köpek oteli

Şişli Köpek Eğitim Merkezi

Paylaş
 

Dünya hayatında insandan kadar da hayvanlarında bir yeri vardır. Hayvanlar insanların en sadık arkadaşlarıdır. Hayvanlar olmasa insan ne olurdu onu bilemeyiz. İnsanlar hayvanları beslemek ve yetişmek için 2 türe ayırmıştır. Vahşi hayvanlar ve evcil hayvanlar. Çoğu insan evcil hayvanlarla berarber olmaktan mutlu olurlar. Bu hayvanlar Kedi, Köpek ve kuş gibi birçok hayvan olabilir. Bu hayvanlarda Köpeklerin detayına girelim. Köpeklerin her yönüyle insanlara katkı sağladıklarını söyleyebiliriz. Köpekler insanı mutlu eder, korurlar. Köpekler olmasa belki hırsızlık daha çok olabilirdi. Köpekler sayesinde insanlar birazda olsa mutlu ve huzurlu olurla. Köpeklerden bu kadar bahsettiğimize göre bazı köpek türlerini ve ırklarını görelim.

Mastiff

Bu köpek türleri bilinen en eski köpek türlerindendir.Bu köpekler görüntüsü bakımından çoban köpeği ve koruma köpeği olarak yetişilmektedir. Bu köpeklerin ağır cüsseleri bakımdan erkekleri 90 civarı ve dişileri ise 80 civarında kilolara ulaşabilirler. Bu köpekler iyi yetindirildiği takdirde çok iyi bir koruma köpeği olabilirler. Sağdık bir aile köpeği için uygun tiplerdir. Eğer bir mastiff almak istiyorsanız sabırlı olmanız gerekmektedir. Apartman için uygun olmayan köpeklerdir. Bu köpeklerde egzersiz çok önemlidir çünkü zaten kilolu olduklarında yerlerinden kalkamayabilirler. Tüy yapısı bakımından tüyleri sert olduğundan sert bir fırça ile fırçalanmalıdırlar. Çok yıkanmayı sevmeyen bir köpek türüdür. Ama eğer çok kirlendiyse banyo yaptırılabilir.

Eğer bir mastiff beslemek istiyorsanız zaman ayırmanız be bakımlarının hepsini yapmanız gerek. Bu köpekler dış görünüşüyle kaba olacaktır fakat eğer mastiff i küçük yaşta alırsanız sahibinin hareketlerini yapacaktır size özenmeye çalışacaktır. Masttifler çok itaatkar ve sakin köpeklerdir. Büyük cüssesi olmasına rağmen tam bir aile köpeği olarak yetiştirilebilir. Bu köpekler çok fazla horlayan ve salya döken köpekler arasındadır bu yüzden bu köpekler apartmanlı evlerden ziyade bahçeli evlerde beslenmesi daha çok önerilir. Bu tür köpeklerde fazlalıkla tüy dökme sorunu yaşamaktadır.

Şişli Köpek Eğitim Merkezi

Amerikan Staffordshire

Dış görünüşü açısından ne kadar kaba bir köpek olsa da sağdık ve zararsız bir köpektir. Amerika da çoğunlukla arama ve kurtarma ekipleri de iş yapmıştır. Çocuk bakma ve hasta yakınlarının yanında refakatçilik hususunda bu köpeğin ne kadar sevecen ve şefkatli olduğunu görebiliriz.

İyi huylu ve eğlenceli bir köpek olması yanı da çok sağdık bir köpektir. Sahibinin dediğini yerine getiren köpeklerden biridir. İnsanlarla ve çocuklarla çok iyi geçinebilen bir köpektir. Dış görünüşü ne kadar pitpull a benzese de ama tam olarak mizah olarak benzerlik gösterdiğini açıklayalım. Bu köpeği eğer alacaksanız bu köpek pitpull gibi saldırgan olması sizin elinizde. Eğer iyi bir eğitim verirseniz size sağdık dışarıya karşı iyi bir köpek olabilir. Bu köpeklerin boyutu ortalama 46 cm arasında değişmektedir. Kiloları ise 27 kg arasında değişkenlik göstermektedir. Renk olarak ta siyah, gri arasındaki renkler gibi kapalı renk tonları vardır. Bu köpekler eğitiminden sonra apartman hayatına kolaylıkla adapte olabilirler. Tüyleri çok fazla uzun olmadığından bakımı çok kolaydır. Haftada en fazla 2 defa taramanız yeterli olacaktır. Herkesin alabileceği bir köpek türüdür. Çocuklu evler için uygun bir köpek türüdür bakımı da kolay olduğundan apartmanda besleyebilirsiniz.

Şişli Köpek Eğitim Merkezi

Şişli Köpek Eğitim Merkezi köpekleriniz uygun bir bakım yeridir. Bu gibi yerler köpeğinizi daha iyi bir eğitim alması için uygun yerlerdir. Köpekler bu sayede daha iyi beslenmiş olurlar. Bu yerlerde köpek için uygun mamalar ve eğitim verilmiş olur. Köpekler bu sayede daha güzel tırnak bakımı, tüy bakımı gibi bütün bakımı yapılmaktadır.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 531 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu