köpek oteli

Sultangazi Köpek Eğitim Merkezi

Paylaş
 

Bakım, barınma, beslenme gibi temel sorumluklarını aldığımız köpekler tarih boyunca biz insanların en yakınında bulunan canılar olmuştur. Köpeklerden, avlanma, bekçilik, korunma, çeşitli rahatsızlıklarda rehabilitasyon, arama kurtarma şeklinde birçok işte de yararlanmaktayız. Köpeklerin içgüdülerinin doğru eğitim ile yönlendirilmesi gerekmektedir. Günümüzde bilgiye çok rahat ulaşma lüksü her şeyde olduğu gibi köpek eğitiminde de yeterlilik hissini vermektedir. Bilgi kirliliği ve yetkinlikten uzak bilgilerle o mesleki yeterlilik sağlanmadığı gibi oldukça zarar da vermektedir. Sadece duyduklarıyla, internette okuduğu ya da televizyonda gördükleriyle köpeğini eğitebileceğini düşünenler büyük bir hataya düşmektedir.

Bu yanlışlığın bedeli çok ağır olmaktadır. Sultangazi Köpek Eğitim Merkezi yaşam ortağımız köpekler hakkında iyi eğitim almış, deneyimli bir kadrodan oluşmaktadır. Köpek psikolojisini, eğitim metotlarını ve iletişim özelliklerini iyi bilen kişiler tarafından eğitim verilmelidir. Eğitim Merkezlerinin amacı insanlarla sosyalleşebilen, kaliteli bir yaşamın sürdürücüsü köpekler yetiştirmektir. Köpeklerin düzen isteyen, içgüdüsel olarak sürü psikolojisi içerisinde aidiyet arzulayan yapıları söz konusudur. Köpeklere uygun bir yaşam standardı oluşturmanın yolu uzman gözetiminde eğitim olmaktadır. İnsan ailesini benimsemesi ve bu ortama uyum sağlaması öğretilmelidir.

Barınmasının sağlanmasının yanında beslenme ve üreme ihtiyacının da giderilmesi gerekmektedir. Düzeni seven bu hayvanların sadece barınma ve beslenme ihtiyaçlarının karşılanması sorumluluğu yerine getirmek demek değildir. Sultangazi Köpek Eğitim Merkezi olarak köpeklerin uyum içinde yaşaması, sevginin kimden ve ne şekilde geleceğine duyduğu güvenle aidiyet hissinin örtüşmesi sağlanmaktadır. Irkı, cinsi, türü, yaşı kaç olursa olsun her köpeğin eğitime ihtiyacı vardır. Öğretim durumu ne olursa olsun köpek sahibinin de kendi köpeğiyle birlikte eğitime katılması gerekmektedir.

Sultangazi Köpek Eğitim Merkezi köpeğinizin psikolojisi, ihtiyaçları, içgüdülerine uygun şekilde nasıl davranılması gerektiğini de değerlendirmektedir. Köpekler sahipleriyle beraber eğitime katılmalıdır. Böylece köpeğinin özelliklerini uzmanların yönlendirmesiyle daha da iyi kavrayacaktır. Özellikle itaat eğitimleri gibi temel aşamalarda komutların nasıl ve ne şekilde verileceği öğretilmektedir. Nasıl besleneceği, nasıl gezileceği, diğer insanlarla sosyalleşmesi, diğer hayvanlarla sosyalleşmesi, sahibinin komutunu dinlemesi, oyun ve hareketli etkinliklerde kas ve kemik yapısına uygun özelliklerde seçim yapılabilmesi gibi birçok farklı durumla köpek sahiplerinin baş etmesi hedeflenmektedir.

Sultangazi Köpek Eğitim Merkezi

Sultangazi Köpek Eğitim Merkezi

Ev eşyalarına zarar vermemesi gibi aile içinde yaşama koşullarının belirlenmesi ve öğretilmesi yaşadığı ortamda eğitilmesiyle mümkün olmaktadır. Sultangazi Köpek Eğitim Merkezi uygun koşullarda ev ya da köpeğin yaşadığı alanda eğitim görmesini de sağlamaktadır. Yaşadığı ortamda eğitimin birçok yararı olmaktadır. Bunların başında yaşadığı evin ortamına uygun koşulların belirlenmesi gelmektedir. Ev ahalisiyle birlikte nasıl yaşayacağını yerinde öğrenir. Herhangi bir uzmanlık alanı için de eğitim verilmektedir. Görme engellilere yardımcı köpeklerin eğitimi bunların başında gelmektedir.

Mesleki ya da uzmanlık gerektiren köpek eğitimine başlamadan önce konunun uzmanları tarafından önerilen ırk ve cins özelliklerine uygun köpek edinilmesi daha doğru olmaktadır. Sultangazi Köpek Eğitim Merkezi bünyesinde uzmanlıklar temel itaat eğitiminden sonra verilmektedir. Bunların arasında, arama kurtarma, yangın, engelli yardımı, eşya, araç, alan ya da kişi koruma gibi alanlar vardır. Bu alanlarda eğitim alacak köpeklerin ırkı, cinsi, yaşı gibi özellikler için deneyimli personelimizle iletişime geçiniz.

Köpeğinizin bu eğitimi alabilecek bir tür olup olmadığı konusunda yardımcı olacaklardır. Her meslek gibi köpek uzmanlıklarında da yetenekler farklıdır. Bunun için hangi amaçla köpek edinmeye karar verirseniz buna uygun yetenekleri olan ırk ve cinste köpeklerle ilgilenmelisiniz. En doğru yol ise konunun uzmanlarıyla görüşerek onların yönlendirmesiyle hareket etmektir. Sultangazi Köpek Eğitim Merkezi bu konuda yardımcı olacak uzmanlardan oluşmaktadır.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 431 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu