köpek oteli

Terrier White Satılık Yavru

Paylaş
 

Canlılar ve Yaşam Koşulları;

Genel olarak sevilerek sahiplenen bazı canlılar, tüylerine göre yaşama şartları da değişmektedir. Yaşam koşulları dikkate alındığında bakımları ve günlük tükettikleri besin ihtiyaçları da değişmektedir. Bu yüzden sahiplenilen ve satın alınan köpeklerin özelliklerini bilmek ve özelliklerine göre yaşam koşulları oluşturmak önemlidir.

Bu yaşam koşulları hem evcil hayvanlar için hem de sahipleri için pratik ve yaşam koşullarına uygun sağlıklı bir ortam kazanılmış olur. Canlıları doğal yaşamlarından ayırmak onlara yeni bir doğal ortam sunmak kolay bir işlem değildir. Bu yüzden satın alınan evcil hayvanlara bu koşullar sağlandıktan sonra sahip olmak keyifli bir yaşamın önceliği olacaktır.

Sahip olunacak köpeklerin sağlık kontrolü yapılmalı, gıda testleri yapılmalı ve ev ortamına uygunluğu denendiğinde sahip olunmalıdır. Aksi halde evcil hayvan ve sahibi arasındaki uyumsuzluk bulunulan ortamın kasvetini arttıracaktır.

Evcil hayvan sahibi olmak isteyen kişilerin; belli sertifika ve alım satım yapma izni olan yerlerden bu hayvanlara sahip olmaları tavsiye edilir. Aksi halde hayvan haklarının işgaline sebep olabilirler. Güvenilir ve bakabilecekleri canlıların sahipliğini yapmaları tavsiye edilmektedir.

Terrier White Satılık Yavru

Terrier White Satılık Yavru

Tür olarak küçük ırka mensup olan köpeklerdir. Tüy dökme problemi olmadığı için genellikle ev ortamına alınan evcil hayvanların başında gelmektedir. Küçük ve sevimli yapıları ile ev ortamına rahatlıkla uyum gösteren türlerdendir.

Çene yapıları ve kemik yapılarının küçük olması fazla besin tüketiminden ziyade az oranda besin tüketip, tokluk hissini çabuk yakalayan köpeklerdir. Özellikle yavru terrierler beslenme konusunda annelerinden ayrıldıklarında süt takviyesi ile besin ve gelişimine katkıda bulunulan ve kolay beslenen ırklardandır.

Bakım olarak da kolay olan bu türler beslenme şekilleri olarak katı gıdaların tüketilmesi tavsiye edilmiştir. Sıvı gıdalarla beraber tüketilmesi hazımsızlıklarına neden olacaktır. Hassas yapıda köpek oldukları için her türlü besin ve bileşenlerini tüketememektedirler.

Genellikle mama içerikleri protein ağırlıklı olmalıdır. Yapı bakımından küçük oldukları için vücutlarında yağ depo etmelerinin önüne geçilmelidir. Aksi halde günlük aktiflik durumları değişmektedir. Yavaşlama ve tembellik meydana gelecektir.

Terrier White Satılık Yavru köpeklere sahip olmak isteyen kişiler hayvan barınakları ya da uzman veteriner hekimlerin hayvan koruma derneklerinde bu ırktan bir evcil hayvan sahibi olma fırsatları vardır. Gelişen teknoloji ile internet ağları üzerinden bu tür yavru köpeklerin satım ilanlarına bakarak bu hayvanların sahibi olabilirsiniz.Satılık yavru köpek fiyatları genel olarak sağlık, hareketlilik, evcillik ve uyumluluk koşullarına göre değişmektedir. Değişken bir fiyat yapısı olduğu için belli bir fiyat ortaya koymak doğru olmayacaktır. Bu köpeklerin büyük ırkları için ve yavru ırkları için belirlenen fiyatlar değişecektir.

Uygun fiyatta satılık köpekleri güvenilen ve bilinen bir dernek ya da hayvan satım firmalarından sahip olmanız tavsiye edilmektedir.Buralardan alınan köpeklerin çıkarılmış profil dosyaları vardır. Ve bunlara bağlı olarak alacağınız köpeğin özelliklerini bilerek almış olacaksınız.Böylece ev ortamına alınan evcil hayvan zorluk çekmeden hem ortamına hem de verilecek besin ve besin bileşenlerine alışma evresi kısalacaktır.

Terrier White yavru köpeklerin tüy dökme gibi bir problemleri yoktur.Genel olarak yavaş büyüme problemleri vardır. Yapı olarak küçük ırktan oldukları için günlük besin ihtiyaçları karşılanmış olsa dahi birden büyüme gibi bir gelişim görülmez diğer ırklar gibi. Mama ile beslenen bu köpekler 2 hafta içerisinde etkisini göstermektedir.Diğer ırklarda 1 hafta içerisinde gelişim ve etkisi görülmektedir.Bu köpeklerin satımı için resmi internet siteleri, köpek barınakları, dernekleri,evcil hayvan satımı yapılan şirketler mevcuttur. Buralar üzerinden bu köpeklerin alışı yapılabilir.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 773 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul