köpek oteli

Yavru Ev Köpekleri Satışı

Paylaş
 

Köpek bakıcılarının günümüzde hızla yaygınlaşması üzerine köpekler üzerine kurulan işletmelerin sayısı da buna bağlı olarak artmış ve hala da hızla artmaktadır. Bilindiği gibi köpekler çeşit çeşittir. İnsanların köpeklerin genetiğiyle oynaması ve değişik köpek ırklarının birbirleriyle çiftleşmeleri sonucu yeni yeni köpek ırkları ortaya çıkmıştır. Her ırkın kendine göre genetik ve fiziksel özellikleri bulunmakla beraber her köpeğin etkilendiği ve hoşlanıp hoşlanmadığı şeyler aynı değildir.

Günümüzde her 4 evden ikisinde köpek beslendiğini düşünürseniz köpek besleme oranlarının hangi seviyelerde olduğunu tahmin etmekte zorlanmazsınız. Bakmaya karar verdiğimiz köpekleri hem daha sevimli olmaları hem bize daha çabuk alışsınlar diye hem de eğitime daha yatkın oldukları için yavru iken alırız. Bu yüzden artık sadece yavru köpek satışı yapan işletmeler görmek mümkündür. Bu işletmeler değişik ırklara mensup birkaç çift yetişkin köpek almakta ve bu çiftleri çiftleştirerek yavrulamalarını sağlamaktadır. Doğan yavruları da gerek internet gerekse dükkân aracılığı ile ellerinde var olan yavru köpeğin cinsinden bakmak isteyen kişilere satmaktadırlar.

Bu şekilde köpeklerin çiftleşerek yavrulamalarından para kazanmakta ve bu işi ticarete dönüştürmüş durumdalar. Ancak henüz yeni doğmuş yavruların anne babalarından ayrılarak satılmaları ne kadar doğru ne kadar yanlış tartışılabilir bir durumdur. Yavru ev köpekleri satışı yapan kişileri ya da işletmeleri hemen her yerde bulabilirsiniz. En basiti neredeyse her köşe başında bir tane bulunan petshoplarda da yavru köpek satışı yapılmaktadır. Ayrıca köpeklerin yavruyken satın alınmalarının avantajları da vardır.

Yavru köpekler yetişkinlere göre daha kolay eğitilmekte ve henüz bir yaşam alışkanlıkları olmadığı için onlara kendi istediğimiz gibi bir alışkanlık kazandırabiliriz. Henüz yavru iken alınan bir köpeğin her ihtiyacıyla siz ilgileneceğiniz için ve köpek her gözünü açtığında ve her bir şeye ihtiyacı olduğunda karşısında sizi gördüğü için size daha çok bağlanacaktır. Ve köpeğinizle aranızdaki sevgi bağı normalden daha kuvvetli olacaktır.

Yavru Ev Köpekleri Satışı

Yavru Ev Köpekleri Satışı

Ancak unutmamalısınız ki yavru bir köpeğin bakımı gözüktüğü gibi kolay değil aksine çok zor ve çok yoğun bir tempo gerektiren bir iştir. Sürekli olarak huzursuz olacak ve sizden bir şeyler isteyecektir. Ona tuvaletini nereye yapması gerektiğini yemek yemesini çok havlamaması gerektiğini size itaat etmesi gerektiğini öğrenmesi için onu köpek eğitim kursuna göndermelisiniz. Burada eğitimi başarıyla tamamladıktan sonra tekrar sizin yanınıza gelecek ve bu defa daha akıllı ve daha uslu bir yavru olmuş olacaktır. Çünkü artık az çok bazı şeyleri öğrenmiş yaramazlık yapmaması gerektiğini kavramıştır.  Her yavru gibi yavru köpeklerin de kendilerine has bir tatlılıkları ve güzellikleri vardır. Yavru bir köpek aldıysanız onu eğitime bile göndermek istemeyebilirsiniz çünkü öyle masum bir güzellikleri vardır ki biran olsun ayrı kalmak istemezsiniz.

Kısacası köpek beslemeye karar erdiyseniz ve sizin şartlarınıza en uygun yaşam koşuluna sahip köpek cinsini de araştırdıysanız; o köpeğin yavrusunu bularak yavru olarak satın almalısınız. Bu şekilde hem o size ve sizin hayatınıza uyum sağlamakta zorlanmayacak; hem de ev ve apartman yaşamı için gerekli olan eğitimleri yetişkin bir köpeğe göre daha rahat kavrayacaktır. Aynı zamanda eğitimi daha yavruyken aldığı içinde hafızasına kazıyacaktır. Ve yetişkin köpeklere oranla unutma ya da yeteneğini kaybetme oranı daha düşük olacaktır.

Yetişkin köpekler birden alışkın olmadıkları ev yaşamına girdiklerinde hemen kolaylıkla uyum sağlayamazlar. Bir boşluğa düşerek ruhsal bunalıma girerler ancak yavru köpeklerde böyle bir şey söz konusu değildir. Onların henüz bir yaşam şekilleri olmadığından ve kendilerine özgü yaşam alışkanlıkları olmadığı için onlara ihtiyaç duydukları ve duyacakları her şeyi siz öğretebilirsiniz.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 431 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu