köpek oteli

Sultanbeyli Köpek Pansiyonu

Paylaş
 

Köpek bakımı dış konumdan bakıldığında her ne kadar kolay gibi gözükse bile, içerisinde aynı zamanda da oldukça fazla zorluklar barındıran da bir süreçtir. Köpek sahipleri kendi günlük sorumluluklarının yanı sıra köpeklerinin günlük sorumluluklarını üstlenmektedirler. Sahibi oldukları köpeğin her türlü ihtiyaç ve gereksinimlerinden sorumlu oldukları için, köpek bakımını gerçekten başarabilecek kişilerin bu görevi üstlenmesi oldukça önemlidir.

Köpek Sahiplerinin Başlıca Karşılaşabileceği Sorunlar Nelerdir?

Köpeklerin tuvalet alışkanlıklarını düzenleyememesi, ciddi hastalıklar, bulaşıcı hastalıklar, tüy dökme problemi, sindirim problemleri, beslenme problemleri, diş çürükleri, ani bir yolculukta ortada kalması

Köpek Sahiplerinin Karşılaştığı Sorunlar İçin Başlıca Çözüm Önerileri Nelerdir?

Tuvalet alışkanlıklarının düzenlenmesi, köpek cinsinden cinsine göre farklılık göstermektedir. Köpek sahipleri kişisel olarak bu süreçte zorlanabilmektedir. Bu süreçte en doğru çözüm alanında uzman olan köpek eğitmenlerinden yardım almaktır. Özel köpek eğitmenleri birçok cinste ki köpekler için çeşitli eğitimler vermektedirler. Tuvalet eğitimi de bu eğitimler arasında ön sıralarda gelmektedir. Oldukça kısa süreçlerde, bu problem oldukça başarılı bir şekilde çözümlenmektedir. Köpeklerde görülen ciddi hastalıklar ve bulaşıcı hastalıklarda direkt olarak alanında uzman olan veteriner ve sağlık görevlileri ile iletişime geçmek oldukça önemlidir.

Hiç ihmal etmeden köpek direkt olarak bir sağlık kurumuna götürülmelidir. Burada gerekli tahlil ve araştırmalar yapılıp teşhis konulduktan sonra, köpek için en uygun olan tedavi programı hazırlanıp, hiç aksatılmadan düzenli bir şekilde köpeğe uygulanmalıdır. İlaçları ve sağlık kontrolleri aksatılmamalıdır. Tüy dökme problemi genel olarak, çok tüylü köpek cinslerinde oldukça sık karşılaşılan bir problemdir. Genel anlamda bu cins köpekler de yapılabilecek fazla bir uygulama yoktur. Çünkü tüy dökme o köpek cinsinin doğasında vardır. Tüy dökme probleminden rahatsız olabilecek kişilerin daha az tüylü ve ya tüysüz olan, sonuç olarak tüy dökme problemi olmayan köpek cinslerine yönelmeleri daha doğru birer tercih olacaktır.

Sultanbeyli Köpek Pansiyonu

Köpeklerdeki sindirim problemleri, beslenme hatalarından kaynaklanmaktadır. Köpekler için sindirimi zor olan gıdaların köpeklere fazla tükettirilmesi, köpeklerin katı gıda tüketiminin fazla olması, sıvı tüketim oranının minimum düzeyde olması ve köpeklerin günlük fiziksel aktivite oranlarının oldukça düşük olması, köpeklerin sindim problemlerinin en önemlisi sebepleridir. Bu aşamada köpeklerin beslenme programları yeniden düzenlenmelidir. Beslenme programı düzenlenirken alanında uzman olan veterinerlerden yardım alınması daha doğru olacaktır. Köpeklerin sindirim sistemlerine en uygun olan, rahat bir şekilde sindirebilecekleri gıdalar tercih edilmelidir.

Sultanbeyli Köpek Pansiyonu

Diş çürükleri için de düzenli temizlik ve veteriner kontrolü şarttır. Ani bir yolculukta köpeğin ne olacağı problemi, ilk etapta yakın çevreden yardım alınarak çözülmeye çalışılmaktadır. Ancak bu her iki taraf için de büyük bir sıkıntı haline dönüşmektedir. Bilinçsiz bir kişinin köpek bakımını üstlenmeye çalışması, köpekler için ciddi sağlık ve sosyal yaşam kalitesi problemlerine sebep olabilmektedir. Bu etapta en doğru olan çözüm, köpeği kaliteli bir köpek pansiyonuna bırakmaktır. Bu pansiyonlarda köpeklerin rahatı, sağlığı ve yaşam kalitesi için her türlü durum düşünülmüştür.

Köpek sahipleri hiç tereddüt etmeden köpeklerini, istedikleri zaman zarflarında, istedikleri süre boyunca köpeklerini bu kurumlara bırakabilirler. Sultanbeyli Köpek Pansiyonu bu pansiyonlar arasında oldukça kaliteli hizmet veren köpek pansiyonları arasında ön sıralarda gelmektedir. Bu pansiyonlarda alanında uzman olan veteriner ve köpek eğitmenleri çalışmaktadır. Bütün süreç boyunca köpeğin sorumluluğunu alırlar. Köpeğin sağlık durumunun düzenli takibinden, beslenme programının düzenli takibine kadar, köpeklerin her türlü ihtiyaçları hiç bir şekilde aksatılmadan gerçekleştirilir. Bu sayede köpekler sahiplerinden ayrı kaldıkları süreci oldukça rahat ve sağlıklı bir şekilde geçirirler.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 280 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul