köpek oteli

Terrier Airedale Özellikleri

Paylaş
 

Terrier sınıfından bir cinstir. Kalın tüylü bir kürke sahiptir. Yüzü düz bir yapıya sahiptir. Göğüs yapısı derindir. Vücudu kafasına göre orantılı durumdadır. Ön ayakları düz bir yapıdadır. Bu da düzgün bir görünüm ve yüksek bir görünüm sağlar. Kulaklarının şekli V şeklidir. Kulakları hafif yana ve öne kıvrımlıdır. Kuyruğunu dik tutar. Burun rengi siyahtır. Kuyruğu genel olarak kısaltılır, ancak kısaltılmamışsa sürekli kuyruk sallayışı ile bilinir. Tüy renkleri bej ve kahverengi yoğunlukta olmakla beraber siyah dalgalanmalar ve koyu gri renkler de bulunur. Göğüs kısmında beyaz, kızıl ve siyah lekeler vardır. Vücudun büyük kısmı göğsü, bacakları, başı ve kulakları bej kahverengi arasındadır. Bazılarında bej ve kahverengi dalgası omuzlarına kadar gelir.

Aile ortamında beslenmeye uygundur. Çocuklarla iyi geçinir. Sahiplerine karşı cesur ve koruyucu bir kimlik takınır. Oldukça sevimli ve cana yakındır. Bir Airdale Terrier Satılık Yavru aldığınızda onu kolay eğitilebilirsiniz. Eğitimlere kolay karşılık veren bir cinstir. Akıllı ve sadıklardır. En iyi arkadaş olarak yavru köpekleri seçerler. Yavru köpeklerle oyun oynamak onlar için eğlencelidir. Gürültü ve yaptıkları yaramazlıklar eğitimlerle aşılabilir. Havlama konusunda rahatsız edici değillerdir. Çok sık havlamadıkları için sıkıntı teşkil etmezler. Eğitimi kolaydır. Ancak kendi istediği gibi eğitilmek isterler. Onlara yumuşak, sevecen bir tavırla ve nazik bir şekilde yaklaşırsanız olumlu sonuçlar alırsınız. Sert yaklaşımlardan hoşlanmaz ve eğitimlere cevap vermezler.

Terrier Airedale Özellikleri

Terrier Airedale Özellikleri

Sevecen bir şekilde yaklaşıldığında zeki tavırlarıyla çabuk öğrenirler. Aynı şekilde eğitim verirken kararlı ve güvenli, köpeğinizin bu işi yapacağından emin bir tavırla yaklaşmalısınız. Bu şekilde yaklaşım gösterdiğinizde kendine güveni oluşacak ve istediğiniz işi başaracaktır. Evde beslemek için uygun köpeklerden bir tanesidir. Evde bulunan diğer evcil hayvanlara karşı iyi davranışlar gösterir. Sadece bazı köpeklere karşı baskıcı bir davranış sergileyebilirler. Bunun haricinde hiç bir sıkıntı oluşturmazlar. Ancak apartmanlar için uygun değillerdir. Bahçeli ve müstakil evler onlar için uygundur. Geniş bahçelerde eğlenceli oyunlar oynamak ve enerjilerini boşaltmak isterler.

Kalın tüylere sahip olduğu için kürkünün sürekli taranmaya ihtiyacı vardır. En sevdiği aktiviteler arasında başta topla oynamak gelir. Bir topla onu saatlerce oynatabilirsiniz. Atılan cisimleri geri getirmek de onlar için eğlencelidir. Yüzmek çok iyi bir egzersiz ve oyun olur. Bitkiler arasında bulunmayı ve koşmayı severler. Bisiklete binen birinin yanında koşmakta çok eğlenceli olur. Yıl içinde iki kez tüy değişimi yaşarlar. Tüyleri çok uzadığında kesilmek ister. Aynı zamanda ayak parmaklarının arasındaki tüylerde uzar ve kesilmesi gerekir. Herhangi tehlike anında sahipleri uyarır ve korumaya geçerler. Koruma amaçlı da kullanılabilir. Avcılık ve iz sürme konularında da oldukça başarılıdır. Asker ve polis köpeği de eğitimle beraber olabilirler.

Airdale Terrier Kökeni

Airdale Terrier geçmişte aktif durumlarda ve iş için eğitilen köpekler olarak kullanılırlardı. Bu nedenle hareketli ve sürekli çalışmak isteyen bir yapıya sahiptirler. Working Terrier cinsinden türemiştir. İlk üretilişi 100 yıl önce İngiltere’de olmuştur. İngiltere’nin York bölgesinde Working Terrier cinsinden üretilen Airdale Terrier cinsi ismini Aire vadisinden almıştır. Terrier’lerin kralı olarak bilinir. Geçmişte ismi Waterside Terrier olarakta geçmiş ve fare avlamak amacı ile kullanılmıştır. Sonrasında Otterhound cinsi ile birleştirilme yapıldığında yüzücülüğü ile bilinen bir cinsi ortaya çıkmıştır. Kanada, Hindistan ve Afrika’da safari avlanmasında kullanılmıştır. 2. Dünya savaşında Airdale Terrier nöbetçi köpek olarak kullanılmıştır. Polis köpeği olarak da kullanılmıştır. Günümüzde Airdale Terrier genel olarak yardımcı ve refakatçi köpek olarak kullanılır.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 490 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu