köpek oteli

Ümraniye Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Doğada yaşayan her canlı sevgi ile eğitilmelidir. Köpek eğitiminde hem sahip hem de eğitmenin rolü büyüktür. Köpeklerin eğitimi ırklarına ve yaşlarına doğru orantılı bir şekilde yapılmalıdır. Genellikle köpek eğitiminde Alman ekolü önemliyken son yıllarda ise açlık ile eğitilen köpekler rüşvete dayalı bir şekilde sanki muhteşem bir eğitimmiş gibi gösterilmektedir. Bu köpeklere verilen eğitime pozitif köpek eğitimi denilmektedir. Yalnız bu köpeklere verilen eğitim genellikle yavru ve insan canlısı köpeklere verilmektedir. Fakat koruma, bekçi, ordu, polis tarzında köpeklerin eğitimi için alama ekolünden gelen eğitim tercih edilmektedir. Alman ekolü eğitimde köpeklere pozitif bir eğitim verilmektedir fakat bu eğitimde açlık ile cezalandırmak ve yemek ile ödüllendirmek yoktur. Alman ekolü eğitiminde köpeği sevme ve melodi ile ödüllendirerek eğitim gerçekleşir.

Bize getirilen köpeklerin davranış bozukluğu varsa önce sahibi ile bir görüşme gerçekleşir. Çünkü o köpeği eğiten sahibidir. Onun davranışlarını bu hale getiren sahibi olduğu için herhangi bir davranış bozukluğu düzeltilecekse önce sahipten başlanılmalıdır. Köpek sahiplerinin geçmişinde şiddetle maruz kalma varsa onlarda köpeklerini eğitirken bu yönteme başvurur. Bazen de sahipleri bilinçsiz olarak köpeklerinde davranış bozuklukları oluşturabilir. Böyle bir durumda bu köpekte oluşan yanlış davranış bozukluğunu bulmak ve daha sonra bunların düzeltilmesi için bir program uygulanmalıdır.

Köpek eğitilecekse eğitmene büyük iş düşer. Eğitmeni ile köpeğin kuracağı ilişki eğitilmesinde büyük rol oynar. Köpekteki davranış bozukluklarının düzeltilmesin en büyük pay sahibine düşmektedir. Köpek sahibi de eğitmenin kuralları doğrultusunda köpeği ile nasıl iletişim kurup kurmayacağını öğrenir. Çünkü köpek en çok vakit sahibiyle geçirdiğinden dolayı dolayısıyla kendine rol model olarak sahibini aldığı için önce sahibinin davranışlarının düzeltilmesi gerekir. Böylece ilerde yaşanılacak problemler önceden engellenmiş olur.

Ümraniye Köpek Eğitimi

Ümraniye Köpek Eğitimi

Köpeklerinizin temel itaat eğitimi 6 ve dokuz aylıkken yapılmalıdır. Köpeğiniz otur, yat, kalk, bırak, hayır gibi komutlarınız anlamasını istiyorsanız sabırlı olmalısınız. Ümraniye köpek Eğitimi merkezi ile köpeğiniz temel itaat kurallarını öğrenerek sizin hayatınız kolaylaştırır. Köpek eğitimde köpeğin cinside büyük rol oynamaktadır. Bazı cinsler kolay eğitilebileceği gibi bazı cinsle ise dominant karakter yapısı dolayısıyla zor eğitilirler. Köpekleriniz Temel itaat kurallarını bir süre eğitim merkezinde aldıktan sonra siz eğitim merkezine çağrılırsınız. Köpeğinizle nasıl bir diyalog kurmanız gereği size eğitmenler tarafından söylenecektir. Mesela dışarıya çıkarken köpeğinizin tasmasını kısa tutmalısınız.

Siz önden kapıdan çıkmalı ardından köpeğiniz çıkmalı ve siz her zaman ondan önde yürümelisiniz. Bu eğitimlerden çıktıktan sonra köpeğiniz temel itaat kurallarını algılamış olacaktır. Köpeğiniz liderin kimin olduğunu anlaması şart. Bu yüzden onda daha yüksekte oturmalı ve onunla aynı seviyede oturmaktan kaçınmalısınız. Ayrıca bu köpek eğitim merkezinde sadece köpeğin sahibine değil tüm ailenin köpeğe nasıl davranması gerektiği verilir. Tuzla Köpek Eğitim ile köpeğinizle iletişimi sorunlarınız halledilmiş olacaktır. Size hayvan dostunuzla geçireceğiniz güzel saatler kalacaktır.

Alabay cinsi köpekler baskın bir karaktere sahip olduklarından Eğitimleri zordur bu köpeklerin eğitimine altı aylıkken başlanılması daha doru olur. Düzgün eğitildiğinde sahibi için vazgeçilmez bir köpek olacaktır. Üst düzey bir koruma özelliğine sahiptir. Yabancılara karşı oldukça hassastır. Diğer köpeklerle anlaşması da orta düzeydedir. Alman kurtlarının aile ile ilişkisi çok iyidir. Bir köpekler çocuklarınız ile de iyi iletişim sağlar altı ve dokuz aylıkken eğitilmeye başlanmalıdır. Temel itaat özelliklerini iyi alan köpekler ileri seviye eğitimi kolay kabullenirler. Alaskan Mamute köpekleri ile sahibine kendini adar. Çocuklarla oynaması belirli yaşlara kadar doru değildir. Bekçilik açısından uygun değildir. Çok dost canlısı bir köpektir. Apartmanda yaşamaya uygun değildir. O yüzden müstakil evlerde yaşaması uygundur. Köpeklerim itaat eğitimi erken yaşta yapılmalıdır ki ilerleyen zamanlarda sizinle problem yaşamasın.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 203 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul