köpek oteli

Yavru Köpek Fiyatları

Paylaş
 

İnsanoğlu hayatının birçok zamanında ve yerinde birçok dosta ihtiyaç duyar. Bunları kimi zaman kendi cinsi olan insan ile yaparken kimi zamanda kendisine yakın gördüğü bir hayvanı evcilleştirerek onunla dostluk bağı kurar ve bu bağ ilerde güçlenerek daha sıkı ve kopmaz bir hale gelir. İnsan yaşamı var olduğundan beri insanlar çevresinde ki bireylerin de dışında birçok varlıkla münasebete girerek etkileşim kurmuşlardır. Bu etkileşim kimi zaman hayatta kalma güdüsü ile kurulsa da bazı zamanlarda ise dostluk ve yardıma ihtiyaçtan dolayı kurulmuştur.

Bu sebepledir ki insanlar kendilerinin fazla yürüyemediği zamanlarda at gibi toynak hayvanları kullanarak uzun mesafeleri kendilerine daha kısa hale getirmişlerdir. Hayvanlar insanlara geçmişten beri öyle yardımlarda bulunmuşlardır ki insanlar artık hayvanlara muhtaç duruma gelmişlerdir. Bu sebeple işte bir diğer noktada da insanoğlunun yardımına öküzler koşmuştur. Tarla alındığı zaman ne yapılacaktır tarla sürülecektir işte tam bu nokta da devreye öküz girerek insanlara yardım eli uzatmıştır. İnsanlar yaşadıkları süre zarfı içinde hayvanlardan her türlü faydalanmış, etini yemiş, sütünü içmiş hatta gerektiğinde derilerini kendilerine elbise yaparak soğuktan korunmuşlardır.

İşte insanoğlu hayvanların bütün bu nimetlerinden yararlanırken bir hayvanın da dostluğundan faydalanmış ve ömürlerine bazen bu hayvanı alarak insanlardan uzaklaşmışlardır. İşte bu hayvanımızın adı da sevimli bir hayvan türü olan köpeklerdir. Köpekler süre gelen zaman da insanların en büyük yardımcıları olmuş ve her türlü insanların sadık dostu olarak kalmışlardır. Köpekler ortalama olarak birçok hayvandan daha zekidirler öyle ki hafızaları ortalama 250 komutu aklında tutar. Yani ortalama bir köpek 2 yaşında ki bir çocukla eş değer bir zekâya sahiptir. Hatta öyle ki Rusya’da ki bazı köpekler metro istasyonunu kullanarak yemek bölgelerine ulaşım yapmakta ve araçlara binerek soğuktan korunmaktadırlar.

Yavru Köpek Fiyatları

Yavru Köpek Fiyatları

Köpekler diğer canlı türleri içinde yani ekosistemde en iyi koku duyusuna sahip hayvanlardan bir tanesidir. Hatta bazı köpekler güçlü bu koku duyu alma yönünde yetiştirilerek insanlığa faydalı işler yapmaktadırlar. Bazen insanların konuşabildiğini, farz etmiş ve onları konuşturmayı denemiştir. Bu yolu 1930 – 1940’lı yıllarda Naziler köpeklere okumayı ve konuşmayı öğretmeye çalışmışlar anca başarılı olamamışlardır. İşte hayvanlar arasında bize en yakın olan ve eğitimine dahi önem verdiğimiz bu dostlarımızla tam tamına 30. 000 yıldır birlikte yaşamaktayız.

Dünya üzerinde 400 milyon köpek ve 800 cins köpek ırkı olduğu tahmin edilmektedir. İşte bu birliktelik ve bu kadar köpeğin varlığı da bizleri onlara yakın yaparak onlara bir sıcaklık his etmemizi sağlamıştır öyle ki günümüzde birçok insan köpekleri yavru iken sahiplenerek onları kendilerine bir aile olarak görmekte masraflarını karşılayarak onlara iyi bir imkân sağlamaktadırlar. Yavru köpek fiyatları da türü ve cinsine göre de biraz farklılık göstermektedir. Örneğin bir golden ve husky arasında biraz fiyat farkı olabilir bunun sebebi de huskynin biraz daha zor bulunan bir tür olmasından dolayıdır. Hatta bazı insanlar sadece köpeklerinin daha değerli bir hayat yaşaması için insanlar elinde bulunan yavru köpekleri insanlara ücretsiz olarak vermektedirler.

Eğer sizlerde bir köpek satın almak isterseniz barınaklarda bulunan yavrulardan başlayabilir daha sonra ücretsiz sahiplendirilen bu yavru köpekleri sahiplenerek onlara iyi bir yaşam sunabilirsiniz. Sadece köpeğim olsun diye değil de onların da duyguları olduğunu unutmadan onları sahiplenebilir ve onlarla birlikte güzel yıllar geçirebilirsiniz. Sahiplendiğimiz bu yavru köpeklerle daha iyi bir dostluk bağı kurarak kendimizi de böylelikle mutlu edebiliriz.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 477 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul