köpek oteli

Sultangazi Köpek Eğitim Merkezi

Paylaş
 

Bakım, barınma, beslenme gibi temel sorumluklarını aldığımız köpekler tarih boyunca biz insanların en yakınında bulunan canılar olmuştur. Köpeklerden, avlanma, bekçilik, korunma, çeşitli rahatsızlıklarda rehabilitasyon, arama kurtarma şeklinde birçok işte de yararlanmaktayız. Köpeklerin içgüdülerinin doğru eğitim ile yönlendirilmesi gerekmektedir. Günümüzde bilgiye çok rahat ulaşma lüksü her şeyde olduğu gibi köpek eğitiminde de yeterlilik hissini vermektedir. Bilgi kirliliği ve yetkinlikten uzak bilgilerle o mesleki yeterlilik sağlanmadığı gibi oldukça zarar da vermektedir. Sadece duyduklarıyla, internette okuduğu ya da televizyonda gördükleriyle köpeğini eğitebileceğini düşünenler büyük bir hataya düşmektedir.

Bu yanlışlığın bedeli çok ağır olmaktadır. Sultangazi Köpek Eğitim Merkezi yaşam ortağımız köpekler hakkında iyi eğitim almış, deneyimli bir kadrodan oluşmaktadır. Köpek psikolojisini, eğitim metotlarını ve iletişim özelliklerini iyi bilen kişiler tarafından eğitim verilmelidir. Eğitim Merkezlerinin amacı insanlarla sosyalleşebilen, kaliteli bir yaşamın sürdürücüsü köpekler yetiştirmektir. Köpeklerin düzen isteyen, içgüdüsel olarak sürü psikolojisi içerisinde aidiyet arzulayan yapıları söz konusudur. Köpeklere uygun bir yaşam standardı oluşturmanın yolu uzman gözetiminde eğitim olmaktadır. İnsan ailesini benimsemesi ve bu ortama uyum sağlaması öğretilmelidir.

Barınmasının sağlanmasının yanında beslenme ve üreme ihtiyacının da giderilmesi gerekmektedir. Düzeni seven bu hayvanların sadece barınma ve beslenme ihtiyaçlarının karşılanması sorumluluğu yerine getirmek demek değildir. Sultangazi Köpek Eğitim Merkezi olarak köpeklerin uyum içinde yaşaması, sevginin kimden ve ne şekilde geleceğine duyduğu güvenle aidiyet hissinin örtüşmesi sağlanmaktadır. Irkı, cinsi, türü, yaşı kaç olursa olsun her köpeğin eğitime ihtiyacı vardır. Öğretim durumu ne olursa olsun köpek sahibinin de kendi köpeğiyle birlikte eğitime katılması gerekmektedir.

Sultangazi Köpek Eğitim Merkezi köpeğinizin psikolojisi, ihtiyaçları, içgüdülerine uygun şekilde nasıl davranılması gerektiğini de değerlendirmektedir. Köpekler sahipleriyle beraber eğitime katılmalıdır. Böylece köpeğinin özelliklerini uzmanların yönlendirmesiyle daha da iyi kavrayacaktır. Özellikle itaat eğitimleri gibi temel aşamalarda komutların nasıl ve ne şekilde verileceği öğretilmektedir. Nasıl besleneceği, nasıl gezileceği, diğer insanlarla sosyalleşmesi, diğer hayvanlarla sosyalleşmesi, sahibinin komutunu dinlemesi, oyun ve hareketli etkinliklerde kas ve kemik yapısına uygun özelliklerde seçim yapılabilmesi gibi birçok farklı durumla köpek sahiplerinin baş etmesi hedeflenmektedir.

Sultangazi Köpek Eğitim Merkezi

Sultangazi Köpek Eğitim Merkezi

Ev eşyalarına zarar vermemesi gibi aile içinde yaşama koşullarının belirlenmesi ve öğretilmesi yaşadığı ortamda eğitilmesiyle mümkün olmaktadır. Sultangazi Köpek Eğitim Merkezi uygun koşullarda ev ya da köpeğin yaşadığı alanda eğitim görmesini de sağlamaktadır. Yaşadığı ortamda eğitimin birçok yararı olmaktadır. Bunların başında yaşadığı evin ortamına uygun koşulların belirlenmesi gelmektedir. Ev ahalisiyle birlikte nasıl yaşayacağını yerinde öğrenir. Herhangi bir uzmanlık alanı için de eğitim verilmektedir. Görme engellilere yardımcı köpeklerin eğitimi bunların başında gelmektedir.

Mesleki ya da uzmanlık gerektiren köpek eğitimine başlamadan önce konunun uzmanları tarafından önerilen ırk ve cins özelliklerine uygun köpek edinilmesi daha doğru olmaktadır. Sultangazi Köpek Eğitim Merkezi bünyesinde uzmanlıklar temel itaat eğitiminden sonra verilmektedir. Bunların arasında, arama kurtarma, yangın, engelli yardımı, eşya, araç, alan ya da kişi koruma gibi alanlar vardır. Bu alanlarda eğitim alacak köpeklerin ırkı, cinsi, yaşı gibi özellikler için deneyimli personelimizle iletişime geçiniz.

Köpeğinizin bu eğitimi alabilecek bir tür olup olmadığı konusunda yardımcı olacaklardır. Her meslek gibi köpek uzmanlıklarında da yetenekler farklıdır. Bunun için hangi amaçla köpek edinmeye karar verirseniz buna uygun yetenekleri olan ırk ve cinste köpeklerle ilgilenmelisiniz. En doğru yol ise konunun uzmanlarıyla görüşerek onların yönlendirmesiyle hareket etmektir. Sultangazi Köpek Eğitim Merkezi bu konuda yardımcı olacak uzmanlardan oluşmaktadır.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 313 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul