köpek oteli

Ucuz Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Köpeklerimizin eğitimli olması ve verilen komutlara itaat etmesini isteriz ve bunun için birçok yolu deneriz bazen kendimiz evimizde eğitim vermeye çalışırız bazen ise profesyonel eğitim veren eğitim merkezlerine gönderebiliriz. Ucuz köpek eğitimi nasıl sağlayabiliriz birlikte inceleyelim.

Köpeklerimizi eğitmenin en başlıca yolu öncelikli olarak köpek sahiplerini eğitmekten geçiyor, köpek sahipleri ne kadar kararlı ve istekli olur ise eğitimin verilmesi de o kadar kolaylaşmış oluyor çünkü tam anlamıyla başarılı bir eğitim verilebilmesi için küçük yaşlarda başlanması işi kolaylaştırıyor.

Ucuz Köpek Eğitimi

Köpeklere verilecek eğitimin en ucuz olanı evde kendinizin eğitim vermesidir, bunun için internet üzerinden çeşitli yazılar okuyabilir, araştırmalar yapabilirsiniz veya destek alabilirsiniz. Evde vereceğiniz eğitimin tek masrafı ödüllendirmelerde kullanacağınız ek mamalar olacaktır . Bu mamaları da zaten günlük hayatının devamı içinde kullanmanız sebebi ile ek bir külfiyete girmemiş olacaksınız. Evde temel itaat eğitimlerinden olan; bırak, tut getir, yat, yuvarlan gibi komutları köpeğinize öğretmeniz çok ta zor değil . Köpeğinizle aranızda güçlü bir bağ kurabildiyseniz ve gerçekten eğitim için ayrılabileceğiniz zamanınız var ise en sağlıklı yolda denilebilir. Köpek eğitim merkezlerinde yapılan komut eğitimlerinden sonrada evde sık sık komut tekrarları yaptırılması istenmektedir çünkü tekrarlar yapılmadığı sürece komutlar köpeklerin hafızalarında kalıcı olmamakla birlikte eğitim sürecindeki meşakkatli yolculuk boşa çıkmış olabilir.

Köpeğim can dostum her türlü ücrete razıyım diyenler için, Köpek eğitim merkezlerinde verilen eğitimlerde çeşitli programlar uygulanmaktadır. Bu Eğitimler ; Paket programlar ve Parça programlar olarak adlandırılıyor. Paket programlar arasında temel itaat eğitimleri, davranışsal bozukluklara yönelik eğitimlerin yanı sıra sosyalleşmeleri içinde birçok eğitim verilir. Parça programlarda ise eksik kalmış komut eğitimlerine yoğunlaşılır.

Ucuz Köpek Eğitimi

Genel bir fiyatlandırma üzerinden ilerleyecek olur isek ;

Yavru köpeklere uyum eğitimi ve Tuvalet eğitimini içeren bir paketin fiyatı piyasa ortalamasına bakıldığına 1000 TL ile 1500 TL arasında değişebiliyor. Köpeğinizin daha önce eğitim alıp almaması, eğitimi evde talep ediyor olmanızın da fiyata etkisi muhakkak olacaktır.

Daha kapsamlı eğitim paketleri de mevcut ; bu paketlerde ise ; Temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi, işaret dili eğitimi ve Davranış eğitimini kapsamaktadır. Aynı zamanda Tuvalet eğitimi de verilmektedir. Böyle bir paket ile köpeğiniz tüm eğitimini tamamlasın istiyor iseniz 3500 TL den başlayan fiyatları gözden çıkarmanız gerekiyor.

Paket halde ihtiyacı uygun bir eğitim istiyor iseniz Temel itaat eğitimi için 2000 TL den başlayan fiyatlar üzerinde duruluyor.

Temel itaat eğitimi ve tuvalet eğitiminin birleştirildiği paket ise 2500 TL gibi bir rakamdan başlayarak indirimlerde sunulabiliyor.

Ortalama günlük 3 er saatlik eğitimlerin sunulduğu paketler için tuvalet eğitiminde ortalama 10 günlük bire biçilmiş durumda.4Temelitaat eğitiminde ise 1 ay 90 saat yeterli olacağı söyleniliyor.

4 aşamalı programlar için köpeğinizin en az 4 aylık olması da gerektiğini unutmayalım.

Birçok firma yavru köpekler için uyum eğitiminin öneminden bahsederken bir çoğu da bunun bir pazarlama politikası olduğunu anlatıyor. Uyum eğitiminin köpeğin anne kardeşlerinden ayrıldığı için sadece ve sadece yeni sahiplerince yapılabileceğinden onlara alışması için bağ kurması gerekli ola süreden ibaret olduğundan bahsediyor. Bunun bir geçiş evresi olduğu ve bu sürede tuvalet eğitimi verilerek sevgi ve oyun yoluyla atlatılabileceğinin altını çiziyorlar. En başta da söylediğimiz gibi en ucuz ve sağlıklı eğitim sahibinin kollarında sabırla ve zaman ayırarak verilebileceği eğitim olduğunun bir kez daha hatırlatmış olalım. Eğer köpeğiniz eve geleli uzun süre olmuş ve tuvalet eğitimi verememiş iseniz; bu noktada uzmandan yardım almak en doğru hareket olacaktır.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 356 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul