köpek oteli

Terrier Glen Of Imaal Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Türkiye standartlarına bakacak olursak çoğu kişinin birer evcil hayvan besleyerek yaşamlarını sürdüklerini görmekteyiz. Kimi hayvan sahibi, sahibi oldukları hayvanları ile kaliteli vakit geçirirken kimisi ise evde bir köşede dursun dert ortağım olsun gözü ile hayvanlarına bakmaktadırlar. Burada sahiplendiğimiz veya satın aldığımız hayvana ne kadar çok ilgi gösterirsek, onunda bize karşı o kadar çok ilgili olduğunu ve bizimle vakit geçirmek istediğine şahit olmuş olacağız.

İnsanlar yaşadıkları ortama ve bulundukları şartlara göre çeşitli cinsler de köpekleri beslemektedirler. Kimi büyük bir cins köpek tercih ederken kimi de küçük bir cins köpek tercih etmektedirler. Çünkü küçük köpeğin bakımı, yıkaması gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması her zaman daha kolaydır. Maddi açıdan da göz önüne alacak alırsak yine küçük köpeklerin bakımı daha uygun olacaktır.

Terrier Glen Of Imaal Köpek Eğitimi

Terrier Glen Of ımaal Köpek Eğitimi

Küçük cins köpeklere örnek verecek olursak Trerrier Glen of Imaal köpeğini örnek gösterebiliriz. Trerrier Glen of Imaal cinsi küçük köpekler 1933 yılında karşımıza çıkmış bulunmaktadırlar. 1933 yılında İrlanda da düzenlenen bir köpek gösterisinde hayvan severlerin karşısına çıkmıştır. Ve büyük bir topluluk karşısında oldukça ilgi ile karşılanmıştır. İlerleyen zamanlar da 1968 yılında Amerika Birleşik Devletlerine de Trerrier Glen of Imaal köpeği getirilmiştir.

Her ne kadar Trerrier Glen of Imaal cinsi köpekler küçük gözükselerde, boylarının ve yapılarının aksine oldukça güçlü ve atletik bir yapıya sahiptirler. Trerrier Glen of Imaal cinsi köpeklerin yaklaşık olarak ağırlıkları 15 kg ile 17 kg arasındadır. Boy ölçülerini hesaplayacak olursak 30 cm ile 35 cm arasında değişiklik gösterdiğini göreceksiniz. Trerrier Glen of Imaal cinsi köpeklerin diğer köpekler ile karşılaştıracak olursak tek bir renk de olmadıkları görülecektir. Derilerinin üstlerindeki tüylerin çift kat olması ile farklı renklerle cinsleri karşımıza çıkmaktadır.

Trerrier Glen of Imaal cinsi köpeklerin eğitimi nasıl yapılmalıdır?

Terrier Glen of Imaal Köpek Eğitimi diğer köpekler de de olduğu gibi oldukça sabırlı olmak zorundasınız. Ne kadar sabırlı, sakin ve dikkatli olursanız köpeğinizin eğitimi de bir o kadar güçlü ve net bir şekil de sonuç almış olursunuz. Daha çok oyun oynamayı seven bu cins köpeklerin eğitim sürelerinin uzun tutulmaması gerekmektedir. Ne kadar kısa süre de eğitim verilir ise köpekten alınacak sonuç o kadar başarılı olacaktır. Bunun yanında Terrier Glen of Imaal Köpek Eğitimi verilirken günün belirli saatlerinde köpeğin unutmaması için eğitimin tekrarlanması gerekmektedir. Bu eğitimleri verirken köpeğinizi sıkmadan onun eğleneceği şekil de gerçekleştirirseniz, köpeğiniz de bunu bir oyun olarak görecek ve sizin vereceğiniz komutları daha çok istekli halde gerçekleştirecektir.

Köpeğinize vereceğiniz her eğitimin sonunda eğer köpeğiniz başarılı olursa onu ödüllendirmeniz gerekmektedir. Terrier Glen of Imaal cinsi köpekler diğer köpeklerin yanı sıra övgüye, tebriye veya ödüle çok daha ihtiyaçları olan bir köpek cinsidir. Sizin her işlem sonrasında yapacağınız bir olumlu hareket köpeğinizin eğitime daha çok odaklanmasını ve isteyerek yapmasını sağlayacaktır. Aksi halde Terrier Glen of Imaal cinsi köpeğinize, başarısız olduğu bir durumda çok fazla sert tepki verirseniz köpeğiniz sizden korkacak ve verdiğiniz komutları yerine getirmek istemeyecektir. Burada en önemli özelliklerden biri de asla köpeğinize şiddet uygulamayanız. Hassas bir duygusal yapısı olan bu köpekler her zaman sahibinden sevgi ve şefkat görmek isterler asla olumsuz bir tepki görmeyi istemezler. Terrier Glen of Imaal cinsi köpeklerinizi kendiniz edindiğiniz doğru bilgiler ile eğitebildiğiniz gibi, konusunda uzman eğitmenlerin eşliğinde köpek eğitim merkezlerinde de eğite bilmektesiniz.

 

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 520 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu