köpek oteli

Yavru Köpek

Paylaş
 

Köpeklerin, özellikle yavru köpeklerin sahiplerine ihtiyaçları vardır. Yavru köpek bakımında, sahibin sorumluluğu daha fazladır. Köpek bakımında en öncem verilmesi gereken şey, günlük olarak köpeğin sağlığı hakkında gözlem yapmaktadır. Köpeğinizin herhangi bir sağlık sorunu olduğunda bunu farklı ses ya da hareketlerle anlatmaya çalışır. Bu nedenle köpeğinizin hareketlerini bilmeli, nerede hangi hareketi sergilediğini öğrenmeli ve yapmayacağı bir hareketi yaptığında, ters giden bir şeyler olduğunu anlamalısınız. Köpeğinizin herhangi bir hastalığı durumunda, hemen veteriner hekime başvurmalısınız.

Köpeğinizi eve getirdiğiniz andan itibaren, evin içinde rahat etmesini sağlamalısınız. Bunun için köpeğinize ait bölgeler bulunmalıdır. Evde köpeğiniz rahatça hareket etmeli ve benimsemelidir. Beslenmesine de son derece dikkat edilmelidir. Uygun mamalar tercih edilmeli ve yaş aralığına göre öğünler belirlenmelidir. Kaliteli mamalar tüketilmesi halinde, köpeğiniz sağlıklı ve uzun bir ömür geçirecektir. Köpekler cinslerine göre, farklı sıklıklarla yıkanmalıdır. Tüy yapısına uygun şampuanlar, köpeğiniz için yararlıdır. Düzenli olarak tüylerin taranması gerekir.

Tarama işlemi, kan dolaşımını hızlandırdığı için, birçok hastalığı da önlemiş olur. Köpeğinizi mutlaka el ile kontrol etmelisiniz. Bunu köpeğinizi endişelendirmeden elinizle, seviyormuş gibi yapmalısınız. Vücudunda herhangi bir şişlik ya da kesik olduğunda ve elinizde kontrol ettiğiniz bölgelerde canını acıtan bir bölge olduğunda veteriner hekime gösterilmelidir. Diş eti problemleri köpeklerde sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Bu nedenle dişleri sürekli olarak kontrol edilmelidir. Köpeğinizin rahat hareket etmesi içinde patilerini ve tırnaklarını kontrol etmeniz gerekir.

Yavru Köpek Bakımı

Köpekler İçin Egzersiz

Köpeklerin hayatında egzersizin önemi büyüktür. Sağlıkları açısından faydalıdır. Köpekler enerjilerini egzersiz yaparak atarlar. Evde kapalı kalmış bir köpek bu enerjiyi atamadığı için, evde eşyalara zarar verebilir ve hiperaktif olabilir. Egzersiz köpeğinizin vücut sağlığını korur. Sizinle birlikte yürüyüş yaparak ya da oyun oynayarak köpeğiniz egzersiz yapabilir. Birçok farklı şekilde egzersiz yapılabilir. Bu tamamen köpek ile sahibin karar vereceği bir durumdur. Köpeğinizin sosyalleşmesi açısından da egzersiz son derece önemlidir. Köpeğiniz ile yaklaşık 20 dakika boyunca yürüyebilirsiniz.

Bunun dışında yarım saat oyun oynamanız günlük egzersiz ihtiyacını gidermesi için yeterli olacaktır. Egzersizden önce dikkat edilmesi gereken şey, köpeğinizin aç olmasıdır. Dışarıya çıkartılmadan önce yemek yedirilmemelidir. Karnı dolu olan bir köpek istediği şekilde rahat hareket edemez ve enerjisini atamaz. Egzersizler köpeğin cinsine göre de ayarlanmalıdır. Gelişim sürecini uzun sürede tamamlayan ırklar için çok ağır egzersizler yaptırılmamalıdır, özellikle yavruyken.

Yavru Köpek Bakımı

 Yavru köpekler, yetişkin köpeklerden ayıran en önemli özelliklerinden biri de beslenme alışkanlığıdır. Yavru köpeklerin mamaları özel olarak seçilmelidir. Çikolata, kahve gibi besinlerden kesinlikle uzak tutulmalıdır. Özellikle yavru köpeklere kemik verilmemelidir. Yutma sırasında, sindirim sisteminde yırtılma ve yırtma riskleri vardır. Şekerli gıdalar ise obeziteye neden olur. Obezite köpeklerin, birçok organına zarar verebilir ve bu da kötü bir ölüme neden olabilir. Yemek ihtiyacı yavru köpeklerde daha fazladır. Yavru köpeklerin mideleri, yetişkinler kadar büyük değildir. Bu nedenle günde en az 3 öğün olarak beslenmelidir.

Beslenme sırasında mutlaka sürekli yenilenen, taze su bulundurulmalıdır. Beslenme alışkanlığı kadar, beslenme yeri ve zamanı da önemlidir. Her gün besinin aynı saatlerde ve aynı yerde verilmesi ve köpeğin bu duruma alıştırılması gerekilir. Kendi yemeğinizde köpeğinize verirseniz, köpeğiniz mamasını yemeği reddedebilir. Bu nedenle bunu alışkanlık haline getirmemelidir. Hiçbir yavru köpek cinsine aşırı kilo aldırılmamalıdır. Herhangi bir durumda mamasına ek olarak vitaminle kullanılabilir. Ancak bu vitaminler, veteriner hekim tarafından doğru bir beslenme listesi ile verilmesi gerekir.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 408 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu