köpek oteli

Ümraniye Köpek Eğitim Merkezi

Paylaş
 

Bazı köpekler yaşadıkları çevreye uyum sağlamada zorluk yaşamaktadırlar. Bu durum onlarda davranış bozukluklarına ve saldırganlığa sebep olmaktadır. Kendilerini kontrol etmeyi başaramadıkları için nerede ne zaman nasıl tepki verecekleri belli olmamaktadır. Bu tür köpeklerin yaşam alanlarında bulundurulması sakıncalı hale gelmektedir. Tehlikeyi ortadan kaldırmak için bu tür köpeklerin barınak ya da eğitim merkez alanlarında eğitilip evcilleştirilmesi sağlanmalıdır. Köpek eğitim merkezleri bunun için vardır. Davranış bozukluğu olan köpeklerin belli uygulamalı eğitimlerden ve temel itaat uygulamalarından geçirerek sakinleşmesini ve kontrollerini yapabilme öğretimi sağlanacaktır. Bu dönemi atlatan köpeklerin sahiplenilmesi ve yaşanılan çevrede yaşam hakkı sunulması da rahat ve güvenilir hale gelecektir.

Ümraniye Köpek Eğitim Merkezi Hakkında;

Ümraniye’nin güvenilir ve kaliteli köpek eğitim hizmeti veren kurumdur. Evde köpek eğitimi ile danışmanlık yapmaktadırlar. Köpek ve sahibi arasındaki ilişkiyi kuvvetlendirmek ve bağımlılık itaatini güçlendirmek için köpek ve sahibi için belli eğitim programları uygulanmaktadır. Böylece köpek eğitmenleri ile birlikte köpeklerin üzerinde oluşan sorunların çözümleri sahipleri ile birlikte çözüme kavuşacaktır. Bunun için Ümraniye köpek eğitim merkezi ne ulaşarak köpeğinizdeki davranış sorunlarını ve hangi konularda alışma ve uyumluluk sorunu yaşadığını paylaşmaktır. Böylece uygun bir program dahilinde uzman ve kaliteli eğitmenler içinde gün içerisinde öğretimlerin başlaması mümkündür.

Ümraniye Köpek Eğitim Merkezi

İletişime geçildiğinde verilen adrese merkez tarafından bir köpek eğitim uzmanı gönderilecektir. Anlattığınız sorunlara yönelik uygulamaları köpeğiniz üzerinde olup olmadığını sınayarak deneyecektir. Buna karakter analiz testi denmektedir. Bu test ile köpeklerin verilen komutların ve alışma süresinin zamanı belirlenmektedir. Bu evre bazı köpekler için kısa zamanda sonuç verirken bazı köpekler için uzun bir zaman alabilmektedir.

Karakter analizi sonrasında köpek eğitmeni ne yapılması gerektiğini, nelere dikkat edilmesi gerektiğini, bu eğitim esnasında nasıl tavır alınması gerektiğini anlatacaktır. Bu verilen adımlara düzenli ve sıra ile uyum sağlandığında köpek eğitimi kısa sürede gerçekleşecektir. Ümraniye köpek eğitim merkezindeki eğitim uygulamaları garantilidir. En önemli ayrıcalığı ise; köpek eğitimi tamamlandığında sahiplerine eğitim sertifikası verilmektedir.

Bu sertifika ile köpeklere ihtiyaç duyulan işlerde ve kurum sektörlerinde yardım amaçlı işlere dahil edilebilmektedir. Bu sertifika ile köpek sahipleri de bir eğitim uzmanı kadar bilgiler öğrenmiş olacaktır.

Ümraniye Köpek Eğitim Merkezi Eğitim Programları;

Eğitimler sırasında köpek eğitmenleri sadece köpek ve sahibi arasında danışmanlık görevi görmektedir. Köpeğin alışma evresinde neler yapılması gerektiğini anlatan uzman sahibe verilmesi gereken komutları öğretecektir. Öğrendiği eğitim ve komutları köpeği üzerinde deneyecek olan sahip bu itaati üstünde öğretildiği gibi uyguladığında köpeği üzerindeki değişimi gözlemleyecektir. Bu ilk adım eğitime temel itaat eğitimi denir. Burada tasma eğitimi ile göz teması kurularak komutlar verilir. Eğitimlere başlamadan önce köpek sahipleri bu eğitimlerden geçmektedirler. Öğrendiklerini köpekleri üzerinde uygulayarak onların evcil bir hayvan yapısına kısa sürede kavuşmasına yardımcı olacaklardır.

İlk temel itaat eğitimini geçen sahibi ve köpeği ikini uygulamaya tabii tutulmaktadırlar. Buna ileri itaat eğitimi denir. Bu programda köpeği üzerinde itaati sağlayan sahip köpeği ile duyuşsal anlamda bir eğitime girmektedir. Örneğin; sahibinin sesini öğrenme, diğer seslerden onu ayırma, onun komutuna uyma, yabancıyı tanıma, yabancıya itaat etmeme, sahibi koruma vb. durumlar için eğitim aşamasıdır.Bazı köpekler bu iki eğitim aşamasını daha önceden alışarak atlatmış olabilir. Bir başka eğitimi ise; oyun oynama , geri getirme, gösteri yapabilme, tuvalet eğitimleridir. Bu evredeki köpekler diğer iki aşamaya göre bir basamak daha üst seviyededir. Burada zihinsel fonksiyonları kullanma devreye girer. Burada köpek sahiplerinden çok Ümraniye köpek eğitim merkezi’nde ki uzman köpek eğitmenlerine iş düşmektedir.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 278 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul