köpek oteli

Terrier Manchester Satılık Yavru

Paylaş
 

Köpekleri insanların en iyi dostu olarak bilinir. Hatta bazı kişilere göre köpekler insanlardan daha iyi dostlardır. Sahibini korur, daima sadık kalırlar. Ayrıca daha cana yakınlardır. Tabi bu köpeklerin bir çok türü yada ırkı vardır ve her ırkın kendine has özellikleri ve yetenekleri vardır. Bazı köpekler insanların yalnızlıklarını giderebileceği bazıları insanların işlerine yardımcı olurlar. Örnek vermek gerekirse chihuahua gibi köpekleri insanlar çocuk gibi görürler ve yalnızlıklarını bastırmış olurlar. Bu tür köpeklere genellikle süs köpeği adı verilir. Bazı köpekler ise insanların yanında çalışarak yardımcı olurlar av köpekleri veya K-9 olarak adlandırılan polis köpekleri gibi. Çok yetenekli köpek türleri de vardır ki bu köpekler yarışlara sokulup sahiplerine para kazandırabilirler.

Terrier Manchester cinsi köpekler bu grupta düşünülebilir. İlk olarak bu köpek türü 19. yüzyılda fare avcılığı için Manchester’da yetiştirilmiştir. Adını da buradan almaktadır. Bu köpek cinsi kendi içerisinde 2 türe ayrılmaktadır. Bu türler standart ve toy olarak bilinir.

Toy yada Türkçe oyuncak terrier olarak bilinen köpek türü ufak olup süs köpeği sınıfına girmektedir Ancak standart olarak bilinen Manchester Terrier asıl türdür. Uzun sivri bir burnu ve V şeklindeki kulaklarıyla çevik bir köpektir ve kovalamayı severler. Genellikle rengi siyah ve ya ten rengindedir. Bu köpekler hareket sever ve yaşam doludur. Ayrıca oldukça zeki bir köpektir. Aşırı dikkatli olmasıyla beraber iyi ve sahibine sadık bir köpektir. Eğitilmesi kolay bir köpektir ve itaat yarışmalarına katılabilir. Aynı zamanda dikkatliyle bilinen bir köpek olduğu için genel olarak bekçilik için kullanılan bir köpektir. Bu köpeklerin olası saldırılarını önlemek için daha yavruyken sosyalleştirilmesi gerekmektedir. Çocuklar için eğer yavruyken tanıştırılmadıysa uygun değildir.

Terrier Manchester Satılık Yavru

Terrier Manchester Satılık Yavru

Eğer yavruyken çocuklara alıştırılır ve ya tanıştırılırsa saldırganlığının önüne geçilebilir. Koruyucu bir köpek olmasının yanı sıra dikkatli ve ısırmaya eğilimli bir köpek olarak bilinir. Disipline ihtiyacı vardır. Rekabetçi yapısından kaynaklı diğer köpeklere karşı saldırma eğilimindedir. Bunların dışında zeki olmasından dolayı çeşitli becerileri kolaylıkla öğretilebilir. Ayrıca sahibini mutlu etmeyi sever. Manchester Terrier cinsi köpekler apartmanlar için uygundur ancak aşırı hareketli olduğu da bilinmelidir. Bu yüzden bahçesiz evde yaşayabilseler de dikkat edilmelidir. Bu cins köpekler sıcak havayı sevmeleriyle bilinirler. Bol egzersiz isteyen bir köpek türüdür. Günlük yapılan normal yürüyüşlerin yanı sıra düzenli olarak serbest koşu yaptırılmalı bunun için en uygunu yavaş yavaş arttırılmak kaydıyla bisikletli koşu olacağı bilinmelidir.

Manchester Terrier türü köpek uzun süre hızlı koşabilir. Kovalamayı seven türden bir köpek olduğundan güvenli yerler dışında tasmayla gezdirilmesi tavsiye edilmektedir. Bakımı zor olmayan bir köpektir. Tüylerinin kısa ve parlak olması bakımını kolaylaştırmaktadır. Köpeğin bakımı yüzünden bir köpek sahibi olamayan yaşlılar için önerilen bir köpek türüdür. Kulak ve tırnak bakımına dikkat edilmelidir.

Standart türdeki terrierlar orta derecede tüy dökerken Toy terrier hiç tüy dökmez. Tüyleri haftada bir fırçalanmalıdır. Doğru bakıldığında yaklaşık 15 yıla kadar yaşayabilirler. Manchester Terrier sahibi olmak isteyenler bu türü yetiştiricilerden, barınaklardan veya internet sitelerinden bulabilirler. İnternet tarayıcılarına Terrier Manchester satılık yavru yazarak birçok satılık terrier Manchester ilanıyla karşılaşabilirler. Alınırken dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır. Örnek olarak köpekte yada anne-babasında kalıtsal bir hastalık olup olmadığı yada alınmak istenen köpeğin toy mu yoksa standart mı olduğuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Daha öncede belirtildiği gibi Manchester Terrier cinsi köpek bakımı kolay olduğundan yaşlılara tavsiye edilmektedir.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 259 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul