köpek oteli

Yavru Ev Köpekleri Satışı

Paylaş
 

Köpek bakıcılarının günümüzde hızla yaygınlaşması üzerine köpekler üzerine kurulan işletmelerin sayısı da buna bağlı olarak artmış ve hala da hızla artmaktadır. Bilindiği gibi köpekler çeşit çeşittir. İnsanların köpeklerin genetiğiyle oynaması ve değişik köpek ırklarının birbirleriyle çiftleşmeleri sonucu yeni yeni köpek ırkları ortaya çıkmıştır. Her ırkın kendine göre genetik ve fiziksel özellikleri bulunmakla beraber her köpeğin etkilendiği ve hoşlanıp hoşlanmadığı şeyler aynı değildir.

Günümüzde her 4 evden ikisinde köpek beslendiğini düşünürseniz köpek besleme oranlarının hangi seviyelerde olduğunu tahmin etmekte zorlanmazsınız. Bakmaya karar verdiğimiz köpekleri hem daha sevimli olmaları hem bize daha çabuk alışsınlar diye hem de eğitime daha yatkın oldukları için yavru iken alırız. Bu yüzden artık sadece yavru köpek satışı yapan işletmeler görmek mümkündür. Bu işletmeler değişik ırklara mensup birkaç çift yetişkin köpek almakta ve bu çiftleri çiftleştirerek yavrulamalarını sağlamaktadır. Doğan yavruları da gerek internet gerekse dükkân aracılığı ile ellerinde var olan yavru köpeğin cinsinden bakmak isteyen kişilere satmaktadırlar.

Bu şekilde köpeklerin çiftleşerek yavrulamalarından para kazanmakta ve bu işi ticarete dönüştürmüş durumdalar. Ancak henüz yeni doğmuş yavruların anne babalarından ayrılarak satılmaları ne kadar doğru ne kadar yanlış tartışılabilir bir durumdur. Yavru ev köpekleri satışı yapan kişileri ya da işletmeleri hemen her yerde bulabilirsiniz. En basiti neredeyse her köşe başında bir tane bulunan petshoplarda da yavru köpek satışı yapılmaktadır. Ayrıca köpeklerin yavruyken satın alınmalarının avantajları da vardır.

Yavru köpekler yetişkinlere göre daha kolay eğitilmekte ve henüz bir yaşam alışkanlıkları olmadığı için onlara kendi istediğimiz gibi bir alışkanlık kazandırabiliriz. Henüz yavru iken alınan bir köpeğin her ihtiyacıyla siz ilgileneceğiniz için ve köpek her gözünü açtığında ve her bir şeye ihtiyacı olduğunda karşısında sizi gördüğü için size daha çok bağlanacaktır. Ve köpeğinizle aranızdaki sevgi bağı normalden daha kuvvetli olacaktır.

Yavru Ev Köpekleri Satışı

Yavru Ev Köpekleri Satışı

Ancak unutmamalısınız ki yavru bir köpeğin bakımı gözüktüğü gibi kolay değil aksine çok zor ve çok yoğun bir tempo gerektiren bir iştir. Sürekli olarak huzursuz olacak ve sizden bir şeyler isteyecektir. Ona tuvaletini nereye yapması gerektiğini yemek yemesini çok havlamaması gerektiğini size itaat etmesi gerektiğini öğrenmesi için onu köpek eğitim kursuna göndermelisiniz. Burada eğitimi başarıyla tamamladıktan sonra tekrar sizin yanınıza gelecek ve bu defa daha akıllı ve daha uslu bir yavru olmuş olacaktır. Çünkü artık az çok bazı şeyleri öğrenmiş yaramazlık yapmaması gerektiğini kavramıştır.  Her yavru gibi yavru köpeklerin de kendilerine has bir tatlılıkları ve güzellikleri vardır. Yavru bir köpek aldıysanız onu eğitime bile göndermek istemeyebilirsiniz çünkü öyle masum bir güzellikleri vardır ki biran olsun ayrı kalmak istemezsiniz.

Kısacası köpek beslemeye karar erdiyseniz ve sizin şartlarınıza en uygun yaşam koşuluna sahip köpek cinsini de araştırdıysanız; o köpeğin yavrusunu bularak yavru olarak satın almalısınız. Bu şekilde hem o size ve sizin hayatınıza uyum sağlamakta zorlanmayacak; hem de ev ve apartman yaşamı için gerekli olan eğitimleri yetişkin bir köpeğe göre daha rahat kavrayacaktır. Aynı zamanda eğitimi daha yavruyken aldığı içinde hafızasına kazıyacaktır. Ve yetişkin köpeklere oranla unutma ya da yeteneğini kaybetme oranı daha düşük olacaktır.

Yetişkin köpekler birden alışkın olmadıkları ev yaşamına girdiklerinde hemen kolaylıkla uyum sağlayamazlar. Bir boşluğa düşerek ruhsal bunalıma girerler ancak yavru köpeklerde böyle bir şey söz konusu değildir. Onların henüz bir yaşam şekilleri olmadığından ve kendilerine özgü yaşam alışkanlıkları olmadığı için onlara ihtiyaç duydukları ve duyacakları her şeyi siz öğretebilirsiniz.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 302 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul