köpek oteli

Sokak Köpeği Eğittirmek

Paylaş
 

Köpekler insan hayatının hemen her safhasında çok eski çağlardan bu yana var olan ve insanların çok yakın çevresinde yer alarak çoğu zaman da insanlara çeşitli görevlerde ve işlerde yardımcı olmuşlardır. Çok eski zamanlardan bu yana hayatımızda yer alan bu canlılara karşı günümüzde tutum ve yaklaşım yüksek oranda değişmiş ve artık köpek cinsleri daha da artmış ve normal yapılı genetiğiyle oynanmamış köpekler maalesef sokaklara kendi kaderlerine terk edilmiştir.  Köpeklerin bu şekilde çeşitliliğinin artması ve görünüşse ya da fiziksel olarak değişime uğramayan köpeklerin genellikle sokaklara terkedilmesinin en büyük sebebi de insanlardır. Yani hem onların genetiğiyle oynayan hem de asıllarını sokaklara terk eden insanoğludur.

Sokaklarda ki köpeklerin evlerde beslenen köpeklere oranla özelliklerinde,  yetilerinde,  ya da birtakım kendi benliklerine ait olan davranışlarında bir eksiklikleri yoktur aslında. Sadece şimdiki zamanda görsellik daha fazla öne çıktığı ve insanların gerek giyimiyle gerekse de yanlarında taşıdıkları çanta vs. gibi değişik aksesuarla çevrelerine gösterişte bulunma yönleri güçlenmiş ve buda maalesef köpek beslemedeki seçiciliğe kadar yansımıştır.  Şimdi eğer evde bir köpek beslenecekse bu köpek cinsi mutlaka diğerlerine göre daha farklı daha değişik ve ilgi çekici olmalıdır. Maalesef şu anda hâkim olan görüş budur. Sokak köpekleri de eğitilen bir cinstir. Onlara sokak köpeği denilmesinin nedeni; onları besleyen bir sahiplerinin olmaması sokaklarda kendi başlarına yaşıyor olmaları ve çevrelerinde ki diğer köpeklerle düzensizce çiftleşerek çoğalıyor olmalarıdır.

Sokak Köpeği Eğittirmek

Sokak Köpeği Eğittirmek

Eğer bir sokak köpeği beslemek istiyorsanız onu da eğitebilirsiniz. Öncelikle bakmak istediğiniz köpeği seçmeli onu alarak yeni yaşam alanına getirmeli ve onu buraya alıştırmalısınız. Çünkü o kapalı ve kısıtlı bir ortamdan ziyade daha özgür olmaya alıştığı ve kapalı alanlara alışık olmadığı için sizin ona tahsis ettiğiniz yaşam alanı onu sıkabilir ve buna ayak uydurmakta zorlanabilir. Bu özgür yaşam alışkanlıklarından dolayı evde ve apartman hayatında bakılmaktan ziyade bahçede bakımları daha ideal olacaktır. Köpeğinizin artık belirli bir alanda yaşamaya alışması için ona eğitim aldırmalısınız. Çeşitli köpek eğitim merkezleri vardır ve bunlardan size uygun olan biriyle görüşüp anlaşarak köpeğinize bu eğitim merkezlerinde eğitim aldırabilirsiniz. Ancak unutmamalısınız ki o kuralsız ve kendi başına özgür bir yaşama alışıktır bu yüzden bir sokak köpeğinin eğitilmesi değişik ırktan bir köpeğin eğitilmesine göre daha zor ve daha fazla emek sarf edilmesi gereken bir iştir.

Eğer bir sokak köpeği sahiplenerek eğitip bakmak istiyorsanız en doğrusu yavru bir sokak köpeği almanızdır. Bu sayede her bir yavruyu sokakların acımasız dünyasından kurtarmış olursunuz. Hem de yavru köpeklerin eğitilmesi büyük köpeklere göre daha kolay ve eğitilmeye daha müsait oldukları için; büyük köpeklere göre sizi yada eğitmenini daha az zorlayacaktır. Çünkü netice de henüz bir yavrudur ve onun büyük hemcinsleri gibi henüz bir yaşam tarzı oluşmamış ve çeşitli konularda birtakım alışkanlıklar kazanmamıştır.

Sonuç olarak;

Yani kısaca özetlemek gerekirse; köpek çeşitliliğinin çok fazla olması da bazı köpeklerin evde bazılarının ise sokakta yaşaması da tamamen insanların sebep oldukları sonuçlardır. Çünkü ne bir köpek kendi rızasıyla sokakta kalmayı sokak hayatı yaşamayı tercih eder; nede sokakta neyle karışılacağını bilmeden akşamdan sabaha hep bir tehlike altında yaşamak zorunda kalmak istemez. Bu yüzden evde farklı bir köpek besliyor olabilirsiniz. Ancak sokaklarda da köpekler olduğunu unutmamalı hiçbir şey yapmıyorsak bile hiç olmazsa kapılara ya da parklara onlar için su içebilecekleri küçük su kapları koyabiliriz. Ya da beslediğiniz köpeğinizi yürüyüşe çıkardığınızda ona da yiyecek bir şeyler götürerek onların da gönlünü kazanabilirsiniz.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 508 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu