Hause Of İstanbul

Yavru Ev Köpekleri Satışı

Paylaş
 

Köpek bakıcılarının günümüzde hızla yaygınlaşması üzerine köpekler üzerine kurulan işletmelerin sayısı da buna bağlı olarak artmış ve hala da hızla artmaktadır. Bilindiği gibi köpekler çeşit çeşittir. İnsanların köpeklerin genetiğiyle oynaması ve değişik köpek ırklarının birbirleriyle çiftleşmeleri sonucu yeni yeni köpek ırkları ortaya çıkmıştır. Her ırkın kendine göre genetik ve fiziksel özellikleri bulunmakla beraber her köpeğin etkilendiği ve hoşlanıp hoşlanmadığı şeyler aynı değildir.

Günümüzde her 4 evden ikisinde köpek beslendiğini düşünürseniz köpek besleme oranlarının hangi seviyelerde olduğunu tahmin etmekte zorlanmazsınız. Bakmaya karar verdiğimiz köpekleri hem daha sevimli olmaları hem bize daha çabuk alışsınlar diye hem de eğitime daha yatkın oldukları için yavru iken alırız. Bu yüzden artık sadece yavru köpek satışı yapan işletmeler görmek mümkündür. Bu işletmeler değişik ırklara mensup birkaç çift yetişkin köpek almakta ve bu çiftleri çiftleştirerek yavrulamalarını sağlamaktadır. Doğan yavruları da gerek internet gerekse dükkân aracılığı ile ellerinde var olan yavru köpeğin cinsinden bakmak isteyen kişilere satmaktadırlar.

Bu şekilde köpeklerin çiftleşerek yavrulamalarından para kazanmakta ve bu işi ticarete dönüştürmüş durumdalar. Ancak henüz yeni doğmuş yavruların anne babalarından ayrılarak satılmaları ne kadar doğru ne kadar yanlış tartışılabilir bir durumdur. Yavru ev köpekleri satışı yapan kişileri ya da işletmeleri hemen her yerde bulabilirsiniz. En basiti neredeyse her köşe başında bir tane bulunan petshoplarda da yavru köpek satışı yapılmaktadır. Ayrıca köpeklerin yavruyken satın alınmalarının avantajları da vardır.

Yavru köpekler yetişkinlere göre daha kolay eğitilmekte ve henüz bir yaşam alışkanlıkları olmadığı için onlara kendi istediğimiz gibi bir alışkanlık kazandırabiliriz. Henüz yavru iken alınan bir köpeğin her ihtiyacıyla siz ilgileneceğiniz için ve köpek her gözünü açtığında ve her bir şeye ihtiyacı olduğunda karşısında sizi gördüğü için size daha çok bağlanacaktır. Ve köpeğinizle aranızdaki sevgi bağı normalden daha kuvvetli olacaktır.

Yavru Ev Köpekleri Satışı

Yavru Ev Köpekleri Satışı

Ancak unutmamalısınız ki yavru bir köpeğin bakımı gözüktüğü gibi kolay değil aksine çok zor ve çok yoğun bir tempo gerektiren bir iştir. Sürekli olarak huzursuz olacak ve sizden bir şeyler isteyecektir. Ona tuvaletini nereye yapması gerektiğini yemek yemesini çok havlamaması gerektiğini size itaat etmesi gerektiğini öğrenmesi için onu köpek eğitim kursuna göndermelisiniz. Burada eğitimi başarıyla tamamladıktan sonra tekrar sizin yanınıza gelecek ve bu defa daha akıllı ve daha uslu bir yavru olmuş olacaktır. Çünkü artık az çok bazı şeyleri öğrenmiş yaramazlık yapmaması gerektiğini kavramıştır.  Her yavru gibi yavru köpeklerin de kendilerine has bir tatlılıkları ve güzellikleri vardır. Yavru bir köpek aldıysanız onu eğitime bile göndermek istemeyebilirsiniz çünkü öyle masum bir güzellikleri vardır ki biran olsun ayrı kalmak istemezsiniz.

Kısacası köpek beslemeye karar erdiyseniz ve sizin şartlarınıza en uygun yaşam koşuluna sahip köpek cinsini de araştırdıysanız; o köpeğin yavrusunu bularak yavru olarak satın almalısınız. Bu şekilde hem o size ve sizin hayatınıza uyum sağlamakta zorlanmayacak; hem de ev ve apartman yaşamı için gerekli olan eğitimleri yetişkin bir köpeğe göre daha rahat kavrayacaktır. Aynı zamanda eğitimi daha yavruyken aldığı içinde hafızasına kazıyacaktır. Ve yetişkin köpeklere oranla unutma ya da yeteneğini kaybetme oranı daha düşük olacaktır.

Yetişkin köpekler birden alışkın olmadıkları ev yaşamına girdiklerinde hemen kolaylıkla uyum sağlayamazlar. Bir boşluğa düşerek ruhsal bunalıma girerler ancak yavru köpeklerde böyle bir şey söz konusu değildir. Onların henüz bir yaşam şekilleri olmadığından ve kendilerine özgü yaşam alışkanlıkları olmadığı için onlara ihtiyaç duydukları ve duyacakları her şeyi siz öğretebilirsiniz.

Bu yazı 190 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Bir taraftan olayların sizi zorladığını düşünebilirsiniz ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Ancak isteklerinizin yaratacağı heyecana kendinizi bırakabilirsiniz. Sabırlı ve sakin davranmayı başaranlar için keyifli bir gün. Dikkatinizi kendinize odaklayabilir ve geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Çeşitli seyahatler yapabilir, kendinizi yenilemek için gayret gösterebilirsiniz. Hareket halinde olanlar arkadaş olabilecekleri zeki ve donanımlı kişiler ile karşılaşabilirler.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün. Farklı kültür ve felsefeye sahip olan kişilerle birlikte olabilirsiniz. Olaylara ve insanlara bakış açınız değişiyor. Ancak detaylara fazla takılı kalmayın ve ayrıntıların dağıtıcı etkisinden uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz yatırımları gözden geçirecek ve dikkatinizi kendinizin dışında gelişen olaylara yönelteceksiniz. Seyahatler ve çevre gezileri keyfinizi yerine getirecek. Bazı olaylar karşısında alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat kendinizi duygulara kaptırmayacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve ciddi konular ile ilgilenebilirsiniz. Üzerinizde hissettiğiniz halsizlik ve isteksizlik gün içinde dağılacak ve dikkatinizi önem verdiğiniz konulara odaklayacaksınız. Üstelik yaşlı kişiler, patron ve otoriteyi temsil eden kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız. Böylece sabırsızlığınız azalacak ve yakınlarınıza karşı anlayışlı davranacaksınız. Yapmanız gereken işler ve daha önce almış olduğunuz sorumluluklar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Fakat bugün sabırlı ve disiplinli davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi üzerinizde oluşturduğunuz disiplin çevrenizi etkileyecek. Özellikle büyükleriniz sizi takdir edecek. Bu arada kafanızın karışıklığı yüzünden sağlığınız kolay etkilenebilir. Fakat iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olduğunuz için sağlık sorunları ile kolay başa çıkabilirsiniz. Sadece dikkatinizi odaklamanız biraz zor olabilir. Bu nedenle dikkat gerektiren işleri sonraya erteleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Eğlenceli ortamlar ve açık havada dolaşmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve keşif gezileri yapacaksınız. Özellikle yatırıma yönelik yaptığınız araştırmalar ve çalışmalarınızı bugün gözden geçirebilirsiniz. Yenilikler ve her türlü zenginlikler dikkatinizi çekecek. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanların bütün dikkati yatırıma yönelik olabilir. Aynı zamanda kendinizi yenilemek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için güçlü arzular duyacaksınız. Fakat saygı duyduğunuz kişilere karşı daha dikkatli davranın. Detaylar dikkatinizi dağıtabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizle meşgul olacaksınız. İsteklerinizin arttığı bir dönem ve parasal sorunlarınız olabilir. Daha doğrusu parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Harcama yaparken bütçenizi fazla aşmamaya özen gösterin. Bu arada arkadaşlarınızdan veya yakınlarınızdan borç alabilir veya yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı biraz anlayışlı davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirdiğiniz için sevdiğiniz içerleyebilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve önem verdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Disiplinli ve ciddi tavırlarınız ile büyüklerinizi etkileyebilirsiniz. Özellikle burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar, hiçbir zaman olmadıkları kadar sabırlı ve dirayetli olacaklar. Uzun zamandır görmediğiniz büyükleriniz ile ilgilenebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Katılacağınız davetlerde önemsediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir ve ilişkilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bugün hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Değiştirmek istediğiniz alışkanlıklarınızın sizi zorladığını düşünebilir ve yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Veya bunlar hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Daha önce sizde korku uyandıran konular artık aynı etkiyi yaratmayacak ve önemini kaybedecek. Bunun yerine daha başka şeyler önem kazanıyor. Bu arada hanım arkadaş ve yakınlarınız ile aranızdaki ilişkileri zorlamasanız iyi olacak. Duygular yerine aklınız ile hareket ederseniz, sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Aslında çözümleyici ve dikkatli bir tutum içinde bulunacaksınız ve arkadaşlarınız sizi destekleyecek.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu