köpek oteli

Terrier İskoç Satılık Yavru

Paylaş
 

Neredeyse artık herkesin evinde bir evcil hayvan vardır. Bu evcil hayvanlardan en sık rastlananı köpeklerdir. Evcil heyecan almayı yada sahiplenmeyi düşünenleri için küçük köpekler daha ilgi çekicidir. İskoç Terrirer bu küçük köpeklere örnektir. Küçük yapısına karşı oldukça güçlü ve dirençli olan bir köpek cinsidir. İskoç Terrierler 1700’lü yıllarda İskoçya’da üretilmeye başlamıştır ve farklı coğrafyalarda da geliştirilmiştir. İskoçya’da viski şişelerinin, tebrik kartlarının, oyuncakların, kültürel tılsımların üzerinde resimleri kullanılır. Samur, tavşan, tilki gibi hayvanları yakalamaları ile hatırı sayılır derecede nam salmıştır. Avcılık güdüleri uç noktadadır. Peki Terrier İskoç satılık yavru ne kadar? Terrier İskoçların bakımı zor mudur? Sorularının cevapları olarak yaptığımız inceleme yazısı şu şekildedir.

İskoç Terrier Cinsi Köpeklerin Fiziksel Özellikleri

İskoç Terrier cinsi köpeklerin tüylerinin uzunluğu neden ile bacakları gözükmez fakat tüylerinin kesilmesi ile birlikte bacaklarının oldukça kısa olduğu ortaya çıkar. Güçlü, şaşırtıcı ve ilginç bir yapıya sahiptir. Bu cins köpeklerin tüyleri sık ve sert haldedir. Renk olarak genelde siyahtırlar ama buğday sarısı şekilde de karşımıza çıkabilirler. Kulakları dik bir yapıdadır ve mizaç olarak genelde bir şey düşünürmüş gibi bir vaziyetleri vardır. Burun yapısı son derece büyüktür ve gözleri genelde siyah renktedir. Kuyruk kısmı ise düz yada kıvrak gelen bir yapıya sahiptir.

İskoç Terrierlerin erkeklerde ve dişilerde boyları 23 – 28 cm’dir. Bu cins köpekler erkeklerde 9 – 10 iken dişilerde 8 – 10 kilo aralığında olmalıdır. Ortalama ömürleri ise 11 – 13 yıl arasında değişmektedir.

Terrier İskoç Özellikleri

İskoç Terrier cinsi köpeklerin koruyucu bir yapıları ile birlikte genelde sert bir yüz ifadesi vardır fakat sevgi doludurlar. Azarlanma ve övgü dolu sözcüklere duyarlıdırlar ve hisli köpeklerdir.  Çok farklı ve değişkenlik gösteren davranışları vardır. Yaşı ilerledikçe daha sert davranışlarda bulunabilirler. Bekçilik konusunda yetenekli ve iyi özelliklere sahiptirler. Eğitime cevap vermesi zordur ama yavru iken alınacak bir İskoç Terrier eğitimi erkenden başlatırsanız istediğiniz sonuçları alabilirsiniz. İnatçı bir yapıya sahiptirler ve kendi istedikleri olsun isterler. Eğer eğitim doğru şekilde verilmezse siz onu değil o sizi yönetir. Ailesi dışında ki insanlarla görüşmek istemez dışarıya kapalıdırlar.

Havlamayı, dışarıda gezmeyi ve top oynamayı çok İskoç Terrierler, onları kızdırmadıkları sürece çocuklarla da araları iyidir. Ev köpeği açısından gerekli özellikleri taşımaktadır ve son derece iyidirler.

Terrier iskoç Satılık Yavru

Evde Beslemeye Uygun Mu?

Evde beslemeye uygun oldukları için bahçe şart değildir ve sert iklime sahip yerleri daha çok severler mutlu olurlar. Eğer bahçeli bir evde beslemeyi düşünüyorsunuz bu cins kendi kendine egzersiz ihtiyaçlarını giderebilir ve uzun yürüyüşlerden hoşlanır.

İskoç Terrier’in Tüy Ve Cilt Bakımı

Bu cins köpekler detaylı ve güzel bakım isterler. Tüyleri uzun ve sık oldukları için düzenli bakıma ihtiyaç duyarlar. Aynı zamanda yılda bir kaç defa yoğun tüy dökme problemleri vardır ve bu yüzden yoğun bakıma ihtiyaç duyarlar. Gerektiği zamanlar dışında banyo kesinlikle yaptırılmaması gerekiyor aksi takdirde cilt problemleri ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Bu cins köpekleri kendi kendinize traş etmek doğru değildir. Bunun yerine özel bir köpek kuaförüne getirmeniz daha doğru olur. Yılda birkaç defa yoğun tüy dökme dönemleri dışında çok nadir tüy dökerler.

Terrier İskoç Satılık Yavru Fiyatları Nedir?

İnternette fazla ilan bulunmamaktadır. Bununla birlikte bulup incelediğimiz ilan içerik analizlerinden çıkan sonuçlar şu şekildedir. Sütten kesilen İskoç terrier yavruları 750 – 1,300 TL fiyat aralığına sahiptir.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 464 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu