köpek oteli

Terrier Glen of Imaal Satılık Yavru

Paylaş
 

Terrier Glen Of Imaal cinsi köpekler oldukça zekidir. İçinde yaşadığı aileye sadakat ve sevgi ile yaklaşırlar. İnsanlara vakit geçirmeye ve onlara eşlik etmeye uygun bir yapıları vardır ancak karşılaştıkları diğer hayvanlara karşı oldukça sert bir tavır takınabilirler.

Terrier Glen of Imaal türünden olan köpekler ufak boylarına nazaran oldukça gelişmiş ve güçlü bir bedene sahiptirler. Bu yavruyu satın aldığınızda tuvalet eğitimini eve getirdiğiniz ilk günden itibaren başlatmanızda büyük fayda vardır. Eğer ilk günlerde tuvaletini yapmak istediği alana gazete kağıdı sererseniz tuvalet eğitimi konusunda olumlu sonuçlar alırsınız. Diğer köpek türlerinde olduğu gibi Terrier Glen of Imaal Satılık Yavru eğitiminde kararlı ve otoriter bir tutum izlemeniz gerekmektedir. Eğer eğitiminde istikrarlı olursanız son derece iyi bir şekilde eğitilebilecek bir türdür. Onu eğitirken eğitim sürelerini kısa tutmalı ancak gün içerisinde öğretmek istediklerinizi tekrarlamalısınız. Eğitimini onun için bir oyun haline dönüştürürseniz karşınızda öğrenmeye son derece istekli bir köpek bulacağınızdan şüpheniz olmasın.

Eğer ona şans verirseniz sizin için mükemmel bir fare avcısı da olabilir. Ayrıca porsuk ve tilki avında da kullanabileceğiniz bir türdür. Terrier Glen of Imaal türünde bir köpeğiniz olacaksa onu eğitirken cezalandırma yöntemini değil ödüllendirme yöntemini kullanmanız daha iyi sonuçlar verecektir. Bu takdire oldukça muhtaç ve sevimli Terrier Glen of Imaal Satılık Yavru sizin için güzel bir arkadaş olabileceği gibi tıpkı bir kedi gibi fareleri de yakalayacaktır.

Tuvaletini doğru yaptığı zamanlarda mutlaka onu övdüğünüzü ve sevdiğinizi belli eden davranışlarda bulunmalısınız. Yanlış yere yaptığında ise sert bir ses tonu ile onu ikaz etmeniz yeterli olacaktır. Fiziksel hiçbir ceza uygulamayın. Bunu başarırsanız Terrier Glen of Imaal Satılık Yavru ailenize katıldıktan kısa bir süre sonra tuvalet eğitimini tamamlamış olacaktır. Satın aldığınızda beslenmesi için yalnızca kuru mamaları tercih edin. Evde beslenebilen bir köpek olduğu için sofranıza alıştırmamanız iyi olacaktır. Eğer alıştırırsanız Terrier Glen of Imaal Satılık Yavru büyüğünde size sofrada rahat vermeyecektir. Bu yavru köpeği aldığınızda günde 4 kere köpek yavrusu maması verebilirsiniz. Vereceğiniz her öğünden sonra da su kabını temizleyerek içine yeni su koymanız iyi olur. Bu yavru yetişkin olduğunda 1,5-2 bardak mamayı iki öğünde vermeniz yeterli olacaktır.

Terrier Glen of ımaal Satılık Yavru

Terrier Glen of Imaal Satılık Yavru

Tüylerine bakım yapmak için fırçalamanız gerekir, haftada iki üç kere tüylerini fırçalamayı ihmal etmeyin. Çok sık aralıklar ile banyo yaptırmayın, Terrier Glen of Imaal’lara üç ayda bir banyo yaptırmak yeterli gelecektir. Eğer köpeğiniz dışarıda çok fazla kirlenir ve yıkamaya mecbur kalırsanız, onu kuru şampuanlar ile temizleyebilirsiniz.

Köpeğinizin rahat etmesi ayrıca tüy bakımının sizin için de kolay olması adına dönemsel olarak tüylerini tıraş ettirmenizde hiçbir sakınca yoktur. Terrier Glen of Imaal Satılık Yavru oldukça enerjik bir köpek türüdür. Özellikle evde bakıyorsanız onun egzersiz ihtiyacını karşılamak için alıp açık havada gezdirebilirsiniz.

Bundan keyif duyacaktır. Yavru halde iken diğer köpeklerle tanıştırıp sosyalleşmesini sağlamanız yararlı olur. Terrier Glen of Imaal Satılık Yavru sizinle beraber yaşayacaksa isterseniz evde, isterseniz de bahçede bakabilirsiniz. Bu konuda sıkıntı duymanıza hiç gerek yok ancak Terrier Glen of Imaal’lar içgüdüsel olarak bir kazma isteği barındırırlar. Bu nedenle köpeğinize özellikle bahçede bakıyorsanız belli alanları kazmasına izin vermelisiniz. Bu küçük, sevimli köpek övülmeyi ve takdir edilmeyi sevip onunla oynamanızdan da mutlu olacaktır. Eğer siz de evcil hayvanınızla ilgilenmeyi, onu eğitmeyi ve onunla oynamayı seviyorsanız bu küçük Terrier Glen of Imaal Satılık Yavru sizleri beklemekte.

 

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 312 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul