köpek oteli

Tuzla Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Doğada yaşayan hiçbir canlı şiddeti hak etmez. Bir canlıya eğitim verilmek isteniyorsa onunla ortak bir payda da buluşularak bu gerçekleştirilmeye çalışılır. Köpeklerin eğitimi ırklarına ve yaşlarına doğru orantılı bir şekilde yapılmalıdır. Genellikle köpek eğitiminde Alman ekolü önemliyken son yıllarda ise açlık ile eğitilen köpekler rüşvete dayalı bir şekilde sanki muhteşem bir eğitimmiş gibi gösterilmektedir. Bu köpeklere verilen eğitime pozitif köpek eğitimi denilmektedir. Yalnız bu köpeklere verilen eğitim genellikle yavru ve insan canlısı köpeklere verilmektedir. Fakat koruma, bekçi, ordu, polis tarzında köpeklerin eğitimi için alama ekolünden gelen eğitim tercih edilmektedir. Alman ekolü eğitimde köpeklere pozitif bir eğitim verilmektedir fakat bu eğitimde açlık ile cezalandırmak ve yemek ile ödüllendirmek yoktur. Alman ekolü eğitiminde köpeği sevme ve melodi ile ödüllendirerek eğitim gerçekleşir.

Bize getirilen köpeklerin davranış bozukluğu varsa önce sahibi ile bir görüşme gerçekleşir. Çünkü o köpeği eğiten sahibidir. Onun davranışlarını bu hale getiren sahibi olduğu için herhangi bir davranış bozukluğu düzeltilecekse önce sahipten başlanılmalıdır. Bazen de sahipleri bilinçsiz olarak köpeklerinde davranış bozuklukları oluşturabilir. Böyle bir durumda bu köpekte oluşan yanlış davranış bozukluğunu bulmak ve daha sonra bunların düzeltilmesi için bir program uygulanmalıdır. Köpekteki davranış bozukluklarının düzeltilmesin en büyük pay sahibine düşmektedir. Çünkü köpek en çok vakit sahibiyle geçirdiğinden dolayı dolayısıyla kendine rol model olarak sahibini aldığı için önce sahibinin davranışlarının düzeltilmesi gerekir.

Köpeğin sahibinin geçmişi köpeğinin eğitimi üzerinde de etkilidir. Köpeğin sahiniz çocukluğunda şiddet ile eğitilmişse ya da yapması gereken şeyler kaba kuvvet uygulanarak yapılmışsa köpeğin sahibi de ona o şekilde davranır ve onu kendine davranıldığı gibi eğitmeye çalışır. Böyle kişiler köpeklerine de baskı ve şiddet ile davrandığından köpeğin davranışları da bozulacaktır. Köpeğe uygulanan böyle bir hareket sonucu köpek ya aşırı pısırık yani korkak olur ya da aşırı saldırgan ve hırçın olur.

Tuzla Köpek Eğitimi

Tuzla Köpek Eğitimi

Köpek eğitilecekse önce eğitmeni ile iyi anlaşmalıdır. Köpek eğitmeni ile kuracağı iyi bir bağ sayesinde daha rahat eğitilebilir. Eğitmenler köpeğin cinsini ve karakter özelliklerini daha iyi bildikleri için karakterlerine göre bir eğitim vermektedir. Köpek sahibi eğitmen sayesinde köpeğine nasıl davranıp davranmayacağını anladığı için oluşmuş problemler çözüleceği gibi ilerleyen zamanlarda meydana gelecek problemlerde önceden engellenmiş olur.

Köpek sahipleri köpeklerinin onların beklentilerine göre hareket etmesini isterler fakat unuttukları bir şey vardır ki onlar köpeklerinin beklentilerini karşılayan bir sahip midir? Köpeğinizin ne hissettiğini anlamadan onun sizi anlamasını beklemeniz mümkün değildir.

Köpeklerinizin temel itaat eğitimi 6 ve dokuz aylıkken yapılmalıdır. Köpeğiniz otur, yat, kalk, bırak, hayır gibi komutlarınız anlamasını istiyorsanız sabırlı olmalısınız. Tuzla köpek Eğitimi merkezi ile köpeğiniz temel itaat kurallarını öğrenerek sizin hayatınız kolaylaştırır. Köpekleriniz Temel itaat kurallarını bir süre eğitim merkezinde aldıktan sonra siz eğitim merkezine çağrılırsınız. Köpeğinizle nasıl bir diyalog kurmanız gereği size eğitmenler tarafından söylenecektir. Mesela dışarıya çıkarken köpeğinizin tasmasını kısa tutmalısınız. Siz önden kapıdan çıkmalı ardından köpeğiniz çıkmalı ve siz her zaman ondan önde yürümelisiniz.

Bu eğitimlerden çıktıktan sonra köpeğiniz temel itaat kurallarını algılamış olacaktır. Köpeğiniz liderin kimin olduğunu anlaması şart. Bu yüzden onda daha yüksekte oturmalı ve onunla aynı seviyede oturmaktan kaçınmalısınız. Ayrıca bu köpek eğitim merkezinde sadece köpeğin sahibine değil tüm ailenin köpeğe nasıl davranması gerektiği verilir. Tuzla Köpek Eğitim ile köpeğinizle iletişimi sorunlarınız halledilmiş olacaktır. Size hayvan dostunuzla geçireceğiniz güzel saatler kalacaktır.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 316 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul