köpek oteli

Terrier Glen of Imaal Satılık Yavru

Paylaş
 

Terrier Glen Of Imaal cinsi köpekler oldukça zekidir. İçinde yaşadığı aileye sadakat ve sevgi ile yaklaşırlar. İnsanlara vakit geçirmeye ve onlara eşlik etmeye uygun bir yapıları vardır ancak karşılaştıkları diğer hayvanlara karşı oldukça sert bir tavır takınabilirler.

Terrier Glen of Imaal türünden olan köpekler ufak boylarına nazaran oldukça gelişmiş ve güçlü bir bedene sahiptirler. Bu yavruyu satın aldığınızda tuvalet eğitimini eve getirdiğiniz ilk günden itibaren başlatmanızda büyük fayda vardır. Eğer ilk günlerde tuvaletini yapmak istediği alana gazete kağıdı sererseniz tuvalet eğitimi konusunda olumlu sonuçlar alırsınız. Diğer köpek türlerinde olduğu gibi Terrier Glen of Imaal Satılık Yavru eğitiminde kararlı ve otoriter bir tutum izlemeniz gerekmektedir. Eğer eğitiminde istikrarlı olursanız son derece iyi bir şekilde eğitilebilecek bir türdür. Onu eğitirken eğitim sürelerini kısa tutmalı ancak gün içerisinde öğretmek istediklerinizi tekrarlamalısınız. Eğitimini onun için bir oyun haline dönüştürürseniz karşınızda öğrenmeye son derece istekli bir köpek bulacağınızdan şüpheniz olmasın.

Eğer ona şans verirseniz sizin için mükemmel bir fare avcısı da olabilir. Ayrıca porsuk ve tilki avında da kullanabileceğiniz bir türdür. Terrier Glen of Imaal türünde bir köpeğiniz olacaksa onu eğitirken cezalandırma yöntemini değil ödüllendirme yöntemini kullanmanız daha iyi sonuçlar verecektir. Bu takdire oldukça muhtaç ve sevimli Terrier Glen of Imaal Satılık Yavru sizin için güzel bir arkadaş olabileceği gibi tıpkı bir kedi gibi fareleri de yakalayacaktır.

Tuvaletini doğru yaptığı zamanlarda mutlaka onu övdüğünüzü ve sevdiğinizi belli eden davranışlarda bulunmalısınız. Yanlış yere yaptığında ise sert bir ses tonu ile onu ikaz etmeniz yeterli olacaktır. Fiziksel hiçbir ceza uygulamayın. Bunu başarırsanız Terrier Glen of Imaal Satılık Yavru ailenize katıldıktan kısa bir süre sonra tuvalet eğitimini tamamlamış olacaktır. Satın aldığınızda beslenmesi için yalnızca kuru mamaları tercih edin. Evde beslenebilen bir köpek olduğu için sofranıza alıştırmamanız iyi olacaktır. Eğer alıştırırsanız Terrier Glen of Imaal Satılık Yavru büyüğünde size sofrada rahat vermeyecektir. Bu yavru köpeği aldığınızda günde 4 kere köpek yavrusu maması verebilirsiniz. Vereceğiniz her öğünden sonra da su kabını temizleyerek içine yeni su koymanız iyi olur. Bu yavru yetişkin olduğunda 1,5-2 bardak mamayı iki öğünde vermeniz yeterli olacaktır.

Terrier Glen of ımaal Satılık Yavru

Terrier Glen of Imaal Satılık Yavru

Tüylerine bakım yapmak için fırçalamanız gerekir, haftada iki üç kere tüylerini fırçalamayı ihmal etmeyin. Çok sık aralıklar ile banyo yaptırmayın, Terrier Glen of Imaal’lara üç ayda bir banyo yaptırmak yeterli gelecektir. Eğer köpeğiniz dışarıda çok fazla kirlenir ve yıkamaya mecbur kalırsanız, onu kuru şampuanlar ile temizleyebilirsiniz.

Köpeğinizin rahat etmesi ayrıca tüy bakımının sizin için de kolay olması adına dönemsel olarak tüylerini tıraş ettirmenizde hiçbir sakınca yoktur. Terrier Glen of Imaal Satılık Yavru oldukça enerjik bir köpek türüdür. Özellikle evde bakıyorsanız onun egzersiz ihtiyacını karşılamak için alıp açık havada gezdirebilirsiniz.

Bundan keyif duyacaktır. Yavru halde iken diğer köpeklerle tanıştırıp sosyalleşmesini sağlamanız yararlı olur. Terrier Glen of Imaal Satılık Yavru sizinle beraber yaşayacaksa isterseniz evde, isterseniz de bahçede bakabilirsiniz. Bu konuda sıkıntı duymanıza hiç gerek yok ancak Terrier Glen of Imaal’lar içgüdüsel olarak bir kazma isteği barındırırlar. Bu nedenle köpeğinize özellikle bahçede bakıyorsanız belli alanları kazmasına izin vermelisiniz. Bu küçük, sevimli köpek övülmeyi ve takdir edilmeyi sevip onunla oynamanızdan da mutlu olacaktır. Eğer siz de evcil hayvanınızla ilgilenmeyi, onu eğitmeyi ve onunla oynamayı seviyorsanız bu küçük Terrier Glen of Imaal Satılık Yavru sizleri beklemekte.

 

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 430 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu