmektedirler. Yavru köpekler çoğu zaman durumu hemen kavrayamayıp eğitime cevap vermeyebilirler. Fakat zamanla bu eğitimler onlara eğlenceli gelecektir. Eğitim sabır gerektiren bir iştir. Sabırlı bir şekilde geçirilen eğitim sürecinin sonunda sizler ve köpekleriniz arasında kuvvetli bağlar oluşacaktır.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 492 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu