köpek oteli

Ucuz Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Köpeklerimizin eğitimli olması ve verilen komutlara itaat etmesini isteriz ve bunun için birçok yolu deneriz bazen kendimiz evimizde eğitim vermeye çalışırız bazen ise profesyonel eğitim veren eğitim merkezlerine gönderebiliriz. Ucuz köpek eğitimi nasıl sağlayabiliriz birlikte inceleyelim.

Köpeklerimizi eğitmenin en başlıca yolu öncelikli olarak köpek sahiplerini eğitmekten geçiyor, köpek sahipleri ne kadar kararlı ve istekli olur ise eğitimin verilmesi de o kadar kolaylaşmış oluyor çünkü tam anlamıyla başarılı bir eğitim verilebilmesi için küçük yaşlarda başlanması işi kolaylaştırıyor.

Ucuz Köpek Eğitimi

Köpeklere verilecek eğitimin en ucuz olanı evde kendinizin eğitim vermesidir, bunun için internet üzerinden çeşitli yazılar okuyabilir, araştırmalar yapabilirsiniz veya destek alabilirsiniz. Evde vereceğiniz eğitimin tek masrafı ödüllendirmelerde kullanacağınız ek mamalar olacaktır . Bu mamaları da zaten günlük hayatının devamı içinde kullanmanız sebebi ile ek bir külfiyete girmemiş olacaksınız. Evde temel itaat eğitimlerinden olan; bırak, tut getir, yat, yuvarlan gibi komutları köpeğinize öğretmeniz çok ta zor değil . Köpeğinizle aranızda güçlü bir bağ kurabildiyseniz ve gerçekten eğitim için ayrılabileceğiniz zamanınız var ise en sağlıklı yolda denilebilir. Köpek eğitim merkezlerinde yapılan komut eğitimlerinden sonrada evde sık sık komut tekrarları yaptırılması istenmektedir çünkü tekrarlar yapılmadığı sürece komutlar köpeklerin hafızalarında kalıcı olmamakla birlikte eğitim sürecindeki meşakkatli yolculuk boşa çıkmış olabilir.

Köpeğim can dostum her türlü ücrete razıyım diyenler için, Köpek eğitim merkezlerinde verilen eğitimlerde çeşitli programlar uygulanmaktadır. Bu Eğitimler ; Paket programlar ve Parça programlar olarak adlandırılıyor. Paket programlar arasında temel itaat eğitimleri, davranışsal bozukluklara yönelik eğitimlerin yanı sıra sosyalleşmeleri içinde birçok eğitim verilir. Parça programlarda ise eksik kalmış komut eğitimlerine yoğunlaşılır.

Ucuz Köpek Eğitimi

Genel bir fiyatlandırma üzerinden ilerleyecek olur isek ;

Yavru köpeklere uyum eğitimi ve Tuvalet eğitimini içeren bir paketin fiyatı piyasa ortalamasına bakıldığına 1000 TL ile 1500 TL arasında değişebiliyor. Köpeğinizin daha önce eğitim alıp almaması, eğitimi evde talep ediyor olmanızın da fiyata etkisi muhakkak olacaktır.

Daha kapsamlı eğitim paketleri de mevcut ; bu paketlerde ise ; Temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi, işaret dili eğitimi ve Davranış eğitimini kapsamaktadır. Aynı zamanda Tuvalet eğitimi de verilmektedir. Böyle bir paket ile köpeğiniz tüm eğitimini tamamlasın istiyor iseniz 3500 TL den başlayan fiyatları gözden çıkarmanız gerekiyor.

Paket halde ihtiyacı uygun bir eğitim istiyor iseniz Temel itaat eğitimi için 2000 TL den başlayan fiyatlar üzerinde duruluyor.

Temel itaat eğitimi ve tuvalet eğitiminin birleştirildiği paket ise 2500 TL gibi bir rakamdan başlayarak indirimlerde sunulabiliyor.

Ortalama günlük 3 er saatlik eğitimlerin sunulduğu paketler için tuvalet eğitiminde ortalama 10 günlük bire biçilmiş durumda.4Temelitaat eğitiminde ise 1 ay 90 saat yeterli olacağı söyleniliyor.

4 aşamalı programlar için köpeğinizin en az 4 aylık olması da gerektiğini unutmayalım.

Birçok firma yavru köpekler için uyum eğitiminin öneminden bahsederken bir çoğu da bunun bir pazarlama politikası olduğunu anlatıyor. Uyum eğitiminin köpeğin anne kardeşlerinden ayrıldığı için sadece ve sadece yeni sahiplerince yapılabileceğinden onlara alışması için bağ kurması gerekli ola süreden ibaret olduğundan bahsediyor. Bunun bir geçiş evresi olduğu ve bu sürede tuvalet eğitimi verilerek sevgi ve oyun yoluyla atlatılabileceğinin altını çiziyorlar. En başta da söylediğimiz gibi en ucuz ve sağlıklı eğitim sahibinin kollarında sabırla ve zaman ayırarak verilebileceği eğitim olduğunun bir kez daha hatırlatmış olalım. Eğer köpeğiniz eve geleli uzun süre olmuş ve tuvalet eğitimi verememiş iseniz; bu noktada uzmandan yardım almak en doğru hareket olacaktır.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 471 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu