köpek oteli

Şişli Köpek Eğitim Merkezi

Paylaş
 

Dünya hayatında insandan kadar da hayvanlarında bir yeri vardır. Hayvanlar insanların en sadık arkadaşlarıdır. Hayvanlar olmasa insan ne olurdu onu bilemeyiz. İnsanlar hayvanları beslemek ve yetişmek için 2 türe ayırmıştır. Vahşi hayvanlar ve evcil hayvanlar. Çoğu insan evcil hayvanlarla berarber olmaktan mutlu olurlar. Bu hayvanlar Kedi, Köpek ve kuş gibi birçok hayvan olabilir. Bu hayvanlarda Köpeklerin detayına girelim. Köpeklerin her yönüyle insanlara katkı sağladıklarını söyleyebiliriz. Köpekler insanı mutlu eder, korurlar. Köpekler olmasa belki hırsızlık daha çok olabilirdi. Köpekler sayesinde insanlar birazda olsa mutlu ve huzurlu olurla. Köpeklerden bu kadar bahsettiğimize göre bazı köpek türlerini ve ırklarını görelim.

Mastiff

Bu köpek türleri bilinen en eski köpek türlerindendir.Bu köpekler görüntüsü bakımından çoban köpeği ve koruma köpeği olarak yetişilmektedir. Bu köpeklerin ağır cüsseleri bakımdan erkekleri 90 civarı ve dişileri ise 80 civarında kilolara ulaşabilirler. Bu köpekler iyi yetindirildiği takdirde çok iyi bir koruma köpeği olabilirler. Sağdık bir aile köpeği için uygun tiplerdir. Eğer bir mastiff almak istiyorsanız sabırlı olmanız gerekmektedir. Apartman için uygun olmayan köpeklerdir. Bu köpeklerde egzersiz çok önemlidir çünkü zaten kilolu olduklarında yerlerinden kalkamayabilirler. Tüy yapısı bakımından tüyleri sert olduğundan sert bir fırça ile fırçalanmalıdırlar. Çok yıkanmayı sevmeyen bir köpek türüdür. Ama eğer çok kirlendiyse banyo yaptırılabilir.

Eğer bir mastiff beslemek istiyorsanız zaman ayırmanız be bakımlarının hepsini yapmanız gerek. Bu köpekler dış görünüşüyle kaba olacaktır fakat eğer mastiff i küçük yaşta alırsanız sahibinin hareketlerini yapacaktır size özenmeye çalışacaktır. Masttifler çok itaatkar ve sakin köpeklerdir. Büyük cüssesi olmasına rağmen tam bir aile köpeği olarak yetiştirilebilir. Bu köpekler çok fazla horlayan ve salya döken köpekler arasındadır bu yüzden bu köpekler apartmanlı evlerden ziyade bahçeli evlerde beslenmesi daha çok önerilir. Bu tür köpeklerde fazlalıkla tüy dökme sorunu yaşamaktadır.

Şişli Köpek Eğitim Merkezi

Amerikan Staffordshire

Dış görünüşü açısından ne kadar kaba bir köpek olsa da sağdık ve zararsız bir köpektir. Amerika da çoğunlukla arama ve kurtarma ekipleri de iş yapmıştır. Çocuk bakma ve hasta yakınlarının yanında refakatçilik hususunda bu köpeğin ne kadar sevecen ve şefkatli olduğunu görebiliriz.

İyi huylu ve eğlenceli bir köpek olması yanı da çok sağdık bir köpektir. Sahibinin dediğini yerine getiren köpeklerden biridir. İnsanlarla ve çocuklarla çok iyi geçinebilen bir köpektir. Dış görünüşü ne kadar pitpull a benzese de ama tam olarak mizah olarak benzerlik gösterdiğini açıklayalım. Bu köpeği eğer alacaksanız bu köpek pitpull gibi saldırgan olması sizin elinizde. Eğer iyi bir eğitim verirseniz size sağdık dışarıya karşı iyi bir köpek olabilir. Bu köpeklerin boyutu ortalama 46 cm arasında değişmektedir. Kiloları ise 27 kg arasında değişkenlik göstermektedir. Renk olarak ta siyah, gri arasındaki renkler gibi kapalı renk tonları vardır. Bu köpekler eğitiminden sonra apartman hayatına kolaylıkla adapte olabilirler. Tüyleri çok fazla uzun olmadığından bakımı çok kolaydır. Haftada en fazla 2 defa taramanız yeterli olacaktır. Herkesin alabileceği bir köpek türüdür. Çocuklu evler için uygun bir köpek türüdür bakımı da kolay olduğundan apartmanda besleyebilirsiniz.

Şişli Köpek Eğitim Merkezi

Şişli Köpek Eğitim Merkezi köpekleriniz uygun bir bakım yeridir. Bu gibi yerler köpeğinizi daha iyi bir eğitim alması için uygun yerlerdir. Köpekler bu sayede daha iyi beslenmiş olurlar. Bu yerlerde köpek için uygun mamalar ve eğitim verilmiş olur. Köpekler bu sayede daha güzel tırnak bakımı, tüy bakımı gibi bütün bakımı yapılmaktadır.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 427 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul