köpek oteli

Terrier İskoç Satılık Yavru

Paylaş
 

Neredeyse artık herkesin evinde bir evcil hayvan vardır. Bu evcil hayvanlardan en sık rastlananı köpeklerdir. Evcil heyecan almayı yada sahiplenmeyi düşünenleri için küçük köpekler daha ilgi çekicidir. İskoç Terrirer bu küçük köpeklere örnektir. Küçük yapısına karşı oldukça güçlü ve dirençli olan bir köpek cinsidir. İskoç Terrierler 1700’lü yıllarda İskoçya’da üretilmeye başlamıştır ve farklı coğrafyalarda da geliştirilmiştir. İskoçya’da viski şişelerinin, tebrik kartlarının, oyuncakların, kültürel tılsımların üzerinde resimleri kullanılır. Samur, tavşan, tilki gibi hayvanları yakalamaları ile hatırı sayılır derecede nam salmıştır. Avcılık güdüleri uç noktadadır. Peki Terrier İskoç satılık yavru ne kadar? Terrier İskoçların bakımı zor mudur? Sorularının cevapları olarak yaptığımız inceleme yazısı şu şekildedir.

İskoç Terrier Cinsi Köpeklerin Fiziksel Özellikleri

İskoç Terrier cinsi köpeklerin tüylerinin uzunluğu neden ile bacakları gözükmez fakat tüylerinin kesilmesi ile birlikte bacaklarının oldukça kısa olduğu ortaya çıkar. Güçlü, şaşırtıcı ve ilginç bir yapıya sahiptir. Bu cins köpeklerin tüyleri sık ve sert haldedir. Renk olarak genelde siyahtırlar ama buğday sarısı şekilde de karşımıza çıkabilirler. Kulakları dik bir yapıdadır ve mizaç olarak genelde bir şey düşünürmüş gibi bir vaziyetleri vardır. Burun yapısı son derece büyüktür ve gözleri genelde siyah renktedir. Kuyruk kısmı ise düz yada kıvrak gelen bir yapıya sahiptir.

İskoç Terrierlerin erkeklerde ve dişilerde boyları 23 – 28 cm’dir. Bu cins köpekler erkeklerde 9 – 10 iken dişilerde 8 – 10 kilo aralığında olmalıdır. Ortalama ömürleri ise 11 – 13 yıl arasında değişmektedir.

Terrier İskoç Özellikleri

İskoç Terrier cinsi köpeklerin koruyucu bir yapıları ile birlikte genelde sert bir yüz ifadesi vardır fakat sevgi doludurlar. Azarlanma ve övgü dolu sözcüklere duyarlıdırlar ve hisli köpeklerdir.  Çok farklı ve değişkenlik gösteren davranışları vardır. Yaşı ilerledikçe daha sert davranışlarda bulunabilirler. Bekçilik konusunda yetenekli ve iyi özelliklere sahiptirler. Eğitime cevap vermesi zordur ama yavru iken alınacak bir İskoç Terrier eğitimi erkenden başlatırsanız istediğiniz sonuçları alabilirsiniz. İnatçı bir yapıya sahiptirler ve kendi istedikleri olsun isterler. Eğer eğitim doğru şekilde verilmezse siz onu değil o sizi yönetir. Ailesi dışında ki insanlarla görüşmek istemez dışarıya kapalıdırlar.

Havlamayı, dışarıda gezmeyi ve top oynamayı çok İskoç Terrierler, onları kızdırmadıkları sürece çocuklarla da araları iyidir. Ev köpeği açısından gerekli özellikleri taşımaktadır ve son derece iyidirler.

Terrier iskoç Satılık Yavru

Evde Beslemeye Uygun Mu?

Evde beslemeye uygun oldukları için bahçe şart değildir ve sert iklime sahip yerleri daha çok severler mutlu olurlar. Eğer bahçeli bir evde beslemeyi düşünüyorsunuz bu cins kendi kendine egzersiz ihtiyaçlarını giderebilir ve uzun yürüyüşlerden hoşlanır.

İskoç Terrier’in Tüy Ve Cilt Bakımı

Bu cins köpekler detaylı ve güzel bakım isterler. Tüyleri uzun ve sık oldukları için düzenli bakıma ihtiyaç duyarlar. Aynı zamanda yılda bir kaç defa yoğun tüy dökme problemleri vardır ve bu yüzden yoğun bakıma ihtiyaç duyarlar. Gerektiği zamanlar dışında banyo kesinlikle yaptırılmaması gerekiyor aksi takdirde cilt problemleri ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Bu cins köpekleri kendi kendinize traş etmek doğru değildir. Bunun yerine özel bir köpek kuaförüne getirmeniz daha doğru olur. Yılda birkaç defa yoğun tüy dökme dönemleri dışında çok nadir tüy dökerler.

Terrier İskoç Satılık Yavru Fiyatları Nedir?

İnternette fazla ilan bulunmamaktadır. Bununla birlikte bulup incelediğimiz ilan içerik analizlerinden çıkan sonuçlar şu şekildedir. Sütten kesilen İskoç terrier yavruları 750 – 1,300 TL fiyat aralığına sahiptir.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 337 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul