köpek oteli

Terrier Glen Of Imaal Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Türkiye standartlarına bakacak olursak çoğu kişinin birer evcil hayvan besleyerek yaşamlarını sürdüklerini görmekteyiz. Kimi hayvan sahibi, sahibi oldukları hayvanları ile kaliteli vakit geçirirken kimisi ise evde bir köşede dursun dert ortağım olsun gözü ile hayvanlarına bakmaktadırlar. Burada sahiplendiğimiz veya satın aldığımız hayvana ne kadar çok ilgi gösterirsek, onunda bize karşı o kadar çok ilgili olduğunu ve bizimle vakit geçirmek istediğine şahit olmuş olacağız.

İnsanlar yaşadıkları ortama ve bulundukları şartlara göre çeşitli cinsler de köpekleri beslemektedirler. Kimi büyük bir cins köpek tercih ederken kimi de küçük bir cins köpek tercih etmektedirler. Çünkü küçük köpeğin bakımı, yıkaması gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması her zaman daha kolaydır. Maddi açıdan da göz önüne alacak alırsak yine küçük köpeklerin bakımı daha uygun olacaktır.

Terrier Glen Of Imaal Köpek Eğitimi

Terrier Glen Of ımaal Köpek Eğitimi

Küçük cins köpeklere örnek verecek olursak Trerrier Glen of Imaal köpeğini örnek gösterebiliriz. Trerrier Glen of Imaal cinsi küçük köpekler 1933 yılında karşımıza çıkmış bulunmaktadırlar. 1933 yılında İrlanda da düzenlenen bir köpek gösterisinde hayvan severlerin karşısına çıkmıştır. Ve büyük bir topluluk karşısında oldukça ilgi ile karşılanmıştır. İlerleyen zamanlar da 1968 yılında Amerika Birleşik Devletlerine de Trerrier Glen of Imaal köpeği getirilmiştir.

Her ne kadar Trerrier Glen of Imaal cinsi köpekler küçük gözükselerde, boylarının ve yapılarının aksine oldukça güçlü ve atletik bir yapıya sahiptirler. Trerrier Glen of Imaal cinsi köpeklerin yaklaşık olarak ağırlıkları 15 kg ile 17 kg arasındadır. Boy ölçülerini hesaplayacak olursak 30 cm ile 35 cm arasında değişiklik gösterdiğini göreceksiniz. Trerrier Glen of Imaal cinsi köpeklerin diğer köpekler ile karşılaştıracak olursak tek bir renk de olmadıkları görülecektir. Derilerinin üstlerindeki tüylerin çift kat olması ile farklı renklerle cinsleri karşımıza çıkmaktadır.

Trerrier Glen of Imaal cinsi köpeklerin eğitimi nasıl yapılmalıdır?

Terrier Glen of Imaal Köpek Eğitimi diğer köpekler de de olduğu gibi oldukça sabırlı olmak zorundasınız. Ne kadar sabırlı, sakin ve dikkatli olursanız köpeğinizin eğitimi de bir o kadar güçlü ve net bir şekil de sonuç almış olursunuz. Daha çok oyun oynamayı seven bu cins köpeklerin eğitim sürelerinin uzun tutulmaması gerekmektedir. Ne kadar kısa süre de eğitim verilir ise köpekten alınacak sonuç o kadar başarılı olacaktır. Bunun yanında Terrier Glen of Imaal Köpek Eğitimi verilirken günün belirli saatlerinde köpeğin unutmaması için eğitimin tekrarlanması gerekmektedir. Bu eğitimleri verirken köpeğinizi sıkmadan onun eğleneceği şekil de gerçekleştirirseniz, köpeğiniz de bunu bir oyun olarak görecek ve sizin vereceğiniz komutları daha çok istekli halde gerçekleştirecektir.

Köpeğinize vereceğiniz her eğitimin sonunda eğer köpeğiniz başarılı olursa onu ödüllendirmeniz gerekmektedir. Terrier Glen of Imaal cinsi köpekler diğer köpeklerin yanı sıra övgüye, tebriye veya ödüle çok daha ihtiyaçları olan bir köpek cinsidir. Sizin her işlem sonrasında yapacağınız bir olumlu hareket köpeğinizin eğitime daha çok odaklanmasını ve isteyerek yapmasını sağlayacaktır. Aksi halde Terrier Glen of Imaal cinsi köpeğinize, başarısız olduğu bir durumda çok fazla sert tepki verirseniz köpeğiniz sizden korkacak ve verdiğiniz komutları yerine getirmek istemeyecektir. Burada en önemli özelliklerden biri de asla köpeğinize şiddet uygulamayanız. Hassas bir duygusal yapısı olan bu köpekler her zaman sahibinden sevgi ve şefkat görmek isterler asla olumsuz bir tepki görmeyi istemezler. Terrier Glen of Imaal cinsi köpeklerinizi kendiniz edindiğiniz doğru bilgiler ile eğitebildiğiniz gibi, konusunda uzman eğitmenlerin eşliğinde köpek eğitim merkezlerinde de eğite bilmektesiniz.

 

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 400 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul