köpek oteli

Terrier Manchester Satılık Yavru

Paylaş
 

Köpekleri insanların en iyi dostu olarak bilinir. Hatta bazı kişilere göre köpekler insanlardan daha iyi dostlardır. Sahibini korur, daima sadık kalırlar. Ayrıca daha cana yakınlardır. Tabi bu köpeklerin bir çok türü yada ırkı vardır ve her ırkın kendine has özellikleri ve yetenekleri vardır. Bazı köpekler insanların yalnızlıklarını giderebileceği bazıları insanların işlerine yardımcı olurlar. Örnek vermek gerekirse chihuahua gibi köpekleri insanlar çocuk gibi görürler ve yalnızlıklarını bastırmış olurlar. Bu tür köpeklere genellikle süs köpeği adı verilir. Bazı köpekler ise insanların yanında çalışarak yardımcı olurlar av köpekleri veya K-9 olarak adlandırılan polis köpekleri gibi. Çok yetenekli köpek türleri de vardır ki bu köpekler yarışlara sokulup sahiplerine para kazandırabilirler.

Terrier Manchester cinsi köpekler bu grupta düşünülebilir. İlk olarak bu köpek türü 19. yüzyılda fare avcılığı için Manchester’da yetiştirilmiştir. Adını da buradan almaktadır. Bu köpek cinsi kendi içerisinde 2 türe ayrılmaktadır. Bu türler standart ve toy olarak bilinir.

Toy yada Türkçe oyuncak terrier olarak bilinen köpek türü ufak olup süs köpeği sınıfına girmektedir Ancak standart olarak bilinen Manchester Terrier asıl türdür. Uzun sivri bir burnu ve V şeklindeki kulaklarıyla çevik bir köpektir ve kovalamayı severler. Genellikle rengi siyah ve ya ten rengindedir. Bu köpekler hareket sever ve yaşam doludur. Ayrıca oldukça zeki bir köpektir. Aşırı dikkatli olmasıyla beraber iyi ve sahibine sadık bir köpektir. Eğitilmesi kolay bir köpektir ve itaat yarışmalarına katılabilir. Aynı zamanda dikkatliyle bilinen bir köpek olduğu için genel olarak bekçilik için kullanılan bir köpektir. Bu köpeklerin olası saldırılarını önlemek için daha yavruyken sosyalleştirilmesi gerekmektedir. Çocuklar için eğer yavruyken tanıştırılmadıysa uygun değildir.

Terrier Manchester Satılık Yavru

Terrier Manchester Satılık Yavru

Eğer yavruyken çocuklara alıştırılır ve ya tanıştırılırsa saldırganlığının önüne geçilebilir. Koruyucu bir köpek olmasının yanı sıra dikkatli ve ısırmaya eğilimli bir köpek olarak bilinir. Disipline ihtiyacı vardır. Rekabetçi yapısından kaynaklı diğer köpeklere karşı saldırma eğilimindedir. Bunların dışında zeki olmasından dolayı çeşitli becerileri kolaylıkla öğretilebilir. Ayrıca sahibini mutlu etmeyi sever. Manchester Terrier cinsi köpekler apartmanlar için uygundur ancak aşırı hareketli olduğu da bilinmelidir. Bu yüzden bahçesiz evde yaşayabilseler de dikkat edilmelidir. Bu cins köpekler sıcak havayı sevmeleriyle bilinirler. Bol egzersiz isteyen bir köpek türüdür. Günlük yapılan normal yürüyüşlerin yanı sıra düzenli olarak serbest koşu yaptırılmalı bunun için en uygunu yavaş yavaş arttırılmak kaydıyla bisikletli koşu olacağı bilinmelidir.

Manchester Terrier türü köpek uzun süre hızlı koşabilir. Kovalamayı seven türden bir köpek olduğundan güvenli yerler dışında tasmayla gezdirilmesi tavsiye edilmektedir. Bakımı zor olmayan bir köpektir. Tüylerinin kısa ve parlak olması bakımını kolaylaştırmaktadır. Köpeğin bakımı yüzünden bir köpek sahibi olamayan yaşlılar için önerilen bir köpek türüdür. Kulak ve tırnak bakımına dikkat edilmelidir.

Standart türdeki terrierlar orta derecede tüy dökerken Toy terrier hiç tüy dökmez. Tüyleri haftada bir fırçalanmalıdır. Doğru bakıldığında yaklaşık 15 yıla kadar yaşayabilirler. Manchester Terrier sahibi olmak isteyenler bu türü yetiştiricilerden, barınaklardan veya internet sitelerinden bulabilirler. İnternet tarayıcılarına Terrier Manchester satılık yavru yazarak birçok satılık terrier Manchester ilanıyla karşılaşabilirler. Alınırken dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır. Örnek olarak köpekte yada anne-babasında kalıtsal bir hastalık olup olmadığı yada alınmak istenen köpeğin toy mu yoksa standart mı olduğuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Daha öncede belirtildiği gibi Manchester Terrier cinsi köpek bakımı kolay olduğundan yaşlılara tavsiye edilmektedir.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 373 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu