köpek oteli

Ümraniye Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Doğada yaşayan her canlı sevgi ile eğitilmelidir. Köpek eğitiminde hem sahip hem de eğitmenin rolü büyüktür. Köpeklerin eğitimi ırklarına ve yaşlarına doğru orantılı bir şekilde yapılmalıdır. Genellikle köpek eğitiminde Alman ekolü önemliyken son yıllarda ise açlık ile eğitilen köpekler rüşvete dayalı bir şekilde sanki muhteşem bir eğitimmiş gibi gösterilmektedir. Bu köpeklere verilen eğitime pozitif köpek eğitimi denilmektedir. Yalnız bu köpeklere verilen eğitim genellikle yavru ve insan canlısı köpeklere verilmektedir. Fakat koruma, bekçi, ordu, polis tarzında köpeklerin eğitimi için alama ekolünden gelen eğitim tercih edilmektedir. Alman ekolü eğitimde köpeklere pozitif bir eğitim verilmektedir fakat bu eğitimde açlık ile cezalandırmak ve yemek ile ödüllendirmek yoktur. Alman ekolü eğitiminde köpeği sevme ve melodi ile ödüllendirerek eğitim gerçekleşir.

Bize getirilen köpeklerin davranış bozukluğu varsa önce sahibi ile bir görüşme gerçekleşir. Çünkü o köpeği eğiten sahibidir. Onun davranışlarını bu hale getiren sahibi olduğu için herhangi bir davranış bozukluğu düzeltilecekse önce sahipten başlanılmalıdır. Köpek sahiplerinin geçmişinde şiddetle maruz kalma varsa onlarda köpeklerini eğitirken bu yönteme başvurur. Bazen de sahipleri bilinçsiz olarak köpeklerinde davranış bozuklukları oluşturabilir. Böyle bir durumda bu köpekte oluşan yanlış davranış bozukluğunu bulmak ve daha sonra bunların düzeltilmesi için bir program uygulanmalıdır.

Köpek eğitilecekse eğitmene büyük iş düşer. Eğitmeni ile köpeğin kuracağı ilişki eğitilmesinde büyük rol oynar. Köpekteki davranış bozukluklarının düzeltilmesin en büyük pay sahibine düşmektedir. Köpek sahibi de eğitmenin kuralları doğrultusunda köpeği ile nasıl iletişim kurup kurmayacağını öğrenir. Çünkü köpek en çok vakit sahibiyle geçirdiğinden dolayı dolayısıyla kendine rol model olarak sahibini aldığı için önce sahibinin davranışlarının düzeltilmesi gerekir. Böylece ilerde yaşanılacak problemler önceden engellenmiş olur.

Ümraniye Köpek Eğitimi

Ümraniye Köpek Eğitimi

Köpeklerinizin temel itaat eğitimi 6 ve dokuz aylıkken yapılmalıdır. Köpeğiniz otur, yat, kalk, bırak, hayır gibi komutlarınız anlamasını istiyorsanız sabırlı olmalısınız. Ümraniye köpek Eğitimi merkezi ile köpeğiniz temel itaat kurallarını öğrenerek sizin hayatınız kolaylaştırır. Köpek eğitimde köpeğin cinside büyük rol oynamaktadır. Bazı cinsler kolay eğitilebileceği gibi bazı cinsle ise dominant karakter yapısı dolayısıyla zor eğitilirler. Köpekleriniz Temel itaat kurallarını bir süre eğitim merkezinde aldıktan sonra siz eğitim merkezine çağrılırsınız. Köpeğinizle nasıl bir diyalog kurmanız gereği size eğitmenler tarafından söylenecektir. Mesela dışarıya çıkarken köpeğinizin tasmasını kısa tutmalısınız.

Siz önden kapıdan çıkmalı ardından köpeğiniz çıkmalı ve siz her zaman ondan önde yürümelisiniz. Bu eğitimlerden çıktıktan sonra köpeğiniz temel itaat kurallarını algılamış olacaktır. Köpeğiniz liderin kimin olduğunu anlaması şart. Bu yüzden onda daha yüksekte oturmalı ve onunla aynı seviyede oturmaktan kaçınmalısınız. Ayrıca bu köpek eğitim merkezinde sadece köpeğin sahibine değil tüm ailenin köpeğe nasıl davranması gerektiği verilir. Tuzla Köpek Eğitim ile köpeğinizle iletişimi sorunlarınız halledilmiş olacaktır. Size hayvan dostunuzla geçireceğiniz güzel saatler kalacaktır.

Alabay cinsi köpekler baskın bir karaktere sahip olduklarından Eğitimleri zordur bu köpeklerin eğitimine altı aylıkken başlanılması daha doru olur. Düzgün eğitildiğinde sahibi için vazgeçilmez bir köpek olacaktır. Üst düzey bir koruma özelliğine sahiptir. Yabancılara karşı oldukça hassastır. Diğer köpeklerle anlaşması da orta düzeydedir. Alman kurtlarının aile ile ilişkisi çok iyidir. Bir köpekler çocuklarınız ile de iyi iletişim sağlar altı ve dokuz aylıkken eğitilmeye başlanmalıdır. Temel itaat özelliklerini iyi alan köpekler ileri seviye eğitimi kolay kabullenirler. Alaskan Mamute köpekleri ile sahibine kendini adar. Çocuklarla oynaması belirli yaşlara kadar doru değildir. Bekçilik açısından uygun değildir. Çok dost canlısı bir köpektir. Apartmanda yaşamaya uygun değildir. O yüzden müstakil evlerde yaşaması uygundur. Köpeklerim itaat eğitimi erken yaşta yapılmalıdır ki ilerleyen zamanlarda sizinle problem yaşamasın.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 310 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu