köpek oteli

Şişli Köpek Eğitim Merkezi

Paylaş
 

İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan Şişli ilçesi eski ve geniş bir alana sahiptir. Birçok hayvan dostunu bir arada barındıran nezih bir ilçe ve kültür merkezi ola Şişli’de yaşayan köpek sahiplerine köpek eğitimi hizmeti Şişli Köpek Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır. Şişli semti dışında ikamet eden hayvan severlerin talepleri çerçevesinde köpekleriniz servis imkânları sayesinde belirtilen adreslerden alınıp, eğitim bitiminde adresle güvenilir şekilde teslim edilmektedir.

Köpek Eğitimi ve Süreci Nasıldır?

Eğitim, köpeğinizin sizinle ve çevrenizle uyum içinde yaşamasını sağlayacak bir sistemdir. Her ırka ve yaştan olan köpekler için özel olarak hazırlanmaktadır. Bu eğitimler; temel ve ileri düzey itaat eğitimi, iç ve dış mekan tuvalet alışkanlığı, ev içi uyum ve sosyalleşme, bodyguard ve alan koruma konularını kapsamaktadır.

Köpek eğitimi, özenli ve hayvan psikolojisi konusunda uzman kişilerce yapılmaktadır. Eğitim ne kadar erken yaşta başlanırsa o kadar etkili ve başarılı olmaktadır. Öncelikle temel eğitim içerisinde getir, yat, otur, gel, dur gibi komutlar öğretilmektedir. Profesyonel eğitmenlerin titizlikle ilgilendikleri köpekleriniz aynı zamanda sahipleriyle devamlı diyalogları sağlanmaktadır. Böylece temel eğitimdeki bilgiler daha kolay ve etkili bir şekilde öğrenilmesi sağlanmaktadır. Her türlü ırkın alması tavsiye olunan temel eğitim köpeğinizin sizinle uyum içerisinde yaşaması için önem arz ederken diğer yandan da algısının açılmasına ve sizi daha net anlamasını sağlamaktadır.  İleri itaat eğitimi ise temel eğitim çerçevesinde aldığı komutları uygulamaktadır. Bu nedenle temel itaat eğitiminin çok iyi verilmiş olması gerekmektedir.

İleri itaat eğitiminde amaç serbest olarak verilen komutların köpeğiniz tarafından algılaması ve uygulamasını sağlamaktır. Hayvan sahiplerinin otoritelerini kullandıkları bu ileri eğitim her ırk köpek için geçerli değildir. Çünkü her köpek farklı karakteristik özelliklere sahiptir. Tıpkı insanlar gibi köpekler de cinslerine göre belirli genetik davranışlar sergilemektedirler. Bu sebeple her köpek için uzmanlar tarafından özel bir eğitim programı uygulanmaktadır. Belirmek gerek ki köpeğinizin ileri düzey itaat eğitimine uygun yapıda olması gerekmektedir. Uzman personeller bu konuda gerekli testleri uygulamaktadırlar. Bununla birlikte köpeğinizde tespit edilen davranış bozuklukları ve hiper aktivite gibi sorunlar içinde özel bir programa yer verilmektedir.

Şişli Köpek Eğitim Merkezi

Şişli Köpek Eğitim Merkezi

Tuvalet eğitimi süreci,  iç mekân tuvalet eğitimi köpeğiniz için 3 ile 6 ay aralığı en uygun zamandır. Çiş pedleri ve gazeteler odaklı verilen bir eğitimdir. Dış mekân tuvalet eğitiminde ise köpeğinizin kas gelişimi ve kas kontrolünü sağladığı 6. aydan sonra yapılması mümkün olmaktadır. Bu eğitim 4 hafta sürmektedir. Eğitim sonunda köpeğiniz 3 kere dışarı çıkarak tuvalet eğitimini tamamlamayı öğrenmektedir. Ayrıca emanet ettiğiniz dostlarınız yeşil alanlarda gezdirilerek enerjilerini kolaylıkla atmaları sağlanmaktadır. Ayrıca tuvalet eğitimlerini alırken dış mekânda alınan itaat komutlarını da uygulama fırsatı bulunmaktadır.

Bodyguard ve alan koruma eğitimi, ırkının genetik özellikleri çerçevesinde uygun olan köpeklere 18. aydan sonra verilen bir eğitim sistemidir. Bu eğitimde ana şart bodyguard ve alan koruma eğitimine tabi tutulacak olan köpeklerin iyi bir temel itaat eğitiminden geçmesi gerekmektedir. Bodyguard eğitiminde, köpek koruyacağı kişinin komutu çerçevesinde o kişiye gelecek tehlikeleri etkisiz hale getirmeyi öğrenmektedir. Alan koruma eğitiminde ise köpeğiniz öncelikle yaşadığı alanı öğrenmesi ve dış tehditlere karşı nasıl koruyacağı konusunda eğitim verilmektedir.

Programlar kesinlikle ceza ve şiddet içermeyecek şekilde ayarlanmaktadır. Eğitim süreci içerisinde hayvanınızın hem eğitilmesi hem de keyifli zaman geçirmesi hedef alınmıştır. Bu pozitif eğitim anlayışı Şişli köpek eğitim merkezi tarafından uluslararası şartlara uygun bir şekilde sunulmaktadır. Bu eğitimler hayvanınızın ev ortamına uyum sağlaması ve kendini kolaylıkla ifade edebilmesi adına önem teşkil etmektedir. Ayrıca köpeğinizin ihtiyaçlarını daha kolay anlayabilmeniz adına bu eğitimler siz hayvan sahiplerinin de hayatını kolaylaştırmaktadır.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 358 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul