köpek oteli

Üsküdar Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Kendinizi yalnız hissediyorsanız ve sürekli olarak yanınızda olacak ve sizi bırakıp gitmeyecek bir arkadaşa ihtiyaç duyuyorsanız kendinize bir köpek alıp besleyebilirsiniz. Köpekler bilinen saldırgan kimliklerinin aksine son derece duygusal ve vefakâr hayvanlardır. Sahibine son derece bağlı olan bu hayvanlar asla sahiplerini satmazlar ve olası bir tehlike durumunda kendilerini öne atarak sahiplerini korurlar.  Bir köpek alıp besleyecekseniz öncelikle yaşam alanınızı analiz etmeli ve sizin yaşam alanınız ve standartlarınıza en uygun köpek cinsini bulmalısınız. Eğer apartmanda yaşıyorsanız bir kangal cinsi köpek besleyemezsiniz. Ya da çok kalabalık nüfuslu bir ilde kalabalık ve işlek bir cadde üzerindeyseniz bir pitpull besleyemezsiniz. Beslerseniz de sonucu sizin için umduğunuz gibi olmayabilir.

Yaşam tarzınız ve standartlarınıza uygun köpek cinsini bulduktan sonra size en yakın petshoptan ya da internet sitelerindeki sahiplendirme sitelerinden istediğiniz cinsi tedarik edebilirsiniz. Asıl önemli olan aşama bundan sonra ki aşamadır; EĞİTİM. Eğitim köpekler için olmazsa olmaz olan ve özellikle de evde bakılacak köpekler için hayati önem taşıyan bir etkendir. Köpeğin evde nasıl yaşaması gerektiği tuvaletini bereye yapacağı nerde ve ne zaman yemek yiyeceği havlayıp havlamayacağı bunların hepsi ona eğitimle öğretilecektir.

Köpek eğitimi öyle herkesin yapabileceği sıradan ve basit bir değildir. Köpeğinizin eğitimi için yakın çevrenizde bulunan 6yada daha önce duyduğunuz köpek eğitim merkezlerinden yardım alabilirsiniz. Üsküdar’da oturanlar ve çevresinde ikamet edenler için Üsküdar köpek eğitim merkezi en ideal tercih olacaktır. Köpeğinizi kendi muhitinden fazla uzaklaştırmada kendi bulunduğunuz yerdeki eğitim merkezlerine bırakın. Bu merkezlerde köpeklerinize temel itaat eğitimleri yemek yeme eğitimleri tuvalet eğitimleri ev ve apartman yaşamı gibi temel eğitimler verilir ve köpekler tarafından eğitimin en kolay alındığı dönem yavru oldukları 2-3 aylık olan dönemleridir. Bu dönemlerde köpeklere ne öğretmeye çalışırsanız zorlanmadan ve sizi zorlamadan kolaylıkla öğrenirler ve kolaylıkla da unutmazlar. Yavru iken aldığınız bir köpeğe bildiği ya da bileceği her şeyi siz öğretebilirsiniz. Tıpkı bir çocuk büyütüyormuş gibi düşünebilirsiniz.

Üsküdar Köpek Eğitimi

Üsküdar Köpek Eğitimi

Köpeğinizin eğitimi tamamlandıktan sonra onunla birkaç gün zaman geçirmeli ve eğitiminin başarılı olup olmadığını test edebilirsiniz. Eğer ki sonuçtan memnun kalmazsanız tekrar eğitim merkezi ile görüşerek köpeğinizin aldığı eğitimi yeterli bulmadığınızı belirterek tekrar bir eğitime tabii tutulmasını istediğinizi belirtebilirsiniz. Bu isteğiniz itirazsız olarak yerine getirilecektir. Fakat bu gibi durumlarla çok nadir karşılaşılmakta hatta hiç karşılaşılmamaktadır da denilebilir. Özellikle de Üsküdar köpek eğitimi merkezi işini hakkıyla ve gerçekten ustalıkla yapan yerlerden birisidir.

Her köpek türü de eğitilmeye yatkın değildir.  Buda unutulmaması ve göz önünde bulundurulması gereken bir durumdur. Köpeğinizin eğitilmeye yatkın olup olmadığı eğitim kurumu tarafından size birkaç gün içerisinde bildirilir. Eğer köpeğinizin eğitilmeye müsait olmadığı kanaati verildiyse yapabileceğiniz pek fazla seçeneğiniz bulunmamaktadır. Eğitilemeyen bir köpeğin de tahmin edilebileceği üzere apartmanda veya evde bakılması oldukça zor olacaktır. Bu nedenle evde köpek bakmaya karar verdiğinizde bakacağınız cinsi araştırırken baktığınız ırkın eğitime yatkın olup olmadığını da araştırmanız yararlı olacaktır.

Sokaklarda ki birçok köpeğin başı boş ve sahipsiz oluşunun nedenleri arasında bu şekilde bilinçsizce başkalarından ya da barınaklardan alınmaları ve daha sonrasında eğitilemeyince de sokaklara kaderlerine terk edilmeleridir. Burada insanlara büyük bir sorumluluk düşmektedir. Bakamayacağınız ya da ırkını cinsini özelliklerini iyice araştırmadığınız köpekleri sahiplenmemeniz hem sizin hem de köpeklerin açısından yararlı olacaktır. Bir köpek sahiplenerek bakmak ciddi anlamda sorumluluk sahibi olmayı gerektirir ve tıpkı bir insan gibi köpeklerin de ihtiyaçlarının karşılanması gerekir. Tüm bunlar göz önünde bulundurularak hesaplandıktan sonra bir köpek sahiplenilmeli ve eğitim için eğitim merkezlerine bırakılmalıdır.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 359 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu