köpek oteli

Terrier Airedale Özellikleri

Paylaş
 

Terrier sınıfından bir cinstir. Kalın tüylü bir kürke sahiptir. Yüzü düz bir yapıya sahiptir. Göğüs yapısı derindir. Vücudu kafasına göre orantılı durumdadır. Ön ayakları düz bir yapıdadır. Bu da düzgün bir görünüm ve yüksek bir görünüm sağlar. Kulaklarının şekli V şeklidir. Kulakları hafif yana ve öne kıvrımlıdır. Kuyruğunu dik tutar. Burun rengi siyahtır. Kuyruğu genel olarak kısaltılır, ancak kısaltılmamışsa sürekli kuyruk sallayışı ile bilinir. Tüy renkleri bej ve kahverengi yoğunlukta olmakla beraber siyah dalgalanmalar ve koyu gri renkler de bulunur. Göğüs kısmında beyaz, kızıl ve siyah lekeler vardır. Vücudun büyük kısmı göğsü, bacakları, başı ve kulakları bej kahverengi arasındadır. Bazılarında bej ve kahverengi dalgası omuzlarına kadar gelir.

Aile ortamında beslenmeye uygundur. Çocuklarla iyi geçinir. Sahiplerine karşı cesur ve koruyucu bir kimlik takınır. Oldukça sevimli ve cana yakındır. Bir Airdale Terrier Satılık Yavru aldığınızda onu kolay eğitilebilirsiniz. Eğitimlere kolay karşılık veren bir cinstir. Akıllı ve sadıklardır. En iyi arkadaş olarak yavru köpekleri seçerler. Yavru köpeklerle oyun oynamak onlar için eğlencelidir. Gürültü ve yaptıkları yaramazlıklar eğitimlerle aşılabilir. Havlama konusunda rahatsız edici değillerdir. Çok sık havlamadıkları için sıkıntı teşkil etmezler. Eğitimi kolaydır. Ancak kendi istediği gibi eğitilmek isterler. Onlara yumuşak, sevecen bir tavırla ve nazik bir şekilde yaklaşırsanız olumlu sonuçlar alırsınız. Sert yaklaşımlardan hoşlanmaz ve eğitimlere cevap vermezler.

Terrier Airedale Özellikleri

Terrier Airedale Özellikleri

Sevecen bir şekilde yaklaşıldığında zeki tavırlarıyla çabuk öğrenirler. Aynı şekilde eğitim verirken kararlı ve güvenli, köpeğinizin bu işi yapacağından emin bir tavırla yaklaşmalısınız. Bu şekilde yaklaşım gösterdiğinizde kendine güveni oluşacak ve istediğiniz işi başaracaktır. Evde beslemek için uygun köpeklerden bir tanesidir. Evde bulunan diğer evcil hayvanlara karşı iyi davranışlar gösterir. Sadece bazı köpeklere karşı baskıcı bir davranış sergileyebilirler. Bunun haricinde hiç bir sıkıntı oluşturmazlar. Ancak apartmanlar için uygun değillerdir. Bahçeli ve müstakil evler onlar için uygundur. Geniş bahçelerde eğlenceli oyunlar oynamak ve enerjilerini boşaltmak isterler.

Kalın tüylere sahip olduğu için kürkünün sürekli taranmaya ihtiyacı vardır. En sevdiği aktiviteler arasında başta topla oynamak gelir. Bir topla onu saatlerce oynatabilirsiniz. Atılan cisimleri geri getirmek de onlar için eğlencelidir. Yüzmek çok iyi bir egzersiz ve oyun olur. Bitkiler arasında bulunmayı ve koşmayı severler. Bisiklete binen birinin yanında koşmakta çok eğlenceli olur. Yıl içinde iki kez tüy değişimi yaşarlar. Tüyleri çok uzadığında kesilmek ister. Aynı zamanda ayak parmaklarının arasındaki tüylerde uzar ve kesilmesi gerekir. Herhangi tehlike anında sahipleri uyarır ve korumaya geçerler. Koruma amaçlı da kullanılabilir. Avcılık ve iz sürme konularında da oldukça başarılıdır. Asker ve polis köpeği de eğitimle beraber olabilirler.

Airdale Terrier Kökeni

Airdale Terrier geçmişte aktif durumlarda ve iş için eğitilen köpekler olarak kullanılırlardı. Bu nedenle hareketli ve sürekli çalışmak isteyen bir yapıya sahiptirler. Working Terrier cinsinden türemiştir. İlk üretilişi 100 yıl önce İngiltere’de olmuştur. İngiltere’nin York bölgesinde Working Terrier cinsinden üretilen Airdale Terrier cinsi ismini Aire vadisinden almıştır. Terrier’lerin kralı olarak bilinir. Geçmişte ismi Waterside Terrier olarakta geçmiş ve fare avlamak amacı ile kullanılmıştır. Sonrasında Otterhound cinsi ile birleştirilme yapıldığında yüzücülüğü ile bilinen bir cinsi ortaya çıkmıştır. Kanada, Hindistan ve Afrika’da safari avlanmasında kullanılmıştır. 2. Dünya savaşında Airdale Terrier nöbetçi köpek olarak kullanılmıştır. Polis köpeği olarak da kullanılmıştır. Günümüzde Airdale Terrier genel olarak yardımcı ve refakatçi köpek olarak kullanılır.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 377 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul